Editörler : smtvs
05 Haziran 2013 22:31   

2027 Nitelik Kodlu Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı Mezunları Hepiniz buraya

Bizler 2012 kpss sınavına mezun olabilecek durumdaki öğrenciler olarak girdik haziranın 14 ünde mezun olup 24 ünde tercih kullanacağız tartışmaya açacağım konu bizler 4244 program alan mezunu 2027 nitelik kodlu endüstriyel otomasyon teknolojisi (mekatronik veya endüstriyel kontrol dalları aynı kod içindedir) bizlere önceki atamalarda adıyaman kayseri ve ankara olmak üzere 3 kadro verildi bizim bölümümüz birden fazla alan üzerinde elektrik, bilgisayar, makina, elektronik gibi alanlarda uzmanlaştık öğretmenlerimiz bizlere "sizler bir değil birden fazla alanda yetişmiş kalifiye elamanlarsınız " demişlerdi bu alanda okuyan öğrencilerin mamülün tasarımından tutunda makinadan çıkıncaya kadar her alanda çalışabilecek kalifiye eleman olarak yetiştiğini bu bölümü tercih etmeden önce gazetelerden duymuştum ve bu bölümü okuyan kişilerin iş konusunda sıkıntı çekmiyeceğide söyleniyordu tüm bunlara rağmen ve kamuda artan otomasyon teknolojisi ihtiyacı göz önünde bulundurularak mekatronik hidrolik,pnomatik mikrodenetleyiciler scada plc üretim robotları gibi vs saymakla bitiemeyeceğim eğitimleri tek başına müfredatında barındıran bünyesindeki dallarda Mekatronik ve Endüstriyel kontrol teknisyeni yetiştiren bu yeni teknoloji alanına dünyada verilen önemin gün geçtikçe gelişen ülkemizdede verilmesini istiyoruz bir önceki atamada 2027 NİTELİK KODUYLA BELİRTİLEN ENDÜSTRİYEL OTOMASYONCULARA VE ONUN DALLARI OLAN MEKATRONİK VE ENDÜSTRİYEL KONTROL ALANLARINA DAHA FAZLA HAKETTİĞİ KADROLARI İSTİYORUZ

05 Haziran 2013 22:34

canglere
Aday Memur

önceleri bu alanda mezun yok diyorlardı şimdi mezunda çoğaldı bence gereği yapılmalı artık

05 Haziran 2013 22:40

canglere
Aday Memur

bundan bir kaç ay önce makina kimya endüstrisi kırıkkale silah fabrikasına 5 adet lise düzeyi mekatronikçi işçi olarak alıyordu mezun değildim başvuramadım 14 üne mezun olacağım yeni ilanları bekliyorum

05 Haziran 2013 22:41

canglere
Aday Memur

önceki atamada 2027 olarak belirtilen endüstriyel otomasyoncula daha fazla kadro verilsin

05 Haziran 2013 22:45

canglere
Aday Memur

işkur kamu işçi alımları için 60 puan şart koşmuş bizler bu puanın çok çok üstünde aldık memur kadrosu olmasa bile en azından işçi kadrosu verilsin

05 Haziran 2013 22:49

canglere
Aday Memur

bazı bilmeyen (cahil) insanlar bu bölümü boşuna okumuşsunuz diyorlar halbuki bu bölüm ülkemizi dünyada en gelişmiş ülkelerin teknolojileri arasına sokacaktır bilmeyenler isterlerse araştırsınlar eminim çok şaşıracaklar

05 Haziran 2013 22:58

canglere
Aday Memur

size basit bir tespit söyleyeyim eğer elektrik makina gibi alanlar bizden (ENDÜSTRİYEL OTOMASYONCULARDAN) üstünse DAHA VASIFLIYSA hiç kimse böyle bir şeyi kabul etmez bence şunu söylemeliyim eğer elektrikçiler makinacılar hatta hatta kaynakçıların yani metalcilerin bile bizden daha karlı olduğunu söyliyenler var onlara şöylere diyorum peki 4244 ENDÜSTRİYEL OTOMASYON ALANI NEDEN ANADOLU MESLEK VEYA ANADOLU TEKNİK OLARAK EĞİTİM VERİYORDA METAL BÖLÜMÜ ENDÜSTRİ MESLEK BİZLER NEDEN BU BÖLÜMÜ SEÇERKEN SBS PUANIMIZ KULLANILDIDA METAL GİBİ MOBİLYA GİBİ ALANLAR 9. SINIFTA ŞU VEYA BU KİŞİLERİN ÇABASIYLA İSTEDİKLERİ BÖLÜME YANİ METALE,MOBİLYAYA YERLEŞTİLER BİZLER 9. SINIFTA HAFTADA 10 SAAT İNGİLİZCE DERSİ GÖRÜRKEN METAL MOBİLYA GİBİ BÖLÜMLER NERDEYDİLER SORARIM KENDİLERİNE

05 Haziran 2013 23:01

canglere
Aday Memur

DAHA ÖNCEKİ ORTAÖĞRETİM KPSS ATAMALARINDA MEKATRONİK GİBİ BAZI ALANLARDA KADROLAR BOŞ KALIYORDU SEBEP OLARAK MEZUN YOK DENİYORDU ŞİMDİ BENCE MEZUN SAYISI ÇOK SAYIDA ARTTI BENCE GEREĞİ YAPILMALI

05 Haziran 2013 23:05

canglere
Aday Memur

4244 PROGRAM ALAN KODLU 2027 NİTELİK KODLU ENDÜSTRİYEL OTOMASYON TEKNOLOJİSİ ALANI İÇERİSİNDE BULUNAN MEKATRONİK VEYA ENDÜSTRİYEL KONTROL DALLARINA MENSUP VEYA MEZUN KİŞİLERİN BURADA PAYLAŞIM YAPMASINI BEKLİYORUM BİZE AİT GÜNCEL TÜM İLANLARI PAYLAŞALIM HAYDİ ARKADAŞLAR

05 Haziran 2013 23:20

canglere
Aday Memur

ZANNETMEYELİMKİ (ENDÜSTRİYEL OTOMASYONCULAR) ANADOLU MESLEKMİŞ.ANADOLU TEKNİKMİŞ METALDİR MOBİLYADIR GİBİ BÖLÜMLER HATTA ÇOĞU YERDE ELEKTRİK MAKİNA ELEKTRONİKÇİLER GİBİ BÖLÜMLER ENDÜSTRİ MESLEKMİŞ BU NE FARKEDER HEPSİ EŞİT ENDÜSTRİYEL OTOMASYONCULAR SINAVLA BÖLÜME GİRDİYSE BİZDE KARNE NOTLARIYLA ONLAR HAFTADA 10 SAAT İNGİLİZCE GÖRDÜYSE ( ENDÜSTRİYEL OTOMASYONCULAR HAZIRLIK SINIFINDA BİZLER HAFTADA 10 SAAT İNGİLİZCE GÖRDÜK) NE FARKEDER BİZDE SADECE 9 DA 2 SAAT GÖRDÜK DİYEBİLİR AMA ÖRNEĞİN BİR SINAVSIZ GEÇİŞTE ÖNCELİKLİ ANADOLU TEKNİK VE ANADOLU MESLEĞİNDİR BU BİLİNE SINAVSIZ GEÇİŞTE BİLE ÖNCE İL İÇİNDEKİ ANADOLU TEKNİK SONRA İL DIŞINDAKİ ANADOLU TEKNİK İL İÇİNDEKİ ANADOLU MESLEK İLDIŞINDAKİ ANADOLU MESLEK SONRA İSE YER KALIRSA TABİ İL İÇİNDEKİ ENDÜSTRİ MESLEK YERLEŞİR BU GİBİ NEDENLERLE ZATEN BİZLER ÖN PLANDAYIZ BENCE BUGÜN YAPILAN ÇOĞUNLUKTA OLAN ENDÜSTRİ MESLEKLİLERİ YANİ KAYNAKÇILARI AHŞAPÇILARI VE DİĞER ADINI SAYMAKLA BİTİREMEYECEĞİM ENDÜSTRİ MESLEKLİLERİ SIRF ÇOĞUNLUKTA OLDUKLARI İÇİN SUSTURABİLMEKTİR

05 Haziran 2013 23:30

canglere
Aday Memur

KAMU BİR ÇOK KADRODA ASLINDA ELEKTİRİKÇİ MAKİNACI İSTEMİYOR BENCE BİZ (ENDÜSTRİYEL OTOMASYONCULAR GEREKİYOR ) FAKAT ONLAR YANİ ELEKTİRİKÇİLER MAKİNACILAR ÇOĞUNLUKTA OLDUKLARI İÇİN BİZİM İŞİMİZ ONLARA YAPTIRILIYOR MESELA BİR İŞLETMEDE PLC KULLANILIYORSA KUMANDA SİSTEMİ VARSA BU İŞ LİSE DÜZEYİ İÇİN KONUŞUYORUM MESLEK LİSESİNDE BİR ÜNİTE BİR MODÜLLE KONUYU KAPATAN ELEKTİRİKÇİLER TARAFINDAN GÖRÜLÜYOR OYSAKİ ENDÜSTRİYEL OTOMASYONCULAR HELE HELE ONA BAĞLI DAL OLAN MEKATRONİKÇİLER BU İŞİ 4 SENE BOYUNCA ALMALARINA RAĞMEN ONLAR SEÇİLMİYOR VE KAMU ELEKTİRİKÇİ ALIMI YAPIYOR OYSAKİ BİZ ZATEN ELEKTİRİĞİ İŞİN BAŞINDAN SONUNA ÖĞRENDİK

05 Haziran 2013 23:37

canglere
Aday Memur

İŞİN ASLI ŞUDURKİ MALESEF ÇOK SAYIDA MEZUNU OLAN BÖLÜMLER ÇOK SAYIDA KADRO ALIYOR AZ SAYIDA DAHA KALİTELİ BÖLÜM ( ENDÜSTRİYEL OTOMASYON GİBİ) MEKATRONİK GİBİ BÖLÜMLER İSE SIRF SESİ ÇIKMIYOR DİYE AZ SAYIDA KADROYLA ÇOK SAYIDA VASFIYLA BEKLEYE DURUYOR HAŞA BU KONUNUN SUÇLUSU DEVLET HÜKÜMET DPB DEĞİLDİR HABİREBİR FORUMLARDA HER YERE BASKI YAPAN KAYNAKÇIDIR AHŞAPÇIDIR ELEKTİRİKÇİDİR ÇÜNKÜ ONLAR ÇOĞUNLUKTA OLDUKLARI İÇİN HER YERDE SESLERİ DEVLETİMİZE HÜKÜMETİZ ALEYHİNE ÇIKARLARI UĞRUNA HER TÜRLÜ SESİ ÇIKARTIYORLAR

05 Haziran 2013 23:46

canglere
Aday Memur

DEVLETİMİZ MİLLETİMİZ HÜKÜMETİMİZ VAR OLSUN ÇÜNKÜ ONLAR SAYESİNDE YAŞIYORUZ YAZIYORUZ DEVLET KADEMESİNDE HÜKÜMET KADEMESİNDE KİMSEYE DARGIN DEĞİLİZ BİZ YERİMİZİ BİLİYORUZ SADECE KAYNAKÇIYA AHŞAPÇIYA CERYANCIYA HELE HELE DÜZ LİSELİYE HAKSIZLIĞINI BELİRTİYORUZ VASIFLARI DÜŞÜK OLDUĞU HALDE NASIL HERKESTEN FAZLA KADRO İSTEDİKLERİNE ANLAM VEREMİYORUZ DEVLETİMİZİN SOSYAL DEVLET İLKESİNİ BU KONUDA NASIL TİTİZLİKLE UYGULADIĞINI GÖRÜYORUM BU KONUDA ÇOK DOĞRULAR DEVLETİMİZ HÜKÜMETİMİZ ÇOK HAKLI ÇÜNKÜ ÇOĞUNLUĞUN DEDİĞİ HER YERDE GEÇERLİDİR

05 Haziran 2013 23:52

canglere
Aday Memur

BİZLER ATANAMAZSAK DAHA FAZLA KADRO ALAMAZSAK BİLE ÜZÜLMEYİZ DEVLETİMİZ MİLLETİMİZ HÜKÜMETİMİZ VAR OLSUN ÇÜNKÜ BİZDE VASIF ÇOK BİZ OKURUZDA OLAKİ KADRO VERİLİRSE ÇALIŞIRIZDA ÜZÜLEN ENDÜSTRİ MESLEKLİ TEK VASIFLI KAYNAKÇILAR CERYANCILAR MAKİNACILAR OLUR ONLAR İSE BAĞIRIR DURURLAR ATANAMADIK BU NASIL DEVLET BU NASIL MİLLET BU NASIL HÜKÜMET DERLER YAŞASIN DEVLET YAŞASIN MİLLET YAŞASIN HÜKÜMET ONLAR OLMASA BULAMAZDIK EKMEK

05 Haziran 2013 23:56

canglere
Aday Memur

BİZLERE 2027 NİTELİK KODLU (ENDÜSTRİYEL OTOMASYONCULARA) AZ KADRO VERİLSE BİLE ÜZÜLMEYİN ARKADAŞLAR DEVLET MİLLET HÜKÜMET SAĞOLSUN BİR SONRAKİNDE HAKKIMIZ VERİLECEKTİR OLMADI BİR SONRAKİNDE OLMADI YENİDEN SINAVA GİRERİZ ARKADAŞLAR BU HÜKÜMET BU DEVLET YERİ GELİNCE HERKESE HAKKINI VERİR

05 Haziran 2013 23:59

canglere
Aday Memur

YAŞASIN HÜKÜMETİMİZ YAŞASIN DEVLETİMİZ BİZLER ONLARIN EMRİNDEYİZ

06 Haziran 2013 09:57

canglere
Aday Memur

ösym aday işlemleri branş sıralamasında mekatronikde sıralamam ilk 5 te bence kodlar tekrar ayrılmalı 2027 nitelik koduna bir son verilmeli mekatronik ayrı hidrolik pnomatik ayrı mikro denetleyici ayrı elektromekanik taşıyıcılar ayrı nitelik kodlarıyla alınmalı zaten öncede bu 2027 nitelik kodunun içinde geçen branşlar ayrı ayrıydı onların karşısında zaten mezun olunan program kodu olarak 4244 endüstriyel otomasyon yazıyordu

06 Haziran 2013 10:06

canglere
Aday Memur

2027 KPSS Nitelik Kodu "Ortaöğretim kurumlarının Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri/Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı ve Dallarının veya Otomatik Kumanda, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri (Elektronik), Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi (Elektronik), Kontrol ve Enstrümantasyon Teknolojisi, Mekatronik, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri (Mekanik)/Makine, Hidrolik ve Pnömatik, Hidrolik ve Pnömatik Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri (Mekanik), Endüstriyel Mekanik, Mikroteknik Bölümlerinin birinden mezun olmak OLARAK BELİRLENMİŞ TÜM BU BRANŞLARIN AYRI KODLAR ALTINDA ALINMASI DİLEĞİYLE EĞER BU KODLAR AYRI ALINIRSA ZATEN KARŞILARINDA BU KODUN MEZUN OLUNAN PROGRAM ALAN KODUNDA 4244 ENDÜSTRİYEL OTOMASYON ALANI VE DALLARI YAZACAKTIR ZATEN DAHA ÖNCEKİ ATAMALARDA BU KODLAR AYRI AYRIYDI SON YAPILAN ATAMADA BU KODLAR BİRLEŞTİRİLDİ TÜM OTOMASYONCULARIN BİLGİSİNE

06 Haziran 2013 10:09

canglere
Aday Memur

2027 NİTELİK KODUNDA BELİRTİLEN BU BRANŞLAR ZATEN HEPSİ ENDÜSTRİYEL OTOMASYONUN EĞER BU KODLAR AYRILIRSA HEPİMİZ (TÜM ENDÜSTRİYEL OTOMASYONCULAR) ÇOK KARLI ÇIKACAKTIR KODLARIN AYRILMASINI EN ÇOK BİZ İSTİYORUZ

06 Haziran 2013 23:34

umitkilincer
Aday Memur

kasımda 3 kadro makinacılarla ortak açılmıştı yerleşen oldu mu bu kadrolara?

07 Haziran 2013 12:26

canglere
Aday Memur

tabiki oldu verilen 3 kadroda alındı hemde sadece birisi ankara haymana toprak mahsülleri ofisi kadrosu makinacılarla ortak açılmıştı ilgilerinize teşekkür ediyorum

Toplam 26 mesaj

ANKET
Yeni Zelanda'daki teröriste, 'Hristiyan terörist' denmesini doğru buluyor musunuz?