Editörler : crops35
«789101112131415161718»

flexinn
Şube Müdürü
01 Aralık 2013 00:00

çalışamayanlar...

cagla0472
Aday Memur
01 Aralık 2013 19:53

Mesela ben:(

flexinn
Şube Müdürü
01 Aralık 2013 20:01

insan işe gidince ders çalışma psikolojisine giremiyo boş zamanlarımda oturip çalışim diyorum olmuyo.işi gücü bırakıp 7 ay öğrenci moduna mı girsem ne yapsam bilemedim

cagla0472
Aday Memur
02 Aralık 2013 00:45

Ben şu anda stj avukatım ona rağmen çalışma psikolojisine tam anlamıyla giremiyorum çünkü ya bu kadar çok çalışırımda merkezi alım kalkar emeğim boşa gider düşüncesi beni fazlasıyla korkutuyor yok yere staj evremde bosa giderse diye çok korkuyorum ama tabi bir yandanda çalışmaya başladım çünkü kurum avukatlığını gerçekten çok istiyorum:) sizin işiniz benden daha zor Allah kolaylıklar versin..

flexinn, 10 yıl önce

insan işe gidince ders çalışma psikolojisine giremiyo boş zamanlarımda oturip çalışim diyorum olmuyo.işi gücü bırakıp 7 ay öğrenci moduna mı girsem ne yapsam bilemedim

Praetor21
Memur
02 Aralık 2013 16:00

Merhaba.. Bende aranıza yeni katıldım... 15 gün önce bir avukat arkadaşın bürosuna gider ortağı oldum sırf evde işsiz güçsüz oturmaktan bunaldığım için... Bi tane de küçük kızım var... Kpss ye çalışacağım, bu 15 günde biraz daha anladım ki bi anne için özel avukatlık yapmak çok zor... Bunalıma girmemek için kendimi zor tutuyorum... Muhtemelen bu ay kira, sekreter, elektrik, su, aidat, sigorta... hepsi için eşimden para almak zorunda kalacağım... Ama evde çalışmam çok zordu, hem kpss ye hazırlanırım büroda hem de belki tek tük iş olur O nlarla uğraşırım diye düşündüm... Allah hepimize yardım etsin...

flexinn
Şube Müdürü
02 Aralık 2013 23:36

seneye eylül ayında 2 yılım dolacak bazı kurumlar 2 yıl çalışma şartı istiyor en azından 2 yıl şartını taşıyayım diyorum biraz da bu yüzden işi bırakamıyorum hem işi bıraksam bu sefer öğlene kadar yatar, akşama kadar kendime anca gelir, yatana kadar da düşünürüm ve ders çalışamam diye korkuyorum:))merkezi alım kalkar da emeğim boşa gider düşüncesi beni de sarmıyor değil ama ben çalışayım da onu o zaman düşünürüz diyorum ya da merkezi alım kalkarsa sonuçta yine birileri alınacak neden biz olmayalım ama tabi bu sefer de mülakat kurulunun insafına kalacak işler ve çok çalışan değil çok gezen çok kapı tıklatan kazanacak ! beynimde düşünceler birbirini kovalıyo ne diim Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

cagla0472, 10 yıl önce

Ben şu anda stj avukatım ona rağmen çalışma psikolojisine tam anlamıyla giremiyorum çünkü ya bu kadar çok çalışırımda merkezi alım kalkar emeğim boşa gider düşüncesi beni fazlasıyla korkutuyor yok yere staj evremde bosa giderse diye çok korkuyorum ama tabi bir yandanda çalışmaya başladım çünkü kurum avukatlığını gerçekten çok istiyorum:) sizin işiniz benden daha zor Allah kolaylıklar versin..

flexinn
Şube Müdürü
02 Aralık 2013 23:44

hoşgeldiniz.. çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum bence sınava 7 ay kalmışken ders çalışmaya başlamanın tam zamanı aralık ayı içinde bi tempo tutturursak sınava kadar daha da artarak devam eder düşüncesindeyim..bayan olarak özel avukatlık yapmak çok zor demişsiniz bence insan olarak özel avukatlık yapmak çok zor ! umarım çıktığımız bu yolda emeklerimizin karşılığını alırız.

Praetor21, 10 yıl önce

Merhaba.. Bende aranıza yeni katıldım... 15 gün önce bir avukat arkadaşın bürosuna gider ortağı oldum sırf evde işsiz güçsüz oturmaktan bunaldığım için... Bi tane de küçük kızım var... Kpss ye çalışacağım, bu 15 günde biraz daha anladım ki bi anne için özel avukatlık yapmak çok zor... Bunalıma girmemek için kendimi zor tutuyorum... Muhtemelen bu ay kira, sekreter, elektrik, su, aidat, sigorta... hepsi için eşimden para almak zorunda kalacağım... Ama evde çalışmam çok zordu, hem kpss ye hazırlanırım büroda hem de belki tek tük iş olur O nlarla uğraşırım diye düşündüm... Allah hepimize yardım etsin...

flexinn
Şube Müdürü
02 Aralık 2013 23:47

ben buralarda olıcam sık sık bundan sonra gidişat hakkında yorumlarımı yazıcam arada bi nefes almak isteyen tüm 2014 adayı arkadaşlarımı bekliyorum..

flexinn
Şube Müdürü
02 Aralık 2013 23:48

2014 adayı diyince de sanki avrupa futbol şampiyonasına adaymışız gibi olmuş:)))))))))

Ariadnes
Şef
03 Aralık 2013 00:12

Kesinlikle katiliyorum insan olup da serbest avukatlik yapabilmek cok zor :((

2012 den umduguny bulamayan biri olarak artik bu sayfada takilmaya karar verdim...

flexinn, 10 yıl önce

hoşgeldiniz.. çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum bence sınava 7 ay kalmışken ders çalışmaya başlamanın tam zamanı aralık ayı içinde bi tempo tutturursak sınava kadar daha da artarak devam eder düşüncesindeyim..bayan olarak özel avukatlık yapmak çok zor demişsiniz bence insan olarak özel avukatlık yapmak çok zor ! umarım çıktığımız bu yolda emeklerimizin karşılığını alırız.

Av.bkalfaoglu
Aday Memur
03 Aralık 2013 00:37

Meraba arkadaşlar bende 2012 den umudumu kestim 2014 e odaklandım.83 puanla Kasım'da da ortada kaldım:( inşallah 2014 hepimizin yılı olur. Herkese ufak bi tavsiye çalışmaya tarihten başlayalım çok konu var ve hep bilgi sorusu maalesef

noproblemB
Aday Memur
03 Aralık 2013 11:55

herkese merhabalar;

daha 2 aylık tazecik bir avukatım.özel sektörde staj yaptığım büroda devam ediyorum. Ancak sergilenen tavırlar özel sektörde çalışmamın zor olduğunu gösteriyor.O neden ofis işleride yoğun olduğundan haftasonları dershaneye gidersem belki aklımda birşeyler kalır diye düşünerek kasımdan beri dershaneye gidiyorum.Ama tabiki haftaiçi çalışamadığımdan iki günlük eğitim yetmiyor.İşten çıkmayı düşündüm ama o zamanda kira elektrik su vs..yine aileye muhtaç olucam artık yük olmak istemiyorum.Kafam çok karışık ama dershaneye gtmekle olacak bir iş değil hem emeğe hem zamana yazık.sizinle paylaşmak istedim sadece herkese kolaylıklar umarımherşey gönlümüzce olur...

srcnmx
Aday Memur
03 Aralık 2013 12:00

Merhaba arkadaşlar. İki aydır hukuk derslerini çalşıyorum. Şimdi kurum avukatlığının Kpss B den aldığını okudum. Ancak; forumlarda kpss hukuka hangi kaynaklardan çalışacağını soran çok fazla kişi görmüştüm(uzmanlık,müfettişlik vs. düşünmeyip kurum avukatlığı düşünen kişilerdi.) Kurum avukatlığı için mutlaka p3 mü gerekli? her kurum kendisi için ayrı bir puan türü belirliyor mu? mesela x kurumu ben avukatlarımı p46 ile alcam diyebilir mi? eğer evetse, alan çözerek girmek p3 çözerek girmeye oranla daha avantajlı olabilir mi?

Av.bkalfaoglu
Aday Memur
03 Aralık 2013 12:28

Kurum avukatları p3 ile aranıyor arkadaşım

noproblemB
Aday Memur
03 Aralık 2013 13:15

p3puanı kpss b oluyor değil mi?genel kültür genel yetenek değil mi?

Av.bkalfaoglu, 10 yıl önce

Kurum avukatları p3 ile aranıyor arkadaşım

Av.bkalfaoglu
Aday Memur
03 Aralık 2013 13:17

Evet b grubu. Sadece genel kültür genel yetenek puanı

noproblemB, 10 yıl önce

p3puanı kpss b oluyor değil mi?genel kültür genel yetenek değil mi?

umudaezgi82
Aday Memur
03 Aralık 2013 15:08

Flexinn sen hala calismaya baslamadinmi :) biz cicegi burnunda yeni avukat degiliz.beni hatirladin mi.bir an once basla..tam zamani..bakma ben de cok iyi degilim ama en azindan isi biraktim cabaliyorum..bebis de var bende..allah yardimcimiz olsun..tarih turkce mat la basladim..cogr ve vat sona biraktim..

flexinn, 10 yıl önce

av.ebush
Kapalı
03 Aralık 2013 15:22

en güzeli iş gücü bırakıp çalışmaya odaklanmak ben öyle yaptım çünkü çok da küçümsenecek bi sınav değil.avukat oldum hala ders çalıyorum modunda dolanıyorum ama olsun :)

flexinn, 10 yıl önce

av.ebush
Kapalı
03 Aralık 2013 15:26

benim yaptığım hatayı yapmayın sırf bu düşünceden dolayı 2012 kpssye girmedim şimdi 2014 kpssyi bekliyorum. elimde ruhsatla evde bekliyorum girin mutlaka sınava sınavın 2 yıl geçerliliği var ve 2 yıl içerisinde 4 kere atama yapılıyor...:)

hukuk-14, 11 yıl önce

2014 kpss puaniyla (ruhsati alamamis olacagimdan dolayi)2015de tercih yapabikir miyim o puanla yoksa 2016yi mi beklemem gerekir?

av.ebush
Kapalı
03 Aralık 2013 16:20

beyazkalem yayınlarını önerebilirim gayet iyi :)

zgbydrist, 11 yıl önce

ben de 2014 kpss ye girmek istiyorum, artık 30 yaşıma geldim özelde başkasının yanında çalışmak olmuyor , büro açma durumum da yok en iyisi kurum ama pişmanlığım keşke daha önce girseydim o zaman mülakat yoktu şimdi bi de mülakat : ( hangi kitaplardan çalıştınız arkadaşlar?

Toplam 820 mesaj
«789101112131415161718»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi