Editörler : Pangaea
03 Eylül 2013 13:17

Önce Zorunlu Hizmeti Tamamlama Düşüncesi Doğru Bir Yaklaşım mı?

herkesin bi doğu görevi tamamlama merakı var..

bu hiç mantıklı değil ben 4yıllık öğretmenim ve şu an görüyorum ki boşu boşuna doğu görevi yazıp kendimi mahvetmişim..

yazacaksın merkezi ve mis gibi çalışacaksın..

ha rotasyon mu? öyle bişey yok..şimdiye kadar rotasyona uğramış bi kişiyi ne gördüm ne duydum ki zaten geçen yıl açıklama yapıldı öğretmene rotasyon olamaz diye..

en kralı ne olur? 2-3 sene sonra ekran açılır tercih yap denir size..siz de yine iyi yer yazarsınız çünkü kötü yer yazma lüksünüz yok..ve hiçkimse size ille de tüm tercihleri yapacaksın diyemez..

en kötüsü ne olur? .çok küçük bi ihtimaldir bu Diyarbakır'da dün hesapladım binde üçlük bir dilime tekabül ediyor..ne mi? resen atama..valilik bakar ki uzak köylerde açık var ya da askere filan gitmiş biri sizi oraya görevlendirebilir veya kadro varsa komple atayabilir ki bu da çok küçük ihtimal..

bunları kimse söylemez..doğu görevi yazmak için kendinizi paralamayın..

s.yazici
Şef
03 Eylül 2013 13:19

katılıyorum size.

korkmax
Müsteşar Yardımcısı
03 Eylül 2013 13:23

Milletin kafasını bulandırıyorlar neymiş doğu göreviymiş zaten 3-5 yıla kadar doğu görevi komple kalkacak çünkü açıkta okul kalmayacak her yel dolunca doğu görevi diye bi şey kalamaz ki..çünkü doğu görevi zırvası doğuya kimse gitmiyor diyeydi..her yer dolunca misyonunu tamamlamış olacak..ve vazgeçilecek..

mantıklı tercih yapın..eğer ki sıralamanız kontenjanın sonlarına yakınsa doğu görevi olmayan ilçe merkezlerini yazın hem rahat edersiniz..

korkmax
Müsteşar Yardımcısı
03 Eylül 2013 13:24

Şunu da söyleyeyim bu ve bundan sonraki yıllarda ek atama olmayacak..

starsonearth
Aday Memur
03 Eylül 2013 13:25

Hocam bu devletten herşey beklenir, riske atmıycam ben.

hakanca2323
Memur
03 Eylül 2013 13:26

4 yıllık ögretmenmişsiniz rotasyonu görmemişsiniz çok ilginç 8.yılıma girecem ben çok gördüm. Eş durumu ile kurtaramayacak olanlarda görecek emin olun.

korkmax
Müsteşar Yardımcısı
03 Eylül 2013 13:27

Pişman olursunuz.. doğu görevi olan yerlerin neden doğu görevi olduğunu gittikten sonra göreceksiniz..

ben şu an diyarbakıra 11 km mesafede bi okulda doğu görevi yapmaya devam ediyorum..11km güzel geliyor değil mi..okulu görmelisiniz..

starsonearth, 11 yıl önce

Hocam bu devletten herşey beklenir, riske atmıycam ben.

korkmax
Müsteşar Yardımcısı
03 Eylül 2013 13:29

kardeş senin ratosyon anlayışın yanlış bence..

sen şu ana kadar istemediği halde yeri değiştirilen birini gördünüz mü..ismen örnek verin rica ediyorum..2 farklı ilçede çalıştım ve diyarbakırın tümünden tanıdıklarım var ve sürekli konuşuyoruz..diyarbakırda bu sayı 15..5000den fazla öğretmen içinde yalnızca 15 kişi resen gönderildi bi yerlere ki onun adı da rotasyon değil..

hakanca2323, 11 yıl önce

4 yıllık ögretmenmişsiniz rotasyonu görmemişsiniz çok ilginç 8.yılıma girecem ben çok gördüm. Eş durumu ile kurtaramayacak olanlarda görecek emin olun.

blgogrt
Müsteşar Yardımcısı
03 Eylül 2013 13:37

2010 ve 2010'Dan önce atananların doğu görevi zorunluluğu kaldırıldı. görmemeniz ondandır belki.

korkmax
Müsteşar Yardımcısı
03 Eylül 2013 13:40

katılmıyorum..atandığım bölgede doğu görevi yazmayan arkadaşlar var..şu anda hiçbir sıkıntıları yok kimse onlara şuraya gitmeye mecbursun diyemez..

sendikalarla görüşüyorum araştırıyorum gözlemliyor ve söylüyorum:

siz istemediğiniz sürece hiçbir güç sizi bulunduğunuz okuldan çıkaramaz..ha ne olur meb der ki rotasyon getirdim hadi herkes değişsin o zaman tamam..ha bunun da bi farkı var o zaman da kesinlikle doğu görevi yapanlar da rotasyona uğrar..

blgogrt, 11 yıl önce

2010 ve 2010'Dan önce atananların doğu görevi zorunluluğu kaldırıldı. görmemeniz ondandır belki.

çilekeş66
Kapalı
03 Eylül 2013 13:42

bence gidebiileceği en iyi yere gitmeli insan nasılsa doğu görevine zırt pırt af geliyo önce doğu görevi yapayım deiyenler hep orada kalıyo ve mağdur oluyo

korkmax
Müsteşar Yardımcısı
03 Eylül 2013 13:43

doğu görevi yaz diyenlerin bi dayanağı da genç yaşta bitirirsin yanılgısı..

iddia ediyorum 5 yıl sonra hiçkimse doğu görevi sözcük grubunu ağzına almayacak çünkü her yer dolacak..

şu anda ben bi okulu seçmiş ve gitmişsem oraya hiçkimse beni oradan başka yere zorla gönderemez vali hariç..

Edeb Öğr
Memur
03 Eylül 2013 13:44

Hocam milletin aklını bulandırmayın lütfen. Benim daha 1. Yılım bitti. 3 yıl Doğu görevi olmayan okulda çalışan ve Doğu görevi olan başka okula gönderilen bi çok kişi gördüm ve duydum. Önemli bir konu bir konuda bu derece net konuşmayın.

korkmax
Müsteşar Yardımcısı
03 Eylül 2013 13:45

Aynen öyle..

yahu o kadar kolay mı sanıyorsunuz doğu görevini..yeri geliyor her gün soba yakıyorsunuz her gün 3 saat git gel yapıyorsunuz servisle; serviste sorun çıkaran öğretmenlerle uğraşıyorsunuz ilçede kalayım diyorsunuz 3 senenizi hiçbir sosyal aktivite olmadan boş boş geçiriyorsunuz..değmez..

çilekeş66, 11 yıl önce

bence gidebiileceği en iyi yere gitmeli insan nasılsa doğu görevine zırt pırt af geliyo önce doğu görevi yapayım deiyenler hep orada kalıyo ve mağdur oluyo

blgogrt
Müsteşar Yardımcısı
03 Eylül 2013 13:47

ben bildiğimi yazdım hocam. sizin rotasyon görmemeniz doğal yani. daha rotasyon zamanları gelmedi 2010'dan sonra atananların.

ha rotasyon şuan var mı bilmiyorum ama normalde vardı.

korkmax, 11 yıl önce

katılmıyorum..atandığım bölgede doğu görevi yazmayan arkadaşlar var..şu anda hiçbir sıkıntıları yok kimse onlara şuraya gitmeye mecbursun diyemez..

sendikalarla görüşüyorum araştırıyorum gözlemliyor ve söylüyorum:

siz istemediğiniz sürece hiçbir güç sizi bulunduğunuz okuldan çıkaramaz..ha ne olur meb der ki rotasyon getirdim hadi herkes değişsin o zaman tamam..ha bunun da bi farkı var o zaman da kesinlikle doğu görevi yapanlar da rotasyona uğrar..

Selim Aydın
Şube Müdürü
03 Eylül 2013 13:48

katılıyorum, ben de rotasyon yaparlar diye ilk atamada doğu görevi olan bir yere gittim, sonra da af çıkardılar kaldık yerimizde.Batıda memleketine yakın il merkezinde çalışan sözleşmeli arkadaşım vardı, hem zorunşu hizmeti affedildi hem de KHK ile olduğu yerde kadroluya geçti misss.

çilekeş66, 11 yıl önce

bagwell34
Şef
03 Eylül 2013 13:49

zaten zorunlu hizmet yazmaktan vazgeçmek üzereyim :d her an evimin yanındaki fıstık gibi okulu yazabilirim :D

Hocam,dediğinizin doğruluğu tartışılır ama bana inandırıcı ve mantıklı geldi.Şimdi size bir şey danışayım.Ben Denizlili olarak aileme yakın bir yerlere atanmak istiyorum.Sizin mantığınızla en kötü bulunduğum şehire yakın olan 4.5.6.hizmet bölgelerini yazıp,geri kalanını ise şehir merkezlerini yazmam daha mı mantıklı?İlla doğu görevi yapacağım diye hakkari,şırnak taraflarına gitmeye gerek yok mu?Ayrıca bu rotasyon ne oluyor?Biraz fazla soru sordum ama yardımcı olursanız sevinirim,tecrübeniz benim için çok önemli

korkmax
Müsteşar Yardımcısı

Kesinlikle milletin aklını bulandırmakla uğraşmıyorum eskiler beni tanır 2010 haziran ek atamasını yaptıran dirençli Türkçecilerdenim..bizden sonra ek atama yapılmadı kimse uğraşmadı..yeterince diretemedi..

ve o zaman bizi kandırdılar dediler aman da git doğu görevini yap bilmem ne..ne oldu 3 senem dolmuş hala ilçedeyim..yazdım başka bi doğu görevi gittim..insan aynı ilçede köyde kötü şartlar altında ne kadar dayanabilir..çok rahat konuşuyorsunuz..insanlar adının doğu görevi olan yerlerin neden oraya bu ismi verildiğini yaşayarak öğrenmesinler bırakın da..

Edeb Öğr, 11 yıl önce

Hocam milletin aklını bulandırmayın lütfen. Benim daha 1. Yılım bitti. 3 yıl Doğu görevi olmayan okulda çalışan ve Doğu görevi olan başka okula gönderilen bi çok kişi gördüm ve duydum. Önemli bir konu bir konuda bu derece net konuşmayın.

korkmax
Müsteşar Yardımcısı
03 Eylül 2013 13:53

yazmasaydı kardeş..kimse ona illa da tercih yapacaksın demedi ki..

yazmadığın müddetçe aynı okulda kalırsın şu an buna bi çözüm getiremediler arkadaşlar..emin olun rotasyon kelimesini kullananlar onun ne olduğunu bilmiyorlar..

rotasyon şudur: belli şartları taşıyan devlet görevlilerinin (5veya 8 yıllık olanlar gibi) devlet eliyle yerlerinin topyekün değiştirilmesidir..

üç beş lokal örnekte söylediğiniz şeyler rotasyon değil..dönem dönem meb'in açtığı tercih sayfalarıdır..bunlara tercih yapmak zorunda değilsiniz çünkü siz seçtiğiniz okulda kalmak durumundasınız bu sizin hakkınız siz orayı seçtiniz..

Edeb Öğr, 11 yıl önce

korkmax
Müsteşar Yardımcısı
03 Eylül 2013 14:00

Söylediğiniz şey çok makul..madem doğu görevi zırvası sizleri çok meşgul ediyor o zaman önce memleketinize yakın olan yerlerin doğu görevlerini yazın sonra da doğu görevi olmayan ve yaşayabileceğinizi düşündüğünüz yerleri yazın..

bakın şu noktada bi uyarıda bulunayım doğu görevi olmayan bi yeri seçtiğiniz andan itibaren uzun süre orada kalabilirsiniz bu bir risk..onun için yaşayabileceğinizi düşündüğünüz antidoğu görevi yerleri yazın bana kalırsa..

ama hakkari şırnak filan değil arkadaşlar..

tartın düşünün hangisi daha makul..doğu görevi yazıp 10 yılda memlekete dönebilmek mi yoksa zaten memleketin doğu görevi olmayan yerini yazıp orada 10 yıl çalışmak mı..

tekrar ediyorum (sınıf öğretmeni değilseniz) hiçkimse sizi zorla bu okuldan çıkacaksın gibi bi durumla karşı karşıya bırakamazzzzz..mahkemesi sonuçlandı geçenlerde..

meb yaptı geçen yıl rehberlikçileri kafasına göre salladı il içerisinde..mahkemeye verildi..kız savunmasında şunu dedi: ben seçtiğim okulda kalmalıyım çünkü orayı ben seçtim benim iznim olmadan beni gönderemezsiniz..sonra bu rastgele yollanan rehberlikçilere tekrar ekran açmak zorunda kaldılar..yaşadık bu süreci..

ahmtottroglu1, 11 yıl önce

Hocam,dediğinizin doğruluğu tartışılır ama bana inandırıcı ve mantıklı geldi.Şimdi size bir şey danışayım.Ben Denizlili olarak aileme yakın bir yerlere atanmak istiyorum.Sizin mantığınızla en kötü bulunduğum şehire yakın olan 4.5.6.hizmet bölgelerini yazıp,geri kalanını ise şehir merkezlerini yazmam daha mı mantıklı?İlla doğu görevi yapacağım diye hakkari,şırnak taraflarına gitmeye gerek yok mu?Ayrıca bu rotasyon ne oluyor?Biraz fazla soru sordum ama yardımcı olursanız sevinirim,tecrübeniz benim için çok önemli

Toplam 172 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi