Editörler : crops35
«565758596061626364656667»

lndscp_07
Aday Memur
09 Ekim 2013 15:35

ben de en son ömss ataması ile GTHB ERZİNCAN İL MÜD. ATANDIM VE SAĞLIK MAZERETİ TAYİNİ İLE MELEKETİM ANTALYA İL MÜD. GELDİM VE GÖREVE BAŞLADIM. DİĞER BAKANLIKLARDAKİ ARKADAŞLAR DAİNŞALLAH EN KISA SÜREDE MEMLKETLERİNE VE AİLELERİNE KAVUŞURLAR

Craazy68
Aday Memur
09 Ekim 2013 15:55

hocam saglık tayınınde mazeret ne gösterttın bırde kac aylık memurdun o sure zarfında adaylıgın kalkmısmıydı ?

lndscp_07, 11 yıl önce

ben de en son ömss ataması ile GTHB ERZİNCAN İL MÜD. ATANDIM VE SAĞLIK MAZERETİ TAYİNİ İLE MELEKETİM ANTALYA İL MÜD. GELDİM VE GÖREVE BAŞLADIM. DİĞER BAKANLIKLARDAKİ ARKADAŞLAR DAİNŞALLAH EN KISA SÜREDE MEMLKETLERİNE VE AİLELERİNE KAVUŞURLAR

09 Ekim 2013 16:19

ya sizin GTHB ta olur kağıdı var ,sizde zorluk çıkmıyor ,çünkü emsal var

sadik2013
Memur
09 Ekim 2013 19:09

Arkadaşlar.Yaptığım yüzeysel bir araştırmayla adı geçen özürlü ve özürlü yakınlarına tain hakkını getiren tasarıyı bulduğumu zannediyorum.Zamanım olmadığından detaylı inceleyemedim.Tasarıya şöyle ulaşacaksınız:(Zamanı olan varsa bulduğum tasarıyı incelerse ve eğer bu değilse doğru tasarıyı bulursa çok sevinirim.)

1-TBMM'nin ana sayfasına gir.2-"Yasama" linkinden "İhtisas Komisyonları"nı seç.3-Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nu seç.4-"Komisyonda bulunan tasarı ve teklifler 530" linkine tıkla.5.Taksim/Esas No : 1/796 ve Tarihi : 26/06/2013 tasarı ve teklifinin 10.maddesini oku.

Ben okudum.Zannediyorum bu tasarı.Madde çok.Bilgisayarda kelimeden tarama da yapamıyorsun.Zamanı olan varsa ve incelerse sevinirim.

09ESER
Aday Memur
09 Ekim 2013 20:03

Evet arkadaşım doğru yere bakmıssın.tasarı şu an 7-8 tane bakanlığın komisyonunda bekliyor.o komisyonlardan geçtikten sonra meclis te oylanacak.yüz küsur maddelik bir kanun tasarısı.ama içeriğine bakarsak komisyondan da meclisten de çok hızlı geçecek gibi duruyor.darısı başımıza.

sadik2013, 11 yıl önce

Arkadaşlar.Yaptığım yüzeysel bir araştırmayla adı geçen özürlü ve özürlü yakınlarına tain hakkını getiren tasarıyı bulduğumu zannediyorum.Zamanım olmadığından detaylı inceleyemedim.Tasarıya şöyle ulaşacaksınız:(Zamanı olan varsa bulduğum tasarıyı incelerse ve eğer bu değilse doğru tasarıyı bulursa çok sevinirim.)

1-TBMM'nin ana sayfasına gir.2-"Yasama" linkinden "İhtisas Komisyonları"nı seç.3-Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nu seç.4-"Komisyonda bulunan tasarı ve teklifler 530" linkine tıkla.5.Taksim/Esas No : 1/796 ve Tarihi : 26/06/2013 tasarı ve teklifinin 10.maddesini oku.

Ben okudum.Zannediyorum bu tasarı.Madde çok.Bilgisayarda kelimeden tarama da yapamıyorsun.Zamanı olan varsa ve incelerse sevinirim.

h-a-c-i
Şef
09 Ekim 2013 20:59

ne zaman geçecek hep mi orda bekleyecek? hiç bir açıklama yapılmadı.

tanyolda_12
Kapalı
09 Ekim 2013 22:49

Arkadaşlar artık geçsin bir zahmet bakın 26.6.13 tarihli diyorsunuz

tanyolda_12
Kapalı
09 Ekim 2013 23:00

arkadaşlar link bu ama komisyondan genel kuruala ne zaman gelecek orda beklerse işimize yaramaz

http://www2.tbmm.gov.tr/d24/1/1-0796.pdf

BeyaZ_KrAL
Aday Memur
10 Ekim 2013 08:54

http://l1310.hizliresim.com/1g/b/tfq07.jpg
bu mudur yani beklenilen yasa bu kadar mı?

Craazy68
Aday Memur
10 Ekim 2013 09:31

hocam bu lınktekı ney yasaklı sıte olarak gordugu ıcın acamıyorum ben ?

BeyaZ_KrAL, 11 yıl önce

http://l1310.hizliresim.com/1g/b/tfq07.jpg
bu mudur yani beklenilen yasa bu kadar mı?

h-a-c-i
Şef
10 Ekim 2013 14:30

Arkadaşlar bizim kanun komisyonda bekliyor. Eğer gündeme gelirse kısa sürede komisyondan geçer meclis onaylar cumhurbaşkanı onaylar resmi gazetede yayınlanır kısa sürede olabilecek bir iş bu. Ama öyle beklersek yıllarca orda kalabilir. Bir şeyler yapılması lazım.

ezer-konya
Aday Memur
10 Ekim 2013 14:37

merhaba arkadaşlar plan bütçe komisyonunu aradım pek sağlıklı bir cevap alamadım ancak işin tamamen siyasi irade ile çözülebileceğini teyit etmiş oldum.o yüzden twitlerinizi eksik etmeyin özellikle bu işin mimari murtaza yetiş ve ASPB. bu arada bende tayin için dilekçemi verdim bizim bakanlığın konuyla ilgili bir oluru var il müdürlüğü tamam derse olacak gibi yani kanun çıksa da hi idarelerin tasarrufunu tamamen ortadan kaldırmıyor. saygılar

Craazy68
Aday Memur
10 Ekim 2013 15:13

TBMM AKİM BİMER ve CUMHURBAŞKANLIĞINA bir mail atıyoruz hep beraber Arkadaşlar hepsi bu kadar atacagınız maılıde ben buraya kopyalıyorum bırazdan maılı gönderdıkten sonra buraya gönderdım yazmanız yeterlı bakalım konuya verdıgınız önem ne kadar

Craazy68
Aday Memur
10 Ekim 2013 16:18

k.bakmayın buraya atamadım herkez kendı dılınce yazsın

lndscp_07
Aday Memur
10 Ekim 2013 16:52

craazy68 birincisi ben böbrek hastasıyım. diyalize giriyorum. benden sadece bakanlığa girerken verdiğim raporun yeni tarihlisini istediler. dilekçeye ailemden uzak, tedavimi ant. akd. ünv. hast yapıyorum ve organ nakli bekleme listesinde ant da kayıtlıyım falan yazdım. 2. si ben kurumlararası naklen atama ile geçtim. orman milli parklarda memur iken tarıma mühendis olarak geçtim.. 3 yıllık memurum.

Craazy68, 11 yıl önce

hocam saglık tayınınde mazeret ne gösterttın bırde kac aylık memurdun o sure zarfında adaylıgın kalkmısmıydı ?

sadik2013
Memur
10 Ekim 2013 21:33

Arkadaşlar.Bu linkteki tasarı ve teklifteki 10.maddenin sonunda "...engellilik durumundan kaynaklanan yer değiştirme taleplerinin karşılanması için özellilikli ve ayrık düzenlemeler yapması öngörülmektedir."şeklinde yazmaktadır.

Sizlere olan sorum şu:Burada "özellikli ve ayrık düzenlemeler" ifadeleri ne anlama gelmektedir.Takdir edersiniz ki bu soruyu ancak hukuk bilgisi olanlar cevaplayabilir.Eğer tanıdığınız bir hukukçu varsa bir danışmanızı rica ediyorum.Acaba bu madde koşulsuz tain hakkı getiriyor mu?Bunu bir araştırırsanız sevinirim.

memur2010
Memur
10 Ekim 2013 21:50

Tanıdığımız en güzel insanlar yenilgiyi, acıyı,
mücadeleyi ve kaybı yaşamış olan ve diplerden çıkış
yolunu kendileri bulmuş olan insanlardır. Bu kişiler
yaşama karşı geliştirdikleri kendine has takdir,
duyarlılık ve anlayışla; şefkat, nezaket, derin sevgiden
kaynaklanan bir ilgi (sorumlulukla) doludurlar. Güzel
insanlar öylece ortaya çıkmazlar. Onlar oluşurlar.

ALINTI

https://plus.google.com/116358706691430244489

ggnc
Memur
11 Ekim 2013 09:20

Ben SGKda çalışıyorum HUKUK SERVİSİNDE çalışan avukat arkadaşım var ona sordum şöyle cevapladı

mesela engelli olmayan bi memurun bakmakla yükümlü olduğu eşi yada birinci derece kan hısımlığı olan engelli bi tanıdığı varsa o memur engellinin olduğu yere gidecek

ayrıca kendisi engelli olan memurlarla ilgili de yer değiştirme taleplerinin karşılanması için düzenlemeler yapılcakmıiş şartları belirlendiğinde netleşir

yani seni de kapsıyor ama şartları ne belli değilyani raporda ne demesi gerekiyor falan

inşallah gönlünce olur canım

sadik2013, 11 yıl önce

Arkadaşlar.Bu linkteki tasarı ve teklifteki 10.maddenin sonunda "...engellilik durumundan kaynaklanan yer değiştirme taleplerinin karşılanması için özellilikli ve ayrık düzenlemeler yapması öngörülmektedir."şeklinde yazmaktadır.

Sizlere olan sorum şu:Burada "özellikli ve ayrık düzenlemeler" ifadeleri ne anlama gelmektedir.Takdir edersiniz ki bu soruyu ancak hukuk bilgisi olanlar cevaplayabilir.Eğer tanıdığınız bir hukukçu varsa bir danışmanızı rica ediyorum.Acaba bu madde koşulsuz tain hakkı getiriyor mu?Bunu bir araştırırsanız sevinirim.

ezer-konya
Aday Memur
11 Ekim 2013 16:14

bu ifade hukuken eşitlik ilkesine aykırı olmayacak pozitif ayrımcılığı desteklemek için yazılmıştır.yönetmelikle şekli belirnecektir.

sadik2013, 11 yıl önce

sadik2013
Memur
11 Ekim 2013 18:46

ggnc ve ezer-konya nickli arkadaşlara soruma verdikleri cevaplar için teşekkür ederim.Umarın düzenlenecek yönetmelikler bütün özürlüleri kapsar.

Toplam 6189 mesaj
«565758596061626364656667»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi