Editörler :
27 Mayıs 2013 23:50   

Kombinin Su seviyesi Kendiliğinden yükseliyor

Vaillant marka bir kombimiz var.. Nazara geldi aramız limoni..

Kendi kendine su seviyesi yükseliyor.. göstergesinde 1 - 2 - 3 diye seçenekler var durması gereken normal değer var bizimki kafasına göre 3'ü geçiyor.. haliyle 3 ü aşınca su akıtmaya başlıyor.. manuel olarak suyu azaltıyorum , yeni işim bu..

ama nereye kadar böyle gidecek bu kombi denen arkadaşın derdi nedir.. gönlünü almak için yetkisinden sual olunmayan servise bir ton para vermek de bu ara mümkün görünmüyor.. ne yapayım ? havar komşular

28 Mayıs 2013 17:23

sinem karlı
Şef

Kombinizin kafasını okşayın biraz sizi anlayacaktır. Şaka bir yana manual su verilmiyor mu kombiye.

28 Mayıs 2013 18:21

parkinson06
Memur

Kombinizin kafasını okşayın biraz sizi anlayacaktır. Şaka bir yana manual su verilmiyor mu kombiye.

sinem karlı, 6 yıl önce - Alıntıya git

Kombiyi okşaya okşaya bir haller oldu bize fayda etmedi, kombi de niyeti bozdu

manuel su veriliyor evet belkide oradan gıdım gıdım su geçiyordur bir yerlerden lastiği mi gevşemiştir bilinmez pratik bir çözümü sanırım yok allahtan yaz geldi hiç ses etmeyeyim bakalım nereye kadar gidecek

04 Haziran 2013 15:12

onur zan
Aday Memur

Bizim kombininde su seviyesi kendiliğinden düşüyordu. Ama bu durum sıkıntı yaratmıyor. Su bitince tekrar su verebiliyorsun. Faat su seviyes yükselmesi sıkıntı bence.

31 Temmuz 2013 23:52

mbbaruk
Aday Memur

www.kombieksperi.com kombi bakım servisi

07 Ağustos 2013 00:04

aayykk
Aday Memur

Kombilerde genleşme tankı dediğimiz parça ön hava basıncını kullanarak tesisattaki su basıncını sabit tutuyor. ön hava basıncı bittiği taktirde su basıncı sıcaklığa göre değişken oluyor. Basıncın sık sık değiştiğini görüyorsanız zaman geçirmeden kombinize bakım yaptırın. Yüksek basınç kombiye büyük zararlar verebilir. Ve siz farketmeden gece yarısı kombi su boşaltabilir. Bakım hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için

www.ersinservis.com

Adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

25 Ekim 2013 12:01

Agripin
Kapalı

1- Conta 2- Eşanjör 3- Genleşme Tankı sırası ile kontrol ettirilmelidir.

13 Aralık 2013 07:22

Agripin
Kapalı

Kombinin Soğuk su girişine "Basınç Düşürücu 3/4 vana" taktırdım sorun çözüldü 50 tl verdim

05 Ocak 2016 22:27

mbahri
Aday Memur

www.kombieksperi.com kombi bakım servisi

mbbaruk, 6 yıl önce - Alıntıya git

Arkadaşlar daha önceki site bilgilerimi güncelliyorum.

Sincan Kombi Teknik Servisi

www.sincankombiteknikservisi.com

Ankara'daki kombi servisiniz.

22 Ocak 2019 05:13

AdemSahin2001
Aday Memur

Sonbahar gelip gündüzleri sıcak olsa da geceleri havalar soğumaya başlayınca kombiyi çalıştırmak istedim ama ateşleme yapmıyordu ve servisi aradım. Resmi servisi geldi 2 tuşa basıp level 2-3-4-5 yükseltti ve yandı aa deyip şaşırdık sorunca ateşlemeyi yüselttim dedi ve 40 TL alıp gitti. Tamam yanmıştı ama basıncı aynen 1 den 3 e atlamaya başlamıştı gözümün önünde. Daha kötüsü ise ısı yükselip stop edince de sıfıra düşüp hiç çalışmaz oluyordu. 1 ay kadar idare ettim ama ya aşırı soğuklar başlayınca ne olacaktı. Tekrar servisi aradım tekrar bakalım dedi. Artık asıl yapmam gerekenin ne olduğunu anlayınca geçen yıl bakım yaptırmadığımı ve tekrar yaptırmam gerektiğini hatırlayıp sordum 80 TL dediler. Bir de bacaya kuş girer olmuştu. Kuş'luk diye bişey varmış ucunda o kırılmış onu taktırmak ne kadar olur dedim onu yapmıyorlarmış. Ben de iptal edip alt kattaki kombici dükkana gidip bakım ve kuşluk taktıracağımı söyledim, bakım 50 kuşluk 40 toplam 90 TL, ayrıca hiç basınçtan da bahsetmedim. Eleman geldi yaptı gitti ve 2 ay geçti ama o günden beridir hiç bir sorunumuz kalmadı.

Toplam 9 mesaj

ANKET
23 Haziran 2019 İstanbul BBB seçim sonuçlarını nasıl buldunuz?