Editörler : crops35
«477478479480481482483484485486487488»

Nevzat CANBAY
Genel Müdür
30 Temmuz 2019 14:53

bunu dar beyinliler anlamaz. başlık güncel olmasa ne , TT olsa ne.... ufkunu geliştirirsen daha iyi anlarsın (umarım !)

redboy345, 5 yıl önce
Bu ne simdi.baslik guncel kalsin diye sacmaliga bak ya allah akil fikir versin

teromy
Şef
31 Temmuz 2019 10:19

696 KHK'llılar TİS'e dahil edilsin. %4 + %4 zam gerçek yaşamla uyuşmuyor. Üstelik bu çalışanlar yeni işe girmedi 8-10 hatta 12-15 yıllık çalışanlar. Bu insanlara kıdemine göre maaş verilmeli. Siz 15 yılık personelinize asgari ücret üzerinden maaş hesaplaması yapar mısınız işveren olsanız? Soruyorum?

tekwando15
Şube Müdürü
31 Temmuz 2019 11:22

kadroyu veren hükümete kimse oy vermedi. neden acaba? zaten 1 milyon civarı memur mevcut iktidara 1 oy bile çıkmadı. türkiyede 10 7 15 yıl çalışan ve kadroya geçirilen işçiye 2020 ye kadar bekle diye bi madde eklenerek sendikalar tarafından mağdur ediliyoruz. 3 yıl zararımı kim karşılayacak. ağutos böceği misalı yatış yapan sendikalar ne yapıyor. çok merak ediyorum. bi akıllı da çıkıp demiyorki kardeşim ben işçiyim benim sözleş miz nerde demiyor... çok akıllı işçilerimiz var. sayısı kabahatinden fazla hemde.

teromy, 5 yıl önce

696 KHK'llılar TİS'e dahil edilsin. %4 + %4 zam gerçek yaşamla uyuşmuyor. Üstelik bu çalışanlar yeni işe girmedi 8-10 hatta 12-15 yıllık çalışanlar. Bu insanlara kıdemine göre maaş verilmeli. Siz 15 yılık personelinize asgari ücret üzerinden maaş hesaplaması yapar mısınız işveren olsanız? Soruyorum?

zugo32
Kapalı
31 Temmuz 2019 12:05

Şimdi küfretcem birilerine ama olmayacak..Küfredince hakaret edince hiç bir şey düzelmiyor ..Tamam eyvallah her şeyin farkındayız..Halimiz içler acısı..Hükumet bize ne yaptı biliyor musunuz ? Tıpkı maho ağanın almanyaya götürecem diye kandırdığı işçileri kamyona bindirip istanbula bırakması gibi kandırıldık kısacası hepimiz şaşkaloza döndük..Hükumet de bize kadro vereceğiz dedi bıraktı bizi yüksek hakem kurlunun kararının kollarına.. bıraktı çekti gitti.. Çalışan kişilerin halini hatrını maaşını yemek ücretini izinlerini sosyal ve diğer haklarını sormaz oldu . Çoğu sendikalar hükumetin yan sanayi kuruluşu bir şey beklemeyin medet de ummayın . 2020 Ekim ayı ya da 2021 Haziran ayına kadar başımızın çaresine bakacağız..Ama oy verme işi gelince öyle rte hatrıymış,it köpek gelmesinmiş,darbe olurmuş,bilmem ne havalarına da kimse girmesin.Bizim derdimizle kimse ilgilenmez yapmaz da .kimseye oy moy vermeyin kardeşim.bu titpitiplerin hepsi zengin hiçbirisinin umurunda bile değiliz.zengin etmeyin bunları.sana zam gelince kırk dereden su getiriyor oy zamanı gelince de şimdi ağzımı bozacam bir şey diyecem olmayacak kılıktan kılığa girip esnaf mahalle dolaşıyorlar..Hiç birisinin siyasi bilgisi yok. Hepsi torpilli onun bunun akraba eş dost yakını .Ülke siyasetinin düzeninin içine etti hepsi.. Niye bu kadara sivri ve uzun yazdın derseniz hepsi alayı da hakkımızı paramızı gasp ettiler göz göre göre hem de ..500-600 lira kaybımızvar nerden baksanız. Şimdi bu kul hakkı hırsızlık değildir de nedir ?

tekwando15
Şube Müdürü
31 Temmuz 2019 14:02

sendikalar da yalancı dolancı. hükümete deseki .;

kadroyu verdiniz, nediye sözleşmeden mahrum ediyorsunuz. bu hükümleri neye göre belirldeiniz,,, iyi güzel hoş ama bu kanunlara aykır bu adamların sözleşme hakkını hiçbir kanun madde veya hurafeyle elinden alamazsınız işçinin demiyor..

eğer bi palazlanıp dese yada mahkeme açarım diye alttan aba gösterse,,,,

inanınki anında sözleşmeye alınırız.

bizim almamız gereken maaş en az 3500 tl net aylık. ikramiye vs hariççççç

her ay kaybımız 1500 tl,,,,,

zugo32, 5 yıl önce

Şimdi küfretcem birilerine ama olmayacak..Küfredince hakaret edince hiç bir şey düzelmiyor ..Tamam eyvallah her şeyin farkındayız..Halimiz içler acısı..Hükumet bize ne yaptı biliyor musunuz ? Tıpkı maho ağanın almanyaya götürecem diye kandırdığı işçileri kamyona bindirip istanbula bırakması gibi kandırıldık kısacası hepimiz şaşkaloza döndük..Hükumet de bize kadro vereceğiz dedi bıraktı bizi yüksek hakem kurlunun kararının kollarına.. bıraktı çekti gitti.. Çalışan kişilerin halini hatrını maaşını yemek ücretini izinlerini sosyal ve diğer haklarını sormaz oldu . Çoğu sendikalar hükumetin yan sanayi kuruluşu bir şey beklemeyin medet de ummayın . 2020 Ekim ayı ya da 2021 Haziran ayına kadar başımızın çaresine bakacağız..Ama oy verme işi gelince öyle rte hatrıymış,it köpek gelmesinmiş,darbe olurmuş,bilmem ne havalarına da kimse girmesin.Bizim derdimizle kimse ilgilenmez yapmaz da .kimseye oy moy vermeyin kardeşim.bu titpitiplerin hepsi zengin hiçbirisinin umurunda bile değiliz.zengin etmeyin bunları.sana zam gelince kırk dereden su getiriyor oy zamanı gelince de şimdi ağzımı bozacam bir şey diyecem olmayacak kılıktan kılığa girip esnaf mahalle dolaşıyorlar..Hiç birisinin siyasi bilgisi yok. Hepsi torpilli onun bunun akraba eş dost yakını .Ülke siyasetinin düzeninin içine etti hepsi.. Niye bu kadara sivri ve uzun yazdın derseniz hepsi alayı da hakkımızı paramızı gasp ettiler göz göre göre hem de ..500-600 lira kaybımızvar nerden baksanız. Şimdi bu kul hakkı hırsızlık değildir de nedir ?

teromy
Şef
03 Ağustos 2019 10:01

Arkadaşlar, sizce 696 KHK'lıları TİS'e dahil edecekler mi? Duygusal değil de mantıksal çıkarımlar yaparak yorum yaparsak, diğer bu satırları okuyanlara da bir fikir vermiş olabiliriz.

braveheartgs43
Daire Başkanı
03 Ağustos 2019 19:20

@teromy kardeşim daimi kamu işçisi olarak bize bile %6+4 zam teklif edilirken bu sözleşmede sizi de bu tise dahil edecek bi karar çıkacağını sanmıyorum. Zaten böyle bi niyetleri de yok gibi. Türkişin önceliği bize iyi bi zam alabilmek. Çünkü şu anki tis bizim için olan bi tis.

Ayrıca 2020 ekimden sonra sizler için yapilacak tisin de bizden farklı olacağını düşünüyorum. Çünkü bizim tis 2021 temmuz ağustos gibi olacak.

Nevzat CANBAY
Genel Müdür
07 Ağustos 2019 10:01

ENFLASYON FARKI -- HAKKIMIZ --

YÜZDELİK DİLİMLER -- HAKKIMIZ --

EĞİTİM İNTİBAKLARI -- HAKKIMIZ --

TOPLU SÖZLEŞME -- HAKKIMIZ --

KAMU ÇERÇEVE PROTOKOLÜ -- HAKKIMIZ --

TAYİN -- HAKKIMIZ --

HBYS KADRO -- HAKKIMIZ --

erdmm10
Şube Müdürü
07 Ağustos 2019 10:45

Ya Hakkımızda Hani Nerde ? Yani Umutlanmamıza Sebep Olacak Bir Durum Bile Yok Ortada. 4D En Azından Belediyede Çalışanlara Nazaran bi Tık Daha İyi durumda,Ama Biz İçler Acısıyız Resmen ya

Nevzat CANBAY, 5 yıl önce

TAYİN -- HAKKIMIZ --

zugo32
Kapalı
07 Ağustos 2019 11:01

https://www.youtube.com/watch?v=RMyAOXAm_C4

Bakın bu videoda neler denmiş neler, sonrasında bürokratlar ne yapmış peki?

ULUORTA Herkesin içerisinde TAM Kadro verdik dedikten sonra

Yüksek Hakem Kurulunun kararını ortaya kimler attı ?

3 ay geçiş sürecinden sonra 2 Nisan 2018 yılında Tam kadrolu olacak iken

2020 yılı Ekim ayını ortaya kimler attı ?

Alın bu videoyu her gün her yerde paylaşın.

Daha da vahim olanı 2020 Ekim ayıymış 2021 Haziran ayıymış kimse tarih belirlemesin

696'lı olarak yeniden revize edilmiş hali ile devlet işçisi olarak köleliğe devam edeceğiz.

tıpkı taşeronda olduğu gibi yemek yol maaş artışını belirleyen sözleşmeler olacak.

Birileri kadroyu veri ama birileri de aldı götürdü.

Herkes sanıyor ki 2020 yılı Ekim ayında tam kadrolu olacağız.

Keşke öyle bir şey olsaydı keşke..

TAYİN -- HAKKIMIZ --

Nevzat CANBAY
Genel Müdür
08 Ağustos 2019 16:01

mücadeleye devam... bıkmadan , yılmadan, yorulmadan...

kadro çok çok eksik.... hakları alana kadar devam....

SorunCevaplayıN
Genel Müdür
10 Ağustos 2019 17:44

hangi hak ?

mücadeleye devam... bıkmadan , yılmadan, yorulmadan...

kadro çok çok eksik.... hakları alana kadar devam....

Nevzat CANBAY
Genel Müdür
13 Ağustos 2019 17:41

ekonomik ve sosyal haklar..

daha alacağımız çok hak var...

SorunCevaplayıN, 5 yıl önce
hangi hak ?

SorunCevaplayıN
Genel Müdür
13 Ağustos 2019 19:33

ne yaptında bu istediklerin senin hakkın oldu ? hangi sınavla ?

ekonomik ve sosyal haklar..

daha alacağımız çok hak var...

rednick2016
Genel Müdür
13 Ağustos 2019 21:11

Geçtik oraları ve o konuları arkadaş .

Sınav diyorsan bende tonla sınav sonucum var al senin olsun.

..

Bizim sayemizde millet kpss puanı ile kadro alıyor .

hulahopp
Şube Müdürü
13 Ağustos 2019 21:18

taşerona girdik. Aa bir baktık, kadro veriyoz dediler. Hesapta yoktu. Çünkü işimiz yoktu. Kötüydük. Cumartesi pazar çalıştık. İzinden çagırıldık. Belkide senin burun kıvırdığın bir işti. Begenmediğin. Kadro gelince de zoruna gitti. Haset ediyorsundur belkide.

Ama üZülme, Aslında bir yararı yok. Tek artısı, tediye.

SorunCevaplayıN
Genel Müdür
13 Ağustos 2019 21:42

ışe yaramayan birçok sınav sonucu :)
rednick2016, 5 yıl önce

Geçtik oraları ve o konuları arkadaş .

Sınav diyorsan bende tonla sınav sonucum var al senin olsun.

..

Bizim sayemizde millet kpss puanı ile kadro alıyor .

SorunCevaplayıN
Genel Müdür
13 Ağustos 2019 21:45

He millet ıssız iş beğeniyor değil mi ? Senin torpille girdiğin taşeron işi olmasın bu iş:) birde utanmadan hak beklediğin. memurlarla eşit olmaya çalıştığın. Evet zoruma gidiyor çünkü ben memurum belli bir eğitimden ve kpps sınavından geçtim bu seviyeye geldim. Sen hiçbirşey yapmadan aynı hakları istiyorsun kimse enayi değil. boşuna beklemeyin 2. sınıf çalışan olmaya mecbursun. hep benim emrimde çalışacaksın
hulahopp, 5 yıl önce

taşerona girdik. Aa bir baktık, kadro veriyoz dediler. Hesapta yoktu. Çünkü işimiz yoktu. Kötüydük. Cumartesi pazar çalıştık. İzinden çagırıldık. Belkide senin burun kıvırdığın bir işti. Begenmediğin. Kadro gelince de zoruna gitti. Haset ediyorsundur belkide.

Ama üZülme, Aslında bir yararı yok. Tek artısı, tediye.

rednick2016
Genel Müdür
13 Ağustos 2019 22:25

Al işte tipe bak ...

Kendini peygamber sanıyor desem, Bizim peygamberimiz bile bundan daha MÜTEVAZI!!!

ulan istersen 1000 üniversite biter .. İlk önce adam olmayı öğren.. burada çok büyük küfür ederdim ama ona bile layık değilsin.

..

He millet ıssız iş beğeniyor değil mi ? Senin torpille girdiğin taşeron işi olmasın bu iş:) birde utanmadan hak beklediğin. memurlarla eşit olmaya çalıştığın. Evet zoruma gidiyor çünkü ben memurum belli bir eğitimden ve kpps sınavından geçtim bu seviyeye geldim. Sen hiçbirşey yapmadan aynı hakları istiyorsun kimse enayi değil. boşuna beklemeyin 2. sınıf çalışan olmaya mecbursun. hep benim emrimde çalışacaksın

rednick2016
Genel Müdür
13 Ağustos 2019 23:46

cevap verilecek adam değilsin de. Son bir kez daha yazayım.

islamiyetten gram bilgin yok.

hadi onu geçtim. Peygamberin bir üstü ne oluyor acaba? Töbe estagfurullah kendini o sanıyorsun sanırım...

Küfür edilecek kadar bile adam değilsin dedik .. Nerenle okuyorsan artık..

Yaratık efendi..

Toplam 11649 mesaj
«477478479480481482483484485486487488»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi