Editörler : hopaliSafak Vaktii
09 Temmuz 2013 21:12   

İngilizce öabt günlüğü 9 temmuz 2013

arkadaşlar, son 4 gün kala haydi ara ara neler yaptıgımızı yazalım.

ben başlıyorum; bugün uzman kariyerin dilbilimi kısmındaki soruları çözmeye çalıştım...dilbilimden kavramları not halinde çıkardım...bir süre de facebooktaki grupta bugün yazılan sorulara baktım.

09 Temmuz 2013 21:13

haci el hoca
Yasaklı

onları geççç...bugün allah için naptın..bunu konuşalım....

09 Temmuz 2013 21:18

fisunn
Genel Müdür

hadi konuşalım hoca, önce sen başla :D

09 Temmuz 2013 21:20

haci el hoca
Yasaklı

bizim komşular imana geldi..

gel parkta çay içelim diyolar..

aç karnına çay...enteresan..neyse ben kaçıyom..beni soran olursa ..camiye gitti dönecek de....

09 Temmuz 2013 21:24

fisunn
Genel Müdür

tamam haydi git güle güle :)

09 Temmuz 2013 21:24

Belki.Bir.Gün
Yasaklı

dilbilimi tekrar yapıom hocam

09 Temmuz 2013 21:30

selenn 06
Şube Müdürü

canım benım cok takılma nete;)

09 Temmuz 2013 21:35

Yok Hukmunde
Kapalı

Alan olacak sayısal loto, ya tutacak, ya kupon yanacak.

Konular geniş neye bakacağımı şaşırdım :S

09 Temmuz 2013 21:36

selenn 06
Şube Müdürü

alemsın hocam:))

09 Temmuz 2013 21:44

ing.ing
Şef

ben de bugun dılbılım tkrarı yaptım bı kac bakmadıım konu var onlarada calısırsam dılbılım bıter yarın edebıyat bakcam. face kullanmıyorum ordakı sorular nasıl zor olanları cok duyulmamıs olanları burda paylasırsanız cok ıyı olur arkadaslar

09 Temmuz 2013 22:36

behzatilki
Yasaklı

Ben de dun ve bugun george yule dilbilim bastan sona okudum, ama baska bi arkadasta demisti biraz yuzeysel diye.sonucta bu intro kitabi.ama icim rahat degil.sanki baska kaynaklara da bakmam gerekli. Bi de sey sorcam arkadaslar siz bu fonetik alfabesini ve hangi ses nerde articule ediliyo stop, fricative fln.bunlari biliyomusunuz.ya ben onlari uni 1 de de ogrenemedim hala da ogrenemiyorum.umarim bi sorudan fazla cikmaz onlardan.sizin durumunuz nedir bu phoneticsten?

Baslik super olmus.birazdan edebiyattan cikacak soru tahminlerimi yayinlicam burda musade varsa:)

09 Temmuz 2013 22:39

Belki.Bir.Gün
Yasaklı

Ben de dun ve bugun george yule dilbilim bastan sona okudum, ama baska bi arkadasta demisti biraz yuzeysel diye.sonucta bu intro kitabi.ama icim rahat degil.sanki baska kaynaklara da bakmam gerekli. Bi de sey sorcam arkadaslar siz bu fonetik alfabesini ve hangi ses nerde articule ediliyo stop, fricative fln.bunlari biliyomusunuz.ya ben onlari uni 1 de de ogrenemedim hala da ogrenemiyorum.umarim bi sorudan fazla cikmaz onlardan.sizin durumunuz nedir bu phoneticsten?

Baslik super olmus.birazdan edebiyattan cikacak soru tahminlerimi yayinlicam burda musade varsa:)

behzatilki, 6 yıl önce - Alıntıya git

yüzeysel falan değil arkadaşım yaa 2ayda tutupda bizden dilbilimi tarihini sormucaklar sorular bildiğimiz yerden olur ama şıklar ayırt edici olur bana öyle geliyor

09 Temmuz 2013 22:41

b.molly
Şube Müdürü

onları ne olur ne olmaz diye ezberledim ben :D hatta gerek var mıydı diye de düşünmedim değil :D hatta kodları falan var. alveolars mesela "dertli sezen" :D yani d,r,t,l,s,z,n :D sonra stops da "gidip baktı" yani "g,d,p,b,k,t" :D diğerlerini de öyle ezberledim işte. :D

09 Temmuz 2013 22:43

Yok Hukmunde
Kapalı

Ordan soru çıkmaz, burdan soru çıkmaz, şurdan soru çıkmaz diyorum.

Sonra kendi kendime soruyorum, ya nereden soru gelir diye.

Cevap veremiyorum, kalıyorum öylece.

09 Temmuz 2013 22:43

purple-purple-pen
Genel Müdür

moral bozmak yok haydi hep beraber devam Allahın izniyle

09 Temmuz 2013 22:44

Belki.Bir.Gün
Yasaklı

Ordan soru çıkmaz, burdan soru çıkmaz, şurdan soru çıkmaz diyorum.

Sonra kendi kendime soruyorum, ya nereden soru gelir diye.

Cevap veremiyorum, kalıyorum öylece.

Yok Hukmunde, 6 yıl önce - Alıntıya git

soruları görene kadar böyle hocam malesef git geller yaşıcaz ilk defa gireceğimiz bir sınav sonuçta :(

09 Temmuz 2013 22:49

fisunn
Genel Müdür

tabii ki de müsaade var hocam, ne demek burası bizim alanımız :)

09 Temmuz 2013 22:51

purple-purple-pen
Genel Müdür

başlık sahibi değilim ana sanırım kendisi de benle aynı fikirdedir, yıkıcı değil yapıcı her türlü yazıya açığız hocam, allah razı olsun.

09 Temmuz 2013 22:51

fisunn
Genel Müdür

bu arada stop fricative falan ezberleyemiyorum ben de, ama çıkabilir diye düşünüyorum

09 Temmuz 2013 22:53

fisunn
Genel Müdür

evet purple hocam kesinlikle :)

09 Temmuz 2013 23:00

fnd-ing
Aday Memur

facedeki grupr

Toplam 1435 mesaj
12345678910111213»