Editörler : Pangaea
29 Ağustos 2013 14:52

sayın modotörler bilgiliyim diyenler dpb görüşü

dpb demin görüştüm yetkili ile ben dedim 2012 kpss puanıyla haziranda sözleşmeli imam hatip yerleştim ancak ailevi nedenlerden dolayı başlıyamadım görevime ben bu bu kpss puanıyla diyanetin açacagı kadrolu alıma başvurabilirmiyim dedim dikkat aynı kpss puanıyla evet bavurabilirsin dedi kanunen sorun dedi dedim diyanet engellerse yerleşmisizni kpss puanını tekrar kullanmazsınız ada şuan kkö alımlarında made koymuş merkezi yerleştirme ile b gurubu bir kadroya yerşeeşn veya atanan bir dahai kpss ye kadar puanı kullanmaz diyor bu yanlış dedi dpb dava açacaksınzı ozaman diyor kuruma şayet engel korlarsa danıştaya açıp alımıda erteletiriz sanırım bu kanunen diyatin kanunsuz davramasıdır

dönermagdur
Aday Memur
29 Ağustos 2013 14:54

dediğin gibi olursa hep aynı kişiler atanır ve yer değiştirip dururlar.

2050
Daire Başkanı
29 Ağustos 2013 15:02

ya kardeşim ne aynı kişisi adam ne diyor baksana kaç kişi çıkacak böyle 50 100 bilemedin

2050
Daire Başkanı
29 Ağustos 2013 15:03

benim sıkıntı vardı gidemedim diyanet imsak gibi yanlış yorum yapmış burdayazdıgı yazıyı dahibilmiyo

2050
Daire Başkanı
29 Ağustos 2013 15:05

merkezi yerleştirme ile diyor ve birde bu sözleşmeli zaten kadroluda gitmezsen 1 yıl cezası var o ay

dönermagdur
Aday Memur
29 Ağustos 2013 15:06

Atıyorum benim puanım kpss 90 olsa her atamada başvuru yaparım. kazandığım yeri atıyorum ankara ise şırnaktaki biri ile becaiş yaparım (bu işi para ile yapanlar vardı diyanet harici kurumlarda) sonraki alımda tekrar yerleşirim güzel bir yer onda da aynı şekilde gezer dururum yani. Yani eğer kpss puanı atandığında bir sonraki alıma iptal olmazsa durum bu olur malesef.

dönermagdur
Aday Memur
29 Ağustos 2013 15:10

bu dediğim kişi 4-bli bir çalışandı.

2050
Daire Başkanı
29 Ağustos 2013 15:38

hocam yanlış bilgi senin ki kpss ile kadrolu atanırsan gitmessen 1 yıl cezası var benim dedim degimiz daha dogrusu sözleşmeli alım la yerleşen açıktan anladınızsa kadroluda bu lux yok bir yıl ceza alıyorsun kadrolu alımlara bşvuramıyor vursan sa ataman olmuyor dpb

dönermagdur, 11 yıl önce

Atıyorum benim puanım kpss 90 olsa her atamada başvuru yaparım. kazandığım yeri atıyorum ankara ise şırnaktaki biri ile becaiş yaparım (bu işi para ile yapanlar vardı diyanet harici kurumlarda) sonraki alımda tekrar yerleşirim güzel bir yer onda da aynı şekilde gezer dururum yani. Yani eğer kpss puanı atandığında bir sonraki alıma iptal olmazsa durum bu olur malesef.

dönermagdur
Aday Memur
29 Ağustos 2013 15:41

benim dediğim sağlıkçı ve 4-b li atanan biriydi. Böyle olunca sonra 1 kpss ile 1 atamaya çevirdiler.

ümm-ü eymen
Kapalı
29 Ağustos 2013 15:47

Açıktan alımlarda bazı şartları kurumlar belirleyebiliyor ne yazıkki, bu yetki açıktan alım yapacak kurumlara verilmiş!O yüzden çokda umutlanmayın!

2050
Daire Başkanı
29 Ağustos 2013 17:54

sayın yetkili kendi kafasıan göre şartlar belirler ama adam ne yazmış bi baktınmı maddeye diyanetin kkö alımlarında koymuş merkezi alımla b gurubu bir kadroya yerleşen veya atanan diyor bu ek 2. madde diyor böyle bir madde bize uygulanamaz kanunen 2 .kpss ye kadar bu kpss ile başvuramaz diyor bu iş dpb ilgiendir ir anladınızsa

ümm-ü eymen, 11 yıl önce

Açıktan alımlarda bazı şartları kurumlar belirleyebiliyor ne yazıkki, bu yetki açıktan alım yapacak kurumlara verilmiş!O yüzden çokda umutlanmayın!

2050
Daire Başkanı
29 Ağustos 2013 17:57

http://personelweb.diyanet.gov.tr/IKGM/personel/DuyShow.Aspx?ID=301

2050, 11 yıl önce

sayın yetkili kendi kafasıan göre şartlar belirler ama adam ne yazmış bi baktınmı maddeye diyanetin kkö alımlarında koymuş merkezi alımla b gurubu bir kadroya yerleşen veya atanan diyor bu ek 2. madde diyor böyle bir madde bize uygulanamaz kanunen 2 .kpss ye kadar bu kpss ile başvuramaz diyor bu iş dpb ilgiendir ir anladınızsa

2050
Daire Başkanı
29 Ağustos 2013 17:58

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2008/01/20080109-3.htm

2050, 11 yıl önce

http://personelweb.diyanet.gov.tr/IKGM/personel/DuyShow.Aspx?ID=301

2050
Daire Başkanı
29 Ağustos 2013 18:18

zaman gelsin gerekli yerlere başvuracaz en başta ombudsman

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular