Editörler : cihan27E.Kayı Han
15 Ağustos 2013 22:47

Programcı/Çözümleyici Maaş Hesaplama

TH sınıfına geçişte ne kadar ücret artışı olur konusu çok fazla dönünce buna çözümü olarak basit bir maaş hesaplama sitesi yapayım dedim. Şuan için GİH maaşlarını tam hesaplamasını yaptırmak. Tek istediğim eksik hesaplamalarda bordronunuzu site üzerinden göndermeniz ve bu başlıktan ne gibi eksikliklerin olduğunu söylemeniz. Tam manası ile bir hesaplama yaptırdıktan sonra ise TH sınıfında alınacak maaşlarıda hesaplatmaktır. Yararlı olması düşüncesi ile.

emin_gokce
Aday Memur
16 Ağustos 2013 00:09

sanırım sendika aidiatının hatalı olması nedeniyle 3 lira gibi bir kayma var. ;)

@ramses
Şube Müdürü
16 Ağustos 2013 00:14

hatalı hesaplamalar olunca bordroyu eklerseniz memnun olurum. Kuruşu kuruşuna hesaplatmamız lazım (:

@ramses
Şube Müdürü
16 Ağustos 2013 00:36

Tekrardan düzenleme yaptım. Aynı 3 liralık fark var mıdır?

emin_gokce, 11 yıl önce

sanırım sendika aidiatının hatalı olması nedeniyle 3 lira gibi bir kayma var. ;)

emin_gokce
Aday Memur
16 Ağustos 2013 09:36

tmm hocam kuruşu kuruşuna tutuyor. ;)

dialup34x
Daire Başkanı
16 Ağustos 2013 09:59

onlisans mezunu programcılar hangi cetvelden maaş alıyor programda hangisi seçeceğiz?

@ramses
Şube Müdürü
16 Ağustos 2013 10:01

Teşekkürler hocam.

Bayağı bir test gerekiyor. Bazı farklı gelir kalemleri olup farklı kesinti kalemleri olabiliyor. Sanırsam 2008 öncesi çalışanların maaş hesaplamarı da biraz farklı olabiliyor. Birde ek gösterge eklenecek. Tüm bunlar için bordro örnekleri lazım bana. Tam manası ile çalıştıktan sonra TH sınıfındaki ÖHT ile YÖ göre hesaplattırması kolay olur (:

emin_gokce, 11 yıl önce

tmm hocam kuruşu kuruşuna tutuyor. ;)

@ramses
Şube Müdürü
16 Ağustos 2013 10:03

GİH sınıfında lisans önlisans ayrımı yok. Şuan güncel maaşlara göre hesaplatma yapmaya çalışıyorum. Ağustos bordrosuna göre.

dialup34x, 11 yıl önce

onlisans mezunu programcılar hangi cetvelden maaş alıyor programda hangisi seçeceğiz?

ilyasozde
Aday Memur
16 Ağustos 2013 10:10

eline sağlık 1 tl farkla tuttu şimdiki aldığım maaş ama eş yardımı olmadan.

@ramses
Şube Müdürü
16 Ağustos 2013 10:14

Aynı yerden kullanıcı adınızı yazar bordronuzdaki özel bilgilerinizi silerek (kurum bilgisi kalırsa iyi olur) göndermeniz mümkün müdür?

ilyasozde, 11 yıl önce

dialup34x
Daire Başkanı
16 Ağustos 2013 10:15

hocam siz TH ye göre yapmadınız mı ? Yani programcı TH sınıfına geçti ya bekar 9/1 net net ne kadar alacak önlisans mezunu

@ramses, 11 yıl önce

GİH sınıfında lisans önlisans ayrımı yok. Şuan güncel maaşlara göre hesaplatma yapmaya çalışıyorum. Ağustos bordrosuna göre.

@ramses
Şube Müdürü
16 Ağustos 2013 10:16

bordronun ismini memurlar.net teki kullanıcı adınızı yazarak demek istedim. Sizin bordronuz olduğunu anlayabilmek için.

ilyasozde, 11 yıl önce

@ramses
Şube Müdürü
16 Ağustos 2013 10:18

Yok hocam. Şuan Ağustos bordrosundaki maaşları birebir hesaplatmaya çalışıyorum. Tam manası ile test ettikten sonra hatalar varsa düzelttikten sonra TH sıfına göre düzenleme yapacağım.

dialup34x, 11 yıl önce

hocam siz TH ye göre yapmadınız mı ? Yani programcı TH sınıfına geçti ya bekar 9/1 net net ne kadar alacak önlisans mezunu

ilyasozde
Aday Memur
16 Ağustos 2013 11:35

[url=http://bit.ly/c25MCx][img]http://t1308.hizliresim.com/1d/j/rk2x9.jpg[/img][/url]

ilyasozde
Aday Memur
16 Ağustos 2013 11:38

http://t1308.hizliresim.com/1d/j/rk2x9.jpg

@ramses
Şube Müdürü
16 Ağustos 2013 13:49

Sizin gönderdiğiniz bordro doğrultusunda yeni düzenlemeler yapıldı. Yalnız sizin maaş hesaplanırken yanlış hesaplanıyor. Özel Hizmet Tazminatından %50 almanız gerekirken %49 olarak hesaplanmış.
DEVLET MEMURLARINA ÖDENECEK ZAM VE TAZMİNATLARA İLİŞKİN KARAR'ın
III sayılı cetvelin G) bentinin b1) maddesine göre değerlendirilmesi gerekirken sizi b2) maddesine göre değerlendirmişler.

Yan ödemedeki puanlarınızı da bir sorunuz. Onda da bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. Programcının alması gereken puan I sayılı cetvelin 16c) sırada yer alan kısımdan 1400 puan ve NOT bölümünde yer alan açıklamaya göre de 16/b ve c sıralarında sayılanlara 1100 puana kadar Temininde Güçlük Zammı, 16 ve 17 nci sırada sayılanlara 500 puana kadar İş Riski Zammı, ayrıca verilebilir ibareleri bulunmakta. Toplamda 3000 puandan değerlendirilmesi gerekiyor. Size 2250 puan üzerinden değerlendirilmiş.

Bu durumunuzu bir mutemetiniz ile görüşürüseniz sorununuzun çözüleceği kanısındayım. İyi çalışmalar.

ilyasozde, 11 yıl önce

http://t1308.hizliresim.com/1d/j/rk2x9.jpg

ilyasozde
Aday Memur
16 Ağustos 2013 14:07

pek farkediyor mu ki %1 lik fark?

@ramses, 11 yıl önce

Sizin gönderdiğiniz bordro doğrultusunda yeni düzenlemeler yapıldı. Yalnız sizin maaş hesaplanırken yanlış hesaplanıyor. Özel Hizmet Tazminatından %50 almanız gerekirken %49 olarak hesaplanmış.
DEVLET MEMURLARINA ÖDENECEK ZAM VE TAZMİNATLARA İLİŞKİN KARAR'ın
III sayılı cetvelin G) bentinin b1) maddesine göre değerlendirilmesi gerekirken sizi b2) maddesine göre değerlendirmişler.

Yan ödemedeki puanlarınızı da bir sorunuz. Onda da bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. Programcının alması gereken puan I sayılı cetvelin 16c) sırada yer alan kısımdan 1400 puan ve NOT bölümünde yer alan açıklamaya göre de 16/b ve c sıralarında sayılanlara 1100 puana kadar Temininde Güçlük Zammı, 16 ve 17 nci sırada sayılanlara 500 puana kadar İş Riski Zammı, ayrıca verilebilir ibareleri bulunmakta. Toplamda 3000 puandan değerlendirilmesi gerekiyor. Size 2250 puan üzerinden değerlendirilmiş.

Bu durumunuzu bir mutemetiniz ile görüşürüseniz sorununuzun çözüleceği kanısındayım. İyi çalışmalar.

@ramses
Şube Müdürü
16 Ağustos 2013 14:14

Sırf Özel Hizmet Tazminatından 6,39(%1 lik farktan) net maaş kaybınız var.

ilyasozde, 11 yıl önce

pek farkediyor mu ki %1 lik fark?

@ramses
Şube Müdürü
17 Ağustos 2013 11:29

Merhaba herkese,
320 civarı bir hesaplatma yapılmış ama yalnızca bir arkadaş ağustos ayının bordrosunu ulaştırdı. Acaba hesaplamalar hep mi doğru (:
Özellikle Ek Göstergesi olan, 2008 öncesi işe başlamış ve sitede hesaplamalarda olmayan kalemler olan kişiler olursa memnun olurum.

@ramses
Şube Müdürü
18 Ağustos 2013 11:24

TH sıfına göre de artık maaş hesaplatması yapılabilmekte. Ama sağlıklı olması amacı ile bir önceki mesajımda dediğim şekilde bordro örneği lazım.

ugur2575
Kapalı
18 Ağustos 2013 22:49

hocam kusura bakmayın yeni atandım bilmiyorum 666 khk il afet için geçerli mi

Toplam 181 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi