Editörler : hopaliSafak Vaktii
12 Temmuz 2013 13:13   


iliçinde boşalan yerlere atama olmayacak dediler:(

dün milli eğitime gittiğim de açık olan yerler dışında , yazdığımız yerlerin boşalırsa atanıp atanmayacağımızı sordum.--- hayır sıra bir kez çalışacak..boşalan yerler ildışına açılacak ve daha sonrada zorunlu hizmet istiyeceklere ordan kalanlarda eş durumuna açılacak...belki eş durumundan sonra olabilir ama sanmıyorum dedi..---bakanlık öyle söylemiş.

12 Temmuz 2013 13:21

darlinge_21
Aday Memur

Neremle güleyim bilemedim cehaletlerine :) Her zaman çarpraz atama vardır hocam.

12 Temmuz 2013 13:22

darlinge_21
Aday Memur

Ne diye ihtiyaç olmayan okullarda listede diye bir sorsaydın.Bakanlık kalabalık olsun diye mi açmış?

12 Temmuz 2013 13:23

aydoğuş
Genel Müdür

ee madem öyle ne diye açık tercihe bu okullar.

12 Temmuz 2013 13:33

talkative
Memur

bende ısrarla sordum..o zaman 25 tercihi nediye verdiler..niye bütün okullar gözküyor dedim bilemiyorum dedi..ama sen genede yaz belki sonradan sıra çalıştırırlar dedi..bunu söyleyen atamada baya yetkili biri bu arada..

inşallah sizin dediğiniz gibidir yoksa benim çok çok zayıf:(

12 Temmuz 2013 13:42

darlinge_21
Aday Memur

yaw çapraz atama için sıranın bir daha çalışmasına gerek yok. Çok yetkili biri olmasına sevindim. Çünkü bu ülkede çok yetkililer bi b.k bilmiyor :))

12 Temmuz 2013 13:45

talkative
Memur

teşekkür ederim hocam içim rahatadı :)

12 Temmuz 2013 14:07

mebbem
Memur

tabiki olmayacak hocam. MEB tüm okulları daha sonra başı ağrımaması için açıyor.

12 Temmuz 2013 14:14

darlinge_21
Aday Memur

tabiki olmayacak hocam. MEB tüm okulları daha sonra başı ağrımaması için açıyor.


mebbem, 4 yıl önce - Alıntıya git

Ne tabiki olmayacak hocam. Geçen sene onlarca arkadaşım norm ihtiyacı olmayan okula sırf okuldan tayini çıkan hoca var diye yer değiştirdi. Üstelik tek seferde atama işlemleri sonuçlandırılmıştı. Şimdi bu sene olmayacağını neye dayanarak söylüyorsunuz anlamıyorum :((

12 Temmuz 2013 14:23

darlinge_21
Aday Memur

08 ‐ 12 TEMMUZ 2013 tarihleri arasında başvurusu yapılacak olan İl içi yer değiştirmelerinde geçerli olacak okulların ihtiyaç listeleri bilgi amaçlı olarak ektedir. .Öğretmenler istemeleri halinde ihtiyaç olmayan okulları da tercih edebilecektir. Aynı il içi atama döneminde bu okuldan başka yere atanan öğretmen olur ise başvuru yapan kişi buraya atanacaktır. Boşalmadığı takdirde bu tercihine atanamayacaktır.

http://mugla.meb.gov.tr/www/il-ici-ihtiyac-listesi/icerik/436

12 Temmuz 2013 15:10

mebbem
Memur

sıraların 2.kez çalışması demek zaten boşalan kadrolara atama yapılması demek. çapraz atama dediğiniz şeyide ilk defa duyuyorum madem böyle birşey yıllardır var sıralar neden 2. kez çalışıyordu..? millet ve de sendikalar neden bu senede de sıralar 2.kez çalışsın diye kendini paralıyor ?

12 Temmuz 2013 15:20

mattersgray
Genel Müdür

açıksası bana da öyle geliyordu,çünkü 15 temmuzda hersey bitecek diyorklavuzda ...ama ilçe memda sıra olacağını söyledi bana yetkili kişi...

hani boşalan bir okula bir pat diye atanmazdı,normalde sıralamalar belli olurdu.klavuzda sıraların açıklanma tarihi falan olurdu.

ama demek ki bunun da bi çaresini bulmuşlar...

12 Temmuz 2013 15:23

binbirincigece
Memur

tecrübesizliğime verin, sıranın bir ve ikinci kez çalışması ne demek?

12 Temmuz 2013 15:28

mazel
Şef

adıyaman boşalan yer olursa atanabilirsiniz dedi.

12 Temmuz 2013 15:36

deva_ju
Yasaklı

çapraz atama ile sıramatik arasındaki farkı bilmeyen arkadaslar :

2010 yılı haricinde her yıl il içi atamalar sıra sistemi seklinde olur zaten sonuclar bir defa sıra calıstırarak gerçekleşir ve çapraz atama olur sen falan okulu yazarsan o okul bosalırsa sen oraya gecersin baskası senin yerini yazar sen gittiğin icin o senin yerine gelir ve bu uzar gider..

meb tayinler öncesi boş normları son 2 yıldır veriyor haberiniz yok galiba!!

ondan önceki yıllarda millet boş normları bilmediği halde neyi nasıl yazıp gidiyordu peki??

AYRICA BU KADAR SEYİ YAZMAYA GEREK YOK BİZZATİHİ BU SEKİL TAYİN OLMUS İNSANLARI TANIYORUZ BİLİYORUZ..GECEN SENE İLAN EDİLEN BOŞ NORMLU OKULLAR LİSTESİNDE OLMAYAN OKULLARA ATAMASI YAPILAN KİŞİLERDİR BİCOK İNSAN VAR..nasıl mı gittiler sizin suan savunup inandıgınız mantık dısı seylere onlar inanmayıp ,okul arastırıp yazıp gittiler..benim bulundugum il boş norm listesini açıkladı ama ben yinede 25 tercihimin 7 sini kapalı okullara ayrıdım cünkü muhtemel boşalabilecek yerlerdir..iliçi kılavuz taslagında da vardı bu madde

12 Temmuz 2013 15:44

deva_ju
Yasaklı

tayin döneminde öyle saçma sapan seylere inanmayın derim..madem kapalı okullar bosalsa bile atama yapılmayacak oralara sistemde neden görünüyorlar süs olsun diye mi yoksa öğretmenlere hızlı okuma egzersizi yaptırmak icin mi??

bknz..2010 il içi yerdeğiştirmelerinde ilk defa il mem ler boş normları acıkladı ve sistemde sadece o listedeki okullar vardı ve dolaysıyla listedeki okullar dısında kimse baska bir yere atanamadı..bizzat kendim o sene tayin istedim ve suanki okulumdayım(3 yılım bitti yine istiyorum)

ama bu sene hem boş normu bulunan okul listeleri acıklandı hemde o listede olmayan okullar var sistemde ..

ayrıca 2012 il içi yer değiştirmede il mem ler yine boş norm listesini açıkladı bu seneki gibi sistemde hem listedeki okullar hemde olmayan okullar kısacası tüm okullar vardı ve ben kendi 2 arkadasım liste dısındaki okullara atandılar...hemde cok düşük puanlarla :)

okul arastırın listeye baglı kalmayın boşalabilecek ama listede bulunmyan cok okul var

12 Temmuz 2013 15:47

aaablue
Aday Memur

normu dolu olan ama boşalma ihtimali olan(uzak köyleri) ben de yazdım.

12 Temmuz 2013 15:48

aaablue
Aday Memur

onlardan boşalan kadroya yerleşebilirm diyorum ama...

12 Temmuz 2013 15:58

mebbem
Memur

deva_ju hocam haklı olabilirsin kabul ama lafa çapraz atama ile sıramatiğin farkını bilmeyenler diye başlamışsın, ama farkı söylememişsin ? madem çapraz atama diye birşey var, sıralar neden 2.kez çalıştırılıyordu? yanlış anlama inat etmiyorum öğrenmek istiyorum.

12 Temmuz 2013 16:48

Maya'
Daire Başkanı

Sıramatik diye birşey yok o zaman artık, çapraz atama var, o da hemen oluyo. İldışından veya özürden sonra sıra çalışmayacak yani.

12 Temmuz 2013 17:00

deva_ju
Yasaklı

2. sıramatik ihtiyaca göre sıranın 2 defa calıstırılmasıdır hocam çapraz atama ise tayinde ki atamanın biçimidir.Her tayinin sonucu ilk sıramatiktir sonradan dediğim gibi ihtiyaca göre bakanlık aynı tercihler üzerinden yine çapraz atama sekliyle sıraları 2 defa calıstırabilir hatta valiliklerin (tabi merkezi olmamakla beraber) o ilde sıraları 3. defa calıstırma yetkileri vardır..2009 yılında d.bakırda iliçi sıramatik 3 defa calıstırıldı (ilk 2 bakanlıkça yapılır) dıralar 2. defa sırların calıstırılmasındaki mantık ilk sıramatikten sonra okullardaki açıkların kapanmaması üzerine calıstırılır..

atıyorum 15 öğrt ihtiyacı olan A okulunda 1 . sıramatikte sadece 10 öğrt tek atanmışsa geri kalan acıgı doldurmak icin 2. bi sıra calıstırılır..simdi neden 2. sıramatik calsıtırılmıyor diyen arkadasların cevabı ise ya ilk sıradan sonra tüm açıklar kapanıyor ya da kapanmıyor ama kalan acıkları doldurmak meb in işine gelmiyor sakla samanı gelir zamanı hesabı :) mesele bundan ibaret

Toplam 25 mesaj
 
ANKET
Lojmanların, içinde oturanlara, ihalede oluşan en yüksek bedelle satılacak olmasını;