Editörler : Pangaea

korkmax
Müsteşar Yardımcısı
03 Eylül 2013 14:53

şunu da kaçırmayın sakın, zorunlu olmayan yer yazdıktan sonra bir sene geçer sonra sistem size açılır ve zorunlu görev yaz diye bi şey denir..

yine tekrar ediyorum yazmak zorunda değilsiniz ama şu da bi fırsat SONUÇTA AYNI ŞEHİR İÇİNDE YER DEĞİŞTİRMİŞ OLURSUNUZ ve belki de şu an yazacağınız zorunludan daha makul bi zorunluya gidersiniz..

03 Eylül 2013 14:56

peki sizce bu tercihleri nasıl yapıcaz hocam sıralaması nasıl olucak ondan korkuyorum rastgele mi yazalım yoksa isteiğimizden ilden muhtemek olmayan ile göre mi pfffffff

dasmeer
Kapalı
03 Eylül 2013 14:58

bu böyle ise neden herkes surkeli terch yapmak zorundasın meb sizi atar istedigi yere diyor

kime inanacagız sasırdık vallahi

korkmax, 11 yıl önce

batıdan zorunlu yazarsan zorunlun bitene kadar kimse sana karışmaz..

batıdan zorunlu olmayan yer yazarsan birçok kez sana ekran açılır ve tercih yap denir..ama bu mecbursun demek değildir..istersen yapmazsın tercih ve oradad kalakalırsın buna bi çözüm üretemedi meb..

korkmax
Müsteşar Yardımcısı
03 Eylül 2013 15:00

hocam sıralamayı istediğinz yerden istemediğiniz yere doğru yapacaksınız..memleketten başlayıp yazın işte ilk 10..

sad and tired, 11 yıl önce

peki sizce bu tercihleri nasıl yapıcaz hocam sıralaması nasıl olucak ondan korkuyorum rastgele mi yazalım yoksa isteiğimizden ilden muhtemek olmayan ile göre mi pfffffff

korkmax
Müsteşar Yardımcısı
03 Eylül 2013 15:01

yahu Allah aşkına mantıklı mı bu söylediğiniz..

madem meb sizi her an zorunluya atacaksa o zaman neden şu anda zorunlu olmayan yerleri açmış..her yeri doğu açardı o halde..deli mi meb..

dasmeer, 11 yıl önce

bu böyle ise neden herkes surkeli terch yapmak zorundasın meb sizi atar istedigi yere diyor

kime inanacagız sasırdık vallahi

korkmax
Müsteşar Yardımcısı
03 Eylül 2013 15:02

bakın arkadaşlar sınıfçıysanız bi şey demiyorum vali atar resen boş okula..ama sınıfçı değilseniz hiççç kimse siz istemediğiniz sürece sizi bi yerden başka bi yere atamaz..

korkmax, 11 yıl önce

yahu Allah aşkına mantıklı mı bu söylediğiniz..

madem meb sizi her an zorunluya atacaksa o zaman neden şu anda zorunlu olmayan yerleri açmış..her yeri doğu açardı o halde..deli mi meb..

korkmax
Müsteşar Yardımcısı
03 Eylül 2013 15:07

4 yıldır ondan fazla kişinin tercihini yaptım bu akşam da yine bi bedenci arkadaşın tercihini yapcam şu şekilde..

önce listenin excel halini bi alıyorum elime henüz excel hali yayınlanmadı bekliyoruz ikgm'den..

ikincisi istediğimiz yerlere yakın yerleri bulmak için google maps'i açıyorum..orada yol tarifi al seçeneğine tıklıyorum ve üst kısma bulunduğumuz yeri yazıyorum yani memleket mesela diyarbakır..alttaki boşluğa da direkt okulun ismini ya da okulun bulunduğu köyün ismini yazıyorum..

alttan kaç km olduğu ve kaç saat sürdüğü yazıyor..

bu şekilde hepsini yapıyoruz tabi bize geleceğini düşündüğümüz yerleri yapıyoruz..mesela arkadaşın sıralaması sonlara yakın arkasında 300 kişi var önünde 1200..onun içinde iyi yerleri es geçiyoruz..

sonra önümüzdeki listeyi azaltmak için bu okulların sitelerine giriyoruz fotoğraflarına bakıyoruz ve en beğendiklerimizden beğenmediklerimize doğru sıralıyoruz bitti..

03 Eylül 2013 15:22

gncl

03 Eylül 2013 15:23

hizmet alanlarına falan bakmadan rastgele yazıcam yanii

korkmax, 11 yıl önce

hocam sıralamayı istediğinz yerden istemediğiniz yere doğru yapacaksınız..memleketten başlayıp yazın işte ilk 10..

korkmax
Müsteşar Yardımcısı
03 Eylül 2013 15:24

hayır bak yukarıda sıralamasıyla yazdım..önce listesini al sonra google maps..

dilruha89
Daire Başkanı
03 Eylül 2013 15:29

zorunlu hizmetten vazgeçireceksiniz ulen beniii :D

korkmax
Müsteşar Yardımcısı
03 Eylül 2013 15:32

yine vaz geçmeyin ama puanınıza göre davranın..yukarıda yazdım..

mmmooonnn
Aday Memur
03 Eylül 2013 15:40

yani siz diyorsunuz ki aslında zorunlu hizmet diye bişey yok.. nasıl olsa 3 yıl sonra ya da daha sonra ben tercih etmezsem kimse beni bir yere gönderemiyormuş ya.. mantığım pek almadı da

korkmax
Müsteşar Yardımcısı
03 Eylül 2013 15:43

aynen onu diyorum..

mantığın rahatlıkla alabilir..

komple bi rotasyon çıkmazsa senin iznin olmadan kimse seni biyere yollayamaz..

öğretmenlik Türkiyede var olalı rotasyon olmadı haberin olsun..

o milletin söylediği sistemin açılması durumu..sana sistemi açıyor meb diyor seç..seçmeyebilirsin hakkın var..ya da iyi yer seçersin yine hakkın var..il içerisinde hem de il dışı yok..

mmmooonnn, 11 yıl önce

yani siz diyorsunuz ki aslında zorunlu hizmet diye bişey yok.. nasıl olsa 3 yıl sonra ya da daha sonra ben tercih etmezsem kimse beni bir yere gönderemiyormuş ya.. mantığım pek almadı da

crabnet355
Müsteşar
03 Eylül 2013 15:48

başığı açan art niyetlidir.milletin aklını bulandırıyorsun..3 sener sonunda rotasyona uğrayıp batıdan doğuya gideni gördüm..zaten yönetmelikte var ve yapılıyor

dilruha89
Daire Başkanı
03 Eylül 2013 15:48

hocam edebiyatçıyım sıralamam 310 zorunlu hizmetin çok da kötü olmayan yerlerini yazdıktan sonra bir kaç tane 3. bölge yazsam nasıl olur sizce mantıklı mı ??

korkmax, 11 yıl önce

yine vaz geçmeyin ama puanınıza göre davranın..yukarıda yazdım..

korkmax
Müsteşar Yardımcısı
03 Eylül 2013 15:51

yanlış arkadaşım o dediğin rotasyon değil senin gibi doüğu görevini hemen yapmayı geçiştirmeyi düşünenlerin önlerine ekran çıktığında biyerleri yazma telaşıdır..kimseyi zorla bi yere gönderemez meb bundan önceki 3 sayfayı okumanı tavsiye ederim..beni bilen bilir tanır ayrıca art niyetli olup olmadığıma editörler karar verir ve şu an bu başlık "editörün seçimi" başlığı altında duruyor fark ettiysen..

crabnet355, 11 yıl önce

başığı açan art niyetlidir.milletin aklını bulandırıyorsun..3 sener sonunda rotasyona uğrayıp batıdan doğuya gideni gördüm..zaten yönetmelikte var ve yapılıyor

korkmax
Müsteşar Yardımcısı
03 Eylül 2013 15:55

hocam değişkenler şunlar..

yaşamak istediğin yer......evlilik.....sosyal aktiviteler......yol masrafı.....öğrenci başarısı.....

bunlara daha eklenir..karar sizin..değerlendirin seçin..yola özellikle dikkat edin google maps'ten bakın..3. bölgeler için bi şey demiyorum iyisi de var kötüsü de..puanları verenler bazen gelip okula bakmamış oluyor bunu da gördüm..

dilruha89, 11 yıl önce

hocam edebiyatçıyım sıralamam 310 zorunlu hizmetin çok da kötü olmayan yerlerini yazdıktan sonra bir kaç tane 3. bölge yazsam nasıl olur sizce mantıklı mı ??

crabnet355
Müsteşar
03 Eylül 2013 15:58

neden anlamıyorsun kız kendi ağzıyla dedi 3 yılım doldu haberim bile yoktu okul müdürü dedi ki x iline zorunlu hizmet için atanmışsın diye neden yanlış bilgi veriyorsun anlamıyorum bu seneki il dışı klavuzunda da vardı zorunlu hizmet yükümlüleride tercih edecek etmeyenler resen atanacak diye.. senin karıştırdıığn nokta şu 2010da doğu affı geldi ve 3 sene uygulanmadı sene 2013 uygulandı bilmem anlatabiliyormuyum

korkmax, 11 yıl önce

yanlış arkadaşım o dediğin rotasyon değil senin gibi doüğu görevini hemen yapmayı geçiştirmeyi düşünenlerin önlerine ekran çıktığında biyerleri yazma telaşıdır..kimseyi zorla bi yere gönderemez meb bundan önceki 3 sayfayı okumanı tavsiye ederim..beni bilen bilir tanır ayrıca art niyetli olup olmadığıma editörler karar verir ve şu an bu başlık "editörün seçimi" başlığı altında duruyor fark ettiysen..

pdremr
Aday Memur
03 Eylül 2013 16:00

bilgi vermekten ziyade insanları yönlendirmeye çalışır gibi bir halin var

Toplam 172 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi