Editörler : crops35
12345678910111213»

selection74
Kapalı
16 Temmuz 2013 09:16

hangi açıdan soruyorsun?

milan34, 11 yıl önce

Arkdaslar kurumlar olarak bakanliklar daha mi iyi.. hangi kurumlari onerirsiniz. Fikri olan yardimci olursa sevinirimm

milan34
Aday Memur
16 Temmuz 2013 13:24

Yani kurumsallasma bakimindan. Maas is yogunlugu sosyal imkanlar. Mesela arkdasim orman g.mud. atanmis hemen lojman vermisler..

selection74
Kapalı
16 Temmuz 2013 15:28

çalışma düzeni ve yetki-sorumlulukların net çizgilerle belirli olması ve vekalet ücreti, sosyal imkanlar açısından KİT leri tavsiye ederim. ancak iş yükü yönünden rahatlık ararsan bakanlıklar öncelikli.

sıralamam hazine, tarım, meb...

nacizane..

milan34, 11 yıl önce

Yani kurumsallasma bakimindan. Maas is yogunlugu sosyal imkanlar. Mesela arkdasim orman g.mud. atanmis hemen lojman vermisler..

malialci
Aday Memur
16 Temmuz 2013 23:02

üniversiteler nasıl size göre ?

selection74, 11 yıl önce

çalışma düzeni ve yetki-sorumlulukların net çizgilerle belirli olması ve vekalet ücreti, sosyal imkanlar açısından KİT leri tavsiye ederim. ancak iş yükü yönünden rahatlık ararsan bakanlıklar öncelikli.

sıralamam hazine, tarım, meb...

nacizane..

selection74
Kapalı
17 Temmuz 2013 08:14

üniversitede çalışan arkadaşların koşulları hakkında bir fikrim yok açıkçası, ancak çalışma şartlarının kalitesi açısından iyi olsa gerek.. çünkü özerk kurumlar nihayetinde ayrı bütçeye sahip kurumlar üniversiteler.

mahmutekinci
Aday Memur
17 Temmuz 2013 13:17

Üniversitelerde iş yükü çok olmaz.Başka ile tayin istemeyeceksen üniversite avukatlığı hoş olabilir.

malialci
Aday Memur
17 Temmuz 2013 16:19

Bu konularda yani kurum avukatlığı konusunda çok bir bilgim yok açıkçası.Üniversiteler özerk kuruluş dediniz ya ozaman sadece üniversiteler arasında geçiş mümkün, yoksa hangi ünivesiteye gittiysen hep orada mı kalıyorsun.Bu konuları etraflıca nereden öğrenebilirim ?

selection74, 11 yıl önce

üniversitede çalışan arkadaşların koşulları hakkında bir fikrim yok açıkçası, ancak çalışma şartlarının kalitesi açısından iyi olsa gerek.. çünkü özerk kurumlar nihayetinde ayrı bütçeye sahip kurumlar üniversiteler.

Arturo.Bandini
Kapalı
17 Temmuz 2013 22:15

il özel idareleri, belediyeler ve üniversiteler çakılı kadrodur,emekli oluncaya kadar orda kalırsınız.Zaten il özel idareleri ve belediyeler sınavsız kpss siz sözleşmeli personel alırlar sonra da kadroya geçirirler.

malialci, 11 yıl önce

Bu konularda yani kurum avukatlığı konusunda çok bir bilgim yok açıkçası.Üniversiteler özerk kuruluş dediniz ya ozaman sadece üniversiteler arasında geçiş mümkün, yoksa hangi ünivesiteye gittiysen hep orada mı kalıyorsun.Bu konuları etraflıca nereden öğrenebilirim ?

malialci
Aday Memur
18 Temmuz 2013 01:12

Acaba hangi Bakanlıklar, Genel müdürlükler, Kurumlar mülakat yapıyor ??

Arturo.Bandini, 11 yıl önce

il özel idareleri, belediyeler ve üniversiteler çakılı kadrodur,emekli oluncaya kadar orda kalırsınız.Zaten il özel idareleri ve belediyeler sınavsız kpss siz sözleşmeli personel alırlar sonra da kadroya geçirirler.

Arturo.Bandini
Kapalı
18 Temmuz 2013 01:26

mülakat işi daha yeni çıktı ve ne olacağı muamma

selection74
Kapalı
18 Temmuz 2013 09:55

aynen

hakanbaskan
Memur
18 Temmuz 2013 12:10

http://www.hukukihaber.net/duyuru/orman-bakanligi-hukuk-musavirligi-ve-avukatlik-sinavi-ve-atama-yonetmeligi-h35634.html

Arkadaşlar ve ilk yönetmelik geldi..Bunun arkası kesilmez..Allah yardımcınız olsun..Bizler atandık ama sizlerin işi biraz daha zor olacak

flexinn
Şube Müdürü
18 Temmuz 2013 16:24

hakanbaskan, 11 yıl önce

http://www.hukukihaber.net/duyuru/orman-bakanligi-hukuk-musavirligi-ve-avukatlik-sinavi-ve-atama-yonetmeligi-h35634.html

Arkadaşlar ve ilk yönetmelik geldi..Bunun arkası kesilmez..Allah yardımcınız olsun..Bizler atandık ama sizlerin işi biraz daha zor olacak

flexinn
Şube Müdürü
18 Temmuz 2013 16:26

çevre ve şehircilik bakanlığı da yayınlamış yönetmeliğini

flexinn
Şube Müdürü
18 Temmuz 2013 16:27

kpss'ye çalış sonra kurumun yazılı sınavına sonra mülakata gir hakim-savcılık sınavından zor olacak galiba kurum avukatlığı off ulen off...

nisannesli
Aday Memur
19 Temmuz 2013 10:37

merkezi alım yapacak kurum kalmadıysa boşa çalışmayalım.adamı olanları direk alsınlar artık

flexinn
Şube Müdürü
19 Temmuz 2013 10:49

Valla son iki atamada da az çok alırlar bence merkezi atama ile ama 2014 sınavından sonra tüm kurumlar yönetmeliğini tamamlar ve olası bir iptal kararı çıkmazsa yargıdan merkezi alım işi son bulabilir.Hem kpss çalış sonra kurum sınavına ve gördüm ki yönetmeliklerde iş hukuku bile var hakim savcılık sınavından daha kapsamlı konular sonra mülakata gir ve senden 10 puan düşük alan girsin sen elen.Şimdi düşünüyorum avukat yanında çalışmaya devam etsem nereye kadar çalışacam ! büro açsam açamam ! hakim-savcılık sınavına girsem mülakatta elerler! 2014 kpss çalışsam merkezi alım kalkarsa vay halimize ! napacaz şimdi ! Şener Şen'in dediği gibi ''O Zaman Biz Gidelim''.

nisannesli, 11 yıl önce

merkezi alım yapacak kurum kalmadıysa boşa çalışmayalım.adamı olanları direk alsınlar artık

nisannesli
Aday Memur
19 Temmuz 2013 11:48

bilmiyorum arkadaşım çıkmaz sokağa soktular bizi bişey yapmalı

nisannesli
Aday Memur
19 Temmuz 2013 11:49

sen 2012 de girmedinmi

flexinn
Şube Müdürü
19 Temmuz 2013 12:07

girdim ama askerdim çalışmadım içerde ne yapıyorlar bi bakıp çıkacam oldu benim sınav.1 yıldır avukat yanında çalışıyorum ama özel azukatlık yapmak istemiyorum diğer yolları da mülakat duvarıyla kapatıyorlar yavaş yavaş malesef.

nisannesli, 11 yıl önce

sen 2012 de girmedinmi

Toplam 820 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi