Editörler : Pangaea

a__v__o__n
Aday Memur
21 Ekim 2007 21:05

tar_mak haklısın kardeşim, bu milli eğitim bu kadar laşka olursa bu işlerde böyle muallakta kalır. suç başvuranda değil başvurduranda

fiesta_58
Memur
21 Ekim 2007 22:07

elinden gelen herkes okuyabilirse okusun derse girip hocaların anlattıklarını dinlemek bile yeter. atanma olması şart değilki önemli olan oturmamak bilgilenmek derste hocaların anlattıkları bile insana tecrübedir bizim kesin atanmamız gibi bi iddiamız yok zaten kpss denen sınavı öyle yada böyle geçmek zorundayız başkalarına laf atmaktansa herkes elinden geleni yapsın sizde hukuk kitapları okuyun iktisat okuyun anayasayı öğrenin bilgi sahibi olun insanın kendini geliştirmesi kötü bişeymi formasyon alarak belki atanmayacaz ama insanın yetimesi gelişimine dair çok şeyler öğrenecez ve bunları etrafımızdaki insanlarla paylaşacaz bencil olmayın biraz mantıklı olun birbirimizle kavga etmenin savaşmanın bi anlamı yok zaten bi savaşın içindeyiz elinizden geliyosa hep beraber ülkemizi bölmek isteyenlere karşı savaşalım bilgilenmek kötü bişeydeğil bunları düşünün lütfen üniversiteyi bitiren hiç bir insan boş değildir ve bilgilerimizin körelmesi için okumadık formasyon bi araçtır kimse kimseye zorla vermiyo isteyen alır istemeyen almaz buda böyle biline..............

akasya33
Memur
21 Ekim 2007 22:26

arkadaşlar idari bilimler fakültesi mezunları formasyon aldıktan sonra öğretmen oalbiliyolar ama yabancıdille öğrenim görme şartı var yani 1 yıl ingilizce hazırlık okumuş olmanız lazım, kamu yönetimini ne öğretmeni olarak atıyolar bilmiyorum ama iktisatçılar muhasebe grubu öğretmeni olarak atanabiliyor,emin olmak isterseniz milli eğitim bakanlığı sitesinden bilgi edinme den sorup öğrenebilirsiniz

a__v__o__n
Aday Memur
22 Ekim 2007 00:07

FİESTA 58 HAKLISIN ARKADAŞIM. 58 DEN ANLADIĞIMA GÖRE SİVASLISIN, BENDE SİVASIN Bİ KÖYÜNDE GÖREV YAPIYORUM. VE ÖĞRETMENLİK DIŞARDAN GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ KOLAY Bİ MESLEK DEĞİL. BENİM AMACIM DA SATAŞMA DEĞİLDİ AMA, DENİZ-YILAN BENZETMESİ YAPAN İNSANLAR, SAVUNDUĞUMUZ ŞEYLERDEN BAHSETTİĞİMİZ İÇİN DÜŞÜNCESİZ DİYE NİTELENDİRENLER OLDUKÇA SATAŞMAYA CEVAP GEREKİYO. ZATEN ÜLKEMİZİN YAŞADIĞI BU BUHRANIN NEDENİDE, VASIFSIZ KİŞİLERİN OLMAMASI GEREKEN YERLERDE OLMASINDAN KAYNAKLANMAKTA. EĞER BİRAZ DAHA ÇABA GÖSTERİP HER İNSAN VASFININ OLDUĞU İŞE YÖNELİRSE, (ÖĞRETMEN OLUYUM KOLAYINDAN DÜŞÜNCESİNİ ATARAK ) O ZAMAN ÜLKEMİZ DE İNSANLARIMIZDA RAHAT BİR NEFES ALIR. SAYGILAR___

jang hwa
Aday Memur
22 Ekim 2007 08:54

fiesta58 adındaki arkadaşım düşüncelerime tercüman oldunuz inanın ki ..Bunun için teşekkür ederim.Çok doğru düşünceleri sarfediyorsunuz.Söylediğiniz gibi bazı fen edebiyat mezunları da o halde bizim iş alanlarımıza da başvurabiliyorlar. Buna ne diyeceksiniz peki öğretmenlik hakkımızı elimizden alıyorsunuz bizim alanımıza giriyorsunuz diyen arkadaşlar. O halde biz ne yapalım..Bu durum tamamen sistemin oturmamış olmasından kaynaklanıyor.Biz de istiyoruz ki kendi alanımızda birşeyler yapalım ama boş durmaktansa öğretmen olalım diyerekten bu yola başvuruyoruz.

jang hwa
Aday Memur
22 Ekim 2007 09:00

Ayrıca yaptığım benzetmeyi yanlış anlayan kendi istediği manaya çeken arkadaşa sözüm şu olacak.Mecazi anlamda söylenmiş bir söz.Yani yapacak bir şeyi olmayan bir insanın seçim yapma şansının olmadığından hareketle söylenmiş bir söz.Burda öğretmenlik mesleğine karşı yapılmış bir hakaret yok.Kimsenin de yapmaya hakkı yok..Anladığınızı umarım..

mentet
Kapalı
22 Ekim 2007 09:00

ücretli olabilir ama kadrolu ASLA

elzem25
Aday Memur
22 Ekim 2007 09:41

ya arkadaşlar gerçekten herkes işini yapsın biz atama yapılsın diye yıllardır bekliyoruz zaten atama sıkıntısı var bir de siz eklenip bekleme süremizi ikiye katlamayım her iş bulamayan öğretmenlik yapsın öğretmen olmak istiyorsanız eğitim fakültesi okuyacaktınız.birsürü iş alanıınz var devlet şart mı özel de çalışın.bizim derdimiz bize yeter

reyhanocean
Aday Memur
22 Ekim 2007 11:25

Kamu yönt. de mezunuyum. 4b ing. öğretmeniyim. Okula müdür atanabilir miyim. Müdürümüz 2 yıllık mezun.

kethuda02
Aday Memur
22 Ekim 2007 12:35

Her kes tutturmus kamu yönetimi mezunlarının öğretmenlik mevzusunu!!! baya da bi yazı var bu konuda be hey mübarek adamlar!!! piyasada zaten 200 bin aday var adamları kızdırmayın 35 bin sınıf 15 bin matematik 15 bin tarih 15 bin edebiyat 12 bin biyoloji 13 bin kimya 8 bin fzik 3-5 bin türkçe 7 8 bin sosyal ve daha bir çok bölümden millet heb beklamekte. adamları kızdırmayın valla milllet fişşek gibi patlayacak zaman bekliyo.ALLAH CÜMLESİNİN SONUNU HAYRA ERDİRSİN. SELAMETLE KALIN FAZLA ORTALIĞI BULANDIRMAYIN BU P... TAN MESELELERLE..

kethuda02
Aday Memur
22 Ekim 2007 12:39

Bize kalan

İnsanlığa bırakmak istedidiğimiz değildi

Binlerce fidan ektik halkın çölüne

Su vermediler eğildi

Bizim eskiden öfkelerimiz vardı

Kızaran yanakları öpmelere utandık

Sonra suç olmak girdi araya

Bizim eskiden umutlarımız vardı

Yıkılan duvarların gövdesine yaslandık

Sonra yanılmak girdi araya

Bize kir bize pas

Bize tortusu kaldı

Dostlar tükenip düştüler

Yok olma korkusu kaldı

Bizim eskiden gülüşlerimiz vardı

Kırılan yüreklere öylesine dağıttık

Sonra ağlamak girdi araya

Bizim eskiden öfkelerimiz vardı

Tutuşan dağların seherine yar olduk

Sonra vurulmak girdi araya

Bize kir bize pas

Bize tortusu kaldı

Dostlar tükenip düştüler

Yok olma korkusu kaldı

VEDE BEKLEMEK KALDI KPSS KUYRUKLARINDA....

kethuda02
Aday Memur
22 Ekim 2007 12:42

BU ARADA BEN ATANAN GRUPTANIM.AMA BÜTÜN ATANAMAYAN ARKADAŞLARIN DUYGULARINI PAYLASIYORUM..... BÜTÜN KPSS ZADE ARKADAŞLARA ALLAHTAN SABIR VE KOLAYLIKLAR TEMENNİSİYLE....ESNLE KALIN

fiesta_58
Memur
22 Ekim 2007 12:51

at gözlüğüyle hayata bakan şahıslar kendinizi toparlayın başkalarına sataşmayın bakkallar 4 yıl üniversite okuyomu lisans okuyan arkadaşların sizden farkı yok mühendisinde, iktisatçınında, fen edebiyat okuyanlarında hiç birinin kapasitesi sizden az değildir bunu bilin o zaman doktorlar sizden daha akıllı onlarda 6 yıl okuyoya insanları hayat istemediği yerlere getirir bunun birçok nedeni vardır belki aileseldir belki başka bi şehre gidememiştir okumaya hayatımız sadece 3 saatlik zamana bağlı bunun içinde okadar çok faktör varki en basiti bile heyecan insanı ne kadar kötü etkiliyo bu arada özel sektör dediğiniz alanda adam kayırmaca var herkes tanıdığını alıyo torpille işe giriliyo bunları sanki bilmiyomusunuz başka bi ülkede yaşamıyosunuz dimi ülke sorunlarına bi bakın geçen oyak bankın sınavına gittim ankara ya her yerden sınava gelen vardı sınav bitti ve sınav sonucu belli oldu barajı geçmişim ama 6 ay içinde mülakata çağıracaklar oyalama belkide hangi 6 ay bu bi dünya para ver ordan oraya sınava git sorarım şimdi size yüksek lisans yapmanın okumanın kime ne zararı var evde oturmaktan daha iyi değilmi bişeyler öğrenmek çabasında olmak kötü bişeymi artık herkes iş peşinde o bölümler açıldıysa boşa açılmamıştır hayatta hiçbirşey boşa değildir kpss ye çalışırız iyi puan alırız atanırız kim bilir sizde puan alın atanın atandınızda bişeymi dedik kimsenin kimsenin ekmeğinde gözü olmasın artık beraberlik içinde ülkemizi kalkındıralım bizi buralara baştakilerin izlemiş olduğu siyasal çıkarları getirdi hesap sorulacaksa hep beraber onlardan soralım biz bir tabanız birbirimize laf atmakla hiç birşey elde edemeyiz

jang hwa
Aday Memur
22 Ekim 2007 13:31

doğru sözlere ne denir ki ...Biz sanki keyiften mi bu alanlara yöneliyoruz.Şahsen dayanacak gücüm de kalmadı bekle bekle nereye kadar...Atanmak için istiyorlar 90 puan özel sektör deseniz baştan aşağı torpil...Elimizden gelen de ancak bu kadar...Vekil öğretmenliğe de bu yüzden başvuruda bulunmuştum zaten.Sırf moral olarak iyi olayım diye.Ama o bile çıkmadı.Onda bile torpil oynuyor ya Allah yardımcımız olsun.Artık vazgeçtim zaten bir daha da başvurmucam.Olursa artık kendi alanımda birşeyler elde etmeye çalışıcam.Arkadaşlara da tavsiyem budur...

akasya33
Memur
22 Ekim 2007 13:42

eğitim fakültesi mezunlarının dışındaki arkadaşların öğretmenlik yapmasına karşı olan arkadaşlar gerçekten eğitimci olmak aşkıylamı öğretmen olmak istiyolar yoksa tatili bol rahat bi meslek diye mi çok merak ediyorum doğrusu ! genelde çevremde duyduğum özellikle bayanlar okunacak bölüm öğretmenlik neden çooook rahat yarımgün çalış yaz tatili şubat tatili.....

açıkcası bi çok öğretmenin samimiyetine inanmıyorum kendi adıma sadece çalışma şartlarından dolayı bu kadar tercih ediliyor hepsi değil belki ama genel kanım bu...cazip gelen çalışma şartı da sadece saat açısından yoksa ücret açısından atatminkar olmadığını zaten biliyorum bunu da belirtmeden geçemiyeceğim.

weasdom_21
Kapalı
22 Ekim 2007 14:58

fikirlerine katılıyorum akasya sonuçta öğretmenlerde 4 yıl okuyo bizde 4 yıl okuyoruz ve biz işe girince 8-17 full çalışıyoruz ama öğretmen öğleden sonra boş ne güzel walla....

atial
Şef
22 Ekim 2007 15:10

bikere sistem baştan bozuk..bende kamu mezunuyum ve iki yıl ücretli öğretmenlik yaptım.b süre zarfında öğretmenlik mesleğini haketmeyen okadar çok insan gördümki..bi saat fazla ekders almak için tpolantıda birbirinimi yiyeni,derse geç gitmek için boş boş oyalananı mı,raporla sevkle tatile gitmeyenimi....anlatmakla bitmez..eğitim mezunu olmamama rağmen bi eğitimciden daha güzel öğrettiğim aşikardı..

bizlerin sizlerin alanlarınıza kaymamızı istemiyorsanız sizde bizim alanlarımıza müdahale etmeyin.sizde girmeyin bankacılık sınavlarına..sınava bi gidiyoz eğitimciden geçilmiyo..

dediğim gibi sistem bozuk..kpss tek basamak iken sizlere bizim için ilk adım oluyo..enaz 85 almamız lazım ki bi kurumun sınavına girmeye hakakazanalım..tabi sonra o kurumun açtığı sınavda da ilk 200 kişi arasına gircen sonra mülakat,torpil böle gider..bilip bilmeden konuşmayın..

savcı_06
Kapalı
22 Ekim 2007 15:12

he var var. öğretmenlik zaten herkesin doğuştan anayasal hakkı! birşey olamayıp bir yere sap olamayan takım gözünü öğretmenliğe dikiyor şekil a daki gibi.

kogretmen
Aday Memur
22 Ekim 2007 16:11

Arkadaslar, Ben ingilizce kamu yonetimi mezunuyum.Ayrıca başka bir üniversiteden formasyonumu aldım .suan sozlesmeli olarak ingilizce öğretmenligi yapıyorum. 3 yıla basladım ama çok zor bir süreç yaşadım.2.oncelik olarak atabildim daha once direkt hakkımız vardı sonra 2 yıl basvuru hakkı tanımadılar. sonradan sadece kamu mezunlarının muracatını kabul ettiler.bircok işletme,ekonomi ulus.iliş. mezunu arkadasım basvuru yapamadılar. sonradan mahalli idareler grubunda hak tanındı kamu mezunlarına ama hiç atama yapmadılar.

simdi yine var basvuru hakkı ama oncelik yuzunden sıra gelecegini dusunmuyorum.diger esas alan olan mahalli idareler grubu için atama olacagını suan için dusunmuyorum.belki ileride kamu yonetimi reformu uygulama alanı bulunursa o zaman olacaktır diye biliyorum.

saygılarımla.....

sonyyyy
Aday Memur
22 Ekim 2007 16:20

UZUN LAFIN KISASI BÖYLE BİR HAKKIN OLDUĞUNU KESİNMİDİR:))))

Toplam 119 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi