Editörler : Lanet
21 Mayıs 2013 11:33

Solaryum hakkında tavsiyeleriniz

çok açık tenli biri değilim solaryuma gitmeyi düşünüyorum buğday tenli sayılırım,solaryuma giden var mı öneriri misiniz arkadaşlar. Kaç seans gitmem gerekli.Daha sonrasında sıkıntı yaşarmıyım.cilt kanserleri falan diyorlar korkuyorum yaptıran var ise tavsiyeleriniz nelerdir?

orduderesi
Aday Memur
21 Mayıs 2013 17:02

çokda sağlıklı olduğunu düşünmüyorum ben bu olayın arkadaşım, cilde zarar verdiğini duyuyorum hep.

parkinson06
Memur
24 Mayıs 2013 00:58

Cilt renginiz yaşadığınız Coğrafya ya göre uyum gösterir. Solaryum a girmek Eski ekmeği yeniden fırında kızartmaya benziyor Cildinizde onarılmaz kusurlara neden olabiliyor, Cilt Kanseri olmayacağınızı kimse ispat edemez..

Doğal güneş ışığı bile zarar verebiliyorken Canlı canlı mikrodalgaya girmeye gerek yok..

bu halinizi sevmeyen varsa o solaryuma girsin ( gaz mı verdim anlamadım)

nisanaznaz
Aday Memur
24 Mayıs 2013 16:52

aynı düşüncedeyim solaryum, lazer yeni nesil icatları. beyazlık kadar güzeli var mı yaa nurlu nurlu...

parkinson06, 11 yıl önce

Cilt renginiz yaşadığınız Coğrafya ya göre uyum gösterir. Solaryum a girmek Eski ekmeği yeniden fırında kızartmaya benziyor Cildinizde onarılmaz kusurlara neden olabiliyor, Cilt Kanseri olmayacağınızı kimse ispat edemez..

Doğal güneş ışığı bile zarar verebiliyorken Canlı canlı mikrodalgaya girmeye gerek yok..

bu halinizi sevmeyen varsa o solaryuma girsin ( gaz mı verdim anlamadım)

memurdemir
Memur
01 Aralık 2017 10:38

Doğal bronzlaşma elbette en iyi olanıdır ancak ülkemizde bu belli süreler içerisinde yapılabilir. Bunun için solaryum yöntemi sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Önceleri yalnızca bayanların kullanım alanıyken artık zamanla erkeklerin de tercih ettiği bir uygulama haline gelmiştir.

Solaryum, yapay olarak uygulanan bir bronzlaştırma sistemidir. Cildin rengini koyulaştırmak dışında pek bir faydası olmadığı gibi aksine ciddi zararları olan bir sistemdir. Solaryum ışınlarının zamanla bağımlılık yapmasıyla kişi daha fazla bronzlaşmaya meğillenir ve beraberinde ciddi riskler oluşur.

Solaryum cihazları, genel olarak kabin şekilde üretilmiştir. Bu kabinler yatay biçimdedir. Kabin şekilde üretilmesinin amacı tüm vücut üzerine aynı oranda etkiye sahip olabilmesidir. Cihazların tamamı aynı şekilde çalışmaz. Farklı tipleri vardır ve her birinin etkisi de farklıdır. Tek ortak özellikleri ultraviyole ışık sistemleridir. Bazı solaryum cihazlarının kabinlerinde otomatik dönüşü sağlayacak sistemler bulunur. Solaryum hakkında tüm bilgileri buradan öğrenebilirsiniz: http://bilgihanem.com/solaryum-nedir/

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi