Editörler : Pangaea
20 Ağustos 2013 07:08

Acil yardım

Arkadaşlar başvurumu yaparken önlisansve diğerlisans mezunu olduğum halde İlahiyat önlisans mezunu ve diğer lisans mezunu olmayanlar bu sınava başvuramaz şeklinde bir yazı çıkıyor.Bilgilerimi doğru girdiğimden eminim.benzer problem yaşayan varmı?

g.tapik
Aday Memur
20 Ağustos 2013 11:15

ıkısını ayrı ayrı gırmenız gerekıyor olmazsa muftulukten yardımcı olurlar heralde

zeynep123
Aday Memur
20 Ağustos 2013 18:46

Eğitim bilgilerimi ayrı ayrı girdim.En iyisi müftülüğe sormak.Nasip neyse o,inşallah hallolur.

berr_ak57
Daire Başkanı
20 Ağustos 2013 19:04

Hocam peki, diğer lisans kpss otamatik olarak çıkıyor mu sistemde ?

zeynep123
Aday Memur
20 Ağustos 2013 19:08

Evet hocam ilahiyat önlisans+lisansı seçince kpss puanım çıkıyor.

zeynep123
Aday Memur
20 Ağustos 2013 19:10

öğrenim bilgilerini girince başvuramazsınız diyor.iltamı bu yıl bitirdim belki o yüzden önlisans geçersiz olmuştur diye düşündüm ama bilmiyorum.Siz başvurunuzu yaptınızmı hocam

berr_ak57
Daire Başkanı
20 Ağustos 2013 20:03

Zeynep hocam kpss ye diğer lisansdan girmediniz mi? O çıkmıyor mu onu merak ediyorum ben.İlitam bilgilerinide mi girdiniz ? Girmediyseniz bence etkisi olmaması lazım sonuçda önlisans dip. var . Ben başvurumu yaptım yalnız onaya gitmedim yarın gidicem inş... Birde ben önlisansla diğer lisans bilgilerimi girmiştim bugün onaya giden bir arkadaş lise bilgilerinide girmemi söyledi ona neden girmedin demişler bilginiz olsun dedim.

zeynep123
Aday Memur
20 Ağustos 2013 20:17

kpssye biyolojiden girmiştim sayfadada biyoloji göründü.Öğrenim bilgilerine önce önlisansı girdim, sonra biyolojiyi girdim ikisinide kabul etti.fakat başvurumu kaydet diyince uyarı veriyor.lise, yüksek lisansı, ilitamı girmedim.

zeynep123
Aday Memur
20 Ağustos 2013 20:19

Allah büyüktür hocam.Yarın müftülüğe gidip sebebi öğrenmeye çalışacam.Her şeyin hayırlısı.Nasipte varsa olur, yoksa ne yapsak faydasız.

berr_ak57
Daire Başkanı
20 Ağustos 2013 20:33

Öyle hocam . Hakkımızda hayırlısı . Bence olmaması lazım ama çünkü bende dgs geçiş yaptım ilitamı bitirince tekrar dgs ye girmeyi düşünüyorum farklı bir fakülte okumak için burdan şuna bağlayacağım önlisans mezuniyeti sabit kalır diye düşünüyorum birde hocam şimdi hatırladım sizi kusura bakmayın ösym yi arayıp lisans öğrenimini dğiştirme imkanınızın olup olmasığınız sormadınız mı?

zeynep123
Aday Memur
20 Ağustos 2013 20:50

evet hocam ben somuştum.kpss başvurusu esnasında alan değitirilebiliyormuş.

berr_ak57
Daire Başkanı
20 Ağustos 2013 20:57

Cidden üzüldüm hocam Rabbim hayırlı olanını nasip etsin .

berr_ak57
Daire Başkanı
20 Ağustos 2013 21:00

Peki bizim iki lisans mezuniyetimiz varya olaki seneye kadar atanamadık kpssye girerken mutlaka birini mi yazmamız gerekecek?İkisini bir giremezmiyiz ki ?

zeynep123
Aday Memur
20 Ağustos 2013 21:02

Sabahtan beri kaç kez denedim olmadı.Az önce eşim denedi olmadı.Son bir kez daha deneyeyim dedim oldu çok şükür,sanırım sistemden kaynaklıymış.Berrak hocam başvurumu kaydet dedim, işleminiz gerçekleştirilmiştir dedi.sizde başvurumu kaydet dedikten sonra yeni bir sayfa açtımı çıktı almak için.Kontrol amaçlı siteye tekrar girdim, başvur kısmı, başvurumu güncelle olarak değişmişti.Sizdedemi öyle oldu.

zeynep123
Aday Memur
20 Ağustos 2013 21:05

2 lisans diploması olanlar ikisinden sadece birini tercih edebiliyor maalesef.Ösym bu konuya çözüm bulamadı. Kpss başvurusu yaptığınız zaman ilahiyat veya maliyeden birini seçme sansınız var hocam.

zeynep123
Aday Memur
20 Ağustos 2013 21:09

Hocam birde müftülükte sağlık raporu ve sabıka kaydı istenmişmi.Bu konuda farklı cevaplar yazılmıştı.

berr_ak57
Daire Başkanı
20 Ağustos 2013 21:19

Benimde öyle oldu hocam merak etmeyin. Yarın ben onaya gidicem inş. o zaman size sağlıklı bilgi veririrm sabıka kaydı için... bugün bir arkadaşım ist. gitti onaya ondan istememişler ama ... Hadi ahyrılı olsun hocam .Ben forumları takip ediyorum bizim grupta pek ses yok ama sizce çok yığılma olur mu ki?

zeynep123
Aday Memur
20 Ağustos 2013 21:24

Açıkçası çevremde önlisans+diğer lisans olarak tanıdığım hiç kimse yok, forumda sadece 4 kişiyle karşılaştım fakat açtığımız başlık çok okunmuş, daha önce bizden alım hiç olmadığı için net bir şey söylemek çok zor.Sınava kadar ezberlere ağırlık verelim.Gönlünüzü ferah tutun hocam bu yıl olmasa bile ilitamı bitirince inşallah olur, ilahiyatta puanlar çok çok düşük.Hatta kpssden 75 alabilirsek formasyonsuz öğretmen olma şansımızda var

berr_ak57
Daire Başkanı
20 Ağustos 2013 23:03

Hakkımızda hayırlısı hocam .

g.tapik
Aday Memur
21 Ağustos 2013 11:21

saglık raporu ıstemıyorlar ayrıca 4.grupta bulunan lısans-dıger lısans bılgılerı ıstendıgı ıcın lıse gırmenıze gerek yok

berr_ak57
Daire Başkanı
21 Ağustos 2013 21:42

İst.da başvuru yapan bir arkadaşıma girmemişsin demişler bende o yüzden onuda yazdım. Bugün onayımı yaptırdım Zeynep hocam sabıka kaydına bakmadılar .

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi