Editörler : E.Kayı Han

sabamelikesı
Genel Müdür
17 Eylül 2013 13:44

ne kadar yazı döşemeye çalışsan da,

sözlerimin gerçekliğini saklayabilir misin???

yani yorulma ,yani yalanlayabiliyosan yalanla...

esedin şerefsizliği iddiana gelince,e tabii ülkesini satılacak meta olarak görenler tarafından vatanseverliği de ,halkının yanında olmasını da halen hazmedemediğiniz,yeniyle de onca saldırmak hevesinizi kursağınızda bırakırcasına hemen tüm devletlerce dışlandığınızı gördüğünüz için acınız büyük ,hem de çok...

çünkü haylleriniz çok büyüktü,herne kadar sizler,

çapınızı bilmeyen küçücükler olsanız da,çookk büyüktü...

ve ne acınası isiniz ki,

hayalinizi osmanlıyı yıkanlarla gerçekleştirebileceğinizi düşündünüz...

Doğru Söylüyor, 11 yıl önce

sabamelikesi,

Şerefsiz yöneticinin sözlük tanımını şu an Suriye devlet başkanlığında görmekteyiz. Bu konuda tartışma bile kabul etmiyorum.

Ben ne Erdoğan'cıyım ne de Gülen'ciyim. (Hatta Gülen'den nefret ederim, her fırsatta yerden yere vururum)

Erdoğan'ın fî tarihinde ne yaptığı ise beni hiiiiiiiiç ilgilendirmez. Zîra Erdoğan'ın içinden geldiği harekete en az Gülen hareketi kadar karşıyım.

Mamafih biz günümüze bakalım biraz da. Günümüze bakınca ne mi görüyoruz? Seçimle gelmiş 2 lider.

Demokrasi filan demiyorum. Daha Mısır'ın da Türkiye'nin de o anlamda çok ekmek yemesi lazım. Ama bu işi yapabilmek için giriş kapısı seçimdir. Seçimlerin özgür ve tarafsız ortamlarda yapılıyor olmasıdır. Fakat ne Mısır'da ne de Türkiye'de insanların bu kapıdan girmesine fırsat verilmiyor. İtirazım bunadır. Bağımsız, tek kişiyim.

scollop
Genel Müdür
17 Eylül 2013 13:47

Kendi ülkemin başbakanı diktatör istese de olamaz , onun bir görevi var ; nedir o görev, geniş ortadoğu ve orta doğunun eş- başkanı seçilmiş. Bu görevi ona kim verdi ise okumanı onlar üzerinden yaparsan , demek istediğim daha net anlaşılır.

Süreçte karlı çıkan İsrailden başkası olmadı... Hizbullah yok edilmek isteniyor.

cevizz, 11 yıl önce

aha bi tane daha...başbakana israil uşağı der, israilin çıkarlarına ters düşen onlara göre diktatör diyorsun,

kendi ülkenin başbakanının diktatör olarak tanımlarsın..

sizi okurken yeminle başım dönüyor...

şu yazdıklarınızı bi okuyup, bi düşünüp yazın,

tek bir cümle içinde, bu kadar zıt görüşü nasıl savunabiliyorsunuz merak ediyorum..

cevizz
Yasaklı
17 Eylül 2013 13:52

hah işte ben de bunu demek istiyorum,

bak diyorsun ki erdoğan bop eşbaşkanı, bir görevi var,

ama diğer yandan, abd erdoğanı devirecek diyorsunuz,

eğer erdoğan bop eşbaşkanı ise abd neden devirsin,

devirecekse demek ki görevini yapmıyor, diyebilir miyiz?

scollop, 11 yıl önce

Kendi ülkemin başbakanı diktatör istese de olamaz , onun bir görevi var ; nedir o görev, geniş ortadoğu ve orta doğunun eş- başkanı seçilmiş. Bu görevi ona kim verdi ise okumanı onlar üzerinden yaparsan , demek istediğim daha net anlaşılır.

Süreçte karlı çıkan İsrailden başkası olmadı... Hizbullah yok edilmek isteniyor.

sabamelikesı
Genel Müdür
17 Eylül 2013 13:53

ve ülkemiz,

israilin bölgedeki jandarmalarından biri,yazık...

scollop, 11 yıl önce

17 Eylül 2013 13:55

Sözlerinin gerçeklerle bağdaşır yanı yok. Ama kavga da etmek istemiyorum. Herkese kolay gelsin.

sabamelikesı
Genel Müdür
17 Eylül 2013 14:33

böyle diceğine,

aksini kanıtlasa idinigözümüzde daha değerli olurdun...

bu haliyle,

desteklediklerinin değersiz yanlızlığına garrrkkk oluvermişsin...

neyse...

Sözlerinin gerçeklerle bağdaşır yanı yok. Ama kavga da etmek istemiyorum. Herkese kolay gelsin.

17 Eylül 2013 15:35

Öncelikle "benim desteklediklerim" diye bir durum yok ortada. Yani oy verdiğim kesim ne yanlış yaparsa yapsın arkasındayım, savunmaya çalışırım gibi bir durum yok. Aksine bunu sende gözlemliyoruz çok sevgili Esad'çığını savunurken.

Erdoğan'ın söylediği iddia edilen sözlerini Kenan Evren kendisi söylüyor. Ne derece güvenilir? Tartışılır.

Böyle olduğunu kabul ederek devam edelim.

Burada "aman ne güzel olmuş da darbe yapmışsınız, ben olsaydım bende darbe yapardım" gibi bir söylem yok. Genel olarak darbelerden hoşlanıldığını belirten de bir tavır yok.

Sadece devr-i iktidarınızdaki yönetim salahiyeti altında belediye başkanı olsaydım çok daha fazla ve güzel işler yapabilirdim diyor. Bütün dünyaca kabul edilen bir gerçektir ki, geniş yetkileri olan iyi ve başarılı bir lider ülkeyi çok çok daha ileriye taşır. Darbenin kötü olan tarafı ise, başarısız bir liderin başa geçerek ülkeyi yangın yerine çevirme riskidir. Bu riski bertaraf etmek için demokratik seçim organları vücuda getirilmiştir.

Buradaki tavırlarda ikiyüzlülük göremiyorum ben açıkçası.

F. Gülen'in darbeseverliği bence de malumdur. Herhangi birşey söylemek istemiyorum.

Mursi kritik limanları millileştirmesi, camp david anlaşmasını tanımama niyeti ve süveyş kanalına el koymak istemesi neticesinde indirilmiştir. Fakat mesele asla bu değil.

Ben hala aynı şeyi diyorum. Seçimle gelmiş bir lider, neden seçim olmadan gidiyor? Seçim olmadan zor kullanılarak gidecekse, bu zor kullanım işi seçim yapanların seçimine saygısızlık değil midir? Dahası bu seçimin namusuna tecavüz değil midir?

Ben kimseyi savunma pozisyonunda değilim. Bunlar evrensel etik değerler. Bunlarda anlaşamıyorsak konuşmak gereksiz sevgili saba. Kaldı ki sen burada Esad'ı savunan biri olarak bence bu demokrasi ve seçim tartışmalarına hiç girme derim. Komik kaçıyor.

sabamelikesı, 11 yıl önce

bu başlık altında kendi özünüzü sergileyen resmleri vermeye cürrüd edibilmen için;

*darbe karşıtı görünürken darbesever olmamanız gerekmez mi???

sonuçta evren'e:ahhh paşam sizin döneminizde belediye başkanı olcaktım var ya,birlikte neler neelerrr yapardık sözünü eden erdoğan gerçeğini napıyosunuz???

hele gülen yok mu o gülen,darbeyi alkışlıcam diye ellerinden oluyodu ,unuttu sen???

*gelelim aynı ekolün aynı kaderi paylaşmanızın kaçınılmaz olduğunu gördükçe hopladığınız mursinize...

e kardeşim mübarek,askerler tarafında alaşağı ediliyoken mursiciğiniz,

tankların önüne mi durmuştu yoksa iktidar kendisine verilsin diye biköşede saklanıyo muydu???

ya da,

abd-batı ve israile koşulsuz şartsız biad çığlıkları mı atıyodu????

demek ki,mursi de sizler gibi takıyyeci imiş ha???

yani,

işine geldiğinde darbeöper,işine geldiğinde darbesevmez...

peki sonrasında ,yani kendini getirenler aliyle sepetlendiğinde neden halkını diil de kendi iktidarını düşünerek,siyasi çözümden diil,çözümsüzlükten yana tavr koydu da,halkı sokaklara döktü???

şerefsiz bi yönetici olmasa,onca sivil halkın ölümünü diil,yaşamasını istemez miydi???

17 Eylül 2013 19:19

amerika ne isterse o olur.

adıyaman020202
Müsteşar Yardımcısı
17 Eylül 2013 19:30

Alakasız ordan burdan doğru yanlış harmanlayıp sunmuş.

Mısır'da toplanan on milyonlarca gösterici ve ihvan darbecilere dedilerki ne yaparsanız yapın biz size asla karışmayacağız bunun üzerine orduya sızmış yahudi köpekleri 5-6 bin müslüman sivili katletti.

Birde mısır ordusu mısır'ın tüm kaynaklarına hakim market, süpermarket, humarhane, turizm, gece kulübü, otopark mafyası, benzin istasyon, emlakçılık, muhabbet ... v.s. holding gibim. şaka değilaa. Mısır'ın tüm zenginliğini üç-beş batının uşakları sömürüyor.

Yargı evet yargı Mısır'ın yargısı değil. Hani bizde eskiden bürokrasiye selanikçi, yunancı, bulgar, sırp macirler hakimdi. Mısırda da benzer durum kıptiler, yahudiler ve gizli yahudiler.

Rabbim Mısır'da yaşanan şerlerden inşallah hayır çıkarır.

adıyaman020202
Müsteşar Yardımcısı
17 Eylül 2013 20:24

Yav resminden tanıdım dediğiniz muhafazakar yazarı yerden yere vuruyor Prof. Mehmet ÇELİK :)

https://www.facebook.com/photo.php?v=1395032407393436

DEVLET ALİ OSMAN
Genel Müdür
17 Eylül 2013 20:46

100 yıllık fetret devri hala bitmedi...

17 Eylül 2013 22:30

erdoğan bu gezi eylemleri sonucunda çok güçlü halk desteğini arkasına aldı.hatta bu kadarını erdoğan bile tahmin edemezdi.akpartili olmayan bir çok kişi seçimlerde akpye oy verecek.var olan partililer iyice kemikleşti.kısacası eğer bu gezi olayları teröre bu kadar sapmasaydı evet çok küçük bi ihtimal sıra erdoğandaydı lakin artık bu ihtimal kalmadı.hatta erdoğanın düşmesini bekleyenlerin beklentilerinin %100 karşıtı olan şeylerle karşılaşacağız önümüzdeki dönemlerde

sabamelikesı
Genel Müdür
19 Eylül 2013 14:29

kenan evren'i darbeyi,kurgulamış da diil gerçekleştirmiş biri olarak yargılamamış olmanız da sizlerin darbekarşıtı olduğunuz konusunda daha az mı şübhe uyandırıyo???

ya da,

kendisi darbeyle gelen bi yönetimin tasvib etmiyo olsak da,yine darbeyle gitmesi size neden çelişkili geliyo???

ha,darbe karşıtlığınız gerçektede var idiyse,mursinin gelişini neden çılgınca alkışladınız???

önce bunu açıklığa kavuşturun da,sonrasında diğer soruları ya da iddiasında olduğunuz herne varsa, kaale alırız...

komiksiniz vesselam...

Öncelikle "benim desteklediklerim" diye bir durum yok ortada. Yani oy verdiğim kesim ne yanlış yaparsa yapsın arkasındayım, savunmaya çalışırım gibi bir durum yok. Aksine bunu sende gözlemliyoruz çok sevgili Esad'çığını savunurken.

Erdoğan'ın söylediği iddia edilen sözlerini Kenan Evren kendisi söylüyor. Ne derece güvenilir? Tartışılır.

Böyle olduğunu kabul ederek devam edelim.

Burada "aman ne güzel olmuş da darbe yapmışsınız, ben olsaydım bende darbe yapardım" gibi bir söylem yok. Genel olarak darbelerden hoşlanıldığını belirten de bir tavır yok.

Sadece devr-i iktidarınızdaki yönetim salahiyeti altında belediye başkanı olsaydım çok daha fazla ve güzel işler yapabilirdim diyor. Bütün dünyaca kabul edilen bir gerçektir ki, geniş yetkileri olan iyi ve başarılı bir lider ülkeyi çok çok daha ileriye taşır. Darbenin kötü olan tarafı ise, başarısız bir liderin başa geçerek ülkeyi yangın yerine çevirme riskidir. Bu riski bertaraf etmek için demokratik seçim organları vücuda getirilmiştir.

Buradaki tavırlarda ikiyüzlülük göremiyorum ben açıkçası.

F. Gülen'in darbeseverliği bence de malumdur. Herhangi birşey söylemek istemiyorum.

Mursi kritik limanları millileştirmesi, camp david anlaşmasını tanımama niyeti ve süveyş kanalına el koymak istemesi neticesinde indirilmiştir. Fakat mesele asla bu değil.

Ben hala aynı şeyi diyorum. Seçimle gelmiş bir lider, neden seçim olmadan gidiyor? Seçim olmadan zor kullanılarak gidecekse, bu zor kullanım işi seçim yapanların seçimine saygısızlık değil midir? Dahası bu seçimin namusuna tecavüz değil midir?

Ben kimseyi savunma pozisyonunda değilim. Bunlar evrensel etik değerler. Bunlarda anlaşamıyorsak konuşmak gereksiz sevgili saba. Kaldı ki sen burada Esad'ı savunan biri olarak bence bu demokrasi ve seçim tartışmalarına hiç girme derim. Komik kaçıyor.

Shogun K
Yasaklı
19 Eylül 2013 14:34

saba senin işin gücün yok mu

sabamelikesı
Genel Müdür
19 Eylül 2013 14:40

Allaha şükr işimiz gücümüz çokkkk var ama görünen,

forumda bize sataşmakdan başka senin işin gücün,

el mafişşş...

mealen de;

başlığın konusuyla ilgili derdin varsa paylaş yoksa şivey şivey