Editörler : supporters.

alza
Aday Memur
10 Şubat 2014 19:45

arkadaşlar öğrenim bilgilerim yanlış mezun olmama rağmen okuyor görünüyorum gidip düzeltmem şart mı

iyide
Aday Memur
11 Şubat 2014 10:13

2013 ilkbahar yds 2014 kpss icin gecerli midir? Kesin bir bilgi var mi? Bilen arkadaslar yardimci olabilir mi?

navaro83
Yasaklı
11 Şubat 2014 10:28

Telde sorun yok dediler

herşeynasip
Aday Memur
11 Şubat 2014 11:52

mrb bu seneki kpss ye girmeyi düsünüyorum ama yabancı dil çok zayıf bu nisandaki yds ye girmek zorundamıyız temmuzda kpss ye girebilmek için?

birde ben son hakimlik sınavlrna girmistim, kpss ye daha hiç çalısmadım hukuk kısmı yeterli olurmu ne tavsiye edersiniz ?

foodege
Müsteşar Yardımcısı
11 Şubat 2014 16:20

Ösym çağrı merkezindekiler yeterli demişler arayanlar olmuş. Ben de aynı durumdayım ve girmeyi düşünmüyorum. Geçen sene enayi gibi girdik puan türlerini değiştirdiler.

iyide, 10 yıl önce

2013 ilkbahar yds 2014 kpss icin gecerli midir? Kesin bir bilgi var mi? Bilen arkadaslar yardimci olabilir mi?

drkble
Aday Memur
11 Şubat 2014 21:17

İlgi:05.02.2014 tarih ve .... sayılı ÖSYM Bilgi Edinme başvurunuz. Yabancı dil ağırlığı içeren KPSS

drkble
Aday Memur
11 Şubat 2014 21:28

bilgi edinmeden basvurdum gelişmiş cevap hata veriyo oraya kopyalamıyorum gelen cevaba göre geçerli

drkble
Aday Memur
11 Şubat 2014 22:09

yabancı dil ağırlığı içeren kpss puanları hesaplanırken kullanılacak yabancı dil standart puanının hesaplanmasında adayların ilgili kpss’den önce elde ettikleri yabancı dil sınavı (yds) sonuçları kullanılacaktır. kpss’den sonra elde edilecek yabancı dil sınavı (yds) sonuçları, yabancı dil ağırlığı içeren bir sonraki kpss puanlarının hesabında dikkate alınacaktır.

legadema
Aday Memur
11 Şubat 2014 22:30

aynen benimkide öyle. acaba naapmalıyız ki?

alza, 10 yıl önce

arkadaşlar öğrenim bilgilerim yanlış mezun olmama rağmen okuyor görünüyorum gidip düzeltmem şart mı

yesil843
Aday Memur
12 Şubat 2014 09:38

Arkadaşlar ben az önce aradım ösym yi.. 2013 yds puanlarınız eklenecek dediler.. YDS kılavuzu 1.4.maddede yazıyor dediler ki şöyle yazıyor..

"1.4. KPSS Lisans Sınavlarında (Lisans/A Grubu ve Öğretmenlik) yabancı dil testi yer almayacaktır. Yabancı dil testi sonucunun belirli ağırlıklarla katılarak hesaplandığı KPSS puan türleri, 2013 yılından itibaren ÖSYM tarafından uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) puanı ile ağırlıklandırılarak hesaplanmaktadır. KPSS Lisans sınavlarında yabancı dil testinin de ağırlıklandırılarak hesaplandığı puanları edinmek isteyen adayların YDS?ye Almanca, Fransızca ve İngilizce testlerinin birinden girmeleri zorunludur. YDS?ye katılmayan veya Almanca, Fransızca ve İngilizce dışında bir yabancı dilden sınava katılan adayların, yabancı dil testi sonucunun belirli ağırlıklarla katılarak hesaplandığı KPSS puan türleri hesaplanmaz. KPSS?den sonra elde edilecek Yabancı Dil Sınavı (YDS) sonuçları, yabancı dil ağırlığı içeren bir sonraki KPSS puanlarının hesabında dikkate alınır."

Yalnız şunu sormayı unuttum benim puanım çok düşük bir kriter yok sanırım değil mi, puanın ne kadar yüksekse o kadar etkisi var sadece diye düşünüyorum...

katherine
Memur
12 Şubat 2014 15:56

bi baraj yok diye biliyorum. kaç alırsanız alın ilgili puanlar hesaplanıyor, sadece girmiş olmanız yeterlidir.

yesil843, 10 yıl önce

Arkadaşlar ben az önce aradım ösym yi.. 2013 yds puanlarınız eklenecek dediler.. YDS kılavuzu 1.4.maddede yazıyor dediler ki şöyle yazıyor..

"1.4. KPSS Lisans Sınavlarında (Lisans/A Grubu ve Öğretmenlik) yabancı dil testi yer almayacaktır. Yabancı dil testi sonucunun belirli ağırlıklarla katılarak hesaplandığı KPSS puan türleri, 2013 yılından itibaren ÖSYM tarafından uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) puanı ile ağırlıklandırılarak hesaplanmaktadır. KPSS Lisans sınavlarında yabancı dil testinin de ağırlıklandırılarak hesaplandığı puanları edinmek isteyen adayların YDS?ye Almanca, Fransızca ve İngilizce testlerinin birinden girmeleri zorunludur. YDS?ye katılmayan veya Almanca, Fransızca ve İngilizce dışında bir yabancı dilden sınava katılan adayların, yabancı dil testi sonucunun belirli ağırlıklarla katılarak hesaplandığı KPSS puan türleri hesaplanmaz. KPSS?den sonra elde edilecek Yabancı Dil Sınavı (YDS) sonuçları, yabancı dil ağırlığı içeren bir sonraki KPSS puanlarının hesabında dikkate alınır."

Yalnız şunu sormayı unuttum benim puanım çok düşük bir kriter yok sanırım değil mi, puanın ne kadar yüksekse o kadar etkisi var sadece diye düşünüyorum...

hukukcubiri
Kapalı
13 Şubat 2014 14:29

benim anlayamadım bir şey var.yani şimdi 2014 yds ye giren adaylar 2014 kpss a da puanları ayrıca mı hesaplanacak.

bu kpss b ortaöğretim düzeyi için de geçerli mi acaba.

hiç bilmiyorum.cahilliğimizi affedin.

kaplumboğa
Memur
03 Mart 2014 17:27

sınava giriş belgesini ösym ne zaman yayınlar acaba?

03 Mart 2014 20:09

arkadaşlar ben geçen yılda girmiştim nisanda...bu senede ne olur ne olmaz diye başvurduk 2014 kpss için hangisi etkisi olacak yani bilen bir arkadaşımız beni aydınlatabilirmi ya

Toplam 74 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi