Editörler : asaygin
12 Haziran 2013 08:51   

Balıkesir/Akçay'a gideceğiz..Daha önce gidenler?

Merhaba arkadaşlar.

Biz 5 kişi (aile) olarak Akçaya gideceğiz. Daha önce hiç gitmedik ve bilmiyoruz. Biraz tereddütlerim var açıkçası. Denizi soğuk ve taşlıymış sanırım. Fakat internetten baktığım kadarıyla gezip görülmesi gereken yerlerden biri gibi geldi bana.

Piknik alanları, denizi, doğası, ufak, şirin bir yer olması hoşuma gitti.

5 gece 6 gün kalacağız. Tavsiyelerde bulunabilir misiniz? Oraya gittiğimizde neler yapmalıyız? Nerelere uğramadan gelmemeliyiz? (Şahsi aracımız yoktur otobüsle gideceğiz bunu göz önünde bulundurarak tavsiyelerde bulursanız sevinirim.)

Teşekkürler, iyi günler..

13 Haziran 2013 12:39

P O S E İ D O N
Kapalı

orda askerlik yaptım ben..küçük bir yer zaten...ama çok güzel bir belde..akçaya gitmişken altınoluk ve örene gitmeyi ihmal etmeyin..kesinlikle görülmesi gerekene yerler..akçaydan sonra 15-20 dk da gidilir oralara..

13 Haziran 2013 19:45

parkinson06
Memur

edremit - Ören - gibi yerlere yakın.. Tavsiyem gideceğiniz yere çok yakın olan Zeytinyağı Müzesini gidip görün..

Denizde tatlı su kaynağı olduğu için suyu soğuk ancak hemen alışılıyor, taşlık olmayan yerlerivar , deniz kestanelerine dikkat..

Vali'nin Yazlık konağının olduğu yerde denize girebilirsiniz.. sakin kumluk bir plaj.. Alışveriş olanakları da var

O bölgeler Bodrum -Marmaris gibi değil Aile tatili için ideal yerler..

İyi eğlenceler

14 Haziran 2013 15:23

labistanbul
Şube Müdürü

bu balıkesirin plajları hep taslık mı oluyor ? yesıllık guzel yerler ama sırf denizi çakıldır die gitmek istemiyorum

14 Haziran 2013 15:24

P O S E İ D O N
Kapalı

bu balıkesirin plajları hep taslık mı oluyor ? yesıllık guzel yerler ama sırf denizi çakıldır die gitmek istemiyorum

labistanbul, 6 yıl önce - Alıntıya git

ören öyle değil.ören plajı çok iyi

18 Haziran 2013 10:39

horizon714
Şef

üç yıldan beri akçaya tatile gidiyorum..denize ilk girişte taşlık ama diz seviyesine gelince kum...adrina hotelde kaldım cok memnunum.bu yaz yine gideceğiz inşallah...

23 Haziran 2013 11:02

screamforce
Aday Memur

bende adrina otele gideceğim ancak sadece resimlerden gördüğüm kadarıyla , internette termal olarak belirtilmiş sahil durumu nasıl, yemekleri nasıl otel nasıl giden arkadaslardan bilgi bekliyorum...

24 Haziran 2013 10:37

horizon714
Şef

denize sıfır...otelin kendine ait plajı var.orada sadece otelde kalanlar yararlanıyor...otelin yemekleri mükemmel...ben genelde yarım gün denizde yarım gün termalde vakit geçiyorum...kısacası asla pişman olmazsın

10 Temmuz 2013 10:44

iştiyak
Genel Müdür

Biz seneye programa alalım burasını :)

10 Temmuz 2013 15:42

frEe45de
Kapalı

Biz seneye programa alalım burasını :)

iştiyak, 6 yıl önce - Alıntıya git

bekleriz :D

15 Temmuz 2013 14:03

Tusem91
Memur

5 gece 6 gün kaldık. Şirin bir beldeymiş gerçekten. Altınkum plajındaydık hep. Taşsız tarafına gittik gayet güzeldi. Su soğuktu hava çok sıcaktı ama suya 1 2 dk sonra alışıyosunuz. Araba olmadığı için pek gezme şansımız olmadı. Düşünenlere tavsiye ederim :)

15 Temmuz 2013 15:47

frEe45de
Kapalı

su soğuk zaten tek dezavantaj o. diğer yönlerden çok makul. hem de arabasız da gelinebilir.

21 Haziran 2018 10:17

kuzey_38
Aday Memur

zeytinyağı sabunu ve ürünleri almayı unutma. akçay kaplıcaları ile meşhur. güzeldir. ben ssk kampında kaldım 3 kere gittim. denizi soğuk olması pek önemli gelmedi ama akşamları serin rüzgarı olur. kaz dağlarını mutlaka gez. orada turlar kalkıyor bozca ada turları var mesela günübirlik gidilebilir.

05 Kasım 2018 15:36

erenuygr
Aday Memur

şahsen kesinlikle tavsiye edrim hem ucuz hemde gezilecek yerleri cok denizimiz taşlıkta değil ayrıca kazdağlarına da kesinlikle gitmelisiniz güre burhaniye öğretmen evleri ayvalık altınoluk narlı küçükkuyu hepsi birbirinden güzel yerler konaklamada ucuz ve temizdir ayrıca .

06 Kasım 2018 15:26

Aylin Göstericiler
Aday Memur

şahsen kesinlikle tavsiye edrim hem ucuz hemde gezilecek yerleri cok denizimiz taşlıkta değil ayrıca kazdağlarına da kesinlikle gitmelisiniz güre burhaniye öğretmen evleri ayvalık altınoluk narlı küçükkuyu hepsi birbirinden güzel yerler konaklamada ucuz ve temizdir ayrıca .

erenuygr, 8 ay önce - Alıntıya git

Peki tam anlamı ile turistik diyebilirmiyiz yoksa her açıdan zengin ve eğlenceli bir yer mi kısaca gerçekten görmeye değermi ve karnımız acıktığında nereye gitmeliyiz ?

15 Kasım 2018 13:11

ekonomik.çöküş
Daire Başkanı

Peki tam anlamı ile turistik diyebilirmiyiz yoksa her açıdan zengin ve eğlenceli bir yer mi kısaca gerçekten görmeye değermi ve karnımız acıktığında nereye gitmeliyiz ?

Aylin Göstericiler, 8 ay önce - Alıntıya git

Buralar turistik yerler değildir, özellikle Mayıs-Haziran (okullar kapanana kadar) ve Eylül-Ekim aylarında kafa dinlenecek yerlerdir.Örneğin Akçay'a uygun fiyatlı bir otel veya apart pansiyonda kalıp birkaç arkadaşınızla araba kiralayarak 1 günde güney tarafındaki 1 saat uzaklıktaki Ayvalık merkez,Şeytan Sofrası ve Cunda adasını gezebilirsiniz.Yine başka bir gün sabahtan kuzey tarafına yolculuğa çıkıp önce yarım saat uzaklıktaki Altınoluk'ta gezip denize girerek sonra oradan 20 dakika uzaklıktaki Küçükkuyu beldesinde biraz dolaşıp sahilde balık yiyerek sonra da oradan Assos'a gidip oradaki tarihi yerleri,sahilini gezerek akşam geç saatlerde Akçay'daki konaklama yerinize dönebilirsiniz.2 gününüzü falan da Akçay sahilinde gezerek ve denize girerek geçirebilirsiniz.

Bence gayet iyi bir tatil planı olur bu.

Toplam 15 mesaj

ANKET
Ekrem İmamoğlu ve İsmail Küçükkaya'nın, ortak yayın öncesinde bir otelde, görüşmesini etik buluyor musunuz?