Editörler : oto-danisman-expert
26 Mayıs 2013 20:53

MAZDA 3 hakkında tecrübeli olanlar bi bakarmısınız

arkadaşlar benim 20 bin tl bütcem var.Tek maaşlı bi öğretmenim.ama lojmanda oturuyorum köyde.Yani arabayı daha çok uzun yolda kullancam.bakıyorum focuslara param yetmiyo.sağdan soldan 3 bin daha bulsam ne yapabilirim.

Asıl konu mazda 3 ü önerdi bi arkadaşım.2006 model 1.6 dinamic benzin-lpg li 110 binde hacbeck giri.ee sordum piyasası yok,parçası pahalı diolar ama araba taş diyorlar.lpg sıkıntılı oluyomuş doğru mu bu arabalarda.Teşekkürler şimdiiden yardımlarınız için

meta-analiz
Aday Memur
26 Mayıs 2013 21:02

bu arada 2006 mazda için 24 bin istiyorlar

Gelibolulufani
Daire Başkanı
26 Mayıs 2013 22:05

Fiyat konusununda bilgim yok fakat çok temizse piyasa değerinden 500-1000 fazla ver kafan rahat etsin.Mazda marka olarak en sorunsuz markadır dikkat edin sorunsuzlar arasında 1.sıradadır.Temiz kullanılmış,hırpalanmamış,bakımlı ve orijinal mazdayı bulursan torunların bile biner.İkinci eli tutulmaz diye birşey yoktur temiz olduğu müddetçe değerinde gider.Mazdayı kullanan bilir kullanmayan alma der.

26 Mayıs 2013 22:07

Lpg'de gayet uyumlu diye biliyorum ben.

snf79.335
Şube Müdürü
26 Mayıs 2013 22:36

O bütçeyle focus alırsın hocam. Ben geçen sene 2004 focus ghia hb aldım 24bine. Araç 66 binde, gram boya yok, full servis bakımlı,Ses yalıtımı yapılmış vs. olduğu için bu parayı vermiştim. Siz de 20-23 civarı çok rahat focus alabilirsiniz.

26 Mayıs 2013 22:48

22000 tl ye boncuk mavi 2004 127000 km de olan var 17"çelik jant lastik mevcut

meta-analiz
Aday Memur
26 Mayıs 2013 23:09

focus lara bakıyorum danışman hocam araba comford mu

26 Mayıs 2013 23:19

comfort sport modeli....

buraközeleğitim
Müsteşar Yardımcısı
26 Mayıs 2013 23:38

Bulunduğunuz mazda yavaş gider ama mazdanın da bineni ve bileni vardır satılır.

2. elde kaygınız varsa daha çok tutulan civic ve corolla bakın hocam. Oparaya da zor bulunur temizi ama.

26 Mayıs 2013 23:53

burak hocam doğru söylemiş katılıyorum toyota 1. honda 2. tercih

"denge"
Müsteşar Yardımcısı
27 Mayıs 2013 00:47

mazda nın kıymeti ülkemizde bilinmiyor maalesef. sorunsuzluk anlamında dünya ödülleri almış bir marka ama bizdeki mazda hakkında oluşmuş yargı kırılmıyor bir türlü.

"mazda nın piyasası yok abi " yargısı bitiriyor herşeyi.

Gelibolulufani
Daire Başkanı
27 Mayıs 2013 16:44

Bilen alıyor kullanıyor bilmeyen kulaktan dolma bilgileri yazıyor temiz mazda satılır öyle aylarca beklemez.

"denge", 11 yıl önce

mazda nın kıymeti ülkemizde bilinmiyor maalesef. sorunsuzluk anlamında dünya ödülleri almış bir marka ama bizdeki mazda hakkında oluşmuş yargı kırılmıyor bir türlü.

"mazda nın piyasası yok abi " yargısı bitiriyor herşeyi.

meta-analiz
Aday Memur
27 Mayıs 2013 19:28

valla abiler mazdadan vazgeçirdiler.20-25 liravar 10 yaş ve üstü araba al ve kilometre de 100 bin:)

meta-analiz
Aday Memur
27 Mayıs 2013 19:29

yani honda v toyota 150 binde 98-99 model 17-18 bin bu ne biçim piyasıdır arkadaş yaaaaaaaaaaaaaaaaa

meta-analiz
Aday Memur
27 Mayıs 2013 19:32

mazda 3 e baktım o bana baktı ben ona baktım baktım baktım:)piyasası yok tühhhhhhh

cenker46
Aday Memur
27 Mayıs 2013 19:41

işte bizim milletimizin olayı bu.piyasası yok deriz.gideriz etmeyecek arabalara veririz parayı.benide çok etki altına aldılar.piyasası yok bilmem ne dediler.ben direndim gittim mazda3 aldım.5-6 sene binmek için aldım.çok da memnunum.alıp satma yapacaksan mazda alma.yıllarca binmek için alıyosan düşün derim.arabayı daha almadan satacağını düşünüyo bizim millet.

Pistolero
Memur
27 Mayıs 2013 20:04

Ne yazık ki öyle bir durumdayız fakat bu ister istemez bizim elimizde olmayan durumlardan dolayı beynimizde yer ediniyor. 1000 tl yi bir kenara ayırmak için 2-3 ay uğraşıyorsan malesef yarın bir gün allah korusun kötü bir durumda satarken zarar etmemek istersin. Bizi bu hale düşürenler utansın. Bakmayın hepimiz bir araba almak istiyoruz ama harç borç ederek, aracın bir tarafından ses gelsede umursamayarak hayatımızı idame ettirmeye mecbur kaldık. Kimide 21 yaşında audi a4 mü bmw 320 d mi alayım diye kara kara düşünür. Nasıl bakmayalım piyasası varmı yokmu diye ?

cenker46, 11 yıl önce

işte bizim milletimizin olayı bu.piyasası yok deriz.gideriz etmeyecek arabalara veririz parayı.benide çok etki altına aldılar.piyasası yok bilmem ne dediler.ben direndim gittim mazda3 aldım.5-6 sene binmek için aldım.çok da memnunum.alıp satma yapacaksan mazda alma.yıllarca binmek için alıyosan düşün derim.arabayı daha almadan satacağını düşünüyo bizim millet.

cenker46
Aday Memur
27 Mayıs 2013 20:19

haklısın tabi.ama yanlış yapıyoruz işte.aynı yıl aynı km de temiz bi corolla temiz bir mazda3 den pahalı.ama gidiyoruz pahalı olan corollayı civic i alıyoruz.mazda3 dynamic modelinde herşey var.ama piyasası yok dendimi olay bitiyor.24bine 2002 civic alıyor adam.aynı paraya 2004 mazda almıyor.üstelik mazda özellik olarak daha dolu.

Pistolero, 11 yıl önce

Ne yazık ki öyle bir durumdayız fakat bu ister istemez bizim elimizde olmayan durumlardan dolayı beynimizde yer ediniyor. 1000 tl yi bir kenara ayırmak için 2-3 ay uğraşıyorsan malesef yarın bir gün allah korusun kötü bir durumda satarken zarar etmemek istersin. Bizi bu hale düşürenler utansın. Bakmayın hepimiz bir araba almak istiyoruz ama harç borç ederek, aracın bir tarafından ses gelsede umursamayarak hayatımızı idame ettirmeye mecbur kaldık. Kimide 21 yaşında audi a4 mü bmw 320 d mi alayım diye kara kara düşünür. Nasıl bakmayalım piyasası varmı yokmu diye ?

27 Mayıs 2013 21:52

Arkadaşlar japon araçlar rüştünü ispatlamış araçlardır çok dayanıklı ve pek arıza vermez ... Ama mazda Toyota ve Honda kadar ülkemizde kurumsallaşma ve servis ağı kurmadi o yüzden tercihler Toyota ve Honda ya kayar ... Memur olduğumuzdan ne zaman paraya ihtiyacımız olacağı belli olmaz

FabianErnst
Kapalı
27 Mayıs 2013 22:15

BRC'yi (istanbul) arayıp sorduk özellikle Mazda 3'lerde lpg uyumu nasıldır diye satıcı adam sıkıntılı dedi. Bir başka yerde ise sıkıntı yok takıyoruz dendi. Komu muallak :(

27 Mayıs 2013 22:35

lpg işi biraz da işçilikle doğru orantılıdır ... mazdalarda pek sorun yaşayana denk gelmedim ama bazı dandik lpg markalarında elbet sorunlar olacaktır....

FabianErnst, 11 yıl önce

BRC'yi (istanbul) arayıp sorduk özellikle Mazda 3'lerde lpg uyumu nasıldır diye satıcı adam sıkıntılı dedi. Bir başka yerde ise sıkıntı yok takıyoruz dendi. Komu muallak :(

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi