Editörler : "eskiyara"Pangaea
08 Ağustos 2013 03:42

Öğretmen arkadaslarimizin elinde hangi hisse senetleri var?

para kazanmak o kadar zor ki hayatta...ancak kaybetmek de bir o kadar cok basittir...heleki turkiye borsasindaysan bu cok basit....resmen legal dolandiricilik...borsada kaybetmemek icin cok iyi arastirmak teknik ve temel bilgilere sahip olmak gerek....kisa yoldan koseyi donecem diye aldiginiz hisse senetleri degil kose donmeyi ucuruma surukleyebilir...amacim kimin elinde hisse senedi varsa temel yonden yardimci olmak...kesinlikle al sat tavsiyesinde bulunmak degil....sirketin bilancosunu gozler onune serip sirketi analiz etmek....ins basarili oluruz hep beraber.....

Emrekutuk1903
Yasaklı
08 Ağustos 2013 04:14

Ataç var ne diyosun

08 Ağustos 2013 04:39

bende thy var hocalarım bayramdan sonra ağır ağırda olsa 10,x rakamları görecek diye tahmn ediyorum

duman3838
Aday Memur
08 Ağustos 2013 08:45

bende de metro var Allahın belası hiç yükselmiyor

PDRuygar
Daire Başkanı
08 Ağustos 2013 09:12

Aselsan :)

dedalus44
Memur
08 Ağustos 2013 09:18

Egeen

ist-edeb34
Genel Müdür
08 Ağustos 2013 10:27

vakbn

twilight1517
Şube Müdürü
08 Ağustos 2013 10:40

ATAC INSAAT

fiyati: 0.90

kasasinda nakit :4 milyon

kisa ve uzun vadeli borcun toplami: 550 milyon ve bunun yaklasik 283 milyonu finansal borc...kotu bir durum...

oz kaynaklar : 333 milyon

toplam kaynaklar : 882 milyon..

ilk 3 aylik net zarari= - 24 milyon zarar...

operasyon yemis bir hisse cok yukarlardan gelmis 0.90 lara...patron elindeki hisseleri yukarlardan satmis ky nin kucagina birakmis...borc cok fazla ve ilk 3 aylik zarari ise tam 24 milyon zarar....kotu bir bilanco...bedelli sermaye artirimina ihtiyaci var sirketin durumu kotu.....

Emrekutuk1903, 11 yıl önce

Ataç var ne diyosun

twilight1517
Şube Müdürü
08 Ağustos 2013 10:42

turk hava yollari gercekten iyi bir sirket bu sirketi etkileyebilecek tek unsur petrolun artmasi olur....o da suan itibariyle artmicana gore guzel bir secim...

atillahakan, 11 yıl önce

bende thy var hocalarım bayramdan sonra ağır ağırda olsa 10,x rakamları görecek diye tahmn ediyorum

twilight1517
Şube Müdürü
08 Ağustos 2013 10:47

metro galip aganin sirketi....ve galip aga denilince akla hic olumlu dusunceler gelmiyor...neyse metroya bakalim......

0.52 krs

kasasinda nakit : 3 milyon

kisa ve uzun vadeli borc toplami :140 milyon

oz kaynaklar :366 milyon

toplam kaynaklar: 508 milyon

ilk 3 aylik net zarari: - 3 milyon zarar....

genelde hep zarar eden bir sirket...her 2 senede bir bedelli sermaye artirimi yapar ky den surekli para ister mali durumu guclendirmek icin...temettu vermez bedelsiz vermez....sanirim iler ilk once sermaye azaltimi akabinde de bedelli sermaye artirimi pes pese yapabilir.....

duman3838, 11 yıl önce

bende de metro var Allahın belası hiç yükselmiyor

twilight1517
Şube Müdürü
08 Ağustos 2013 10:49

aselsan borsadaki super sirketlerden biridir....hangi fiyattan aldiginiz cok onemlidir...bedelsiz verir temettu verir...her sene guzel kar eder...misal israil iran arasinda savas ciksa etkilenmicek her gun tavan tavan gidicek tek hisse aselsandir......saygilar

PDRuygar, 11 yıl önce

Aselsan :)

PDRuygar
Daire Başkanı
08 Ağustos 2013 10:54

Aynen hocam 2007 yılında 100 tl'lik alınan kağıt şu an 5000 tl olmuş olacaktı ;) tam evladiyelik ancak orta vadeli bi kağıt ve uzun

twilight1517, 11 yıl önce

aselsan borsadaki super sirketlerden biridir....hangi fiyattan aldiginiz cok onemlidir...bedelsiz verir temettu verir...her sene guzel kar eder...misal israil iran arasinda savas ciksa etkilenmicek her gun tavan tavan gidicek tek hisse aselsandir......saygilar

twilight1517
Şube Müdürü
08 Ağustos 2013 10:55

egeen

49.9 lira

kasasinda nakit :21 milyon

kisa ve uzun vadeli borc toplami: 55 milyon

oz kaynaklar : 67 milyon

toplam kaynaklar :121 milyon

ilk 3 aylik net kari: 2.5 milyon

bedelsiz potansiyeli:% 2200

piyasadaki lot sayisi cok az oldugu icin ani cikis inis olabiliyor...bedelsiz potansiyelleri icinde en ucuz hisselerden biridir...bunda da hangi fiyattan aldiginiz onemlidir...eger 48 gibi girmisseniz egeene super is yapmissiniz demektir..yok 70 lerden girmisseniz alttan alip ortalamayi dusurup sabirla beklemek....borsanin saglam hisselerinden biridr

dedalus44, 11 yıl önce

Egeen

twilight1517
Şube Müdürü
08 Ağustos 2013 10:57

banka hisselerini kriz cikmadan almam...kriz cikar bankalar tepe taklak asagi iner....kriz biter borsalar cikar ki borsalari cikartan yine banka kagitlaridir....o yuzden hocam eger fed para basmayi durdurgu gun banka kagitlarindan uzak durmakta fayda var.....

ist-edeb34, 11 yıl önce

vakbn

twilight1517
Şube Müdürü
08 Ağustos 2013 12:33

gncl

42k40h
Şube Müdürü
08 Ağustos 2013 12:50

boluc,hektas mardın adana unye temettu hısselerım,tskb isfin ansgr enkaı uzun vadelı hısslerım,otkar ttrak tupras froto aygaz bımas en dıp fıyattan alıp bekledıgım trade hısselerım,aselsan brisa ve bjkas emeklılık hısselerım

twilight1517
Şube Müdürü
08 Ağustos 2013 13:00

hocam temettu hissesi istiyorsaniz isyat ve isgys den sasmayin....isyat gecen sene %20 ye yakin temettu verdi..banka faizinin % 6 oldugu donemde..is girisim ise yilda 2 defa temettu veren mukemmel bir sirket...gecen ay 15 milyona aldigi aras kargoyu yabanci bir sirkete 100 milyona satti...bu sene de 2 temettu garanti....isfini onermem....ttrak fort oto otkar koc hissesi belki de borsanin en saglam sirketidir koc hisseleri...ancak bu aralara hukumetle arasi iyi degil dikkatli olmakta fayda var....

42k40h, 11 yıl önce

boluc,hektas mardın adana unye temettu hısselerım,tskb isfin ansgr enkaı uzun vadelı hısslerım,otkar ttrak tupras froto aygaz bımas en dıp fıyattan alıp bekledıgım trade hısselerım,aselsan brisa ve bjkas emeklılık hısselerım

BiyoIoji.2000
Yasaklı
08 Ağustos 2013 13:04

portföyü boşalttım ama bende birşey soracam, bazı hisseler bedelsiz verdiği zaman küsüratlı verdi, 0,40/0,63 vs gibi yarım lotlar kaldı, bunları nasıl yok edebiliriz, satılmıyor ama duruyo

42k40h
Şube Müdürü
08 Ağustos 2013 13:09

ben bedelsız ve temettu veren ozellıklede bedelsız agırlıklı hısselere yonelıyorum oyak grubu benım favorım-her sene temettusu var sızınkılerde olabılır ama benım ılgılı cekmıyor benımkıler uzunvade en az 10 yıllık hıssler aldıgım hısseye satıs talımatı vermem beklerım ve EN DP FİYATTAN ALMAYA BAKARIM--kç grubu suan zaten almam mısal ttrak 64 bunu almam ıcın 20 lere ınmesı gerekır sabırla beklıyorum yanı --ısfını neden onermıyorsunuz anlamıyorum her sene bedelsızı var bır hıssede kazanmak uzun vade ıster bunun ıcınde bedelsız vermesı gerekır ıstersenızn ısfının bedelsınızını bır ınceleyın

twilight1517
Şube Müdürü
08 Ağustos 2013 13:13

inceleme imkanim oldu az baktim bu sene % 9 gibi bedelsiz orani vermis her sene bu sekilde veriyor galiba...tabikide sizin terchiniz arastirmanizi ona gore yapmissinizdir..mesela isgirisim bu sene % 12 temettu orani ve bununla beraber % 20 ye yakinda bedelsiz vererek muthis kazandirdi...is grubu hisseleride saglamdir ve agir agir cikar...

42k40h, 11 yıl önce

ben bedelsız ve temettu veren ozellıklede bedelsız agırlıklı hısselere yonelıyorum oyak grubu benım favorım-her sene temettusu var sızınkılerde olabılır ama benım ılgılı cekmıyor benımkıler uzunvade en az 10 yıllık hıssler aldıgım hısseye satıs talımatı vermem beklerım ve EN DP FİYATTAN ALMAYA BAKARIM--kç grubu suan zaten almam mısal ttrak 64 bunu almam ıcın 20 lere ınmesı gerekır sabırla beklıyorum yanı --ısfını neden onermıyorsunuz anlamıyorum her sene bedelsızı var bır hıssede kazanmak uzun vade ıster bunun ıcınde bedelsız vermesı gerekır ıstersenızn ısfının bedelsınızını bır ınceleyın

twilight1517
Şube Müdürü
08 Ağustos 2013 13:15

bunca yildir borsadayim basima boyle bir sey gelmedi....ama satabilmek icin elinizde en az 1 lot olmasi gerekir diye dusunuyorum....portfoyu bosaltmaniz da tam isabet......sonbaharda kiyim olacak diye tahmin ediyorum

BiyoIoji.2000, 11 yıl önce

portföyü boşalttım ama bende birşey soracam, bazı hisseler bedelsiz verdiği zaman küsüratlı verdi, 0,40/0,63 vs gibi yarım lotlar kaldı, bunları nasıl yok edebiliriz, satılmıyor ama duruyo

Toplam 203 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi