Editörler : Pangaea
04 Temmuz 2013 17:59

Akp den tokat yedik sözü doğru bir söz değil arkadaşlar!!!!!!!!!!

Şimdi AKP nin kazığını yedik lafı doğru ve insaflı bir laf değil arkadaşlar. Şöyle bir şey sorayım size bundan önceki hangi hükümet döneminde senede 3-4 bin diyanet personeli alınmış? söylermisiniz.

Son 5 yılda diyanet camiasına 15 bin kişi katılmış. Ha keza bir imamın maaşı bir müezzinin maaşı asgari ücret düzeylerinden öğretmen maaşı seviyelerine gelmiş bunları yapan kim hangi hükümet. Bu yaz camiye 90 çocuk kuran kursu için kayıt yaptırdı. Bunların kitaplarını hep devlet verdi. 3 tane hoca var maaşlarını devlet ödüyor. AKP olmasaydı soruyorum bu insanları kim alırdı işe Her sene bu sayılar artmaktadır.

Şimdi elimizi vicdanımıza koyalım arkadaşlar bu hükümet olmasa değil imam müezzin belki iş bile bulamazdık ihl li yada hafız olarak bu ülkede. Ben 28 şubattan sonra ihl dediğim için fabrikada asgari ücretle bile işe alınmadım Yaşı daha büyük olan abilerimiz bilirler. Lütfen şahsi hesaplarımız için kimseyi karalamayalım. Allah hesap sorar !!!!

reiis82
Kapalı
04 Temmuz 2013 18:06

yoo vekillere ayip ettiler buda bir gercek

2050
Daire Başkanı
04 Temmuz 2013 18:33

evet müslüman sözünde durur son anca çark etmez madem vermiceniz niye insanları umutlandırıyosunuz

Mahzun_
Müsteşar
05 Temmuz 2013 05:36

Vekil arkadaşlar üzülmüş olabilir. Ama bu üzüntü mantıklı düşünmelerini engellememeli.
Şöyle bir düşünün 2005 ve 2010 yılında toplamda yaklaşık 15 bin vekile kadroyu kim verdi AK parti verdi.
Peki bu kadrolar verilsin diye ısrar edip uğraşan kimdi, Vekil arkadaşlar. Her yeri mail yağmuruna faks yağmurunua tuttunuz.
Ben 2006 da 7 ay vekillik yaptım, ama kadro verilsin diye de hiç uğraşmadım, Önce yeterliğe hazırlandım aldım belgemi, 2006 da kpss ye girdim 78 de ordan aldım, 2007 de 4/B li oldum, 2010 da da Kadro mülakatına girdim mülakatı kazanıp kadromu aldım.
Kimseye muhtaç olmadım, sadece çalıştım o kadar.
Ak parti iktidarı gelmeden önce Diyanete kadro verilmiyordu.
2003 yılından beri Diyanete Tahsis edilen kadro adedi 50 bini buldu ve geçti bile.
Daha yeni sözleşmeli alım oldu, 2050 kardeşim sen 4/B yi kazandığın halde kadro için beklenen tasarıya güvenip başvurmadın bile.
Neden, yerin rahattı, kadro gelmek üzereydi.
Tamamda kardeşim, insan düşünmez mi ya tasarı kabul edilmezse, ya cumhurbaşkanı veto ederse, ya kapsam daraltılırsa diye.
Gidip 4/ye başvuracaktın, yasa çıkarsa o zaman gitmeyecektin.
Sen Dimyata pirince giderken evindeki bulgurundan oldun, sonrada suçu Sana 4/B li olma imkanı vermiş Ak Parti de arıyorsun.
Daha 2011 haziranında onbinlerce 4/B liye kadro verilmedimi, Şuanda yeni çıkacak yasayla 100 bin 4/B liye kadro verilmiyormu.
Eninde sonunda 4/B liler kadro alıyor, niye gitmedin durduk yere 4/B li görevine.
Kusura bakma kardeşim, suç sende. Kimsede kabahati aramaycaksın.

2050
Daire Başkanı
05 Temmuz 2013 09:30

http://www.turkiyesesver.com/

enes12
Aday Memur
05 Temmuz 2013 10:41

mahzun kardeş 2050 onun suçu onda ya diyer 3000 kişinin suçu kimde .akp öyle bir tokat atı biz vekilere hayata unutulmaz.

2050
Daire Başkanı
05 Temmuz 2013 11:02

nikelgozlu
Memur
05 Temmuz 2013 11:07

Alın bir senede 2. yeterliliği açtı hükümet 5000 münhal kadro daha verdi. Artık hala bu hükümete laf eden adamda iyi niyet aramıyorum. Dİrek düşmanlık arıyorum. Direk muhalafet partilerinden birine üyedir ban göre...

ibrahim0244
Aday Memur
07 Temmuz 2013 18:01

ya rabbi nankörleri ya ıslah et yada çok acil helak et inşeallah

nfk80
Aday Memur
09 Temmuz 2013 13:48

diyanet çalışanları siz yapmayın bari.akp sizin alayınızı atıyor atayacak da az vefalı olun

mismix
Kapalı
11 Temmuz 2013 13:59

yeterliligi alacak potansiyele sahip olma, gel beleşten kadroya geç. yok öyle yağma . iyi yapıyor ak parti ...

şahsi cikarlariniz için adaletten sapmayin. otur çalış yeterliliği al atan. seni engelleyen mi var.

EbulVakt
Memur
11 Temmuz 2013 17:20

Erdoğan hükümetleri döneminde din görevlisi olarak atanamayan en az İHL mezunu olan kişi kendini, bilgilerini sorgulamalı.

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi