Editörler : hopaliSafak Vaktii
21 Ağustos 2013 22:43   


Nevşehir Nasıl Bir Yerdir?

tercih yapacaz arkadaşlar, nevşehir nasıldır, kiralar, merkezde gezilecek yerler, sosyal hayat ve insan yönünden nasıl bir şehirdir?

21 Ağustos 2013 22:44

omerhattab
Kapalı

çok güzel bir yer. on numara 5 yıldız. her yere yakın. havası temiz. suyu berrak. insanı insan. hiç düşünme direk yaz

21 Ağustos 2013 22:51

tubaş
Şef

harika bir yerdir hocam aha aaaaaaaahhhhhhh avanosta kızılırmak kenarında bir akşam çay içersiniz madoda, ördeklere ekmek atarısnız hafatsonu kahvaltıya gidersiniz.avanosta müzik dinleti,leri yazarlar şairler gelir .merkezde forum var sinemaya gidersiniz.tiyatrolar gelir biraz uyduruk olur ama gelir.etkiblikler olur gidersiniz.ürgüpe gidersiniz temenni tepesine.aha ahhhhhhh insanı sakindir havası güzeldir.yazın ve gidin.pişman olmazsınız

21 Ağustos 2013 22:51

nicksiz40
Daire Başkanı

sanki biraz reklam kokmuş gibi :)))

21 Ağustos 2013 23:03

Tecoo
Şube Müdürü

Arkadaşlar biraz duygusal davranmış tabii, epey bir hasret çekiyorlar Nevşehir'e karşı herhalde. 1992'den beri Nevşehir'de yaşıyoruz hocam, son 5-6 senem üniversiteydi, öğretmenlikti, askerlikti derken dışarıda geçiyor.

İnsanı nasıldır, iyi midir kötü müdür? Bu tamamen kader kısmet, çok iyi kişilerle de tanışabilirsiniz, serseri, zibidi, ne idüğü belli olmayan kişilere de denk gelebilirsiniz. Dua etmek lazım yani. İlçeler, özellikle Ürgüp ve Avanos, merkezden daha fazla beğenilir ki yerinde bir beğenidir.

Şehri sevip sevmeme hususu sizin yaşantılarınıza bağlı bir durum. Benim asıl bahsetmek istediğim durum kiralardır. Bundan 7-8 sene önce Nevşehir öğretmenler için gerçekten idealdi ki çoğu kişi gider, emekli olurdu orada ve o yüzden Nevşehir'de pek öğretmen açığı olmazdı; amma ve lakin durum bana göre artık öyle değil. Diğer şehirlerde de kiralar cidden yüksek ve durduk yere yükselip duruyor, yani Nevşehir'e özel bir durum yok. Babam ve annem, çarşıda sobalı bir evde oturuyorlar, epey eski yani ve verdikleri kira, 325 lira (yazıyla üçyüzyirmibeş). Üniversiteye yakın TOKİ'de 500'den aşağı ev yok denecek düzeyde, sırf üniversiteye yakın diye kıç kadar TOKİ'lere bile ne kadar istiyorlar? Siz sözde lüks evleri düşünün artık. Malum siteden ev kiralarına bakabilirsiniz.

Hakkınızda hayırlısı olsun!

21 Ağustos 2013 23:04

muratsamsun55
Daire Başkanı

SORUM OLACAK...

İL DIŞI BÜYÜK İHTİMALLE FARKLI BİR İLÇEYE GİDİYORUM EŞİM MERKEZDE...

HER DÖNEM İL İÇİ ÖZRE YİNE BASVURMA HAKKIMIZ VAR MI?

21 Ağustos 2013 23:06

tubaş
Şef

ben 520 lirAYA DOĞALGAZLI LÜKS BİR EVDE OTURUYORDUM EN GÜZEL YERİNDE.

22 Ağustos 2013 00:06

nicksiz40
Daire Başkanı

şuan sakaryada yaşıyoruz, imkan vs güzel bir şehir ama ne insani yönünden nede havasından hiç hazetmediğimiz için gitmek istiyoruz,

şuan oturduğum ev bile 550 tl, 500-600 gözden çıktık zaten bu civarlarda güzel evler varsa zaten eyvallah,

sanırım merkezde felan pek olmasada ilçelerde ailecek gidilip oturulacak yerler var,

neyse buna şükür ilk tercihe nevşehiri alacaz gibi :))

Toplam 7 mesaj
ANKET
Sizce ülkemizin en büyük sorun nedir?