Editörler : _neden_
28 Ağustos 2013 13:43   


Yasaklı
insan ayrımı yapmak

bu topraklarda yaşayan çoğu insanın her zaman bilinçli olmasada yaptığı şeydir.

insanları dini, mezhebi, ırkı, ana dili, yaşadığı veya doğduğu, siyasi görüşü vs. üzerinden negatif ya da pozitif ayrıma tabi tutmaktır. ayrımı yapan kimse kendi pozisyonunu göz önünde tutarak kendisine zıt, hasım, farklı, başka, alternatif gibi değerlendirdiği kodlarla gücü yettiği ölçüde açıkça veya gizli olarak insanları ayırır ve davranışlarını ona göre ayarlar.

işte dünyada insanın insana yaptığı kötülüklerin en büyüklerinden biri budur.

28 Ağustos 2013 22:14

gri cizqi
Müsteşar Yardımcısı

dünya insanının nesli tükenmek üzere

29 Ağustos 2013 08:30

nerd
Yasaklı

dünya insanının nesli tükenmek üzere


gri cizqi, 4 yıl önce - Alıntıya git

insanın yerine 50-100 yıl sonra yavaş yavaş liderliğe bir sonraki evrim halkası transhuman(teknolojik insan, insan-makina melezi, syborg..) geçecek. ama biyolojik insanlarda olmaya devam edecek.

08 Eylül 2013 21:55

AYSUCA807
Genel Müdür

İnsanların ailesini,ırkını ,doğduğu yeri ,dinini seçme şansı yoktur. Bu yüzden insanları kategorilere ayırıp sınıflandırmak genellemek en büyük yanlışlardan bir tanesidir.

İnsanları kişilik özelliklerine göre değerlendirmek gerekir şunuda eklemek istiyorum insan sadece etten kemikten ve sudan ibaret olan biyolojik bir varlıkta değildir.insanları hayvanlardan ayıran özelliklerden bir taneside düşünebilme vicdan ve muhakeme yapma yeteneğinin olmasıdır yani insanı''insan''yapan değerler vardır sadece biyolojik olarak insan görünümünde olmak yetmiyor ve bu insani değerlere sahip olabilenler insan ayrımı yapmazlar zaten

Toplam 3 mesaj
 
ANKET
Lojmanların, içinde oturanlara, ihalede oluşan en yüksek bedelle satılacak olmasını;