Editörler :
08 Mayıs 2013 12:40   

Es durumu yardım lutfenn

ben sozlesmelı alımlarda bılecıge atandım.esım ozel sektorde ıstanbulda calısıyor.6. ayda kadroluya gecırceklerını soyluyorlar.ben 1 sene beklemelımıyım es durumundan tayın ıcın.bılgısı olan varsa yardımcı olun lutfennn

08 Mayıs 2013 14:54

quaddro
Memur

Eşinizin kamu personeli olma mecburiyeti var.

08 Mayıs 2013 15:29

canlab
Aday Memur

ben kadrolu olsam yıne de kamuda calısması mı lazım esımın.eger kadrolu olursam 1 seneden once ısteyebılırmıyım atamamı.hazıranda kadro var dıyorlar cunku

08 Mayıs 2013 15:45

özdenyağmur
Aday Memur

kadroya geçince eş durumundan tayin isteyebilirsiniz.fakat yeni atandıysanız 1 sene beklemelisiniz

08 Mayıs 2013 15:47

quaddro
Memur

Kadrolu olursanız zaten tayin hakkınız oluyor. Eş durumunu gerekçe göstermenize gerek kalmaz. Tabii kurumunuzun tayin yer değiştirme şartlarını bilmiyorum. Örneğin adalet bakanlığında kadrolu personelin ilk atandığı yerde 2 yıl çalışma zorunluluğu var.

08 Mayıs 2013 15:48

canlab
Aday Memur

bu atamalarda atandım.daha ıse kuruma bıle basvurmadım ama onumu gormek ıstıyorum.ne yapıcagımı bılmelıyım.sozlesmelı atandım eger kadroluya cevırırlerse ıkı ay ıcınde es durumumdan tayınımı ıstıycem

08 Mayıs 2013 15:50

canlab
Aday Memur

yok ben lab teknıkerıyım saglık bakanlıgının bu alımlarında atandım

08 Mayıs 2013 15:50

quaddro
Memur

Eş durumunu düşünüyorsan kadrolu kadrosuz farketmez kamu personeli olma şartı var

08 Mayıs 2013 15:52

canlab
Aday Memur

bılmıyorum yenı yonetmelık cıktı dıyorlar sabahtan berı onu arastırıyorum zaten.kadroluya gecınce esın ozel sektorde calsısa bıle tayının olabılıyormus.bılmıyorum kafam cok karıstı.

09 Mayıs 2013 11:09

Khanbozkurt
Memur

Eş durumundan kadrolu isen kesinlikle yararlanabiliyorsun. Ancak asil memur olman şartı ile. Sözleşmeli memurda eşi özel sektörde çalışanlara tayin hakkı yok ama mahkeme kararı le tayin hakkını alma ihtimalin var. Sözleşmelilerde 1 yıl atandığın bölgede kalmak zorundasın. 1 yılın sonunda eşin bulunduğu ilde son 1 yıl kesintisiz skk prim ödemesi olması gerekiyor, toplamda da 2 yıl prim ödemesi olması gerekiyor. İnşallah kadro gelirde sende 1 yıl beklemeden eşinin yanına gidersin. Yoksa şuan ki hallerde bulunduğun yerde 1 yıl kalmak zorundansın..

Toplam 9 mesaj

ANKET
İstanbul Büyükşehir Belediyesinin, KPSS puanı yerine mezuniyet notuyla personel almasını;