Editörler : F16 Gökçen
«131415161718192021222324»
27 Ağustos 2013 13:15

hocam ne zaman basvur mustun? ilk gün mü?

bugra.akbaba, 11 yıl önce

Benim başvuru no:600000 iç kontrolöre başvurdum.İlk ben mi başvurmuşum ne?

bugra.akbaba
Aday Memur
27 Ağustos 2013 13:25

14.08.2013 tarihinde parayı yatırdım..Dekontta öyle yazıyor.hatta ertesi günü işlemi yaptım anadolu üninin sitesînden.

27 Ağustos 2013 14:31

12 ağustos ilk gün ancak bayram sonrası basvuran olmamıs olabilir. daha net mantık yürütmek için hem iç kont. hem bt iç kont. hem de uzmanlıga basvuranların paylasımda bulunması lazım. kavga denince güzel yapıyoruz da forumda, bilgi alıs-verişi denince kimse pek konusmuyor bizim memlekete :) basvuru bilgilerini aktardıgın için cok saol.

bugra.akbaba, 11 yıl önce

14.08.2013 tarihinde parayı yatırdım..Dekontta öyle yazıyor.hatta ertesi günü işlemi yaptım anadolu üninin sitesînden.

reco27
Memur
27 Ağustos 2013 14:39

Herkese selam, ben gazetecilik mezunuyum yani işletme, ekonomi, banka v.b gibi bölümlerden mezun olmadığım için alan sorularına çok uzağım. Sınavdaki 150 sorunun 80'i alan 40'ı da ingilizceymiş. Daha önce bu tarz alan sorusu olan sınava hiç girmedim. Daha önceki sınav sorularına baktım yani alan sorunlarıyla alakalı hiç bilgim yok ingilizce sınavı da zor. Bütün bu ihtimaller düşünüldüğünde bu sınavdan 60 puan almam çok zor gibi gözüküyo yanılıyo muyum?

döjanges
Aday Memur
27 Ağustos 2013 14:46

Hayir yanilmiyosun :-)

reco27, 11 yıl önce

Herkese selam, ben gazetecilik mezunuyum yani işletme, ekonomi, banka v.b gibi bölümlerden mezun olmadığım için alan sorularına çok uzağım. Sınavdaki 150 sorunun 80'i alan 40'ı da ingilizceymiş. Daha önce bu tarz alan sorusu olan sınava hiç girmedim. Daha önceki sınav sorularına baktım yani alan sorunlarıyla alakalı hiç bilgim yok ingilizce sınavı da zor. Bütün bu ihtimaller düşünüldüğünde bu sınavdan 60 puan almam çok zor gibi gözüküyo yanılıyo muyum?

reco27
Memur
27 Ağustos 2013 14:49

Aynen bana da öyle geliyo, sınava girsem 75 tl ye yazık olucak, hani biraz ihtimal olsa neyse girer denerim ama herhalde bu tip sınavları kazanmak için ya malum bölümlerden mezun olup üstüne sınava çalışmak ya da çok uzun süreli çalışma yapıp kpss kurslarına benzeyen banka sınavları kursuna gitmek gerekiyor.

Türknn
Aday Memur
27 Ağustos 2013 15:21

Konularda yazmıyordu ama emin olamadım şirketler hukuku sınavda yok değil mi? Yada ticaret hukukunun içinde sayıp şirketler hukukundan sorarlar mı acaba. Benimde en zorlandığım ders şirketler hukuku :)) Birde iş hukukukunu niye eklemişler kpss alanda bile iş hukuku çalışmak gerekmiyordu(:: sanki yeteri kadar ders yok..

ys-sy
Aday Memur
27 Ağustos 2013 15:23

merhaba arkadaşlar

İç kontrolörlük sınavına nasıl hazıranabiliriz? Kitap veya başka bir kaynak önerisi olan var mı ?

Türknn
Aday Memur
27 Ağustos 2013 15:26

Konularda yazmıyor ama emin olamadım şirketler hukuku sınava dahil olmaz değil mi? Yada ticaret hukukunun içinde sayıp şirketlerden soru sorarlar mı ? Benimde en zorlandığım konu şirketler hukukudur:)) birde iş hukukuna ne gerek vardı kpss alana hazırlanırken bile iş hukuku çalışmaya gerek olmuyordu

özge-iktisat
Aday Memur
27 Ağustos 2013 15:35

arkadaslar halkbankasının ıl bazında sıralamalara nerden bakıyoruz

hanife771
Aday Memur
27 Ağustos 2013 15:35

şirketler h. ve kıymetli evrak h. ticaret hukukuna dahil bölümlerdir ancak kıymetli evrak hukuku belirtilmesine rağmen şirketler hukuku ayrıca belirtilmemiş ama belli olmaz çıkabilir de

Türknn, 11 yıl önce

Konularda yazmıyor ama emin olamadım şirketler hukuku sınava dahil olmaz değil mi? Yada ticaret hukukunun içinde sayıp şirketlerden soru sorarlar mı ? Benimde en zorlandığım konu şirketler hukukudur:)) birde iş hukukuna ne gerek vardı kpss alana hazırlanırken bile iş hukuku çalışmaya gerek olmuyordu

drdre
Memur
27 Ağustos 2013 16:09

ticari aritmetik sınav konularına dahil değil mi? konular arasında yazmıyor ama bankaların uzm.yardımcılığı sınavlarında hep çıkardı yazmıyorsa çıkmaz değilmi?

caramba
Aday Memur
27 Ağustos 2013 16:22

Arkadaşlar başvuru no nerede yazıyor ?

27 Ağustos 2013 16:44

hocam basvuru yaptıktan sonra pdf formatında bir basvuru belgesi olusturuyor sistem. o basvuru belgesinde kişisel bilgiler bölümünde aday no yazıyor. eger bilgisayarına indirmediysen anadolu üniversitesinin sayfasında basvuru yaptıgın sana özel sayfadan bu basvuru belgesine ulasabilirsin. ulasabilirsen aday numaranı burada paylasır mısın?

caramba, 11 yıl önce

Arkadaşlar başvuru no nerede yazıyor ?

Türknn
Aday Memur
27 Ağustos 2013 17:19

Başvuru belgesini yazdırınca mı, Aday numarası gözüküyor? Şuan sayfada hiçbir numara yazmıyor

yine.mi.gol.değil, 11 yıl önce

hocam basvuru yaptıktan sonra pdf formatında bir basvuru belgesi olusturuyor sistem. o basvuru belgesinde kişisel bilgiler bölümünde aday no yazıyor. eger bilgisayarına indirmediysen anadolu üniversitesinin sayfasında basvuru yaptıgın sana özel sayfadan bu basvuru belgesine ulasabilirsin. ulasabilirsen aday numaranı burada paylasır mısın?

ranço35
Aday Memur
27 Ağustos 2013 17:24

para yatıralı birkaç saat oldu ama sınav yerini seçemiyorum

caramba
Aday Memur
27 Ağustos 2013 17:27

"yine.mi.gol.değil" 606118 aday no.

Arkadaşlar şimdi çalışmak istediğimiz yer ikamet ettiğimiz yer ile farklı olabilir değil mi? Yani Amasya Samsuna bağlı amasya da ikamet eden kişi uzman yardımcılığı için illa Samsun u mu seçmek zorunda ?

27 Ağustos 2013 17:55

ikamet edilen yerin pek bir önemi yok. sınava basvuru yaparken illa ikametgah olsun diyorlar ancak mülakata kalırsan calısmak istedigin baska illeri de sana sectiriyorlar.tabi bu uzman yardımcılıgı için gecerli. iç kont.lar mecburen bölgeleri için sınava giriyorlar. uzman yardımcılıgı ünvanına daha cok ihtiyac duyuldugu için kişinin seçtiği ile alımı yapılmasa dahi diğer iller için şansı artsın diye farklı illeri de yazdırıyorlar. genelde alımlar istanbul için yapılıyor ve mülakat aşamasında istanbul istenilip istenilmediği de sorulabiliyor ikametiniz olmasa dahi. basvuru numaranı paylastıgın için saol.

caramba, 11 yıl önce

"yine.mi.gol.değil" 606118 aday no.

Arkadaşlar şimdi çalışmak istediğimiz yer ikamet ettiğimiz yer ile farklı olabilir değil mi? Yani Amasya Samsuna bağlı amasya da ikamet eden kişi uzman yardımcılığı için illa Samsun u mu seçmek zorunda ?

27 Ağustos 2013 17:58

evet yazdırman için olusturulan pdf formatında yazıyor. eger ulasabilirsen aday numarana ne zaman basvurdugunu ve hangi ünvan için basvurdugunla birlikte aday numaranı paylasırsan makbule gecer.

Türknn, 11 yıl önce

Başvuru belgesini yazdırınca mı, Aday numarası gözüküyor? Şuan sayfada hiçbir numara yazmıyor

ranço35
Aday Memur
27 Ağustos 2013 18:11

para yatırdıktan ne kadar süre sonra başvuru oluyor?

Toplam 1395 mesaj
«131415161718192021222324»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi