Editörler : crops35
12345678910111213»

ridvan666
Aday Memur
19 Mayıs 2013 17:14

selamünaleyküm;

ben yeni atanmış bir öğretmenim adaylığım eylül ayı ititbariyle kalkacak.Kardeşim %95 raporlu ona bakmakla yükümlü olan kişi annem çok şükür bakımını yapıyor.Bu durumda benim kardeşimin yanına tayin hakkım doğar mı?Adaylık,bakmakla yükümlü olmamam engel olur mu?Bilgilendirirseniz çok memnun olurum gerçekten bu konuda çok zor durumdayım ailemin gerçekten bana ihtiyacı var yanlarında olmam onlar için çok önemli psikolojileri cidden bozulmuş durumda.ayrıca bize dua ediniz lütfen.

özgünözgün
Kapalı
20 Mayıs 2013 08:44

bencede %50 den yukarıyı kapsaması büyük hata olur:((((

volkanbulut35
Aday Memur
20 Mayıs 2013 09:02

adaylık süresi sıkıntı olur mu?

20 Mayıs 2013 09:45

cuma günkü resmi gazeteye bakarsanız aile ve sosyal politikalar bakanlığı yer değiştirme yönetmeliğinde engelli memurun yerdeğiştirmesi için yüzde 50 ve üzeri olma şartı koymuş baskı yapalım arkadaşlarda bu sınır kalksın ya

scelikkaya
Daire Başkanı
20 Mayıs 2013 09:51

bizler bu memuriyete engelli olarak girerken %40 ve üzeri olarak girdik..... bir defaya mahsus olmak üzere istediği yere tayin hakkında %'delik dilimlerde ayrımcılığa gidilmemesi gerekir.....HER ÖZÜRLÜ-ENGELLİ MEMUR ARKADAŞIMIZI KAPSAMASI GEREKİR....... AKSİ TAKDİRDE BU,ÇOK BÜYÜK BİR EŞİTSİZLİK OLUR........

scelikkaya
Daire Başkanı
20 Mayıs 2013 09:52

LÜTFEN İŞ İŞTEN GEÇMEDEN BU DURUMU BİMERE YAZALIM ARKADAŞLAR.......

20 Mayıs 2013 10:01

aranacak yer varsa arayalım yüzde elli çok adaletsizlik olur

scelikkaya
Daire Başkanı
20 Mayıs 2013 10:04

ARKADAŞLAR BEN BİMERE YAZDIM SİZLERDE YAZIN.......

20 Mayıs 2013 10:06

yazdım ben 3 mayısta yazdım

nusret20
Aday Memur
20 Mayıs 2013 10:16

%50 de değil %80.%50 olanlar ağır özürlü ibaresi olanlar ağır özürlü ibaresi olmayanlar %80 ..şu

20 Mayıs 2013 10:19

o yasa zaten var arkadaşım bu tüm engellileri kapsayan yasa çıkacak

nusret20
Aday Memur
20 Mayıs 2013 10:19

resmi gazetede yayınlanan bu kararı biri buraya indirebilirmi.ben ulaşamıyorum

20 Mayıs 2013 10:36

http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/05/20130517.

scelikkaya
Daire Başkanı
20 Mayıs 2013 10:37

arkadaşlar önemli olan şu : bir defaya mahsus olan tayin hakkının kayıtsız şartsız tüm özürlü ve engellli memur arkadaşlarımız için uygulanmasıdır.......

20 Mayıs 2013 10:44

ya herkes bişe diyo net bi duyum alan yazsın burda

scelikkaya
Daire Başkanı
20 Mayıs 2013 10:48

Konuyla ilgilenen yasayı Başbakanlığa sunan yetkili Ak parti milletvekilinin röportajını okudum. Orada tayin hakkıyla ilgili % dilim ayrıcalığında bahsetmiyor. "kendisi veya çocuğu engelli olan memurlara" diyor...... inş. ayrımcılık olmaz........

20 Mayıs 2013 10:49

peki günü bellimi nezaman belli olacak

grafiker88
Aday Memur
20 Mayıs 2013 10:51

Özür oranı %40 dan başladığına göre ayrımcılık olmamalı. Bu haksızlık, adeletsizlik olur.

nusret20
Aday Memur
20 Mayıs 2013 10:57

aspb lığının tayinde verdiği hak eskiden var olan yasamı yoksa yenimi

vhkitekniker
Memur
20 Mayıs 2013 11:06

17.05.2013 tarihinde yayınlanan resmi gazete..

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği

İlk atamalar

MADDE 12 ? (1) İlk atama ile yerleştirme yapılacak kadroların; yeri, hizmet sınıfı, unvanı, derecesi ve sayısı Bakanlıkça belirlenir. İlk defa atamada; öncelikle dördüncü ve üçüncü hizmet bölgelerinde bulunan kadrolara yerleştirme yapılması esastır. Ancak ihtiyaç halinde diğer hizmet bölgelerinde bulunan kadrolara da yerleştirme yapılabilir. İlk atama ile yapılacak yerleştirmeler genel hükümlere göre yapılır.

(2) Aday memurların adaylık süresi içerisinde başka bir yere ataması yapılamaz.

Sağlık mazereti sebebiyle atama

MADDE 13 ? (1) Personelden, görevli bulunduğu yerde kalmasının kendisi veya kanunen bakmakla yükümlü olduğu kimselerden birinin sağlık durumunu tehlikeye sokacağını, tam teşekküllü bir devlet hastanesi veya kamu üniversitesi hastanelerinden başvuru tarihinden geriye doğru son altı ay içerisinde alınmış sağlık kurulu raporu ile belgeleyenler yer değiştirme talebinde bulunabilirler. Bu şekilde atama talebinde bulunanların öncelikle aynı hizmet bölgesi içerisinde sağlık raporuna uygun, tedavilerini yaptırabilecekleri bir il?e; aynı bölge içerisinde raporda belirtilen sağlık şartlarına uygun yer bulunmaması halinde bölge sırası takip edilerek üst veya alt bölgelerde sağlık raporuna uygun tedavilerini yaptırabilecekleri bir il?e atamaları yapılabilir.

(2) Personelden kendisi veya kanunen bakmakla yükümlü olduğu kimselerden birisine ilgili sağlık kurulu tarafından engelliler için verilen rapora göre; toplam özür oranı %50 ve üzerinde olup aynı zamanda ağır özürlü olanlar veya ağır özürlü olmamakla birlikte toplam özür oranı %80 ve üzerinde bulunanlar bir defaya mahsus olmak üzere talepte bulunduğu yere atanabilir.

(3) Birinci fıkrada belirtilen sağlık birimleri dışındaki yerlerden alınan raporlar geçerli sayılmaz ve işleme konulmaz. Bakanlık gerekli gördüğü hallerde sağlık raporlarını ilgili kurumlara inceleterek görüş isteyebilir. Atama talebi bu görüş çerçevesinde değerlendirilir.

Toplam 6189 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi