Editörler : Pangaea

Kapalı
22 Mayıs 2013 15:25

KPSS İlahiyat mezunları nelerden mesul?

SElamun aleyküm,

İlahiyat mezunu olup KPSS ye giren arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilirlermi?

Nelerden mesul olur adaylar?

Hangi çalışma kitaplarını tavsiye edersiniz?

KPSS için Dershaneye yazılmalımıyız?

İlerisi için KPSS de de başarılı olmuş bir ilahiyat mezunu için ne gibi imkanlar vardır?

Teşekkürler

LisanKelam
Kapalı
22 Mayıs 2013 15:26

KPSS A mi yoksa B ye mi giriliyor?

llYOLCUll
Daire Başkanı
22 Mayıs 2013 16:54

cumartesi sabah ve öğleden sonra oturumlarına girilecek.girilecek de başvurular bitti zaten ???

LisanKelam
Kapalı
23 Mayıs 2013 14:26

Öncelikle teşekkür ederim.

Olabilir, benim bilgim yok. Bu sene için olmassa seneye için soruyorum.

Çoğu konularda bilgim yok.

İlahiyat mezunuyum, Ve ne yapacağımı bilemiyorum.

Yurtdışında olduğum için de neyi nasıl yapacağımı tam olarak bilemiyorum.

Türkiyede devam etmek istiyorum eğitimime. Bunun nasıl olacağı ile ilgili alternatifler arıyorum.

YDS ve Ales 2013 ce girdim. Yeterliliğe de girdim ama maalesef 10 puanım eksik kaldı.

Çalışarak masraflarımı karşılamak için iş ve yüksek lisans bir arada olabilirmi acaba diye düşünüyorum.

Soruyorum ama çoğu soruma da maalesef cevab gelmiyor.

Kpss yata yeterlilikle atanırım hem calışır hem okurum diye düşündüm. Birinin tarihi geçmiş diğerini de kazanamadım.

Allahım sen yardım eyle! AMİN...

_müberra_
Şef
23 Mayıs 2013 15:27

Öncelikle Allah yardımcınız olsun hocam, Haziran gibi yüksek lisans başvuruları ilana çıkmaya başlar üniversitelerin web sitelerinden takib edebilirsiniz.

LisanKelam
Kapalı
23 Mayıs 2013 18:20

Estagfirullah, Hocalık neyimize...

Allah razı olsun.

Birşey sormak istiyorum.

Ales paunları açıklanmış.

İlahiyat yüksek lisans için ben hangi puanlamayı dikkate almalıyım?

Sayısal da pek iyi değildim.

Sözel puanım yeterli mi?

yoksa ALES EA mı gerekli?

_müberra_
Şef
23 Mayıs 2013 18:34

sözel puanınızla başvurabilirsiniz.

LisanKelam
Kapalı
24 Mayıs 2013 11:24

Allah razı olsun.

Çok sağolun.

LisanKelam
Kapalı
24 Mayıs 2013 11:37

Çok özür dileyerek bir soru daha sormak istiyorum

Bu alanda Memur olarak atanmak için hangi yolları izlememiz gerektiğini açıklayabilirmisiniz?

Allah çokça razı olsun

LisanKelam
Kapalı
24 Mayıs 2013 11:39

Bu konudaki bilgilerim hep yarım,

Kpss memur olarak atanmak için bildiğim kadarıyla

Ama formasyon var birde?

siz anlıyacağım şekil bana bu durumu anlatabilirmisiniz

_müberra_
Şef
25 Mayıs 2013 16:27

Estağfurullah. burası bir forum ve bilgi alışverişi için buradayız hocam.Öncelikle bu alanda memurluk derken diyanet ya da öğretmenliği kastediyorsunuz sanırım.Diyanet için; kpss ve yeterliliğe sahip olmanız gerekiyor ve diyanet şuan sözleşmeli alım duyurusu yaptı.

Öğretmenlik için ise formasyon ve yine kpss puanınızın olması lazım. Herhangi bi kurumda memurluk istiyorsanız sadece kpss yeterli.

_müberra_
Şef
25 Mayıs 2013 16:30

Formasyonunuz yok sanırım onun içinde üniversitelerin web sayfalarını takib edin onlar da haziranda başlayıp eylüle kadar süren bi süreçte ilana çıkıyorlar. Başvurabildiğiniz her yere başvurmaya çalışın ben de geçen yıl aldım formasyonu zor bi süreç Allah yardımcınız olsun.

LisanKelam
Kapalı
27 Mayıs 2013 12:48

Çok teşekkür ederim.

Verdiğiniz bilgiler çok yardımcı oluyor. Allah razı olsun.

Siz formasyon almışsınız. Bana ne tavsiye edersiniz?

Zor bir süreçten bahsetmişsiniz, bunu biraz daha açabilirmisiniz?

Diyanet; sözleşmeli persönel alımı için gerekli olan yeterliliğim maalesef puan olarak yetmiyor. KpSS ye zaten girmedim. Dolaysıyla bu sene için sanırım buna müracaat edemem.

Diyanet olsun okul olsun sonuçta her ikisindede verilmek istenen hizmet ve niyet sanırım aynı doğrultuda olacaktır.

Ama Siz müberra hanım, gündemi bilen biri olarak Hangi yolu takip etmemi tavsiye edersiniz?

Tekraren çok sağolun..

_müberra_
Şef
28 Mayıs 2013 23:00

Formasyon başvuruları üniden iniye değişiyor.Bazı okullar online başvuru kabul ediyor bazıları ise elden başvuru istiyor ve başvuru süresi 1-3 gün arası değişiyor çok sıkı takip etmek gerekiyor aynı anda birden çok okul başvuru alıyor. yatırdığınız ön kayıt paraları ve yol masrafları cabası...Ayrıca hocalar bu dönem için sistemin değişeceğini alesin geleceğini söylüyorlardı bu konu hakkında tam bilgim yok size tavsiyem formasyon konusunda fen edebiyat forumunu takib etmeniz onlar bu konuda daha aktifler.Allah yardımcınız olsun.

LisanKelam
Kapalı
02 Haziran 2013 13:56

Çok sağolun.

Bir son sorum daha olacaktı,

Diyanetin düzenlemiş olduğu sınavlarda başarılı olup sonunda sözleşmeli Din görevlisi olarak atanan bir kişinin kadroluya geçiş süreci nasıl olur? bilginiz varmı

_müberra_
Şef
09 Haziran 2013 19:45

rica ederim.

Sözleşmeleli atanmak için yine yeterlilik ve kpss şart bu şartları taşıyarak sözleşmeli olarak atandığınızda diyanetin kadrolu alımına başvurabilir ya da buna da gerek kalmadan direk kadroya da alınabilirsiniz. Benim arkadaşım 2010'da sözleşmeliyken kadroya alındı yani diyanetin işi pek belli olmaz siz oraya bi adım atın gerisi dib'in politikasına kalmış :)

LisanKelam
Kapalı
27 Mayıs 2014 12:47

selamun aleykum hocam,

aradan baya bir zaman gecmis,

kpss icin hangi kitabi önerirsiniz bana?

kpss dedigimiz sinav nasil bir sinav her bölüme göre ayri mi yoksa herkeze ayni sorularmi soruluyor ales sinavi gibi?

bu durumda farkli konulari anlatan bir kpss kitap seti mi almaliyim kitap tercihinde?

kusura bakmayin türkiyede yasamadigim icin cok iyi bilmedigimden soruyorum.

tesekkürler.

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi