Editörler : F16 Gökçen
24 Mayıs 2013 16:02

suda doğum devlet hastanesinde yapılıyormu?

suda doğum sadece özel hastanedemi yapıyorlar.
suda doğum yaptırmak için belirli şartlar var mı?

herhangi bir şekilde ameliyat durumu gerçekleşiyor mu.
suda doğum hakkında bilgisi olanlar paylaşırmsınız?

Mechanistt
Genel Müdür
24 Mayıs 2013 17:24

devlet hastaneleri bu uygulamayı gerekli küvete yeterli ödenek olmadığı için yapamıyorlardır..suda doğum yaptırmanın şartları;suya alerjisi olmaması lazım, doğacak bebeğin yüzme bilmesi, 2 adet nüfus cüzdanı fotokopisi, ikamet belgesi ve 4 adet vesikalık fotoğraf lazım..

Tugce yunus
Aday Memur
24 Mayıs 2013 17:45

çok boş vaktiniz var herhalde ne oldu şimd yazdınız rahatladınızmı. Sizi bu yazdıklarınız mutlu ettiyse ne güzel. Kusra bakmayın ben sizin kadar aydın değilim cahilim suda doğumu bilmiyorum.

Mechanistt, 11 yıl önce

devlet hastaneleri bu uygulamayı gerekli küvete yeterli ödenek olmadığı için yapamıyorlardır..suda doğum yaptırmanın şartları;suya alerjisi olmaması lazım, doğacak bebeğin yüzme bilmesi, 2 adet nüfus cüzdanı fotokopisi, ikamet belgesi ve 4 adet vesikalık fotoğraf lazım..

Mechanistt
Genel Müdür
24 Mayıs 2013 19:55

suda doğunca ne oluyo ki.. çocuk suyu mu içiyor..

Tugce yunus, 11 yıl önce

çok boş vaktiniz var herhalde ne oldu şimd yazdınız rahatladınızmı. Sizi bu yazdıklarınız mutlu ettiyse ne güzel. Kusra bakmayın ben sizin kadar aydın değilim cahilim suda doğumu bilmiyorum.

Tugce yunus
Aday Memur
03 Haziran 2013 10:19

Sanırım bie bey siniz ve bayanları anlamaya bile çalışmayan bir erkek yazık size

Mechanistt, 11 yıl önce

suda doğunca ne oluyo ki.. çocuk suyu mu içiyor..

yolgit
Aday Memur
04 Haziran 2013 12:49

sizinde doğumla ilgili endişeleriniz var sanırım. önce kendinize güvenin ve eşinizle sık sık konuşun ve rahatlayın. inanın ki daha iyi olacaksınız. su da doğum devlet hastanelerinde yapılır mı bilmiyorum ama suda doğumda da normal doğum gibi bazen ameleiyata gerek olabiecek durumlar olabilir. bu duruma doktorunuz karar verir. olur yada olmaz kimse bilemez. doktorunuzla iyi bir dialog kurun ve güvenin. ben eşime normal doğum konusunda her zaman destek oldum ve eşim normal doğum yaptı. inanılmaz bir duygu paylaşımı oluyor. sezaryen ile doğum çok zorunlu olmadıkça tavsiye etmiyorum. çünkü doğum sonrası anne kendine mi bakacak bebeğine mi bakacak çok zor olur diye düşünüyorum. hayırlı günler.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi