Editörler :
25 Mayıs 2013 11:48   

sözleşmeli atama şartlarına ilişkin birkaç soruya yardım lütfen

sözlemeli atama duyurusunda yerleştirme işlemleri başlığında dikat edilmesi gereken birkaç madde var;

6. Yerleştirmeler adayların tercih formundaki yer tercihleri dikkate alınarak yapılacaktır. Tercihlerine yerleşemeyen adaylar, ait olduğu kontenjan grubunda münhal kalan yerlere Başkanlıkça re’sen yerleştirilecektir.

7. Tercih yapmayan adaylar boş kalan kontenjanlara Başkanlıkça re’sen yerleştirilecektir.

Ayrıca diğer ususlar başlığı altında

6. Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin ek 2 nci maddesindeki “Bu Yönetmelik hükümleri çerçevesinde yapılan merkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar, daha sonraki personel alımları için yerleştirmelerine esas alınan puanla başvuruda bulunamazlar.” hükmü uyarınca; SÖZPER 2013-I 4-B Sözleşmeli Personel Alımı Sözlü Sınavı sonucu yerleştirmeleri yapılan adaylar, bir sonraki KPSS sınavı sonucuna kadar yerleştirilmelerinde esas alınan 2012 KPSS B grubu puanları ile yapılacak diğer sözleşmeli ve kadrolu alımlara başvuramayacaklardır.;

Benim burdan anladığım mülakatı geçen ve tercih yapan herkes tercihine yerleşemezse resen biyere atanacak.tercih hakkı olup da tercih yapmayan da resen biyere atanacak.bu demek oluyor ki kkö ve müzezzin atamalarında resen atamaya kalma riski baya yüksek ,çünkü zetn kontenjan az ve tercih edilecek yerlerde genelde doğu olur..ayrıca atanan da bidahaki kpssye kadar atamalara başvuramıyor bunu da düşünmek lazım.diyanet yine biz kkö adaylarını köşeye sıkıştırdı.bu maddelerden yanlış bişey anlamadıysam.

25 Mayıs 2013 12:46

saps
Aday Memur

o 24 kişilik kişilik

25 Mayıs 2013 12:50

saps
Aday Memur

kardeş o 24 kişiliik kadro dolmassa diyanet resen atama yapar yani neredeyse imkansız senin anladığın gibi herkesi resen atasa kimse açıkta kalmaz

25 Mayıs 2013 14:04

hafızlığaözlem
Memur

evet mülakatı geçen herkes atanır açıkta kalmaz ama benim sıkıntım ben resen atanmak istemiyorum.istememe gibi bi seçenek koymamış malesef diyanet.başvurma konusunda tereddütte kaldım bu kez.atanıp gitsen bi türlü gitmesen bi türlü.zaten kazanmak da zorya yine de insan herşeyi düşünüyor şimdiden

27 Mayıs 2013 13:50

saps
Aday Memur

kardeş beni yanlış anladın mülakatı geçen sadece 24 kkö atanacak hepsi değil

27 Mayıs 2013 13:53

saps
Aday Memur

mülakatada kpss'den en yüksekden başlayarak 72 kişi katılacak

Toplam 5 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?