Editörler : F16 Gökçen
03 Haziran 2013 17:21

Bebeğimizi denize sokabilir miyiz?

Haziran ayıda denize gideceğiz bebeği denize sokmamaızda herhangi bir sakınca var mı?Bilgisi olan varsa bilgi verebilirmi.

Pelin kuytu
Aday Memur
04 Haziran 2013 11:18

3 aydan büyük bebekler denize girebilirler kafalarını mümkün olduğu kadar sokmayalım. Aynı zaman da şapkasız da denize sokmayın.

nesli78
Aday Memur
05 Haziran 2013 12:04

bebeğinizi mutlaka ama mutlaka denize sokun,hatta bebeği tüm vücut suya daldırıp çıkarın birkaç kez.

nesli78
Aday Memur
05 Haziran 2013 12:07

sinüs kanalları için çok faydalı olacağı gibi, bebek sudan korkmamayı öğrenir..

bilisimci1
Aday Memur
05 Haziran 2013 12:36

10:00-11:00 ve 17:00-18:00 arası olabilir.Tabi temiz deniz bulursanız.

ysmncmn
Aday Memur
05 Haziran 2013 12:52

Çocuklarımın hepsini 1,5 aylıktan itibaren denize soktum bu sebepten dolayıda bir sıkıntı yaşamadım

ysmncmn
Aday Memur
05 Haziran 2013 12:57

bebeğim 2 aylık mayısta 4 kez soktum denize uzun süre kalmadan çıkınca üşütmemek kaydıyla.

dmuh
Genel Müdür
05 Haziran 2013 15:21

Güneş kremi kullanın gölgede bile şapkasını çıkartmayın başını sokmanız konusunda birşey diyemiyorum; ama yanınızda tatlı su bulundurun yıkamanız gerekebilir acilen bebeğinizi. bol bol su içirin bebekler su içinden geldikleri için yüzme içgüdüleri belli bir yaşa kadar korunuyormuş yine de önce denize alıştırın sonra suya sokun derim zira ben öyle yapmayı planlıyorum.

özgürdodi
Memur
05 Haziran 2013 15:34

kafasını suya sokmayın...çıkıncada mutlaka yıkayın ılık suyla...

tufan yuru
Aday Memur
05 Haziran 2013 17:38

O zaman tavsiyelerinize uyuyorum ve denize ilk kez girişini yapacak bizim bebiş.... fakat başına şapka tamayı dünüyorum. belki son dakika çıkarken belki kafasını denize sokarım onda biraz kararsızım. Birde güneş kremi tavsiyesi olan var mı??

emelevegel
Şef
06 Haziran 2013 11:18

sebamedin bebekler olanı var 50 ya da 60 faktör.onu kullanıyorum ben

matçikız
Daire Başkanı
06 Haziran 2013 11:29

bence bebek zaten denize sokulmalıdır

çok yavaş ve sakin olmanız gerekir bunu yaparken.denizin dalgalı olmamasına ve etrafınızda size su fışkırtacak kimse olmamasına dikkat edin.ayağınız yere sağlam bassın bebeği kucağınızda sarsmayın,ona güven verin.(aslında bunu hep yapın)

kenarları çıkıntılı bir şapka onu korumak için yeterlidir.bebeği memişlerine kadar batırın ve boyununu,omuzlarını eliniz yardımıyla suyla ovun olası isiliklere karşı :) bebeğin ağzına su gelse bile diliyle o suyun tadına bakacaktır emin olun :)

ay yaa yerim ben onları :)))) bebeğim yok ,gerçi evli de dğilisadece şu anı yaşamak için bile olsa bebek yapılır emin olun :)

sertanns
Şef
06 Haziran 2013 11:40

bencede

bebek yapılır :-)

matçikız, 11 yıl önce

bence bebek zaten denize sokulmalıdır

çok yavaş ve sakin olmanız gerekir bunu yaparken.denizin dalgalı olmamasına ve etrafınızda size su fışkırtacak kimse olmamasına dikkat edin.ayağınız yere sağlam bassın bebeği kucağınızda sarsmayın,ona güven verin.(aslında bunu hep yapın)

kenarları çıkıntılı bir şapka onu korumak için yeterlidir.bebeği memişlerine kadar batırın ve boyununu,omuzlarını eliniz yardımıyla suyla ovun olası isiliklere karşı :) bebeğin ağzına su gelse bile diliyle o suyun tadına bakacaktır emin olun :)

ay yaa yerim ben onları :)))) bebeğim yok ,gerçi evli de dğilisadece şu anı yaşamak için bile olsa bebek yapılır emin olun :)

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
06 Haziran 2013 16:40

doğal güneş kremi sürmeden çıkarmayın sıcakta.ciltte leke kalır.savunma zayıf olur dikkat edin.

matçikız
Daire Başkanı
06 Haziran 2013 17:34

reklama girecek chi..o

bu markanın koruyucusunu bebeğiniz ve kendiniz için kullanabilirsiniz

Uzm.Dr.Psyco
Yasaklı
09 Haziran 2013 00:37

Çocuğun denizde havuzda ne isi var Küvet neyine yetmiyo zaten küvet ona deniz kadar engin gelecektir.. birde dalini ve sarı ördeği varsa değme keretanın keyfine..

tufan yuru
Aday Memur
11 Haziran 2013 14:25

Haklısınız bebeğimize küvet okyonus gibi gelebilir ama evde küvet yok duşa kabin var. ;) Şaka bir yana bebeğimize tuzlu su iyi gelecektir. Hafta sonu inşallah çıkacağız yola tepkilerini paylaşırım sizinle hepinize teşekkürler.

Uzm.Dr.Psyco, 11 yıl önce

Çocuğun denizde havuzda ne isi var Küvet neyine yetmiyo zaten küvet ona deniz kadar engin gelecektir.. birde dalini ve sarı ördeği varsa değme keretanın keyfine..

Uzm.Dr.Psyco
Yasaklı
11 Haziran 2013 18:03

Küvet yoksa leğen var siz hiç leğende yıkanmadınız mı?

tufan yuru, 11 yıl önce

Haklısınız bebeğimize küvet okyonus gibi gelebilir ama evde küvet yok duşa kabin var. ;) Şaka bir yana bebeğimize tuzlu su iyi gelecektir. Hafta sonu inşallah çıkacağız yola tepkilerini paylaşırım sizinle hepinize teşekkürler.

parkinson06
Memur
12 Haziran 2013 01:50

bebeğinizi denize sokarsınız da denizden çıkarabilirmisiniz bilmem.. deli oluyorlar çıkmak istemiyorlar

Uzm.Dr.Psyco
Yasaklı
12 Haziran 2013 02:03

Leğeni tek geçerim arkadaş, rengide mavi olacak halıyıda ucundan kaldırcan halı ıslanmasın diye leğeni çocuğu otutturup, bi kalıpta sabun arada kafayada vurcan ağlayınca sussun diye.. valla annem beni öyle yıkıyodu kalıp sabunla kafamada vuruyodu.. yeminlen leğen içinde dayak yiye yiye büyüdük. yararınıda gördük.

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi