Editörler : **sude**
18 Haziran 2013 00:19   

Uluslar arası ilişkiler

Uluslar arası ilişkiler mezunuyum..Acaba smm olabilir miyim..

18 Haziran 2013 11:23

**sude**
Editor

http://forum.memurlar.net/konu/1791308/
bu başlıkta kimlerin Smmm stajına başvurabileceğini yazmıştık.

Buna istinaden;

I-Serbest muhasebe mali müşavirlik stajina 3568 sayili kanunun 4. maddesindeki genel kosullarla ile 5 / A / a maddesindeki ögrenim kosullarini tasiyanlarin staja basvurabilmek için basvuruda bulunabileceklerine deginilmektedir.

Buna göre; Hukuk, Iktisat, Maliye, Isletme, Muhasebe, Bankacilik, Kamu Yönetimi ve Siyasal Bilimler dallarinda egitim veren fakülte ve yüksek okullardan veya denkligi yüksek ögrenim kurumlarinca onaylanmis yabanci yüksek ögrenim kurumlarindan lisan düzeyinde mezun olmakla beraber, yukarida belirtilen bilim dallarindan lisans üstü düzeyinde diploma almis olmak gerekmektedir

Kanunda açikça belirtmeyip, denkliginden kusku duyulan ögretim kurumlari mezunlarin staj basvurularinda, Temel Egitim ve Staj Merkezi?nin ( TESMER ) in olumlu görüşünü alınmadan yapılan başvurular geçersiz sayılacaktir. Ayrıca Tesmer?in vermiş olduğu görüş staj yerin staj dosyasinda bulunacaktir. Buna benzer durumlarda, mutlaka Tesmer?in olumlu görüşünün bildirildigi yazının staj dosyanızda bulunmasına dikkat ediniz.

Toplam 1 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?