Editörler :
22 Mayıs 2013 10:40   

Seramik tencere kullanan var mı?

Arkadaşlar sürekli bireyler moda oluyor teflonlar inanılmaz moda oldu bütün tenceleri teflon aldık şimdi kanser yapıyor diyorlar.Seramik tencere ve tavalar almak istiyorum ama içinde beyaz boya var gibi duruyor ilerde seramik için de sağlık sorunu çıkar mı acaba?

22 Mayıs 2013 12:51

dingiltere_kraliçesi
Kapalı

ilerde başka birşey çıkarsa seramiğe de bi kulp takarlar.. teflonların teflonu çizildiğinde tehlikeli olabileceğini okumuştum bi ara... benim için farketmiyor . ha seramik ha teflon :)

23 Mayıs 2013 10:40

turkca
Daire Başkanı

aslında teflonlar çizik olmasa da sağlıklı değiller. abd 2010 yılından sonra üretimini de yasakladı. belirli bir sıcaklığın üzerinde içlerindeki besinlerle reaksiyona girip zararlı maddeler oluşturuyorlar. böylesi haberleri basında okuduğum 2005-2006 yıllarında evdeki teflonların tümünü zaten tasfiye etmiştim bile. alüminyum folyo da böyle; soğuk olarak besin saklanması için sorun yok ama fırında kullanılması sakıncalı. bunun yerine yağlı kağıt kullanıyorum ben.

şu seramik kaplar konusuna gelince; bu ürünlerdeki fiat farklılıkları kalitesine göre değişiyor. zaten incelediğinizde ve aralarında kıyaslama yaptığınızda hangisinde boya var ya da hangisi cam+seramik alaşımı; hemen anlaşılabiliyor.

ben seramik kap kullanıyorum.çok da rahat.

23 Mayıs 2013 11:05

sule akcıl
Aday Memur

ben seramik tava aldım bakalım kullanacağım.ama sanki içinde boya varmış gibi geliyor hadi bakalım zaman gösterecek kalitesini.

23 Mayıs 2013 12:04

parcifal
Aday Memur

seramik tava kullanıyoruz gayetde guzel oluyor tavsiye ederim :)

23 Mayıs 2013 14:07

mahviyetim bicare
Kapalı

ben esse nin seramik tavan aldım o kadar memenunum ki adamlar harika yapmış. sorun oldugunda sorgulamadan geri alıyorlar.. mukemmel

23 Mayıs 2013 14:51

sezarömer
Aday Memur

Moneta çok pahallı krc ben 6 aydır kullanıyorum güzel korkmaz kaliteli.Esse ve cem inkiler çok zayıf

23 Mayıs 2013 16:35

turkca
Daire Başkanı

schafer almayın. pahalı olmasına rağmen kalitesiz çıktı.yaklaşık 6 ay sonra tabanında bıçakla çizilmiş gibi yarılmalar başladı. fişini atmamıştım neyse ki; iade ettim.aynı tarihlerde başka marka aldığım ürünleri sorunsuz kullanıyorum.

23 Mayıs 2013 22:43

eyolcu
Kapalı

Cem marka aldık çok güzel...

24 Mayıs 2013 11:13

Mechanistt
Genel Müdür

aldığım gün kutusundan düşünce kırıldı..hayattan soğudum.. garanti belgesine baktım kutusundan çıkarırken kırılma zararları kapsam dışıdır yazıyordu bir daha soğudum hayattan :( hayat bazen acımasız olabiliyor..

24 Mayıs 2013 16:18

Tugce yunus
Aday Memur

aldığım gün kutusundan düşünce kırıldı..hayattan soğudum.. garanti belgesine baktım kutusundan çıkarırken kırılma zararları kapsam dışıdır yazıyordu bir daha soğudum hayattan :( hayat bazen acımasız olabiliyor..

Mechanistt, 6 yıl önce - Alıntıya git

o tavanın size nasip olmayacağı varmış. Küçük marketler de satılan şu küçük küçük tavalar varya içi beyaz fiyatları da ucuz değil onlar nasıl acaba. bende almayı dünüyorum ama karasızım

12 Haziran 2013 14:57

0640
Kapalı

Malzeme kalitesi önemlidir. Malzeme olarak çelik, döküm, emaye, seramik, teflon kullanılır. Çelik, döküm en uzun ömürlü olanıdır. Teflonun kansorejen olduğu kesinleşmiştir. Emaye ve seramikte de çizilmeler olablilir. Marka olarakta korkmaz ve ar-yıldız kalitelidir.

15 Ağustos 2013 16:57

sumeyrademirci
Aday Memur

kullanmadım ama çok tavsiye ediyorlar en kısa zamanda alıp deyeceğim bakalım hayırlısı artık :)

Toplam 12 mesaj

ANKET
İşçilere yönelik toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlandı. Nasıl buldunuz?