Editörler : Cüneyt Barışoglu
13 Ağustos 2013 20:41   


üniversite hastanesinden sağlık bakanlığına geçiş nasıl olur.

üniversite hastanesinde kadrolu hemşireyim. sağlık bakanlığına bağlı devlet hastanelerine nasıl geçebilrim. yeniden sözlesmeli tercih yapabilmem için istifa edip 6 ay beklemem gerekir mi yoksa sözlesmeli atanırsam kadroyu bozdurup baslayabilirmiyim. yada bunlara gerek kalmadan tayin isteyebilri miyim..

14 Ağustos 2013 07:57

ersanbek
Aday Memur

arkadaşlara cevap vericek bi yardımsever yokmu

14 Ağustos 2013 13:18

leventatik
Daire Başkanı

Kurumlar arası geçiş dönemlerinde sağlık bakanlığına müracat edeceksiniz. Kabul olursa bu sefer kendi kurumunuza dilekçe verip muvafakat isteyeceksiniz ki işin asıl zor olan tarafı bu. Büyük bir torpil bulmadıktan sonra nerede ise bu imkansız. (tabi eski kadrolu personel olduğunuzu varsayıyorum, son dönem sözleşmeliden kadroya geçenler için 5 yıl müracat yasağı var)Kurumlar arası geçiş başvuruları ve şartları ile ilgili geniş bilgi http://personel.saglik.gov.tr/kurumlararasi-naklen-atama-kurasi-id636-28.html adresindedir.

ikinci olarak kadrolu iseniz 4-b sözleşmeli atamalarına her zaman başvurabilrsiniz 6 ay bekleme zorunluğu tekrar kadrolu memurluk için var.Yani kpss den iyi puanınız varsa tecih yapıp atandınız zaman gididp hemen başlayabilrsiniz

15 Ağustos 2013 17:32

unserertugrul
Aday Memur

kadrolu atandığım puanımla 4b sözleşmeliye tercih yapabilirmiyim yoksa yeniden kpss ye girmeme gerek

05 Temmuz 2014 20:37

deryalimm
Aday Memur

eşi 2013 yılında harran üniversitesine 4b li alım ilanına başvurup üniversiteye yerleşti. aynı yıl sözleşmeliler kadroya alınırken kadroya geçiş yaptı. asaleti tasdik oldu. yalnız 5 yıl çakılı kalma durumu söz konusu. son kpss atamalarında tercih yaptı ve şanlıurfa kamu hastanaleri birliğine ataması geldi. şimdi ne yapmalıyız. geçiş şansımız varmı kamu hastaneleri birliğine istifa ederek.

06 Temmuz 2014 12:51

ebehemşiresel
Aday Memur

arkadaşlar bu seneki kurumlararası geçiş kurası ne zaman açılacak bilgisi olan var mı

07 Temmuz 2014 09:49

ebehemşiresel
Aday Memur

arkadaşlar bu konuda bilgisi olan yok mu hiç ya?

Toplam 6 mesaj
 
ANKET
Elektronik ürünü hangi internet sitesinden alırsınız?