Editörler : F16 Gökçen
«365366367368369370371372373374375376377

rainy.day
Kapalı
22 Ekim 2012 20:18

müfettiş mülakatından elendim tam hazmedeceğim sırada iç kontrol teklifi geldi mülakatta reddetmeme rağmen. ilk başta heyecanlandım netice de müfettiş gibi gezmeyeceğim diye düşündüm bir de müfettiş ayarında bir meslek olarak görüyordum. ama yaptığım araştırmalardan sonra sadece bir uzman yardımcısı olduğunu öğrendim; iç harcırah bile alamayan bir memur. üstelik o verdiği ortalama 3000 TL için (kesin daha düşüktür) allahın günü kar kış geziceksin. amacım küçümsemek ya da kimsenin moralini bozmak değil sadece müfettişlikten edilen ve iç kontrole çok sevinen arkadaşlar görüyorum ve sadece sormak istiyorum sizi bu kadar olumlu düşündüren nedir hele ki teftiş ile karşılaştırınca? benim es geçtiğim bir nokta varsa ve bundan bahsederseniz belki benim de ufkumu açmış olursunuz. gönül rahatlığıyla teklifi kabul ederim.

onur10ur87
Aday Memur
23 Ekim 2012 12:34

rainy.day

hesabını dün açmışsın ve ülkede iç kontrolle ilgili ne kadar başlık varsa hepsinde hakarete varan yorumlar yapmıssın.amacın nedir bilmiyorum ama sana teklif gelmediğini ve bu yüzden insanları soğutup kendine sıra gelmesini umduğunu düşünüyorum.Mesleğin olumlu taraflarını söyleyin ben de kabul edeyim demişsin ancak artık kabul şansın oldugunu düşünmüyorum zira süreç tamamlandı.Ayrıca müfettişlikte dahil Halkbankta iç harcırah yoktur ancak harcırah ve maaş konusunda diğer banka ve kurumlara göre en yükseklerden biridir.Gelen teklif mailinde de görüleceği üzere artık ''iç kontrol uzmanlığı'' değil '''iç kontrolörlük''' yazıyor.İlk teklifi yapan hanımefendinin dediği gibi ünvanda ve birim de bazı düzenlemelere gidileceği söylenmişti zaten.Gittiğim konuştuğum şubelerde de oldukça saygın olduklarını gördüm.Yönetim kuruluna bağlı çalıştıklarını ve uzmanlar gibi şube personeli olmadıklarını da hatırlatmak isterim.

kedmesh
Aday Memur
23 Ekim 2012 16:39

eline sağlık onur

jjamokaci
Aday Memur
23 Ekim 2012 18:14

Arkadaşlar varmı bir gelişme,bişey öğrenen? 1 inden sonra bizi ne bekliyor ? 2 gündür sağlık raporu için uğraştım arayamadım,arayan varsa paylaşabilir mi ?

thefaust
Aday Memur
23 Ekim 2012 19:49

Aynen katılıyorum onur kardeş, çok iyi analiz etmissin genci, tebrikler..Bu kadar safça ve çocukça hareket eden insanlar olduğuna inanamıyorum..Cidden imza sonrası ne yapacağız, eşyalı mı gideceğiz eşyasız mı ? nerede kalacağız? Ben en kötü 30-31 Ekim'de arayıp soracağım arkadaşlar..Bilgilendiririm...

thefaust
Aday Memur
23 Ekim 2012 19:54

Bana kafamızdaki soruların neredeyse tamamını gideren bir mail gelmiş bulunmakta...Mail adreslerinizi kontrol edin arkadaşlar...

armyxer
Aday Memur
25 Ekim 2012 18:10

arkadaşlar ayın birinde genelde herkes ellerinde bavulla gidiyormuş genel merkeze ordada kalınacak yerleri ayarlıyorlar ancak isterseniz kendinizde 60 usd kadar ayarlayabilirsiniz dediler...sağlık raporunu hala alamayan varsa istanbulda oturanlar beşiktaş sait çiftçi hastanesi 4 5 saatte veriyor. paslaşmaya devam

Yasemin Günay
Aday Memur
26 Ekim 2012 00:36

Merhaba arkadaşlar, hepimize hayırlı olsun öncelikle :) 19 u için görev yapılacak şubelere ikametten gidilebilecek demişler bundan kasıt nedir acaba? Sonuçta bölge müdürlüklerinde olacağımız için belki de çoğumuzun ev tutması gerekecek. Bu iş başı eğitim göreve başlayacağımız il mi olacak yoksa şuan ikamet ettiğimiz yerler olabilir mi kafam karıştı açıkçası biz ne zaman ev bulup yerleşicez :)

armyxer
Aday Memur
26 Ekim 2012 10:09

hayırlı olsun yasemin .sanırım 20 yada 21inde evine gidebilirsin yolu karşiliyorlar görev yerine evinden gideceksin. bölge olarakta ikamet ettiğin yeri verirler umarım ama benim bildiğim işe direk bölgende başlamıyorsun ilk 5 6 ay turnede olacağız

Yasemin Günay, 11 yıl önce

Merhaba arkadaşlar, hepimize hayırlı olsun öncelikle :) 19 u için görev yapılacak şubelere ikametten gidilebilecek demişler bundan kasıt nedir acaba? Sonuçta bölge müdürlüklerinde olacağımız için belki de çoğumuzun ev tutması gerekecek. Bu iş başı eğitim göreve başlayacağımız il mi olacak yoksa şuan ikamet ettiğimiz yerler olabilir mi kafam karıştı açıkçası biz ne zaman ev bulup yerleşicez :)

Yasemin Günay
Aday Memur
26 Ekim 2012 11:54

tesekkur ederım :) benım bulundugum yer kucuk bı yer oldugu ıcın her halukarda evımden uzak olucam ama ıc kontrolorlerın dedıgınız gıbı uzun turnelere cıktıgını sanmıyorum. bı kac gunluk denetım sonrası bolgeye donulup raporlama yapılacak dıye dusunuyorum:) neyse bekleyıp gorucez artık :) ıyı bayramlar herkese:)

armyxer, 11 yıl önce

hayırlı olsun yasemin .sanırım 20 yada 21inde evine gidebilirsin yolu karşiliyorlar görev yerine evinden gideceksin. bölge olarakta ikamet ettiğin yeri verirler umarım ama benim bildiğim işe direk bölgende başlamıyorsun ilk 5 6 ay turnede olacağız

Yasemin Günay
Aday Memur
26 Ekim 2012 12:13

tesekkur ederım :) benım bulundugum yer kucuk bı yer oldugu ıcın her halukarda evımden uzak olucam ama ıc kontrolorlerın dedıgınız gıbı uzun turnelere cıktıgını sanmıyorum. bı kac gunluk denetım sonrası bolgeye donulup raporlama yapılacak dıye dusunuyorum:) neyse bekleyıp gorucez artık :) ıyı bayramlar herkese:)

armyxer, 11 yıl önce

rainy.day
Kapalı
27 Ekim 2012 19:31

üzgünüm onur10ur87 malesef yanlış teşhis. geç cevap veriyorum kusura bakma tatildeyim ve internete bağlanma şansım pek olmuyor. şu haberi de ben sana vereyim madem ilk mesajımın ardından iç kontrol daire başkanlığından görüştüğüm kişiye turne harici maaşların düşeceğini söylediğimde özellikle istanbul'da çalışanların yaşam şartlarını düzeltmeye çalıştıklarını bu yüzden iç harcırah koyabileceklerini söyledi. bence güzel bir haber. kabul edip etmemeyi düşünen herkese ilaç gibi gelecektir diye düşünüyorum.seninle de ve diğer arkadaşlarla da büyük ihtimalle ankara'da görüşeceğiz. hoşçakalın.

.

onur10ur87, 11 yıl önce

rainy.day

hesabını dün açmışsın ve ülkede iç kontrolle ilgili ne kadar başlık varsa hepsinde hakarete varan yorumlar yapmıssın.amacın nedir bilmiyorum ama sana teklif gelmediğini ve bu yüzden insanları soğutup kendine sıra gelmesini umduğunu düşünüyorum.Mesleğin olumlu taraflarını söyleyin ben de kabul edeyim demişsin ancak artık kabul şansın oldugunu düşünmüyorum zira süreç tamamlandı.Ayrıca müfettişlikte dahil Halkbankta iç harcırah yoktur ancak harcırah ve maaş konusunda diğer banka ve kurumlara göre en yükseklerden biridir.Gelen teklif mailinde de görüleceği üzere artık ''iç kontrol uzmanlığı'' değil '''iç kontrolörlük''' yazıyor.İlk teklifi yapan hanımefendinin dediği gibi ünvanda ve birim de bazı düzenlemelere gidileceği söylenmişti zaten.Gittiğim konuştuğum şubelerde de oldukça saygın olduklarını gördüm.Yönetim kuruluna bağlı çalıştıklarını ve uzmanlar gibi şube personeli olmadıklarını da hatırlatmak isterim.

thefaust
Aday Memur
27 Ekim 2012 23:23

Ankarada görüşeceğiz derken, sende kabul edeceksin herhalde kardeş?

jjamokaci
Aday Memur
30 Ekim 2012 17:35

Ankara dışından gelecek olan arkadaşlar otel belli olmuş,maillerinizi kontrol edin.Görüşmek üzere.

jjamokaci
Aday Memur
31 Ekim 2012 11:46

Arkadaşlar özgeçmiş hazırlayan varmı? klasik tarzdamı yoksa cv formatındamı yazıcaz farkedermi??

thefaust
Aday Memur
31 Ekim 2012 12:38

Önemli olduğunu düşünmüyorum...Ben CV formatında hazırlayacağım..

eem88
Aday Memur
10 Kasım 2012 17:19

arkadaşlar sınav sorularını anadolu üniversitesi hazırlamıştı değil mi?? elektronik grubundan olanlar sınav sorularını yazabilirler mi??

18 Nisan 2013 23:21

bu konuyu güncellemenin zamanı geldi zannımca :)

18 Nisan 2013 23:24

bu arada yeni sınav 30.06.2013 önümüzdeki günlerde ilan gelir başvuru ücreti 75 TL, yine 40 idari 10 mühendis şeklinde büyük ihtimalle

soniktisatbükücü, 11 yıl önce

bu konuyu güncellemenin zamanı geldi zannımca :)

drdre
Memur
04 Temmuz 2013 15:45

%50 barajı hukuk maliye ekonomi muhasebe vs gibi ayrı ayrı %50 mi yoksa genel kültür genel yetenek, yabancı dil, alan şeklinde %50 mi?

Toplam 7540 mesaj
«365366367368369370371372373374375376377

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi