Editörler : TheOn
«141516171819202122232425»
13 Haziran 2013 13:44

halil ibrahim ünsal
Aday Memur

http://www.engelliler.biz/forum/kurumlar-kadrolar-meslekler-ve-ozluk-haklari/112401-engelli-yakini-olana-tayin-mujdesi-4.html

halil ibrahim ünsal, 8 yıl önce - Alıntıya git

Sevgili arkadaşlar yakın zamanlarda medyadan takip ettiğimiz gibi kamuda engelli kadrosunda çalışan engelliler için bir yasa taslağından haberdarsınızdır mutlaka. taslak % 40 ve üzeri engeli olan kamu çalışanının bir defaya mahsus olmak üzere istedikleri ile tayin edilebileceğiyle ilgili.ciddi anlamda konuyu takip ediyorum izliyor gerekli yerler ile görüşmekteyim.
evet tasarı şu anda tbmm de görüşülmek üzere bekliyor.lakin degerli arkadaslar söyle bir durum var engelliler kanunu %40 ve üzeri olarak tanımlama getirmiş olup % 40 ve üzeri saglık kurulu raporları olan engellileri ömss sınavıyla kamuya atamıştır.eminimki bir çogumuzun özür raporu % 40-50 aralığında olup bu yasa bu haliyle yasalasırsa bu aralıktakilerin bundan yararlanamıyacagı hususudur ki anayasayada kazanılmış haklar mad ve engelli tanımı ve engelli kanununa aykırıdır.böylelikle idari mahkemeleri kapılarında elimizde dilekçe ile dolasacagımız.
cogumuz tek basımıza atandığımız illerde bir cok yasamsal hareket zorlugu cekmekteyiz keza ben ortopedik özürlüyüm calıstıgım ilin cografi yapısı ve iklim dokusu( uzun süren kar yağışı)  bir cok sıkıntıları meydana getirmektedir.bu durumda olan yüzlerce arkadasımızın oldugunu blmekteyim.bakın arkadaslar böyle bir yasa bir daha cıkmaz sadece bu aralıktaki arkadaslar degil tüm özürlü arkadaslar birlik olup bu kanunun % 40 ve üzeri şeklinde yasalasması için sesimizi duyurmamız gerekiyor.
bu konuda allah defalaca kendinden razı olsun bakan sayın fatma şahin çok duyarlı ve öz verili hakikaten.şimdi size vereceğim faks numarasına hepimizin durumumuzu anlatan bir dilekçemizi fakslamamız.
bunu sayın bakanın sekreterinden aldık lütfen ciddiye alıp duyarlı olup her kes bu konuyu yazsın.isteyen olursa benimle de iletişim kurabilir.
aile bakanlığı
engelli ve yaşlın hizmetler genel müd:
fax: 0 312 705 70 50
düzeltme yapmak istiyorum % 40 ve üzeri degil %50 ve üzeri olacaktı.çok özür

13 Haziran 2013 13:50

girecekmiyimacabaa
Aday Memur

Tasarı mecliste değil. Hala taslak halindedir.

13 Haziran 2013 13:59

gecikmeli memur
Kapalı

Sevgili arkadaşlar yakın zamanlarda medyadan takip ettiğimiz gibi kamuda engelli kadrosunda çalışan engelliler için bir yasa taslağından haberdarsınızdır mutlaka. taslak % 40 ve üzeri engeli olan kamu çalışanının bir defaya mahsus olmak üzere istedikleri ile tayin edilebileceğiyle ilgili.ciddi anlamda konuyu takip ediyorum izliyor gerekli yerler ile görüşmekteyim.
evet tasarı şu anda tbmm de görüşülmek üzere bekliyor.lakin degerli arkadaslar söyle bir durum var engelliler kanunu %40 ve üzeri olarak tanımlama getirmiş olup % 40 ve üzeri saglık kurulu raporları olan engellileri ömss sınavıyla kamuya atamıştır.eminimki bir çogumuzun özür raporu % 40-50 aralığında olup bu yasa bu haliyle yasalasırsa bu aralıktakilerin bundan yararlanamıyacagı hususudur ki anayasayada kazanılmış haklar mad ve engelli tanımı ve engelli kanununa aykırıdır.böylelikle idari mahkemeleri kapılarında elimizde dilekçe ile dolasacagımız.
cogumuz tek basımıza atandığımız illerde bir cok yasamsal hareket zorlugu cekmekteyiz keza ben ortopedik özürlüyüm calıstıgım ilin cografi yapısı ve iklim dokusu( uzun süren kar yağışı)  bir cok sıkıntıları meydana getirmektedir.bu durumda olan yüzlerce arkadasımızın oldugunu blmekteyim.bakın arkadaslar böyle bir yasa bir daha cıkmaz sadece bu aralıktaki arkadaslar degil tüm özürlü arkadaslar birlik olup bu kanunun % 40 ve üzeri şeklinde yasalasması için sesimizi duyurmamız gerekiyor.
bu konuda allah defalaca kendinden razı olsun bakan sayın fatma şahin çok duyarlı ve öz verili hakikaten.şimdi size vereceğim faks numarasına hepimizin durumumuzu anlatan bir dilekçemizi fakslamamız.
bunu sayın bakanın sekreterinden aldık lütfen ciddiye alıp duyarlı olup her kes bu konuyu yazsın.isteyen olursa benimle de iletişim kurabilir.
aile bakanlığı
engelli ve yaşlın hizmetler genel müd:
fax: 0 312 705 70 50
düzeltme yapmak istiyorum % 40 ve üzeri degil %50 ve üzeri olacaktı.çok özür

halil ibrahim ünsal, 8 yıl önce - Alıntıya git

neden bu bencillik arkadaşım ben % 48 görme özürlüyüm yasa sizin dediğiniz gibi kabul edilirse yani fax ile talep alınırsa ve bunlarda yasaca dikkate alınırsa %40-50 aralığında arkadaşlar tercih yapmasın 50 ve üzeri yapsın istediğiniz bu ben bunun altında art niyet ararım kendinizi düşünmeyin

13 Haziran 2013 14:11

benyusuf77
Memur

arkadaşlar merhaba.ben 2010 yılında memur oldum.eminim çoğu insan memleketine gitmek için tayin isteyecektir ama bende durum tam tersi.canınızı sıkmak istemezdim ama bu tasarı geçse bile en erken ağustos ayında atama yapabilirsiniz çünkü ben 30/05/2013 tarihinde il dışı tayin istedim ama 2013/1 kpss atamaları yapılmadan iller arası atamalar yapılmamaktadır diye cevap geldi bana.bu yasanın herkesin istediği şekilde ve hemen çıkmasını herkes gibi ben de çok istiyorum.konuyla alakası olmamakla birlikte şunu sormak isterim.aranızda mesai saatlerinden 1 saat önce çıkan var mı?ve bu hak sadece görme engelli memurlar için mi geçerli?yardımcı olursanız sevinirim.her şey gönlünüzce olsun

13 Haziran 2013 15:26

filizbysl
Aday Memur

http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2013/06/13/calisan-anneye-de-mujde ... bu haberle buradaki konunun ilgisi olabilirmi

13 Haziran 2013 17:02

scelikkaya
Daire Başkanı

arkadaşlar bu yasa ile ilgili kesinlikle emin olduğum bir şey var..... o da bu ay içerisinde çıkmayacağı, en erken ağustos sonu hatta eylül ekimi bile bulabilir......... tabi hiç de çıkmama ihtimalinide göz önüne almak lazım..................

13 Haziran 2013 17:44

ÖMSSZEDE
Memur

Arkadaşlar AK Parti genel merkezi ve Murtaza YETİŞ Bey' in iletişim numaralarını paylaşıyorum.

AK Parti Genel Merkezi : 3122045000

AK Parti Adıyaman Milletvekili Murtaza YETİŞ : 3124205896 - 3124205897

13 Haziran 2013 17:45

ÖMSSZEDE
Memur

Arkadaşlar AK Parti genel merkezi ve Murtaza YETİŞ Bey' in iletişim numaralarını paylaşıyorum.

AK Parti Genel Merkezi : 3122045000

AK Parti Adıyaman Milletvekili Murtaza YETİŞ : 3124205896 - 3124205897

ÖMSSZEDE, 8 yıl önce - Alıntıya git

Hep birlikte bastırırsak bu kanunu Haziranda geçiririz meclisten

14 Haziran 2013 11:29

memuruzmemnunuz
Memur

arkadaşlar güzel numara veriyosunuz nereye mail atacağımızı söylüyosunuz ama hiç arayıp veya mailine cevap gelen yok mu bizde biliyoz numaraya ulaşmak kolay internete murtaza yetiş yazdın mı kişisel sitesi çıkıyor zaten aşagıda iletişim numaraları var ama elimizde somut bişey yok ama yinede çok teşekkürler Allah tüm yardım etmeye çalışan çabalayan kişilerden razı olsun hayırlı cumalar

14 Haziran 2013 17:24

filizbysl
Aday Memur

http://sgkrehberi.com/haber/16927/ .... bu habere göre tasarı başbakanlıkta

14 Haziran 2013 23:03

ebesahum
Kapalı

arkadaşlar bu yasa ile ilgili kesinlikle emin olduğum bir şey var..... o da bu ay içerisinde çıkmayacağı, en erken ağustos sonu hatta eylül ekimi bile bulabilir......... tabi hiç de çıkmama ihtimalinide göz önüne almak lazım..................

scelikkaya, 8 yıl önce - Alıntıya git

haziranda çıktı çıktı yoksa meclis tatile girer ve 1 ekimde açılır....

15 Haziran 2013 14:51

Spor dostluktur
Aday Memur

http://sgkrehberi.com/haber/16927/ .... bu habere göre tasarı başbakanlıkta

filizbysl, 8 yıl önce - Alıntıya git

1 ay öncede başbakanlıktaydı.½40 ve üzeri ve aday memurlarda yararlanacak mı?Bu konu önemli.Pazartesi günü gelişmeleri öğreniriz.

15 Haziran 2013 18:07

tarıkşahinn
Aday Memur

güncel

16 Haziran 2013 16:41

Spor dostluktur
Aday Memur

Son 14 gün kaldı.Ben 5 gün içinde olumlu gelişmeler olacağını düşünüyorum.İnşAllah da öyle olur.Evli olanlarda okullar açılmadan memleketlerine giderler.

17 Haziran 2013 10:20

tarıkşahinn
Aday Memur

0 312 420 5896 nolu telefonda görüştüğüm milletvekili murtaza yetiş beyin sekreterinden aldığım bilgileri burada paylaşmak istiyorum(bizzat milletvekiline sorup cevaplamıştır sorularımı) raporlarda yüzdelik sınırlamasının olmadığını ve aday memurları kapsadığını söyledi.bunda sıkıntı yok.bizim yapmamız gereken sadece 0 312 420 5896 nolu telefondan arayarak sürecin hızlandırılmasını ve meclis tatil olmadan tasarının yasalaşmasını rica etmektir.

.

17 Haziran 2013 11:08

ınnamorata
Şef

işçi kadrosundaki engellilerede yazılarınızda fakslarınızda yer verin lütfen, kamuda çalışan tüm engellileri kapsaması için.

17 Haziran 2013 11:12

ınnamorata
Şef

arkadaşlar tüm engelli çalışanları kapsaması bakımından işçi kadrosunda olanlara da değinin lütfen.Şimdiden çok sağolun .bu konu hakkında nerelere yazabiliriz.

ınnamorata, 8 yıl önce - Alıntıya git

sadece aday memurlar için mi geçerli.

17 Haziran 2013 13:40

memuruzmemnunuz
Memur

arkadaşlar duyum haber alanlar paylaşırsa daha ii olur

18 Haziran 2013 09:13

volkanbulut35
Aday Memur

yok m bir gelişme?

18 Haziran 2013 10:35

özgünözgün
Kapalı

inşallah en kısa zamanda hayırlı haberleri alırız:))

Toplam 6189 mesaj
«141516171819202122232425»

ANKET
Aşı olmayanların bazı kısıtlamalara tabi tutulmasını doğru buluyor musunuz?