Editörler : E.Kayı Han
04 Eylül 2013 01:19

Kurumlar arasi geçişi engelleyen beş yil meselesi

Kurumlar arası geçişi beş yıl boyunca engelleyen yasa maalesef hayatımızı karartmayı başardı. Kimse bu durum karşısında ne yapılabilir, nasıl çıkar bir yol bulunur diye çabalayan kimse yok maalesef buna hem ana muhalefet partisi ve memurlar netin yöneticilerde dahil. Bize ses olacaklarda sessizliğe gömüldü. Tabii başına gelmeyen bilemez. 2011 yılında kadro mağduru edildik. Daha sonrada bu beş yıl meselesi. Biz mağdur edilmek için yaratıldık herhalde..

ode_ode
Şef
04 Eylül 2013 23:09

Kimse sesini cikarmiyor herkes durumun farkında ama hak aramaya yanasmiyor.Calmadigim kapi sormadigim yer yazmadigim dilekçe kalmadi en son calisma bakanligi bizimlemilgili bir konu değil dedi allah devletin cikardigi kanunlarLa kimseyi magdur etmesin çünkü cikarilan kanunu üzerine alan yok muhatap yok değişim yok yok yok yok koca bir boşluk bir hic elimizde uç çocuk yap diyorlar beş yil nakil olamaz es durumu da dahil diyorlar

justmuro
Kapalı
05 Eylül 2013 08:49

geçtik kadroya dpb den görüş geldi

nur_0606
Kapalı
05 Eylül 2013 09:14

arkadslar ben dava acacagım kesin kararlıyım eşim zorunlu hizmete tabi personel ve tayin isteyip gelemedigine dair yazı da var. kadroya geçip karsı taraf kabul ettikten sonra ünivesitemden red alınca dava acacagım.

nur_0606
Kapalı
05 Eylül 2013 09:25

418 57 76 415 40 00 BAŞBAKANLIKTAN RANDEVU ALMAK İSTEDİGİMİZİ ( BÜYÜK İHTİMALLE ALAMICAGIZ RANDEVU ) 5 YILDAN DOLAYI EŞİMİZİN YANINA GİDEMEDİGİMİZİ SÖYLERSEK EN AZINDAN SESİMİZİ DUYURMUŞ OLURUZ..

malibay0106
Memur
05 Eylül 2013 09:50

Justmiro kardeş işte hemen bir altındaki yorumada bakarsan herkez geçti ama 657'nin 97 maddesinin A bendeni 97. Maddenin A bendinde ki 6 aylık bekleme süresini 97. Maddenin A bendinde kiayrıca 94. Maddenin 2. ve 3. Fıkrasına uygun olarak 6 aylık bekleme süresi ne olacak muaffakiyet diyorsunuz ama işkur tamam ama işkur dışında çalışan binlerce kişi var

Ayrıca işkurda 2012 puanını tekrardan kullandıracak mı? yani herşey o açıklama ile olmuyor muallakta HELEKİ ZORUNLU HİZMETİ OLANLAR?

kısaca demek istediğim geçende bu kadro işini konuşurken söyledim sözle ağızdan söykenmiş sözlere güvenemedim. Allah herkezin yar ve yardımcısı olsun.

justmuro, 11 yıl önce

geçtik kadroya dpb den görüş geldi

memoli4412
Aday Memur
05 Eylül 2013 09:52

kadroya en erken nezaman geçeriz arkadaşlar kimseden ses çıkmıyor.

justmuro
Kapalı
05 Eylül 2013 10:51

dava açılıcak o zaman.bende söyledim adalet bakanlıgında vermıyolar dıye.işkur verıyomus belkı o da vermez .aammmaaannnn nasıl bı memleket arkadas ya hersey sıkıntı

malibay0106, 11 yıl önce

Justmiro kardeş işte hemen bir altındaki yorumada bakarsan herkez geçti ama 657'nin 97 maddesinin A bendeni 97. Maddenin A bendinde ki 6 aylık bekleme süresini 97. Maddenin A bendinde kiayrıca 94. Maddenin 2. ve 3. Fıkrasına uygun olarak 6 aylık bekleme süresi ne olacak muaffakiyet diyorsunuz ama işkur tamam ama işkur dışında çalışan binlerce kişi var

Ayrıca işkurda 2012 puanını tekrardan kullandıracak mı? yani herşey o açıklama ile olmuyor muallakta HELEKİ ZORUNLU HİZMETİ OLANLAR?

kısaca demek istediğim geçende bu kadro işini konuşurken söyledim sözle ağızdan söykenmiş sözlere güvenemedim. Allah herkezin yar ve yardımcısı olsun.

malibay0106
Memur
05 Eylül 2013 11:01

Bu torba yasa kapsamında alınmnış örnek karar dha yok ki 1 2 yıldan önce olacağını sanmıyorum. Ayrıca hadi oldu diyelim sen davayı açtın bu sırada diğer kurum beklemez ki hazır elindeki işten de olursun

Dediğin gibi herşey sıkıntı. Hayırlısı.

justmuro, 11 yıl önce

dava açılıcak o zaman.bende söyledim adalet bakanlıgında vermıyolar dıye.işkur verıyomus belkı o da vermez .aammmaaannnn nasıl bı memleket arkadas ya hersey sıkıntı

justmuro
Kapalı
05 Eylül 2013 11:50

elimdeki işten niye olayım ki en fazla muvafakat vermez devam ederim

malibay0106, 11 yıl önce

Bu torba yasa kapsamında alınmnış örnek karar dha yok ki 1 2 yıldan önce olacağını sanmıyorum. Ayrıca hadi oldu diyelim sen davayı açtın bu sırada diğer kurum beklemez ki hazır elindeki işten de olursun

Dediğin gibi herşey sıkıntı. Hayırlısı.

frenk63
Aday Memur
05 Eylül 2013 15:31

bu işe bir çözüm bulunmalı arkadaşlar. Bizim amacımız daha önce nasıl 2011 yılında kadro verildi ise aynı şartlarda kadro istiyoruz Bunun düzeltilmesi için ben elimden geleni yapıyorum. Bütün siyasi tanıdıklarımı, tanımadıklarımı, parti genel merkezlerini, bakanlıkları hepsini arıyorum, Ama maalesef tek kişiyle iş olmuyor. Bakım memurlar net bir haftadır ha bire öğretmenler için ana başlıktan haber yapıyor. Ama sözkonusu biz olunca herkes susuyor....

ode_ode
Şef
05 Eylül 2013 16:18

Eger dava acacaksan istifa etmeyeyim bekleyeyim ben dava acamiyorum cunku uzun surer dediler oglumla yalnızım bekleyemicem ne kadar surerki dava beni özelden bilgilendirebilir misiniz

nur_0606, 11 yıl önce

arkadslar ben dava acacagım kesin kararlıyım eşim zorunlu hizmete tabi personel ve tayin isteyip gelemedigine dair yazı da var. kadroya geçip karsı taraf kabul ettikten sonra ünivesitemden red alınca dava acacagım.

ode_ode
Şef
05 Eylül 2013 16:21

Arkadaşlar muhalefet parti liderlerine mail atalim fax cekelim yada basbakanla goruselim bizi baskasi dinlemez de anlamaz da

ode_ode
Şef
05 Eylül 2013 21:22

Arkadaşlar memurlar net formlari takip etmiyor galiba beş yil nakil yasagini gündeme getirmiyor personel daire baskanligi görüş bildirdi fakat es durumu tayinleri gene engelli ve aciklama olarak personel daire baskanligindan memur bu yasanin es durumunu engellemek için yapildigini söyledi ne kadar doğru bilemiyorum.memurlar netin haber gönder kismindan gönderin maillerinizi mesajlarinizj belki bizi önemseyen birileri olur dosya ekle kismina da bisey ekleyin herhangi bisey belki boyle duyarlar sesimizi

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi