Editörler : oto-danisman-expert
19 Temmuz 2013 01:13

Cam filmi yasak mı?

ceza yememek için kaç numara olması gerekir.. 2 numaraya da ceza keserler mi?? yardımcı olur musunuz??

el.san.z.e.ö.
Müsteşar
19 Temmuz 2013 01:32

Sonradan yapılan tüm filmlere ceza yazılabiliyor ve hatta söktürülebiliyor.

19 Temmuz 2013 01:36

ve hatta aracın muayenesi yanıyor

hafif_manyak
Müsteşar Yardımcısı
19 Temmuz 2013 11:05

Servise daha yeni sordum bu cam filmi olayın 550 liraya yaparız dediler. ultraviyole ışınlardan tutun hırsızlara önleme kadar bir kaç özelliğinin olduğunu saydılar. Düşünsene 550 veriyorsun polis filmi cıkarttırıyor ertesi gün :)

Muayene olayına gelince de servisin dediğine göre hafif kusur olarak muayeneden geçiyormuş. Orjinal karartılmış cam ayarında yaptıklarını söylemişlerdi.

Aslında yaptıracaksanız 80-100 liralık birşey yaptıracaksın ya da kendin yapabiliyorsan kendin yapacaksın polis veya muayene sorun olur da çıkartmak zorunda kalırsan cok fazla gücüne gitmez.

19 Temmuz 2013 12:49

bi arkadaşa da yazmışlar ceza... bunun açıklamasını yapabilecek bi polis arkadaş yok mu?

police_eren
Memur
19 Temmuz 2013 13:47

olmaz olur mu yaw hemen buradayızz.araçlarda her türlü cam filmi yasak.77 tl cezası mevcut olup filmlerin sökülmesi sonrası uygulama noktasından ayrılabilirsiniz.ancak fabrika çıkışı karartılmış özel camlara ceza yazılmıyor bu camlarda e2 yanında v simgesi olması şart benim aracımda olduğu gibi

19 Temmuz 2013 14:11

http://forum.donanimhaber.com/m_62350000/tm.htm

peki polis bey bu karara rağmen yine de ceza yazılır mı

police_eren, 11 yıl önce

olmaz olur mu yaw hemen buradayızz.araçlarda her türlü cam filmi yasak.77 tl cezası mevcut olup filmlerin sökülmesi sonrası uygulama noktasından ayrılabilirsiniz.ancak fabrika çıkışı karartılmış özel camlara ceza yazılmıyor bu camlarda e2 yanında v simgesi olması şart benim aracımda olduğu gibi

police_eren
Memur
19 Temmuz 2013 14:21

kanun maddesi kalkmadıkça ceza yazılabilir

19 Temmuz 2013 15:16

biz yazalım siz dava açıyosanız açın diyorsunuz

police_eren, 11 yıl önce

kanun maddesi kalkmadıkça ceza yazılabilir

susam-sokağı
Şube Müdürü
19 Temmuz 2013 17:04

davayla uğraşana kadar filmi söker millet..

19 Temmuz 2013 17:43

hocam uğrşan uğraşıyor işte.adam açmış davasını kazanmış

susam-sokağı, 11 yıl önce

davayla uğraşana kadar filmi söker millet..

19 Temmuz 2013 17:59

peki neden nerdeyse bütün polislerin resmi ve şahsi araçlarında film var?

police_eren, 11 yıl önce

19 Temmuz 2013 23:22

yasanın güncellenmesi gerekiyor... cam filmi yararlı bi uygulama bence

polis enes
Şef
19 Temmuz 2013 23:45

Çok basit bir mantıkla düşünün mesela; o araçlara şüpheli bir şahıs biniyor, mağdur bir çocuk ya da bir bayan biniyor.Gözükmemesi kadar doğal olan bir şey var mı .

CevizLi_Lokumm, 11 yıl önce

peki neden nerdeyse bütün polislerin resmi ve şahsi araçlarında film var?

20 Temmuz 2013 00:05

hocam benim de bebeğim var ve gerektiğinde annesi arabada emzirmek veya altını değiştirmek zorunda kalıyor... e birazda mahremiyet sağlıyor cam filmi... içinde çocuk da rahat ediyor güneşten kolay etkilenmiyor...yandaki bayana öküz gibi bakan arkadaşların da bakışlarını kesiyor...:)) yazın aracın içi kavrulmuyor.... cam kırılsa ya da patlasa yüzümü gözümü kesmiyor.... cam kırıp içindeki çantayı kapan kapkaççıları da engelliyor...... ve yasak..... olamaz böyle bişey eren hocam....

Mateacher70
Kapalı
20 Temmuz 2013 00:21

cam filmini istediğin numara yaptırabilirsin.Yalnız ruhsatına işletip belgesini yanında taşıman lazım.Polis çevirdiğinde belgeyi çakarsın önüne geçer gidersin.Benim focusun arka camları yoğun şekilde filimli içerisi asla gözükmüyor fabrika çıkışı böyle ama ve ford bana bununla ilgili bir belge verdi ruhsatımda taşıyorum bunu..Sende böyle yaparsan sıkıntı olmaz

toraman akhsunvar
Genel Müdür
20 Temmuz 2013 01:17

araba camlarına film yasağı yok diye biliyorum ben ama varsa da ceza yazılmıyo genelde

machinisteros
Genel Müdür
20 Temmuz 2013 01:55

gözümün önünde cam filmini söktürdüler.

20 Temmuz 2013 02:31

+1

yasak diye bi saçmalık var ülkemizde. orjinalinde varsa sorun yok sonradan çektirirsen sorun var.

oto-danisman-expert, 11 yıl önce

hocam benim de bebeğim var ve gerektiğinde annesi arabada emzirmek veya altını değiştirmek zorunda kalıyor... e birazda mahremiyet sağlıyor cam filmi... içinde çocuk da rahat ediyor güneşten kolay etkilenmiyor...yandaki bayana öküz gibi bakan arkadaşların da bakışlarını kesiyor...:)) yazın aracın içi kavrulmuyor.... cam kırılsa ya da patlasa yüzümü gözümü kesmiyor.... cam kırıp içindeki çantayı kapan kapkaççıları da engelliyor...... ve yasak..... olamaz böyle bişey eren hocam....

police_eren
Memur
20 Temmuz 2013 07:56

birincisi kanunu biz koymadık sadece uyguluyoruzz.kanunda araç içerisini göstermeyecek derecede cam filmi kullanılması yasak diyor.ikincisi ceza yazmaktan zevk almıyoruz maalesef ama bizim işimiz bu başkalarının zoruna gitsede gitmesede ben işimi yapmaya çalışıyorum.kanun maddesi yürürlükte olduğu sürece ceza yazılmaya devam edilecektir.üçüncüsü resmi ve sivil polis araçlarına takılıp takılmaması tartışılır.bu araçlara kimin bindiği belli değil belki birgün sizinde yolunuz düşebilir herkesin görmemesi açısından iyi birşey.ayrıca terör olayları açısından da iyi birşey.dördüncüsü benim aracımda ORİJİNAL KARARTMA CAM VAR yanlış anlaşılmasın ve de benim de çocuğum var 18 aylık annesi emzirmek zorunda da kalıyor altını değiştirmek zorunda da.kanunun değişmesini istiyorsanız bimer devamlı yazı yazın ya da milletvekillerine e mail gönderin.cam filmi ruhsata işlenmez.altını çiziyorum.sadece orijinal karartma camlar var film değil bunlara izin verilmiş.

police_eren
Memur
20 Temmuz 2013 07:57

birincisi kanunu biz koymadık sadece uyguluyoruzz.kanunda araç içerisini göstermeyecek derecede cam filmi kullanılması yasak diyor.ikincisi ceza yazmaktan zevk almıyoruz maalesef ama bizim işimiz bu başkalarının zoruna gitsede gitmesede ben işimi yapmaya çalışıyorum.kanun maddesi yürürlükte olduğu sürece ceza yazılmaya devam edilecektir.üçüncüsü resmi ve sivil polis araçlarına takılıp takılmaması tartışılır.bu araçlara kimin bindiği belli değil belki birgün sizinde yolunuz düşebilir herkesin görmemesi açısından iyi birşey.ayrıca terör olayları açısından da iyi birşey.dördüncüsü benim aracımda ORİJİNAL KARARTMA CAM VAR yanlış anlaşılmasın ve de benim de çocuğum var 18 aylık annesi emzirmek zorunda da kalıyor altını değiştirmek zorunda da.kanunun değişmesini istiyorsanız bimer devamlı yazı yazın ya da milletvekillerine e mail gönderin.cam filmi ruhsata işlenmez.altını çiziyorum.sadece orijinal karartma camlar var film değil bunlara izin verilmiş.

Toplam 56 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi