Editörler : E.Kayı Han
10 Temmuz 2013 04:46

EHYS'ye 2. Dönem öğrenci kaydı nasıl yapılıyor.

Arkadaşlar, birinci dönemden 20 öğrenci kaydını yaptım, fakat şimdi kurstan ayrılan ve yeni gelen öğrenciler var bu öğrencileri nasıl ikinci döneme ekleyeceğim. Acaba 1. dönem kursunu sonlandırdıktan sonra mı ekleyebileceğim. 1. dönemi yaparken öğrenci ekle diye bir buton vardı ama şimdi öyle birşey yok. Yardımlarınızı bekliyorum.

s-a-l-i-h-19
Şube Müdürü
10 Temmuz 2013 11:15

önce 1 dönem kursu sonlandır botonuna basıp ilk dönemi kapatacaksınız 12 temmuz da sonra müftülük onayladıktan sonra dönemi kapatmayı 28 temmuza kadar öğrenci girişlerini tekrar yapıp onaya gönder butonuyla 2 dönem acılışını yapıp eğitime devam edeceksiniz her dönem ayrı ayrı giriş yapılması gerekiyor sistem bu sekilde ayrıca bilgi notu var ehys de onu da okumanızda fayda var

Mahzun_
Müsteşar
10 Temmuz 2013 14:14

Valla ehys ye girip te o notu okumasaydım kayıt yapmadan kurs kapatmadan devam edecektim

muhammedyasin
Aday Memur
10 Temmuz 2013 16:08

salih kardeş, birinci dönemi 12 temmuzda mı sonlandıracağız. 2. dönemin öğrencilerini kaydettim, açılış için müftülük onayı bekliyor yazısı var sistemde. dediğim gibi yalnız daha 1. dönemi sonlandırmadım onu ne zaman sonlandırmam lazım.

s-a-l-i-h-19, 11 yıl önce

önce 1 dönem kursu sonlandır botonuna basıp ilk dönemi kapatacaksınız 12 temmuz da sonra müftülük onayladıktan sonra dönemi kapatmayı 28 temmuza kadar öğrenci girişlerini tekrar yapıp onaya gönder butonuyla 2 dönem acılışını yapıp eğitime devam edeceksiniz her dönem ayrı ayrı giriş yapılması gerekiyor sistem bu sekilde ayrıca bilgi notu var ehys de onu da okumanızda fayda var

s-a-l-i-h-19
Şube Müdürü
10 Temmuz 2013 16:13

1 dönem 12 temmuzda bitiyor ve 12 temmuzdan önce sonlandırma işlemi yapmayın yoksa yaptığınız günler ek der ücreti alamazsınız öğrenci kayıtlarını kurs sonlandırma işleminden sonra yapabilirsinz 28 temmuza kadar süresi var

-Eliff-
Şef
10 Temmuz 2013 16:22

ben az önce sonlandırdım ne yapmam lazım

ferhat1537
Şef
10 Temmuz 2013 16:27

Bu diyaneti anlamak gerçekten çok zor. yok dönem bitir, tekrar öğrenci kaydet, öğrencileri bilmem ne yap. Arkadaş zaten ramazan hangi köyde internet var. bu adamlar mecbur şehre gelecek öğrenci kayıtlarını tekrar yapacak. ramazanı, cemaati bırakıp bu işlerlerle uğraşacak. biraz meb sistemine baksınlarda akıl alsınlar. 10 milyon öğrenci o sistemde hiçbir öğretmen bu kadar uğraşmıyor.

SevkiSevilesin
Müsteşar Yardımcısı
10 Temmuz 2013 17:40

Ferhat hocama katılıyorum.

İnanın yaz kursunda öğrenci okutmak birilerine kuranı öğretmek çok büyük bir şeref.Lakin bu prosedürlerle uğraşmaktan,evrak getir götür için ilçeye gitmekten illallah diyoruz.Bu kadar zorlaştırmanın ne anlamı var.Yok istatistik kağıdı getir yok onaya gönder yok onaylanan çıktıyı al getir.Öğrenci okutmak yormuyor ama prosedürler yoruyor insanı.

Bu kadar zor olmak zorunda mı?

ferhat1537, 11 yıl önce

Bu diyaneti anlamak gerçekten çok zor. yok dönem bitir, tekrar öğrenci kaydet, öğrencileri bilmem ne yap. Arkadaş zaten ramazan hangi köyde internet var. bu adamlar mecbur şehre gelecek öğrenci kayıtlarını tekrar yapacak. ramazanı, cemaati bırakıp bu işlerlerle uğraşacak. biraz meb sistemine baksınlarda akıl alsınlar. 10 milyon öğrenci o sistemde hiçbir öğretmen bu kadar uğraşmıyor.

indeko
Aday Memur
11 Temmuz 2013 00:56

Hocam bizim müftülük aradı cuma gününe kadar 2.dönem kayıtlarını girin dedi şimdi ne yapalım anlamadım kursu sonlandırsak olmuyor sonlandırmasak kayıt giremiyoruz. Bilginiz varsa lütfen cevap

1 dönem 12 temmuzda bitiyor ve 12 temmuzdan önce sonlandırma işlemi yapmayın yoksa yaptığınız günler ek der ücreti alamazsınız öğrenci kayıtlarını kurs sonlandırma işleminden sonra yapabilirsinz 28 temmuza kadar süresi var

indeko
Aday Memur
11 Temmuz 2013 01:02

!.ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME.! 2 Yaz Kur'an kursları kayıt işlemleri aşağıda belirtilen tarihlere göre ge

mehmetberkay
Şube Müdürü
11 Temmuz 2013 01:14

öğrencileri kayt edebilirsin yollayabilirsin hocam ben sonlandırmadan bugun yolladım 2. kurumüfülük onayına 1. kuruda kurs bitiminde sonlandıracağım sorun yok

s-a-l-i-h-19
Şube Müdürü
11 Temmuz 2013 08:35

Yaz Kur?an kursları kayıt işlemleri aşağıda belirtilen tarihlere göre gerçekleştirilmektedir.

I. DÖNEM : 24 Haziran ? 12 Temmuz 2013

--Kayıt Başlangıç 17 Haziran 2013

--Kayıt Bitiş 07 Temmuz 2013

II. DÖNEM : 15 Temmuz ? 02 Ağustos 2013

--Kayıt Başlangıç 08 Temmuz 2013

--Kayıt Bitiş 28 Temmuz 2013

III. DÖNEM : 05 Ağustos ? 23 Ağustos 2013

--Kayıt Başlangıç 29 Temmuz 2013

--Kayıt Bitiş 23 Ağustos 2013

- İlk iki dönemin son haftası diğer döneme kayıt işlemleri yapıldığından ilk iki dönemin son haftasında ait olunan dönemle ilgili hiçbir işlem yapılamayacak, herhangi bir personel görevlendirme işlemi de yapılamayacaktır.

- Her ne sebeple olursa olsun her dönemin ilk iki haftasında görevlendirilmeyen/görevlendirilemeyen personele son haftada ek ders ücreti tahakkuk ettirilmeyecektir.

- Dönemlerin kayıtları birbirinden bağımsız olduğundan, aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

o Her döneme ayrı sınıf açma işlemi,

o Öğreticiler tarafından öğrencilerin her dönem tekrar girilmesi, devam etmeyen öğrencilerin kayıt edilmemesi,

o Öğreticiler tarafından girilen kayıtların onaya gönderilmesi,

o Müftülükler tarafından girilen kayıtların kontrol edilerek onaylanması,

o Dönemin son günü öğreticiler tarafından kursu sonlandır butonuna tıklanması,

o Müftülükler tarafından sonlandırma onayının verilmesi.

- Kayıt başlangıç ve bitiş tarihleri arasında döneme ait işlemlerini tamamlamayan personele ek ders ücreti tahakkuk ettirilmeyecektir.

- Dönemin son günü gelmeden kursu sonlandır onayına gönderilen ve müftülük tarafından sonlandırılmasına onay verilen kurslardaki öğreticilere geriye kalan günler için ek ders tahakkuk ettirilmeyecektir.

0x33
Genel Müdür
11 Temmuz 2013 10:31

12 Temmuzda ders bitiminden sonra müsait olunca kursu sonlandırmanız yeterli. Önce sonlandıranlara bir şey olmaz sadece ek dersi kesilir. Sonraki günlerde kayıt açık olacak zaten. Yeni dönem, tekrar kayıt.

Yaz Kur?an kursları kayıt işlemleri aşağıda belirtilen tarihlere göre gerçekleştirilmektedir.

I. DÖNEM : 24 Haziran ? 12 Temmuz 2013

--Kayıt Başlangıç 17 Haziran 2013

--Kayıt Bitiş 07 Temmuz 2013

II. DÖNEM : 15 Temmuz ? 02 Ağustos 2013

--Kayıt Başlangıç 08 Temmuz 2013

--Kayıt Bitiş 28 Temmuz 2013

III. DÖNEM : 05 Ağustos ? 23 Ağustos 2013

--Kayıt Başlangıç 29 Temmuz 2013

--Kayıt Bitiş 23 Ağustos 2013

- İlk iki dönemin son haftası diğer döneme kayıt işlemleri yapıldığından ilk iki dönemin son haftasında ait olunan dönemle ilgili hiçbir işlem yapılamayacak, herhangi bir personel görevlendirme işlemi de yapılamayacaktır.

- Her ne sebeple olursa olsun her dönemin ilk iki haftasında görevlendirilmeyen/görevlendirilemeyen personele son haftada ek ders ücreti tahakkuk ettirilmeyecektir.

- Dönemlerin kayıtları birbirinden bağımsız olduğundan, aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

o Her döneme ayrı sınıf açma işlemi,

o Öğreticiler tarafından öğrencilerin her dönem tekrar girilmesi, devam etmeyen öğrencilerin kayıt edilmemesi,

o Öğreticiler tarafından girilen kayıtların onaya gönderilmesi,

o Müftülükler tarafından girilen kayıtların kontrol edilerek onaylanması,

o Dönemin son günü öğreticiler tarafından kursu sonlandır butonuna tıklanması,

o Müftülükler tarafından sonlandırma onayının verilmesi.

- Kayıt başlangıç ve bitiş tarihleri arasında döneme ait işlemlerini tamamlamayan personele ek ders ücreti tahakkuk ettirilmeyecektir.

- Dönemin son günü gelmeden kursu sonlandır onayına gönderilen ve müftülük tarafından sonlandırılmasına onay verilen kurslardaki öğreticilere geriye kalan günler için ek ders tahakkuk ettirilmeyecektir.

0x33
Genel Müdür
11 Temmuz 2013 10:46

Yanlışlıkla alıntı yapmışım, size cevap niteliğinde değildi.

mrysyr
Memur
11 Temmuz 2013 14:48

Benim sayfamda da 1.kurun listesiyle beraber kursu sonlandır yazıyor yeni öğrenci kaydedemiyorum tc yazdığımız yer görünmüyor yeni öğrenci kaydedemiyorum yarın kursu sonlandıracağım o zaman mı yeni kayıtları gireceğim acaba, bir de biz 2 kişiyiz diğer hoca geç geldiği için kayıtları ben yapmıştım sonra gelince sınıfları paylaştık ama benim kayıtlı öğrencileri okutuyor şimdi yeni kurda onları ayrıldı göstersem o hoca aynı isimleri kendi sayfasında kaydedebilir mi acaba?

Şu gereksiz uğraşlarımıza gerçekten ben de çok sinirleniyorum başka işimiz kalmamış gibi şu sıcaklarda müftülüğe gitmek zorunda kalıyoruz birde mukabele okuyoruz hangi ara bunlarla uğraşacağız acaba her zamanda internet olmuyor?

yaman91
Aday Memur
11 Temmuz 2013 14:56

s.a su a artk kursu snlandırablyormuyuz

surmanej
Aday Memur
11 Temmuz 2013 16:38

Arkadaşlar,2.dönem öğrenci ekleme işleminde hata mı yaptım anlamadım.''Henüz öğrenci kaydı yapılmamı

llYOLCUll
Daire Başkanı
12 Temmuz 2013 01:26

bende kursu sonlandır görünmüyor.12 sinde mi görünecek acaba ?

Yiğitalp
Genel Müdür
12 Temmuz 2013 11:07

şu anda işlem yapılamıyor

s-a-l-i-h-19
Şube Müdürü
12 Temmuz 2013 12:29

Eğitimi Sonlandırma

Yapılan incelemeler neticesinde bir önceki ?ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME 2? başlıklı yazımızda özellikle ?Her Dönemin son günü gelmeden kursu sonlandır onayına gönderilen ve müftülük tarafından sonlandırılmasına onay verilen kurslardaki öğreticilere geriye kalan günler için ek ders tahakkuk ettirilmeyecektir.? uyarısına rağmen birçok kişi tarafından ?Kursu Sonlandır? butonuna basılmış, müftülükler tarafından da kapanışlarına onay verilmiştir.

Bu konuya istinaden;

· ?Kursu Sonlandır? butonu kaldırılmış olup, öğreticiler veya müftülükler kursu sonlandırma işlemi yapmayacak, Başkanlığımızca dönemin son günü aktif olarak eğitim veren tüm kurslar ?Kurs Eğitimini Tamamladı ve Kapandı? şeklinde düzeltilecektir.

· Dönem içinde dönemin son gününden önce son verilmesi gereken kurslar için ?Kursu Sonlandır? butonu sadece müftülüklere açılacak olup, öğreticilerde bu buton bulunmayacaktır.

Yeni döneme tekrar sınıf açma

Yeni dönem için sınıf açma işlemleri;

• Cami, Mescit ve Kur?an kursunda görev yapanlar ?Yeni Döneme Geçir? butonu ile toplu olarak doğrudan,
  • Diğer ve Milli eğitim de görev yapanlar tekrar ?Yeni Kayıt? butonu kullanılarak, yapılacaktır.

Kayıt işlemi ve Tahakkuk Cetvelleri

21.07.2013 Pazar günü saat 23:59:59?a kadar onaya gönderilen kursiyerlerin kayıtları 15.07.2013 tarihinden başlamış gibi değerlendirilecek, bu tarihten sonra girilen ve/veya onaya gönderilen kursiyerler için öğreticilere onaya gönderdikleri tarih itibari ile ek ders tahakkuk ettirilecektir.

ferhat1537
Şef
12 Temmuz 2013 17:27

müftülükler 2. dönemi otomatik yaptı. size sadece öğrenci kaydını yapıp onaya gönder demek kalıyor.

Toplam 46 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi