Editörler : crops35
«467468469470471472473474475476477478»

Mr.Frog
Aday Memur
12 Ekim 2018 10:43

işte bu sebepten birlik olmak lazım, 300-600 bin kişiden bahsediyoruz bukadar kişi organize olabilir mi? olabilirse yolu nasıl? Benim düşüncem bu konuda iş sendikalara düşüyor. Aktif bir sendika dediğin gibi birçok meseleyi çözebilir ama söylediğim gibi ben bugüne kadar sendika başkanını yardımcısını yaverini varsa onların şöförü varsa kurumlardaki yetkilisini bir kez görmüşlüğüm yok. bizim sendikaya geçişimiz herkes bu sendikaya geçiyormuş bizde geçelim oldu. tam bir fiyasko.

Şimdi yetkili bi sendika gelse (kurum kurum dolaşsa ki onların işi bu üye toplamak) yakın ve orta vadeli planlarından bahsetseler, özlük hakları ve maddi olanakların arttırımı konusunda ne gibi çalışmaları olacak bilsek fena mı olur? en azından derim ki ha evet doğru yerdeyim. ama maalesef...

Nevzat CANBAY, 6 yıl önce

Kardeşim , burada sendika ismi vermek etik olmaz , polemik konusu olur.

ama şunu diyeyim ; sendikalıyım , sendikamdan memnunum. bize çok şey kattı , çok faydası oldu. gene ne alırsan sendika aracılığıyla alırsın; yeterki çoğunluğu sağla , yetki al , yetkili sendika ol.

tekwando15
Şube Müdürü
15 Ekim 2018 11:55

özelden yaz nevzatçığım. burdan yazma sende.

Kardeşim , burada sendika ismi vermek etik olmaz , polemik konusu olur.

ama şunu diyeyim ; sendikalıyım , sendikamdan memnunum. bize çok şey kattı , çok faydası oldu. gene ne alırsan sendika aracılığıyla alırsın; yeterki çoğunluğu sağla , yetki al , yetkili sendika ol.

Nevzat CANBAY
Genel Müdür
16 Ekim 2018 10:14

burdan veya özelden yazmam birşey değiştirmez. mesele benim sendikam değil ; mesele tüm arkadaşlarımızın sendikalaşması , kendi içinde birlik olmaları , çoğunluğu sağlamaları

gerçekten sendika önemli ve gerekli..

size şu sendikaya bu sendikaya üye olun demiyorum. araştırın , soruşturun , mantığınız ne diyorsa harekete geçin.. aslında geç de kalmış çoğu kişi.

tekwando15, 6 yıl önce

özelden yaz nevzatçığım. burdan yazma sende.

tekwando15
Şube Müdürü
16 Ekim 2018 10:24

nevzat bey memnunum menunum diyorsunuz. galiba 500-600 bin işçi memnun olduğu için şu an bu durumdayız. kadroluyuz 2021 e kadar herşeyimiz kısıtlanıyor. yanlış kaçamak cevaplar veriyorsun. bana özelden yaz. ben analiz yapıyorum. kimseyede şuraya git buraya git demiyorum. kendisine hayrı olmayanların bize hayırı dokunmaz. ben yıllarca mahkeme takip ettim. 2021 de yeni düzenleme yapıpılıp khk yla kadroya geçirilen taşeron işçiler adı altında düzenleme yapıplıp eski taşeron sözleşmesi hükümlerine bağlı kalınarak yeni bir sözlşeme türü sunarlarsa bize ne olacak?

burdan veya özelden yazmam birşey değiştirmez. mesele benim sendikam değil ; mesele tüm arkadaşlarımızın sendikalaşması , kendi içinde birlik olmaları , çoğunluğu sağlamaları

gerçekten sendika önemli ve gerekli..

size şu sendikaya bu sendikaya üye olun demiyorum. araştırın , soruşturun , mantığınız ne diyorsa harekete geçin.. aslında geç de kalmış çoğu kişi.

tekwando15
Şube Müdürü
16 Ekim 2018 10:25

56467209166

tekwando15
Şube Müdürü
16 Ekim 2018 10:26

yanlış yazdım bana özelden yazarmısın kardeşim...

tekwando15, 6 yıl önce

56467209166

Nevzat CANBAY
Genel Müdür
17 Ekim 2018 09:28

yok kardeşim, ben bu konulara özelden girmem, ötesi polemiğe döner. buna gerek de yok. ben son sözümü söyledim. bu benim şahsi fikrimdir , beni bağlar. herkes istediğini düşünebilir tabiki. bu konunun uzatılacak bir durumu yok ki...

sadece diyorum ki ; sendika iyidir , sendikalaşın...

o son dediğin yeni sözleşme filan da korkma öyle olmaz. bundan kötüye gitmezsin.

tekwando15, 6 yıl önce

yanlış yazdım bana özelden yazarmısın kardeşim...

tekwando15
Şube Müdürü
17 Ekim 2018 11:18

nevzat bey ben niye polimiğe giriyim sizinle. çok basit bir durumla alakalı bir durum değerlendirmesi yapıyoruz burada. bunun polimikle ne alakası var. biz işçiyiz. birleşmemiz lazım diyorsun ama daha iletişim kuramıyor kimse kimseyle. nasıl birlik olacağız.böyle kaçamak cevaplar ve gerçeklerden kaçmak yüzünden 2020 yılına kadar mağdur edildik. ben tüm sendikalarla görüştüm. niye böyle oldu diye . sen kimseye gidip sordun mu? bu niye böyle oldu diye. 650 bin işçi geçmişine bakmadan tüm hakkını geride bırakıp kadroya geçti. kimsenin gıgı çıktımı. tamam geçmişi sildik. haklarımız bıraktık. iyi tamam da gelecekteki 3 yılımızı niye verdik abi onu ben anlamıyorum. bir tane akıllı adam çıksın konuşsun. herkesin ağzında fermuar mı var . ben şu anda asgari ücret alıyorum. bi tık fazlası belki. 100 tl oda. ama benim şu an daha önceki kadrolu işçilerin haklarında faydalanmam gerekiyor. bu benim hakkım. hakkım olanı istiyorum. çözüm se çözüm. ama sen yardımcı olmuyorsun. sizler yardımcı olmuyorsunuz. 2020 nin sonunda asgari ücrete yakın yada ona dayalı bir sözleşme yaparlasa bize istinaden o zaman belki bu zaman dönmeye çalışacaksınız. ama artık çok geç nevzat bey..

yok kardeşim, ben bu konulara özelden girmem, ötesi polemiğe döner. buna gerek de yok. ben son sözümü söyledim. bu benim şahsi fikrimdir , beni bağlar. herkes istediğini düşünebilir tabiki. bu konunun uzatılacak bir durumu yok ki...

sadece diyorum ki ; sendika iyidir , sendikalaşın...

o son dediğin yeni sözleşme filan da korkma öyle olmaz. bundan kötüye gitmezsin.

tekwando15
Şube Müdürü
17 Ekim 2018 11:27

yani polimik çok saçma söylemler içerir. benim konuştuğum hiçbir kelime deli saçması değil.

Nevzat CANBAY
Genel Müdür
22 Ekim 2018 10:18

bizim şu andaki en önemli 2 hedefimiz ;

kadroya alınmayan , sayıları az olan kesiminde yeni yıldan önce kadroya alınması,

yeni yılda bizlerinde ; ya diğer işçi zamlarına eşdeğer tutulması, onların alacağı zamlara bizlerinde dahil edilmesi.... ya kamu çerçeve protokolü yapılması... ya zam + enflasyon farkının giderilmesi....

22 Ekim 2018 17:53

Mersin?de yaşayan arkadaşlar varmı birlik olalım birşeyler yapmaya bakalım

orcunguler
Memur
22 Ekim 2018 22:21

kardeş ben antalyadayım ve bu memurlar nette resmen millete yalvardım kadroya alınmayanlar hep birlikte olalım sesimizi duyuralım hakkımızı arayalım diye ama bir kaç kişi dışında. kısacası yalnız kaldım.
Nemessisnew, 5 yıl önce

Mersin?de yaşayan arkadaşlar varmı birlik olalım birşeyler yapmaya bakalım

23 Ekim 2018 16:51

Tamam bir araya gelelim sosyal medya üzerinden birşeyler yapabiliriz

orcunguler
Memur
24 Ekim 2018 11:35

ben çok uğraştım kardeşim. whatsapp grubu oluşturdum, instagram hesabı oluşturdum, facebook hesabı oluşturdum. bunun yanı sıra change org üzerinden imza kampanyası düzenledim ancak ne kadar toparlayabildim dersiniz 85 imza ancak. kimse kadro almak isteniyor anladığım kadarıyla, herkes halinden memnun. tek bir çare kaldı onu da kendim yapacağım artık, meclisin önüne kamp kuracağım...
Nemessisnew, 5 yıl önce

Tamam bir araya gelelim sosyal medya üzerinden birşeyler yapabiliriz

Nevzat CANBAY
Genel Müdür
08 Kasım 2018 09:24

evet kardeşim

maalesef ; belediyedekilerin, bilgi işlemdekilerin, kit lerin vs. direncini kırdılar. artık kabullenilmeye başlandı. zaman uzadıkça şartlar olumsuz ilerliyor.

maalesef yeni bakanımız da sadece aile kısmı ile ilgili ve bilgili. çalışma hayatı konusuna çok uzak.

orcunguler, 5 yıl önce
ben çok uğraştım kardeşim. whatsapp grubu oluşturdum, instagram hesabı oluşturdum, facebook hesabı oluşturdum. bunun yanı sıra change org üzerinden imza kampanyası düzenledim ancak ne kadar toparlayabildim dersiniz 85 imza ancak. kimse kadro almak isteniyor anladığım kadarıyla, herkes halinden memnun. tek bir çare kaldı onu da kendim yapacağım artık, meclisin önüne kamp kuracağım...

Nevzat CANBAY
Genel Müdür
26 Kasım 2018 11:35

yeni yıl geliyor.. yeni görüşmeler , yeni asgari ücret , yeni zamlar , yeni kurallar vs.

2018, maddi açıdan çok sönük geçti.

2019 da ;

& inşallah maddi açıdan tatminkar bir ücret verilir.

& inşallah kadroya alınamayanların sorunu çözülür

& inşallah belediyelerin sorunu çözülür

2019 yılı inşallah başta ülkemiz için hayırlı bir yıl olur.

ve inşallah 2019 da sorunlarımız minimize edilir.

tekwando15
Şube Müdürü
26 Kasım 2018 15:55

nevzatçığım şu an ufukta bir şey gözükmüyor.

Nevzat CANBAY
Genel Müdür
28 Kasım 2018 09:32

İSTER MİSİNİZ ASGARİ ÜCRET 2.000 TL ÜZERİNE ÇIKSIN ?? (ÇOK İYİ OLURDU.)

TABİKİ GÖNÜL İSTER 3.000 TL OLSUN AMA ŞARTLAR BELLİ VERECEKLERİ AZ ÇOK BELLİ SANKİ.

AMA KESİNLİKLE 2.000 DEĞERİNİN ÜSTÜNE ÇIKMALI

AYRICA 696 KHK LİLARDA ESKİ KADROLU İŞÇİLERİN TOPLU SÖZLEŞMESİNDEN FAYDALANDIRMALI VE KAMU ÇERÇEVE PROTOKOLÜ YAPILMALI..

rednick2016
Genel Müdür
28 Kasım 2018 09:49

asgari ucretten faydalanamiyacaksiniz diyorlar. artis bizi etkilemiyecekse kaclira oldugunun bizim icin onemi yok.

Nevzat CANBAY, 5 yıl önce

İSTER MİSİNİZ ASGARİ ÜCRET 2.000 TL ÜZERİNE ÇIKSIN ?? (ÇOK İYİ OLURDU.)

TABİKİ GÖNÜL İSTER 3.000 TL OLSUN AMA ŞARTLAR BELLİ VERECEKLERİ AZ ÇOK BELLİ SANKİ.

AMA KESİNLİKLE 2.000 DEĞERİNİN ÜSTÜNE ÇIKMALI

AYRICA 696 KHK LİLARDA ESKİ KADROLU İŞÇİLERİN TOPLU SÖZLEŞMESİNDEN FAYDALANDIRMALI VE KAMU ÇERÇEVE PROTOKOLÜ YAPILMALI..

aycaöncü
Aday Memur
28 Kasım 2018 09:57

İş sözleşmesi asgari ücret olarak belirtilen ( Misal Benim) kişiler yararlanabilir arkadaşlar. Aylık ücret asgari + yol ve yemek olarak imza attık. Ama aylık 2 bin vs diye iş sözleşmeniz yapıldıysa sadece %4 zam yapılacak gibi maalesef

rednick2016, 5 yıl önce

asgari ucretten faydalanamiyacaksiniz diyorlar. artis bizi etkilemiyecekse kaclira oldugunun bizim icin onemi yok.

Toplam 11649 mesaj
«467468469470471472473474475476477478»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi