Editörler : crops35
12345678910111213»

flexinn
Şube Müdürü
26 Haziran 2013 13:09

ben de pişmanım 2010da mezun olalı 1 yıl olmuştu 2012de de askerdeydim çalışamadım.artık geriye değil ileriye bakıcaz başka çare yok.gündüzleri büroda çalışabilirsiniz aslında ama tabiki çok yoğun çalışmıyorsanız.

zgbydrist, 11 yıl önce

ben de bir araştırayım dediğiniz yayınları.bi de benim küçük bebeğim var hem de çalışıyorum nasıl yapacağım bilmiyorum. dediğiniz gibi keşke zamanında çalışıp sınava girseydim.

flexinn
Şube Müdürü
01 Temmuz 2013 11:33

bir yanda hakim-savcılık sınavı mülakat sonuçlarını bekleyen arkadaşlar bir yanda kpss tercihlerini yapmaya çalışan arkadaşlar ve bir diğer grupta bizler yani umut 2014'cüler.Herkesin emeğinin kaşılığını alması dileğiyle iyi günler arkadaşlar.

naneli211
Memur
03 Temmuz 2013 15:01

Puanlarınız kac arkadaslar? Aynı pişmanlığı bende yasıyorum. Bu sene ciddi ciddi kamu düşündüm ve sınava girdim ama şansıma mülakat derdi çıktı. Keske bu zamana kadar girseymisim şimdiye kadar kac kere atanmistim.

zgbydrist, 11 yıl önce

ben de bir araştırayım dediğiniz yayınları.bi de benim küçük bebeğim var hem de çalışıyorum nasıl yapacağım bilmiyorum. dediğiniz gibi keşke zamanında çalışıp sınava girseydim.

03 Temmuz 2013 23:51

arkadaşlar özel sektörde çalışmaktan bıktıysnız ve yaşınız ilerledikçe özelde çalışmak daha ağır geliyor ise içinizdeki karamsarlığı bırakıp çok ciddi bir şekilde ders çalışın derim. yarımyamalak çalışmak hem zamanınızı harcamanıza hem de birşey elde edememenize neden olur. size önerim kitapları 50 defa okumak yerine dikkatlice okuyup özet çıkarıp kitap üzerinde fazla vakit geçirmeden bol bol test çözmeniz. çok soru çözmek bu sınavın anahtarı emin olabilirsiniz. Zira belli bi,r yerden sonra soruları ezbere çözmeye başlıyorsunuz ve bu soru stilinde yapamayacağınız soru kalmıyor. ben 2008 senesinde de kpss ye girmiştim ama sırayla gitmeyip tarihten başladığım için ve tarih coğrafya vatandaşlığı sadece kitaptan okuduğum için yetiştiremeyip daha düşük bir puan aldım. 2012 de ise çok fazla soru çözdüm. data ve ihtiyaç yayınlarının konu anlatımlarını okudum ve piyasadaki hemen hemen her yayının soru bankası ve test kitaplarını çözdüm. ayrıca dersanelerin deneme sınavlarını da gözardı etmeyin ve aman böyle soru şimdiye kadar hiçbir kpss de yoktu falan demeyin. zira 2012 kpss de türkçeden tersköşe yaptılar ve ihtiyaç yayınlarının hemen hemen her deneme sınavı, test, soru bankasında türkçe soruları inanılmaz zordu. ben her seferinde 6 - 7 yanlış yapıyordum ve aman böyle saçma soru mu olur diyordum, ama sınavda da tşimdiye kadarki hiçbir kpss de olmayan birşekilde gramer soruldu ve sorular çok zordu ve gene 6 yanlış yaptım:) son olarak öss yi kazanıp avukat olan birinin kpss için kesinlikle dersaneye ihtiyaç duyacağını düşünmüyorum.

naneli211
Memur
04 Temmuz 2013 00:04

Av.istanbul Sağol önerilerin icin. Haklisin ben de konu anlatimlariyla fazla vakit kaybettim fazla soru çözemedim ve sınavda soruların cogunu yetistiremedim.. O yüzden puanım beklediğim gibi olmadı. ÖSS de de çok soru çözmek kurtarmıştı hayatımızı. Ama iste ben ya atanirsam diye de dusunuyorum.puanım 80. Belki kasıma belki öbur Haziran'a. Kasıma kadar bekleyip Kasım atamasında da olmazsa çalısmaya başlamayı düşünüyorum. Yeterli olacağını düşünüyorum ne dersin? Sen ne kadar süre hazirlanmistin? Ve hazırlandığın sürede çalışıyormuydun biryerde ?

naneli211
Memur
04 Temmuz 2013 00:09

Tabi bide merkezi atama kalkarsa şüphesi bosa mı calisiyorum acaba düşüncesini beraberinde getiriyo:/

04 Temmuz 2013 01:00

Ben özelde çalışıyordum. Ders çalışmaya ocak-şubat civarında başladım. gün içinde bazen 1-2 saat bakabiliyordum, en verimli akşamları ve haftasonu çalışabiliyordum tabiki. dediğim gibi bol bol soru çözün o zaman ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. merkezi atamanın da çoğu kurum için kalkacağını sanmıyorum. ama yıllardır mülakat sistemi isteyen hazine gibi birkaç kurum bu haklarını kullanacaklardır.

naneli211, 11 yıl önce

Av.istanbul Sağol önerilerin icin. Haklisin ben de konu anlatimlariyla fazla vakit kaybettim fazla soru çözemedim ve sınavda soruların cogunu yetistiremedim.. O yüzden puanım beklediğim gibi olmadı. ÖSS de de çok soru çözmek kurtarmıştı hayatımızı. Ama iste ben ya atanirsam diye de dusunuyorum.puanım 80. Belki kasıma belki öbur Haziran'a. Kasıma kadar bekleyip Kasım atamasında da olmazsa çalısmaya başlamayı düşünüyorum. Yeterli olacağını düşünüyorum ne dersin? Sen ne kadar süre hazirlanmistin? Ve hazırlandığın sürede çalışıyormuydun biryerde ?

04 Temmuz 2013 01:03

ayrıca 2 yıl şartınız var mı ve hangi illeri tercih edeceksiniz bilemiyorum ama büyük ihtimalle 80 puanla atanırsınız, bu süreçte de özel sektörde çalışmanızı öneririm. yalnız benim 2008 de yaptığım hatayı yapmayın. 2008 de 82 puan almıştım ve 4. atamada istanbula atanabiliyorken maaşıma yapılan oldukça iyi zamdan sonra tercih yapmadım. sonra 2012 de tekrar sınava girmek zorunda kaldım.

naneli211
Memur
04 Temmuz 2013 01:11

2 yıl sartım var ama esimin isi dolayısıyla il sınırlamam var. Heryeri yazabiliyor olsaydım şansım daha yüksekti tabiki. Dedigim gibi kasımı da bekleyip ondan sonra hazırlanırım muhtemelen. Bı de bebek bekliyorum hepsi birarada :)

Valanthe
Aday Memur
04 Temmuz 2013 01:44

2014 KPSS adaylarına benimde bir tavsiyem var. Sakın benim gibi orta seviye zorlukta olan yayınlarla yatıp kalkmayın. 2012 KPSS bana göre önceki tüm sınavlardan çok ama çok daha zor bir sınavdı ve sınava hazırlık sürecinde çözdüğüm orta seviyedeki kaynaklar beni çok yanılttı. Çözdüğüm denemelerde 90 puandan aşağısını görmüyordum, rahattım ancak sınava girdim ve 19 adet sorunun üzerine çizik dahi atamadan sınavdan çıktım. Yetiştiremedim. Dile kolay sınav sorularının altıda biri boşa gitti. Sonuç olarak 85 puan alabildim. Sanıyorum bundan sonraki sınavlarda en az 2012 KPSS kadar zor olacaktır.(Umarım olmaz.) Bu sebeple piyasada çok zorladığından bahsedilen kaynakları edinin ve onlara ağırlık verin. Eğer bu puan 2014 e kadar atanmama yetmezse (Allah korusun.) ben öyle yapacağım :)

Ha birde bu işin nasip,kısmet,kader kısmı var artık onun için dua etmekten başka elimizden gelen bir şey yok. Şimdiden bu yola çıkmış, ekmeğini, rızkını kovalayan herkese, özellikle her meslektaşıma ruhen ve bedenen kuvvet diliyor, başarılarını umuyorum.

marmarise
Kapalı
04 Temmuz 2013 09:38

Oturup adam gibi çalışmadım.Yaşadığım şehirde bir kadro var,kim bilir kimin kısmeti.Yine yeniden çalışmak zoruma gidiyor.Ama ne yapcan mecbuuurr:(

umuda_yolculukkk
Genel Müdür
04 Temmuz 2013 11:24

3 ay gibi bir çalışma yeter,bol soru çözün konu anlatıma çok boğulmayın..ve çok önemli değilse sizin için işi bırakın sadece bu sınava odaklanın..mülakat korkusunu da çok büyütmeyinn merkezi alımlar devam edecektir ve siz çalıştığınız sürece emeğinizi hakkınızı alacaksınızıdır.

naneli211
Memur
04 Temmuz 2013 11:41

Marmarise puanın kaçtı. Sanki mesajlaşmistik oZelden diye hatilrliyorum :)

marmarise, 11 yıl önce

Oturup adam gibi çalışmadım.Yaşadığım şehirde bir kadro var,kim bilir kimin kısmeti.Yine yeniden çalışmak zoruma gidiyor.Ama ne yapcan mecbuuurr:(

marmarise
Kapalı
04 Temmuz 2013 11:50

evet yazışmıştık daha önce.asker eşiyim demiştim.puanım 78.ben de senin gibi sadece bir il yazabiliyorum.Bu arada bebişin hayırlı olsun.

naneli211, 11 yıl önce

Marmarise puanın kaçtı. Sanki mesajlaşmistik oZelden diye hatilrliyorum :)

marmarise
Kapalı
04 Temmuz 2013 11:55

özelden değildi ama:))

naneli211
Memur
04 Temmuz 2013 23:12

Artık bu forumda daha fazla vakit geçiricem anlaşılan.:)

naneli211
Memur
04 Temmuz 2013 23:32

Tsekkur ederim marmarise. Çalışıyor musun sen biryerde.

marmarise, 11 yıl önce

evet yazışmıştık daha önce.asker eşiyim demiştim.puanım 78.ben de senin gibi sadece bir il yazabiliyorum.Bu arada bebişin hayırlı olsun.

marmarise
Kapalı
05 Temmuz 2013 14:27

hayır malesef çalışmıyorum.7 aydır işsizim.evde oturmaktan bunaldım.Kasımda da umudum yok.Ofis açmayı düşünüyorum.2014 sınavına hazırlanacağım yol onu gösteriyor:)))

naneli211, 11 yıl önce

Tsekkur ederim marmarise. Çalışıyor musun sen biryerde.

kaygana
Aday Memur
05 Temmuz 2013 17:08

merhaba arkadaşlar, benimde puanım 78.6.. bana da 2014 kpss yolları gözüktü sanırım. Gerçi ben cok umutsuz değilim zaten eş durumundan doğu olucak tercihlerim belki son haziran alımında yerleşebilirim ama,2014'e de hazır olmak lazım her ihitmale binaen.. Artık her sene girip puanı cepte hazır tutmak lazım, baksanıza ne zaman ne kadar alım olacağı belli olmuyor. insanlar 72 puanla 2012 haziranda paşalar gibi atandı.. ne diyelim herkes için hayırlısı olur inş.

flexinn
Şube Müdürü
05 Temmuz 2013 17:17

ne zaman ne olacağı belli olmuyor gerçekten.2010 kpss'ye çalışmadan bi girelim bakalım içerde ne yapıyorlar dedik:) bi çok arkadaşım 74-75 puanla atandı 2012 temmuzda.2014 sınavına tam 1 yıl kaldı umarım her şey gönlümüzce olur ve seneye aralık ayında bu forumda nereye atandığımızı yazarız inşallah bu duvarlara..

kaygana, 11 yıl önce

merhaba arkadaşlar, benimde puanım 78.6.. bana da 2014 kpss yolları gözüktü sanırım. Gerçi ben cok umutsuz değilim zaten eş durumundan doğu olucak tercihlerim belki son haziran alımında yerleşebilirim ama,2014'e de hazır olmak lazım her ihitmale binaen.. Artık her sene girip puanı cepte hazır tutmak lazım, baksanıza ne zaman ne kadar alım olacağı belli olmuyor. insanlar 72 puanla 2012 haziranda paşalar gibi atandı.. ne diyelim herkes için hayırlısı olur inş.

Toplam 820 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi