Editörler : E.Kayı Han

Kapalı
18 Aralık 2006 13:39

İkinci Dünya Savaşı ne zaman başladı?

İLANDIR...

İkinci Dünya savaşı ne zaman başladı?

İkinci Dünya Savaşı ne zaman bitti?

Bu konularda geniş yorum yapabilecek arkadaşlara ihtiyaç vardır. Somut durumlar artık veri kabul edilmediği için bu savaşın başlangıcını Habil'le Kabil arasındaki ilk kavgaya kadar götürebilecek ve ekstrem destekler sağlayabilecek arkdaşlara ihtiyaçlar vardır. Müracatlarınızı "lisan-ı zehra" rumuzlu üyeye yapabilirsiniz...

lisan-ı zehra2
Kapalı
18 Aralık 2006 13:44

ben ikinci dünya savaşının başlangıcı olarak Almanya -SSCB arasında yapılan 24 ağustos 1939 tarihli salduırmazlık paktı olarak görüyorum..

Bu pakt kurulmuş olamsyadı şayet Alamanya asla polonyaya 9 gün sonra 1 Eylül de savaş ilan etmeye- yecekti..

...

Othello
Yasaklı
18 Aralık 2006 13:47

zehra çok komiksin ya :))))

2.dünya savaşı eninde sonunda patlak verecekti

çünkü savaşa ihtiyaçları vardı

savaşı isteyecek en son devlet sovyetlerdir çünkü hiçbir

hazırlıkları yoktur

almanlar savaşa 1 milyon askerden fazla askerle girmişlerdir

bunların hepside hazırlıklıdır

ayrıca uçaklar ve tanklar cabası

geçit yapmak için bunları hazırlamadılar herhal..

DoguBatı
Kapalı
18 Aralık 2006 13:49

Ben de savaşın savaş hukukundaki tanımlamalarını bir tarafa atarak (çünkü önemsiz, boşunu tanımlamışlar adamlar...) 1871'de Almanya'nın milli devletini kurmasıyla ilişkilendiriyorum ve 1871'de Almaya'nın milli devletini kurmasıyla İkinci Dünya Savaşı başlamıştır diyorum. Alman milli devleti kurulmasaydı savaş olmayacaktı...

Eğlenmek isteyen buraya gelsin arkadaşlar. Ki daha savaşın bitişiyle ilgili olayı(hitler'in intiharı) hiç konuşmadık...

Habil'le Kabil'e uzanan bir yorum bekliyorum sizlerden...

DoguBatı
Kapalı
18 Aralık 2006 13:54

EVET nerde eksterm yorumlar...Hadi arkadaşlar sınırsız özgürlük tarihi bozma hakkı veriyor bizlere...Hadi yeniden yazalım şu tarihii.....

lisan-ı zehra2
Kapalı
18 Aralık 2006 13:57

othello siyasal ideolojinin mensubu ve bu idoloji de en önemli yeri olan SSCB nin

işlemiş olduğu savaş suçaları savaş öncesi ve sonrası suçları..

maalsef senin buradaki edebiyatın temizleyemez çok acı ama durum vahim burada..

Doğu batı yağmur adamı izlemişmiydin..Dustin Hofmann vardı oarada senin gibi ezberci bilgilere takılıp kalmış saplantılı birini canlandırıyordu..

Prof.HakanMeTe
Kapalı
18 Aralık 2006 14:02

dinle lisanı sahtekar...

amerikancı kapitalist ve fethullahçı zat...

sosyalizme bu kadar arsızca saldırmandaki asıl amacınızı biliyoruz...

en çok da siz fethullahçı ve tarikatçiler saldırır...

çünkü şeyhiniz din tacirliği ile katrilyonluk servete sahip tam anlamıyla birer kapitalisttir...hem de amerikancı...

sosyalizme olan kininiz nefretiniz ağız dolusu küfürlerinizin sebebi belli...

ve ayrıca lisanı sahtekar...

sen ve şeyhin de birer amerikancı olarak...

amerikanın soğuk savaş ağzıyla konuşuyorsunuz...

bütün kinizi düşmanlığınızın kaynağı orası...

siz yeşil kuşakçı amerikancısınız...

dinci kapitalist ve amerikancı...

daha kimbilir ne kadar yalan ve iftira atacaksınız sosyalizme...

zorunuza giden tek şey...işçi sınıfının dünya üzerinde bir ilk olarak kendi iktidarını kurmuş olmsaıdır...

sizin katrilyonluk kapitalist patronunuz ve şeyhiniz de...işte bu kapitalit taraflılığından...amerikan uşaklığından dolayı düşman işçi sınıfı iktidarına...yani senin anlayacağın sosyalizme...

lisan-ı zehra2
Kapalı
18 Aralık 2006 14:04

prof beyinli bu saçama sapan mantıksuız yorumlarını kendine sakal ve beyin denen krıntıdan biraz ahberin varsa onu biz egöster..İlkokul öğrencisinden bile daha beter cümlelrin sloganalrın ve garip suçalmaların var..

biraz akıllı olduğunu ispat et bize yaa utanalım.

DoguBatı
Kapalı
18 Aralık 2006 14:08

"lisan-ı zehra demiş ki":

"Doğu batı yağmur adamı izlemişmiydin..Dustin Hofmann vardı oarada senin gibi ezberci bilgilere takılıp kalmış saplantılı birini canlandırıyordu.."

CEVAP: Bahsettiğiniz filmi izledim. Sanırım siz de bu durumda Tom Cruise oluyorsunuz vasat rolünüzle...

Dustin Hoffman bie "otistik"i canlandırıyordu o filmde ve salt nesnel gerçekliklerle ilgileniyordu. Nesnel gerçekliklerin etketlenmesi, poşetlenmesi,cilanması sizin için çok yüce bir değer,çok önemli bir olgu gibi görünüyor. Ben de sizin oynamak istediğiniz bu oyunu oynamak istedim bu başlıkla. fena mı oldu? Bakalım nerelere varacak eğer katılan olursa bu oyunumuza... Bunda kızacak birşey ebn bulamıyorum...Sizin silahınızla sizi vuruyorum...

Prof.HakanMeTe
Kapalı
18 Aralık 2006 14:10

'ABD, çocuklarını barışa feda etti'

Abdullah Gül, "Dünya barışı için son 50 senede dünyada en çok Amerikalılar kendi çocuklarını feda etmişlerdir" dedi

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, dünya barışını korumak için, en çok ABD'lilerin kendi çocuklarını feda ettiğini söyledi. Takvim gazetesine açıklamalarda bulunan Gül'ün mesajlarının satırbaşları şöyle:

"Dünya barışı için, barışı korumak, barışı yapmak için, son 50 senede dünyada en çok Amerikalılar kendi çocuklarını feda etmişlerdir. İkinci ülke kim? Türkiye. Böyle köklü gelen bir şey var. İşbirliğimiz gayet sağlam.

Soğuk Savaş döneminde de önemliydi, ama şimdi çok daha fazla önemli. İşbirliğine ihtiyacımız var.

Muhakkak ki bir ailenin içinde bile farklı anlayışlar, görüşler olur. Ama önemli olan ortak hedefler ve çıkarlardır. Bir problem söz konusu değil."

AKP'den tepki: ABD bir yalan imparatorluğu

Gül'e AKP'den şu tepki geldi:

Abdullah Çalışkan (Adana): ABD'liler barışı korumadı, barış havariliğine soyundu. Kaybedilen askerler, barış uğrunda ölen askerler mi?

Yoksa dünya hegemonyası, ABD imparatorluğu için ölen askerler mi? ABD için barış anıtı dikilen bir ülke yok. Bu, ABD için utanç verici bir durum.

ABD bir yalan imparatorluğu üzerine kuruldu, bu yalanına devam ediyor. ABD'nin barışına dünyanın ihtiyacı yok. Kıtasına çekilirse o zaman dünya barışı sağlanır.

Mehmet Dülger (Antalya): Türkiye'nin ABD ile arasında stratejik ilişki yok. Bir stratejik ilişkide, ne yapıyorsan bildirmek zorundasın. Ama ABD bize bildirmiyor. Bize, "Asker geçsin, müsaade edin" diyorlar. Sonra da askerin kafasına çuval geçirirsin. Olmaz böyle şey.

ANKARA Milliyet

kaynak: http://www.milliyet.com.tr/2006/05/16/siyaset/siy03.html

işte siz akp lilerin...

fethullahçı din tacirlerinin zihniyeti bu...

işte sizin değerleriniz bu....

barış havarisi diye övdüğünüz...kul köle uşak olup biat ettiğiniz, icazet aldığınız amerika...

Prof.HakanMeTe
Kapalı
18 Aralık 2006 14:15

emperyalist katil işgalci abd yi barış yanlısı diye övmek ne demek...

katil emperyalist abd yi şirin göstermek işte buna denir...

abd yi barış yanlısı...barış elçisi gören akp zihniyeti...

sanki guatanamo da işkence yapan abd değildi...

sanki ırak ı işgal eden abd değildi..

sanki ıraklıların tepesine binlerce ton bomba atan abd değildi...

sanki ebu galip de ıraklılara işkence eden abd değildi...

sanki ıraklıları camide katleden abd değildi...

sanki binlerce filistinlinin katili, israilin destekçisi abd değildi...

sanki abd milyonlarca müslümanın katledip, babasız, annesiz, evsiz barksız, yurtsuz, işkenceyle sakat etmemişti...

işte katil emperyalist abd, işbirlikçisi uşak akp...

DoguBatı
Kapalı
18 Aralık 2006 14:15

İLANDIR...

İkinci Dünya savaşı ne zaman başladı?

İkinci Dünya Savaşı ne zaman bitti?

Bu konularda geniş yorum yapabilecek arkadaşlara ihtiyaç vardır. Somut durumlar artık veri kabul edilmediği için bu savaşın başlangıcını Habil'le Kabil arasındaki ilk kavgaya kadar götürebilecek ve ekstrem destekler sağlayabilecek arkdaşlara ihtiyaçlar vardır. Müracatlarınızı "lisan-ı zehra" rumuzlu üyeye yapabilirsiniz...

EVET bakın iki tane müthiş yorum yapıldı bile....Hadi korkmayın tarihe dokunmanın sınırsız özgürlüğünü yakalayın ve onu değiştirin...

Prof.HakanMeTe
Kapalı
18 Aralık 2006 14:28

katil emperyalist abd...işbirlikçi uşak akp...

zapsu "bu adamı devirmeyin , süpürmeyin, kullanın"...sözü kulağınıza küpe olsun...

Othello
Yasaklı
18 Aralık 2006 14:34

zehra senin sapantıların tarihi ve gerçekleri bağlamaz

sovyetlerin savaş suçu mu?

adamların ülkesi işgal edilmiş sen ne yazıyoprsun

yunanlılar bizi işgal ettiklerinden savaş suçumu düşünücektik

naziler tarihin gördükleri en büyük katliamları yaptılar

oralarda...

ya öyle abes şeyler yazıuoyrsunki cevap bile vermemek lazım

aslında ya neyse...

lisan-ı zehra2
Kapalı
18 Aralık 2006 14:39

Othello

bana sadece İkinci dünya savaşı öncesi ve sonrası SSCB nin icraatlarını anlat diyorum ya Alamnyadan esir işçi talepleri Polonyayı doğudan işgalini anlat..

...

Othello
Yasaklı
18 Aralık 2006 14:40

anlatayıroumda halen bozuk plak modundasın yahu :))

lisan-ı zehra2
Kapalı
18 Aralık 2006 14:41

bir şey anlatmamışsın ki

şiir misali düşüncelerini düzensizce

alt alta sıralamışsın..

...

lisan-ı zehra2
Kapalı
18 Aralık 2006 14:43

ayrıca bozuk plak modunda olma ifadesi de sana yakışır ..SAbahtan beri tek bir bilgi ileri sürmeden duygusal acındırmalar yaparak rusyayı savunan ya da savunma mıoduna giren ben değilim sensin !

Prof.HakanMeTe
Kapalı
18 Aralık 2006 14:47

lisanı zahtekar

yani akut amerikancı...islamcı kapitalist, din taciri tarikatçı ve de bop cu fetocu ...

senin pervasızlığının, saldırganlığının ,derdinin, yaranın, kininin, nefretinin nedeni açık...

işçi sınıfı iktidarına, yani sosyalizme neden düşman olduğun belli...

çünkü siz kapitalizme biat etmiş..emperyalizmden medet umuyor...amerikayı barış havarisi olarak görüyorsunuz...

zapsu: "bu adamı devirmeyin, süpürmeyin, kullanın"

işte sizin gerçek yüzünüz...kime hizmet ettiğiniz, yönünüzün neresi, efendinizin kim olduğu....

Othello
Yasaklı
18 Aralık 2006 14:51

abes iddilarına karşın bu kadar oluyor,

zaten uzun uzadıya yazsam okunmaz sende saplantılarınla

hareket edip aynı eksende şeyler yazacaksın vs

tarihi gerçekleri görmezden geliyorsun kısaca

madde madde yazıyorum

1-) 2. dünya savaşı kaçınılmazdı

2-) Hitler almanyada komünistleri keserek iktidara geldi

3-) Hitler tüm söylemlerini anti-komünist hareket üzerine

kurdur (tıpkı sizler gibi)

4-) Hitlerin sovyetlere saldıracağını o zaman 2 yaşındaki

bebeler bile biliyordu

5-)sovyetler savaşın tarihin ertelemek için ellerinden geleni

yaptılar

6-) sovyetler savaşa hazırlanmyaa başladır

7-) sovyetler bu bağlamda fabrikaları doğuya taşıdılar

8-) sovyetler alamanların kullacakları muhtemel tüm yol ve

ikmal bölgelerini polonya ve finlandiyaki dahil ele geçirerek

bertaraf ettiler

(sen buna işgal diyorsun)

9-) naziler sovyetlere karşı saldırıya başladıklarında

sovyetler geri çekilmeye başlamıştır

ve Stalingrad önlerine kadar sürmüştür

stalingradda tarihin gördüğü en büyük tank savaşını kazanarak

ilerlemeye başlamışlardır

10-) naziler polonyada ve sovyet topraklarında büyük katliam

yapmışlardır toplama kamplarıda ayrı konu

nazilerin pek çok deneyinde sovyet vatandaşları kullanılmıştır

11-) sovyetler berline yaklaşınca müttefikler sovyetler

tüm almanyayı almasınar diye çıkartma yapmışlarıdr

birde utanmadan zaferi kendilerine mal ediyorlar

DoguBatı
Kapalı
18 Aralık 2006 15:04

siz ikinci dünya savaşını nisanda bitirirken elim kolum bağlı kalamazdı herhalde. Savaş bitmiş ama insanların hebri yok! Tarihçilerde yanlış yazmışlar! Amerikan japon savaşı birden bire cereyan etmiş sanki! Japonya savaşın içinde değildi sanki! Bundan sonra olanlar ağustos ayında olanlar bu savaşın dışında başka bir hadise!

Allahaşkına bu mu tarih!Utanın be!

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi