Editörler : E.Kayı Han
«45678910111213141516

mahmut27
Memur
02 Ekim 2013 21:33

Sayın editör verdiğiniz maile mesaj attım.cevap gelmedi.sizden de talepte bulundum.haber yapan sitelere teşekkür ettim forumdanacaba memurlar nete örnek olur mu diye. siz sildiniz .daha ne yapmam gerekiyor söyler misiniz.?

SevkiSevilesin, 11 yıl önce

Sayın abdurrahim56 sizin bu konu ile ilgili yazılı bir talebiniz olmadı.

Sayın mahmut27

Konuyla ilgili seninle yazışmıştık.Senin yazdığını ve benim yazdığım cevabı buradan paylaşıyorum.

""Mahmut27:sayın hocam vaiz adaylarının yazılı puanlarımızla atanmak istediğini memurlar nete haber yaptırabılır misiniz?ya da yol yöntem?

Kime:mahmut27 Ne zaman 29 Eylül 2013 23:05 Konu Cevap:vaiz ataması Mesaj Üstad; [email protected] adresine mail gönderebilrsiniz yahut http://uye.memurlar.net/profile.aspx?id=669025 linkine mesaj gönderebilirsiniz hocam"".

Şimdi ben mi suçluyum hocam söyleyin bakalım??

SevkiSevilesin
Müsteşar Yardımcısı
02 Ekim 2013 21:46

Hocam ilettiğim mail adresine gönderdiğiniz mailin karşılığında size cevap verilmemiş olması mailinizin okunmadığı anlamına gelmez.

Okunduğuna ve değerlendirildiğine emin olabilirsiniz.

Link paylaşımına gelince bu konuda sizi özelden defaatle ikaz ettim.Site kuralları gereği link paylaşımı yasaktır.Uyarmalar sonucu devam edilmesi durumunda ceza-i işlem uygulanır.

Selamlar.Saygılar.

mahmut27, 11 yıl önce

Sayın editör verdiğiniz maile mesaj attım.cevap gelmedi.sizden de talepte bulundum.haber yapan sitelere teşekkür ettim forumdanacaba memurlar nete örnek olur mu diye. siz sildiniz .daha ne yapmam gerekiyor söyler misiniz.?

fatih hoca
Aday Memur
02 Ekim 2013 21:49

Haber sitemizi gerek mail yoluyla gerekse telefonlar aracılığıyla, "vaizlik yazılı sınavını kazanan adayların, sözlü mülakat olmadan direk kadroya atanları" yönünde bilgiler gelmektedir.
Bazı adayların ise farklı web sayfalarında ve forum köşelerinde bunu dile getirmesi üzerine, haber sitemiz harekete geçerek Diyanet İşleri Başakanlık yetkilileriyle konu üzerinde görüşlerini aldı.
Yetkililer; ""vaizlik yazılı sınavını kazanan adayların, sözlü mülakat olmadan direk kadroya atanları"nın söz konusu olmadığını ve bunun imkansız olduğunu diler getirdiler.
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın böyle bir riski göze alamayacağını, adayların Kurban Bayramı sonrası sözlü mülakat sınavına hazır olmaları gerektiğini belirttiler.
5300 yakın adayın vaizlik yazılı sınavına girdiğini, bunlardan
2 bin 829 adayın yazılı sınavını kazandığını söyleyen yetkililer, Diyanet işleri Başkanlığımıza
2 bin 950 kadro vaizlik kadrosu ayrılmıştır. Şimdi yazılı sınavını kazanan 2 bin 829 aday Kurban Bayramı'ndan sonra sözlü sınava alınacak ve kazanan adaylar vaiz olarak görevlerine başlayacak. 2 bin 950 kadro vaizlik kadrosunun dolmaması halinde yeniden sınav yapılacaktır" dediler.
Bunun bir çok örneği olduğunu dile getiren yetkililer, "Murakıplık sınavında da buna benzer bir durum yaşandı. Murakıplık için ayrıca yeniden bir sınav açtık. Vaizlik sınavında da bu durum söz konusu olacak" dediler

hafız3339
Memur
02 Ekim 2013 21:57

arkadaşlar bu iş böyle diyanet yetkilileri ile görüşmekle falan olmazzzzzz.. bu diyanetin hakkından ancak siyaset gelirrrrrr. bakan milletvekili ancak bu şekilde olurrrr. geçen yeerlilikte mülakatı kaldırdılarrrr. vaizlikte neden olmasınnnnnn...

mahmut27
Memur
02 Ekim 2013 22:15

görevde yukselmede 1999da görevde olup ön lisans mezunlarını lisans mezunu kabul etmek söz konusu oluyor da yazılıyı geçmiş hepsi ilahiyat mezunu arkadaşlar için yazılı puanıyla atama söz konusu olmuyor.personeline güvenilmemesi personelinde güvenini kaybetmesine yol açıyor.müftülük sınavında koca koca vaizleri çocuk gibi azarlamış komisyondaki bazı hocalar. 5 dakikada seviyemin ölçülmesini istemiyorum.belki bilmediğim yerden soracak ilk soruyu cevaplayamayınca kafam takılacak diğerlerine de cevap veremeyeceğim.panik atağım var.ne olacak........... 20 tane komisyon aynı puanlamayı nasıl yapacak.biri bol puan verirken diğeri kısacak. kamuoyuna arz olunur.

fatih hoca, 11 yıl önce

Haber sitemizi gerek mail yoluyla gerekse telefonlar aracılığıyla, "vaizlik yazılı sınavını kazanan adayların, sözlü mülakat olmadan direk kadroya atanları" yönünde bilgiler gelmektedir.
Bazı adayların ise farklı web sayfalarında ve forum köşelerinde bunu dile getirmesi üzerine, haber sitemiz harekete geçerek Diyanet İşleri Başakanlık yetkilileriyle konu üzerinde görüşlerini aldı.
Yetkililer; ""vaizlik yazılı sınavını kazanan adayların, sözlü mülakat olmadan direk kadroya atanları"nın söz konusu olmadığını ve bunun imkansız olduğunu diler getirdiler.
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın böyle bir riski göze alamayacağını, adayların Kurban Bayramı sonrası sözlü mülakat sınavına hazır olmaları gerektiğini belirttiler.
2 bin 829 adayın yazılı sınavını kazandığını söyleyen yetkililer, Diyanet işleri Başkanlığımıza
2 bin 950 kadro vaizlik kadrosu ayrılmıştır. Şimdi yazılı sınavını kazanan 2 bin 829 aday Kurban Bayramı'ndan sonra sözlü sınava alınacak ve kazanan adaylar vaiz olarak görevlerine başlayacak. 2 bin 950 kadro vaizlik kadrosunun dolmaması halinde yeniden sınav yapılacaktır" dediler.
Bunun bir çok örneği olduğunu dile getiren yetkililer, "Murakıplık sınavında da buna benzer bir durum yaşandı. Murakıplık için ayrıca yeniden bir sınav açtık. Vaizlik sınavında da bu durum söz konusu olacak" dediler

deza12
Aday Memur
02 Ekim 2013 22:19

memurlarnet mülakatlara savaş açmış bizi neden duymuyor

hasan0133
Aday Memur
02 Ekim 2013 22:24

arkadaşlar dini haberler.com. haberi zafer edasıyla vermiş .sanki seviniyorlar

mahmut27
Memur
02 Ekim 2013 22:27

memurlar net haber yapacak mı yapmayacak mı?

mahmut27
Memur
02 Ekim 2013 22:30

hangi haberi

hasan0133, 11 yıl önce

arkadaşlar dini haberler.com. haberi zafer edasıyla vermiş .sanki seviniyorlar

deza12
Aday Memur
02 Ekim 2013 22:39

http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr/Forms/pgApplicationEx.aspx

mahmut27
Memur
02 Ekim 2013 22:47

memuralar net bizden yana mı yoksa diyanetten yana mı?yeterliliği olmayan binlerce lise mezunu fahrinin atamasını yaparken eli titremeyenlerin şimdi mi elleri titriyor?ilahiyat meunlarını murakıplığa alma kuran kursu hocalığına alma.vaizliğe de almazlar sa psikolojimizin ne hale geleceğini düşünüyorlar mı ya da umurlarında mı?İnsanların elinden ve dilinden emin olmadığı kişiler iman etmemişdir' diyen Peygamberimiz aleyhisselemken hakları ve hukukları hakkında insanların emin olmadığı kurumlar için ne demeliyiz bilemiyorum.diyanetin kursunda devletin lise ve üniversitesinde okudum alimsem de cahilsem de ne verdiler se onu aldım.şeriat fakültesi mezunu değilim.keşke olabilseydim.bu sistemin yetişdirdiği vatandaşım.niye güvenilmiyoruz anlayamıyorum......................

hasan0133
Aday Memur
02 Ekim 2013 22:49

diyanet sözlü sınav olmadan olmaz vaizlik demiş

mahmut27, 11 yıl önce

hangi haberi

02 Ekim 2013 23:33

2950 büyüktür 2829dan öyleyse boş bırakılmasın atama yapılsın

fatih hoca, 11 yıl önce

mahmut27
Memur
02 Ekim 2013 23:36

memurlar net sesimiz olmadı sesimizi duymadı diyanet gibi konuştu.

mikailmiral, 11 yıl önce

hasan0133
Aday Memur
02 Ekim 2013 23:37

SEN GEL DE DİYANETE ANLAT

mikailmiral, 11 yıl önce

02 Ekim 2013 23:45

Mülakatta neyi eleyeceksin? Madem bidaha sınav yapma ihtiyacın var öyleyse elindekileri kaybetme.

jklş
Daire Başkanı
03 Ekim 2013 02:45

şuna bak ya!!! diyanet, kontenjan dolmazsa bir sınav daha yaparım demiş. ya Allahtan korkun bee akılsız ve gafil herifler. yapacağınız ikinci sınava kim girecek kim? sanki yurtdışından yeni ilahiyatçı mı ithal edeceksiniz? herhalde birinci sınavın yazılı ve sözlüsünü geçemeyenler girecek.

hem sonra bu vaizlik sınav sürecini 1 seneyle sınırlandığını, bu şekilde vazi alımının olağandışı ve bir defaya mahsus olduğunu ve dini lisans mezunlarınında bu sınav sayesinde bir defaya mahsus vaiz yapılacağını diyanet ilan etmedi mi arkadaşlar?

peki bir defaya mahsus bir senelik sınavı,kıdem şartı aramadan açan diyanet, olağan şartlarda yaptığı murakıplık sınavını nasıl emsal gösterir yaaa anlamıyorum? kasımda mülakat yapsa, kazananların tercihleri ocak ayını bulur. sen kalan sürede nasıl yeni bir sınavdan ve alımdan bahsediyorsun? bu nasıl bir gaflet ve aymazlıktır yahu?

insanları mülakatlarla kendine muhtaç ve bağımlı bir hale getiren ey bir avuç atanmış ve kadrolaşmış diyanet yetkilileri!!!

- halkın nazarında bu kurumun itibarı hergeçen gün azalıyor. sebebini araştırıyor musunuz?

- kurumda çalışan personelin memnuniyetsizliği % 80 ' lere varıyor, bunu neden gözardı ediyosunuz?

- kurumda başta nakiller olmak üzere sınavlarda uygulanan mülakat sistemi amacından sapmış durumda. sınav yöntemlerinin ıslahını neden düşünmüyosunuz?

netice-i kelam: geçmişi unutmayın!!! bu günlere çok zor geldik, çok bedel ödedik. şu bereketli günlerin kredilerini böyle hoyrat ve sorumsuzca kullanmayın. Allah elbette soracak ama devran döner kul da sorar...

hasan0133
Aday Memur
03 Ekim 2013 10:26

belki de sözlüde kazandırmak istedikleri adaylar yazılılyı geçemedi onlara bi şans daha olamaz mı?

mikailmiral, 11 yıl önce

Mülakatta neyi eleyeceksin? Madem bidaha sınav yapma ihtiyacın var öyleyse elindekileri kaybetme.

katade_taha
Aday Memur
03 Ekim 2013 10:34

kontejan boş kalırsa, murakıplık gibi ikinci bir sınav yapacakmış.

peki acaba ikinci sınavda kazananlar, birinci sınavın mulakatında elediğiniz adaylar olmayacak mı?

tükürdüğünü yalamamak için bunları tekrar elemeyecekmisiniz?

başvuruda fazla bir rağbet olmadığını görmediniz mi? 10 bin beklerken 5 binkişi sınava girmedimi?

elensekte bizleriz, ikinci sınavda yine sınavı geçecek biz ve bizlere benzer kişilerdir.

ey diyanet ne yapacağınızı bekleyip göreceğiz. ama unutmayın personelinizin şevkinizi kırıyor ve onları başka kurumlara geçmeye teşvik ediyorsunuz. kazanalım deyip adayları bir bir kaybetme noktasına getiriyorsunuz.

son olarak şunu çok merak ettim acaba elinizdeki listede kişiler sınavı geçemediler mi?

hasan0133
Aday Memur
03 Ekim 2013 10:41

onlara hava hoş sınav para . elenenler yeni şans gelmeyenler belki gelir sen kazanana verme daha iyisi olsa onlar da girer kazanırdı.aklım kötü zan yapıyor sanki bekledikleri kişiler var.

katade_taha, 11 yıl önce

kontejan boş kalırsa, murakıplık gibi ikinci bir sınav yapacakmış.

peki acaba ikinci sınavda kazananlar, birinci sınavın mulakatında elediğiniz adaylar olmayacak mı?

tükürdüğünü yalamamak için bunları tekrar elemeyecekmisiniz?

başvuruda fazla bir rağbet olmadığını görmediniz mi? 10 bin beklerken 5 binkişi sınava girmedimi?

elensekte bizleriz, ikinci sınavda yine sınavı geçecek biz ve bizlere benzer kişilerdir.

ey diyanet ne yapacağınızı bekleyip göreceğiz. ama unutmayın personelinizin şevkinizi kırıyor ve onları başka kurumlara geçmeye teşvik ediyorsunuz. kazanalım deyip adayları bir bir kaybetme noktasına getiriyorsunuz.

son olarak şunu çok merak ettim acaba elinizdeki listede kişiler sınavı geçemediler mi?

Toplam 312 mesaj
«45678910111213141516

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi