Editörler : Pangaea
14 Mayıs 2013 10:02

yeterlilik baraj puaninin aşaği çekilmemesi büyük haksizlik

Diyanetin yeterlilik sınavında adalete aykırı şekilde lisans,önlisans ve ihl mezunlarına aynı sorular soruldu biliyorsunuz,sorular da çok zordu.Dolayısıyla haksızlık oldu.Diyanet baraj puanını düşürmelidir.Yazık bir sürü İhl mezununun hayatı mahvoluyor böylelikle.

2050
Daire Başkanı
14 Mayıs 2013 13:40

sen neden bahsediyosun ne haksızlıgı kaç yıldır var bu sınav 3 yıldır 2 3 puanla kaldım niye ses çıkarmadık biz ve ilahiyat sorusu bu yılki soruları bir imam bilmiyosa o görevi hiç yapmasın mealide bilcen hadiside çünkü cemaat artık herşeyde bilgili adamın önünde google var ey akıllar

YS15
Aday Memur
14 Mayıs 2013 19:11

kardeş ne hakzızlığı bende 3 senedir hazırlanıyorum birinci sene gecemedim gecen sene gectim 80 aldım mülakatta elendim bu senede geçtim elhamdülillah 76 ile ama diyanetim ilm,halini üç kere çalıştım diyer kaynakları vede hazırlık kitaplarını hangi haksızlıktan bahsediyosun sen.sen haşr suresini,tebareke suresini.hucurat suresini v.s bilmiyosan diyanet napsın senin gibilere seneye çok çalış hakkınla kazan

2050
Daire Başkanı
14 Mayıs 2013 19:18

elini öpüyum hocam agzına saglık

YS15, 11 yıl önce

kardeş ne hakzızlığı bende 3 senedir hazırlanıyorum birinci sene gecemedim gecen sene gectim 80 aldım mülakatta elendim bu senede geçtim elhamdülillah 76 ile ama diyanetim ilm,halini üç kere çalıştım diyer kaynakları vede hazırlık kitaplarını hangi haksızlıktan bahsediyosun sen.sen haşr suresini,tebareke suresini.hucurat suresini v.s bilmiyosan diyanet napsın senin gibilere seneye çok çalış hakkınla kazan

la tahzen 1983
Aday Memur
14 Mayıs 2013 19:23

haksizlik yok calişan kazanir kardeşim

yusufaltinkaynak
Şube Müdürü
14 Mayıs 2013 19:26

bu yılki sınav bence daha kolay gecen yılki daha zordu şimdi ağlayanlar birde sözlü mulakat olsaydı ne yapacaktınız. Asıl sözlü mulakat daha zor çünkü herşey heyetin inisiyatifinde

14 Mayıs 2013 19:35

haksızlık yok derken kasıt inşallah sadece yazılı sınavdır.

zafer benim
Aday Memur
14 Mayıs 2013 22:41

Bakan Bozdağ'ın açıklaması vardı,soruların zor ve bu sınavın adil olmadığını bu sistemin değiştirileceğini söyledi.Bakanın doğru söylediğine kanaat getirmediyseniz eğer matematik doğru söyler;o zor sorulara''kolay''diyenleredir cevabım:başarı istatistiği %8'i geçmedi.Diyanette bir yakınınız var mı bilemem onu ama istatistikleri biraz araştırmanızı tavsiye ediyorum.

yusufaltinkaynak
Şube Müdürü
14 Mayıs 2013 23:10

yok kardeş diyanette yakınım yok hic bir yere simdiye kadar torpille gelmedim bakan ne biliyorki zormu kolaymı memlekette bir insan katip olabilmek icin 3 dk bilmem kac kelime yazıyor. bizim imamlar calışmıyor imam hatipte bu dersler verilmedi diye bunları bilmemen icap etmiyor kaldıki veriliiyordur ben imamhatip okumadım acıköğretimden ilahiyat bitirdim gecen yıl 81 kusur bu yıl 85 aldım. soruların zorlugu yoktu kesinlikle baraj ne kadar daha düsürülsün. calışıp gecenler hakkıyla helal olsun. önce calış sonra dua et. insallah sende başarılı olursun

zafer benim, 11 yıl önce

Bakan Bozdağ'ın açıklaması vardı,soruların zor ve bu sınavın adil olmadığını bu sistemin değiştirileceğini söyledi.Bakanın doğru söylediğine kanaat getirmediyseniz eğer matematik doğru söyler;o zor sorulara''kolay''diyenleredir cevabım:başarı istatistiği %8'i geçmedi.Diyanette bir yakınınız var mı bilemem onu ama istatistikleri biraz araştırmanızı tavsiye ediyorum.

SINIF_sınıf_SINIF
Aday Memur
15 Mayıs 2013 01:49

arkadaşım buna siyasette popilist politika denir seçimde var 144 bin kişinin girdiği bir sınav zor olmayıp ne olacak size tavsiyem bunları düşünmeyip dersinize çalışın zaman kaybetmeyin

zafer benim, 11 yıl önce

zafer benim
Aday Memur
15 Mayıs 2013 10:55

Kardeş ben imam olmayacağım,işim de var.İhtiyaç sahibi değilim elhamdülillah.Sadece çevremde haksızlığa uğramış,kendini savunamayan garibanlara acıyorum.Net'e girme ,fax ,mail...vs. imkanlarım var,sessizlerin sesi olmaya çalışıyorum.Kaç yılları böyle heba oldu,psikolojileri gerçekten kötü durumda-umutsuz,üzgün-mesleklerini ellerine alamamaktan dolayı evlenemiyorlar...bu kadar hakkın vebalini siz mi ödeyeceksiniz de haksızlığı savunmaya geçmişsiniz?kardeşler bari siz yapmayın.Lise mezunuyla üniversite mezununa aynı soruyu sormak nerede görülmüş?Bu yanlışın bir an önce düzeltilmesi gerekiyor.Saygılar.

15 Mayıs 2013 11:09

aynı işi yaptıklarından aynı sorular sorulabilir.

yusufaltinkaynak
Şube Müdürü
15 Mayıs 2013 11:23

sonuna kadar katılıyorum aynı işi yapıyorlar imam aynı mekan aynı namaz aynı cemaat aynı fakülte mezunu olunca daha mı çok zor soru sorulmalı bence imam olacaksa imamete dair muezzın olacaksa ona dair kkö olacaksa ona dair soru sorulmalı ki oylede oluyor. sorulan sorular imam hatip mezunu olan birisi yapabilr sureler belli rahman hucurat yasin nebe mulk vb. bunlar ve bunların mealleri soruldu hoca olacak imam hatibi bitiren birsinin amacı budur ezberlediği surelerin anlamlarını bilmiyorsa bu nasıl hoca olacak tecvd bilmiyorsa nasıl hoca olacak akaid bilmiyorsa milletin akaidini nasıl temizleyecek fıkıh bilmiyorsa hakkı hakikatı nasıl gösterecek. mezahibi erbaa nın görüşlerini mukayese edip aklında tutamıyorsa yarın miillletin sorularına nasıl yanıt verecek. biz hakkı savunuyoruz bir hoca yuruyen kütüphane olmalı haliyle islamı yaşamalı sevdirmeli. bunun icin islamı kendinin iyi kavraması anlaması ve öğrenmesi lazım. böyle yaparsa o zman hoca olmayı hak ediyordur. şunu derseniz böyle olmayan çok hoca var işte bu adaletsizliktir.

meryemberra, 11 yıl önce

aynı işi yaptıklarından aynı sorular sorulabilir.

15 Mayıs 2013 11:54

hocam teşekkür ederim.ben hep şunu söylüyorum müslümanlar-özelde ise ülkemizin dindarları-siyasi ve ekonomik olarak söz hakkına sahip değiller ise şöyle bir hak ve adalet anlayışlarını gözden geçirsinler istiyorum.

eğer müslümanlar adaleti sağlayabiliyor veya gerçekten vaadediyor olsalardı şimdi insanlar akın akın islama geliyorlardı.

maalesef sıkıntı.

şu foruma bakın mesela ve başka yerlere ....herkes kendinde olan kriterlerin genel geçer kural olmasını savunuyor.haktan, hukuktan, vicdandan, adaletten yana olan gerçekte çok az.

sorsan herkes ben doğruyum diyecektir kanımca.

tabi karar vericilerin de bunda etkisi çok fazla ama bu en azından bireysel olarak zihinsel yaklaşımı değitirmeyebilir.

hakkınızı helal edin.

yusufaltinkaynak
Şube Müdürü
15 Mayıs 2013 13:40

hocam ben görüşünüze katılıyorum sizin mesajınıza destek vermek icin alıntı yaptım ve sizin mesajınız üzerinden haksızlık diyenlere gönderme yaptım lafım size değil yani.

meryemberra, 11 yıl önce

hocam teşekkür ederim.ben hep şunu söylüyorum müslümanlar-özelde ise ülkemizin dindarları-siyasi ve ekonomik olarak söz hakkına sahip değiller ise şöyle bir hak ve adalet anlayışlarını gözden geçirsinler istiyorum.

eğer müslümanlar adaleti sağlayabiliyor veya gerçekten vaadediyor olsalardı şimdi insanlar akın akın islama geliyorlardı.

maalesef sıkıntı.

şu foruma bakın mesela ve başka yerlere ....herkes kendinde olan kriterlerin genel geçer kural olmasını savunuyor.haktan, hukuktan, vicdandan, adaletten yana olan gerçekte çok az.

sorsan herkes ben doğruyum diyecektir kanımca.

tabi karar vericilerin de bunda etkisi çok fazla ama bu en azından bireysel olarak zihinsel yaklaşımı değitirmeyebilir.

hakkınızı helal edin.

samiravrd
Memur
15 Mayıs 2013 21:44

birde şu açıdan bakın. yeterlilik soruları aynı.lise müfradatında olmayan sorular çıkıyor.-şimdi önlisans okuyorum . bakıyorum benm o zamanlar çalıştığım şeyler önlisans müfredatındanmış.- ama atama yaparken lisanslara öncelik veriyorlar. lise mezunu birinin aynı sınavda bazı lisanlardan bile yüksek alıpta lise mezunu olduğu için atanamamasına ne dersiniz. o zaman bütün gruplardan eşit sayıda atama yapılsın

zafer benim
Aday Memur
16 Mayıs 2013 09:17

Siz neden bahsediyorsunuz Allahaşkına ?Forumlarda sürekli şikayet konusu olan:Müftü akrabalarının torpille-sınava tabi tutulmadan-önce vekilliğe 1,2 ay aradan sonra sözleşmeliliğe,oradan da hoooop kadroya geçtikleri değil mi?Bilmeyenler de sizin sözlerinize bakıp vekil olarak gelen bu torpillileri ulema,fukaha zannedecek:)yok 4 mezhep arası kıyasmış...Kaç kişi var böyle,beni güldürdünüz hakikaten.Demagoji yaparak,lafı eğip bükerek insanları yanlış yönlendirmeyin,cemaatinize acıdım,yazık.Ortada bir adaletsizlik,haksızlık var,siz de kabullenin ve bu haksızlığın giderilmesine katkı sağlayın,yok eğer katkıda bulunamayacaksanız o zaman da -Ha hayır konuş,ya da sus -Hadisine uyun!

yusufaltinkaynak
Şube Müdürü
16 Mayıs 2013 09:38

hocam lütfen saçmalamayın ortada bir haksızlık varsa elbette karşısında oluruz vekil olan birisi nasıl sözleşmeli pozisyona getirilir bu imkansız bn hic duymadım görmedim varsa tabiiki haksızlıktır ama kanunen böyle bir sey olması zor. Milleti yanlış yönlendiren birisi varsa sizsiniz. 4 mezheb bilmeyen kişi sizin gibi yazılı imtihanı gecemez sonrada gelir burada ağlar. sonrada derlerki 144 bin kişiden 12 bin kişi yeterliliği gecmiş sorular zormuş. Sen din alimisin simdiye kadar sadece hanefi fıkhından sorular geliyordu bir kac yıldır sorular 4 mezhebten özellikle çok cıkmaya başlayınca ağlamaya başladınız sorular zor diye. demogoji yapmıyorum hayır konuşurum gerektiğinde milletin hayrı için de susarım. ama bu konuda susacak birisi varsa sizsiniz efendim

zafer benim, 11 yıl önce

Siz neden bahsediyorsunuz Allahaşkına ?Forumlarda sürekli şikayet konusu olan:Müftü akrabalarının torpille-sınava tabi tutulmadan-önce vekilliğe 1,2 ay aradan sonra sözleşmeliliğe,oradan da hoooop kadroya geçtikleri değil mi?Bilmeyenler de sizin sözlerinize bakıp vekil olarak gelen bu torpillileri ulema,fukaha zannedecek:)yok 4 mezhep arası kıyasmış...Kaç kişi var böyle,beni güldürdünüz hakikaten.Demagoji yaparak,lafı eğip bükerek insanları yanlış yönlendirmeyin,cemaatinize acıdım,yazık.Ortada bir adaletsizlik,haksızlık var,siz de kabullenin ve bu haksızlığın giderilmesine katkı sağlayın,yok eğer katkıda bulunamayacaksanız o zaman da -Ha hayır konuş,ya da sus -Hadisine uyun!

yusufaltinkaynak
Şube Müdürü
16 Mayıs 2013 09:41

benim cemaatime acımana gerek yok senden daha alimdir hepside elhamdulillah

snglank
Aday Memur
16 Mayıs 2013 10:30

dini haberlerde yeni alım sayılarını yazmış bitrileri kkö 40 kişiden sözediliyor

zafer benim
Aday Memur
16 Mayıs 2013 12:01

anlaman için :senle muhatap oldukları için acıdım cemaate.

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi