Editörler : E.Kayı Han

Yasaklı
22 Temmuz 2013 17:38

Fethullah Gülen Hareketi Bu Parayı ve Gücü Nerden Buluyor?

avrupada kimseye tanınmayan ,mtiyazlar neden Gülen hareketine sağlanıyor?

Amerika bu adamı neden bu kadar seviyor?

Bzmkyylü
Yasaklı
22 Temmuz 2013 17:40

Vatikanla ilişkileri neden bu kadar iyi bu adamın?

Gülen mi Vatikanı kullanıyor yoksa Vatikan mı Güleni kullanıyor?

ilkellektüel
Şube Müdürü
22 Temmuz 2013 17:40

bende bu sorunun cevabını merak ediyorum hocam türkiye cumhuriyetinde sıradan bir imamken neden özellikle fetullah gülen seçilmiş ve amerika korumasına alınmış çıkarları ne amerikanın bu insan üzerinden

Bzmkyylü
Yasaklı
22 Temmuz 2013 17:43

tedavi için gitmiş diyor bazıları

hımmm, diyorum

nasıl bir tedavi?

o kadar yıldır (13-14) evinden hastaney 3 kere gitmiş

14 yılda buradan da giderdi 3 kere hastaneye

mantıksız buldum bu açıklamayı

ilkellektüel, 11 yıl önce

bende bu sorunun cevabını merak ediyorum hocam türkiye cumhuriyetinde sıradan bir imamken neden özellikle fetullah gülen seçilmiş ve amerika korumasına alınmış çıkarları ne amerikanın bu insan üzerinden

Kemalist1919
Yasaklı
22 Temmuz 2013 17:55

cémaatçilérdén yanıt békléniyor...

22 Temmuz 2013 18:03

onlar şuan da maklubeleri kaşıklamakla meşkuller

Kemalist1919, 11 yıl önce

kaprero
Genel Müdür
22 Temmuz 2013 18:10

parayı nerden bulduğunu konusunda fikir verebilirim. Özellikle bu aylarda cemaatçiler her yere para diye saldırıyor. Cemaate ne kadar para toplarsan imanın o derecede güçleniyor. Şaka yapmıyorum. En yakın akrabam babamı hergün arıyor oruç paranı ne zaman vereceksin diye.300 tl.:)) köyün imamı bir taraftan sıkıştırıyor.. baba geçen isyan bayrağını çekmiş imamı kovmuş. ne bu akbaba gibi hergün başımda dönüyorsunuz demiş:))cemaate tavrımı bildikleri halde beni bile zekat fitre parası diye taciz edebiliyorlar. köylerden kasabalardan şakır şakır para akıyor makbuz yok fiş yok. başka bir tanıdığım geçen anlattı öksüz çoçukları olan bir akrabasına yardım edeceğim demiş boşver ona yardım eden olur parayı illa bize ver demişler:))

22 Temmuz 2013 18:16

kaprero bunların dini imanı paraaaaa. bunlar allahtan önce paraya sonrada abd ye taparlar

kaprero, 11 yıl önce

parayı nerden bulduğunu konusunda fikir verebilirim. Özellikle bu aylarda cemaatçiler her yere para diye saldırıyor. Cemaate ne kadar para toplarsan imanın o derecede güçleniyor. Şaka yapmıyorum. En yakın akrabam babamı hergün arıyor oruç paranı ne zaman vereceksin diye.300 tl.:)) köyün imamı bir taraftan sıkıştırıyor.. baba geçen isyan bayrağını çekmiş imamı kovmuş. ne bu akbaba gibi hergün başımda dönüyorsunuz demiş:))cemaate tavrımı bildikleri halde beni bile zekat fitre parası diye taciz edebiliyorlar. köylerden kasabalardan şakır şakır para akıyor makbuz yok fiş yok. başka bir tanıdığım geçen anlattı öksüz çoçukları olan bir akrabasına yardım edeceğim demiş boşver ona yardım eden olur parayı illa bize ver demişler:))

kaprero
Genel Müdür
22 Temmuz 2013 18:27

Ben alt kademenin bu hipnoz edilmiş psikolojisini çözemedim. yukarıya ne kadar para toplarsa aile saadeti artacağını, hayatındaki olumsuzlıkları bertaraf edeceğini öbür dünyada cennete gideceğini, Allahın takdirini daha çok kazanacağını düşünüyor. bu hipnoz tekniğinin binde 1'i solcularda olsa yarına kalmaz devrim olur:))

gelmezsen gelme 3, 11 yıl önce

kaprero bunların dini imanı paraaaaa. bunlar allahtan önce paraya sonrada abd ye taparlar

kaprero
Genel Müdür
22 Temmuz 2013 18:48

Eyvah ben ne yaptım. tam da editör seçiminin olduğu bir dönemde yazdıklarıma bak. tüm sözlerimi geri alıyorum.

o bir ilim irfan yayan bir ışıktır. oldumu acaba:))))

Kemalist1919
Yasaklı
22 Temmuz 2013 18:51

şu anda yükléniyorrr..

22 Temmuz 2013 18:53

:)))))))))))))

şu anda yükléniyorrr..

Kemalist1919
Yasaklı
22 Temmuz 2013 18:56

not found érror

not found érror..

şu anda yükléniyorrr..

memuradayı60
Kapalı
22 Temmuz 2013 19:09

harbi lan bademcikler gelinde bir açıklama yapın

BiyoIoji.2000
Yasaklı
22 Temmuz 2013 19:54

allah vergisi, boşa araştırmayın

Bzmkyylü
Yasaklı
22 Temmuz 2013 20:17

bu ülkede sorgulanması gereken birinci şey Gülen hareketidir

nasıl olur da sıradan biri bu güce kavuşabilir, bunu sorgulamak lazım

her yerde, her alanda söz sahibi olabilecek güce nasıl, kimler tarafından getirilmiştir, bunu sorgulamak lazım

hicran-ıaşk
Müsteşar Yardımcısı
22 Temmuz 2013 20:45

2 yıl önce kurban bayramı öncesinde cemaat kökeni oldugunu bildiğim bir arkadasımdan telefon aldım. aynen şunları içeriyordu konuşmamız:

"hicran kurban kesecekmisin,ya boşver kurban eti yemeyiver dağıtmayıver bizimkilere bağışlasana kurban giderini.hem daha çok sevap kazanırsın öğrenci okutmuş olursun,bizim cemaatte sana dua eder"

fazlası var eksiği yok bu konusmanın.

tabiki kurban kesilir veya bağışlanabilir.ama bunu telefonla arayarak resmen yalvarırcasına cemaat adına yapan arkadaşlarımız oldugu müddetce bu cemaatin sırtı hiç yere gelmez.

ha ben ne mi yaptım.arkadasa teşekkür ettim teklifi için.kurbanı annemin oturdugu fakir mahallede kesip konuya komsuya dağıttım.

bu sadece basit bir örnek.

OTAĞ 44
Aday Memur
22 Temmuz 2013 20:50

FETULLAH GÜLEN

bu adam bu gücü taşeronluğunu yaptığı emperyalist güçlerden ( sürekli geri vitesinden anlamamak elde değildi zaten ) ve kendisine inanan ne için inandığını bile bilmeyen cahil /okumuş cahil/din yolunda gittiğini sanıp kime hizmet ettiğini kestiremeyen vs. vs. olmayasıca kesimlerden buluyor .

06fatih06
Başbakan Müsteşarı
22 Temmuz 2013 21:06

bizimköylü

fethullah gülenin o kadar(?) paranın kendisine ait oldugu hususnda delilin var mı?

eğer varsa biraz borç isteyeceğim:)

Als İkh Kan
Müsteşar Yardımcısı
22 Temmuz 2013 21:07

Zik zak çizmekte çok maharetli oldukları için olabilir

Para kaynakları okulları, dersaneleri hatta üniversiteleri, gazeteleri, dergileri, televizyonları vs. var

Bunlar olabilir

Ama çizdikleri zik zaktan ne kazanıyorlar orasını ben daha çok merak ediyorum

?.

OTAĞ 44
Aday Memur
22 Temmuz 2013 21:10

borç mu .

fatih sana karşılıksız gönderir bence şansını derhal denemelisin .

06fatih06, 11 yıl önce

bizimköylü

fethullah gülenin o kadar(?) paranın kendisine ait oldugu hususnda delilin var mı?

eğer varsa biraz borç isteyeceğim:)

Toplam 59 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi