Editörler :
14 Eylül 2013 01:16   

İSKİ yi merak edenler

Kurumla alakalı sorularınızı cevapalamaya çalışıcam.Atanıpta unutanlara benzememek lazım :D

14 Eylül 2013 10:50

meb2013
Memur

teşekkürler hocam.iski de kimya mühendisi ne iş yapar.yeni atanan bekar bir mühendis ne kadar maaş alır.iş yoğunluğu nasıldır.

14 Eylül 2013 13:28

civilozgur
Aday Memur

Laboratuarda getirilen su numunesinin hangi sınıfa girdiğini (içme-yeraltı-kanalizasyon) belirleyebilirsin.Yoğunluk artık abonelerin su sızıntısına dair şikayet sayısına bağlı :) Ben inşaat mühendisi oalrak atandım.Maaşı ortalama 1+2/3 aldım daha yeni ama aylık maaşı hesaplamadım henüz ama 3.200 civarında.Bekar için.

14 Eylül 2013 15:04

buonanotte
Aday Memur

Kurum nasıl?Nerede çalışıyorsunuz?Yoğunluk nasıl?Personel ilişkileri nasıl?

14 Eylül 2013 23:16

meb2013
Memur

Laboratuarda getirilen su numunesinin hangi sınıfa girdiğini (içme-yeraltı-kanalizasyon) belirleyebilirsin.Yoğunluk artık abonelerin su sızıntısına dair şikayet sayısına bağlı :) Ben inşaat mühendisi oalrak atandım.Maaşı ortalama 1+2/3 aldım daha yeni ama aylık maaşı hesaplamadım henüz ama 3.200 civarında.Bekar için.

civilozgur, 6 yıl önce - Alıntıya git

teşekkürler hocam.

17 Kasım 2013 13:21

bobsap
Aday Memur

Merhaba.İskide elektronik ve haberleşme mühendisleri ne iş yapar ?

18 Kasım 2013 13:10

begiran
Aday Memur

merhabalar. iski sözleşmeli mühendis alımını nasıl yapıyor. kadroları nereden takip edebilirim. kimya mühendisiyim bu aradı kpss puanım 83.

18 Kasım 2013 13:10

Gobardon
Şef

Merhaba.İskide elektronik ve haberleşme mühendisleri ne iş yapar ?

bobsap, 6 yıl önce - Alıntıya git

hem iski de çalışan hem de atanmayı bekleyen biri olarak yardımcı olayım:)

ben elektrik mühendisiyim.

2 yıl önce atandım.

iki durum var aslında.ya genel müdürlükte(kağıthane) olursun yada içmesuyu-atıksu arıtma tesisi veyahut şubelerde olursun.genel müdürlük aslında masa başı daha çok.gireceğin birime göre iş olur.şartname hazırlama, hakediş,kesin hesap vs vs.

tesislerde çalışırsan saha kontrol mühendisi olursun.mütahitin tesisteki işlerini kontrol edersin.hakediş verirlerse imza atarsın.biraz daha yoğundur.ama işi öğrenirsin brz.ben atıksu arıtma tesisindeyim.mütahiti kontrol ediyoruz.sahada kojenerasyon, otomasyon, tesisat, makine ne ararsan var.ve hakkını verip araştırırsan çok iyi yetiştirirsin kendini.tabi amire de bağlı.ama iski büyük kurum.maaşları en son 3400 civarında.ayrıca 3 ayda bir 460 arazi.

yani aslında en önemlisi çalıişacağın amir.iş arkadaşlıkları aslında samimi sayılır burda.

son olarak çakılı kadro olduğunu unutmayın.ayrıca siyaset de döner az buz.ama daha profesyonelce döner.

istanbulda yaşayacaksanız her daim yazılabilir.

kolay gele.

18 Kasım 2013 13:13

Gobardon
Şef

merhabalar. iski sözleşmeli mühendis alımını nasıl yapıyor. kadroları nereden takip edebilirim. kimya mühendisiyim bu aradı kpss puanım 83.

begiran, 6 yıl önce - Alıntıya git

sözleşmeli alım çok sık olmuyor artık.sözleşmelilerin giriş yılları hiç unutulmaz.mesela 2008liler.

çünkü çoğu torpille girmiştir.yani bir dayın varsa sözleşmeli girebilirsin daha çok.yani öyle duyulmuyor alım kolay kolay.son yıllarda kadrolu alımlara yöneldiler zaten.

20 Kasım 2013 20:41

okuryazarr
Aday Memur

hem iski de çalışan hem de atanmayı bekleyen biri olarak yardımcı olayım:)

ben elektrik mühendisiyim.

2 yıl önce atandım.

iki durum var aslında.ya genel müdürlükte(kağıthane) olursun yada içmesuyu-atıksu arıtma tesisi veyahut şubelerde olursun.genel müdürlük aslında masa başı daha çok.gireceğin birime göre iş olur.şartname hazırlama, hakediş,kesin hesap vs vs.

tesislerde çalışırsan saha kontrol mühendisi olursun.mütahitin tesisteki işlerini kontrol edersin.hakediş verirlerse imza atarsın.biraz daha yoğundur.ama işi öğrenirsin brz.ben atıksu arıtma tesisindeyim.mütahiti kontrol ediyoruz.sahada kojenerasyon, otomasyon, tesisat, makine ne ararsan var.ve hakkını verip araştırırsan çok iyi yetiştirirsin kendini.tabi amire de bağlı.ama iski büyük kurum.maaşları en son 3400 civarında.ayrıca 3 ayda bir 460 arazi.

yani aslında en önemlisi çalıişacağın amir.iş arkadaşlıkları aslında samimi sayılır burda.

son olarak çakılı kadro olduğunu unutmayın.ayrıca siyaset de döner az buz.ama daha profesyonelce döner.

istanbulda yaşayacaksanız her daim yazılabilir.

kolay gele.

Gobardon, 6 yıl önce - Alıntıya git

Gobardon üstad şimdi iyi bişey mi dedin kötü mü

kendini yetiştrblrsn

arkadaşlk ii

siyast döner

iskideym ama atanmayı bekliyorum

kafam karıştı :) iski ncelikli hedefimdi bnm.

20 Kasım 2013 21:57

civilozgur
Aday Memur

gel gel iski iyidir ben kadrolu mühendis olarak tavsiye ediyorum sana :D

20 Kasım 2013 22:08

okuryazarr
Aday Memur

Bence yonetici cok onemli. Sadece yonetici olmicak isinde teknik acidan da ii olacakki saygi uyandirsn bende. Her birimde oyle degil. Atiksuda arkadasm vardı müdürlerin ve baskanlarinin.teknik acidan yeterli olduklrni soyluyodu. bu durum beni atiksuya isindirdi diyebilirim

21 Kasım 2013 09:41

Gobardon
Şef

Gobardon üstad şimdi iyi bişey mi dedin kötü mü

kendini yetiştrblrsn

arkadaşlk ii

siyast döner

iskideym ama atanmayı bekliyorum

kafam karıştı :) iski ncelikli hedefimdi bnm.

okuryazarr, 6 yıl önce - Alıntıya git

benim durumum farklı.ben başka bir şehir düşünüyordum kaç yıldır.anca kısmet oldu.bir de ben biraz rahat ve asi biriyim, en ufak bir ayrımcılıkta çekip gitmek istiyorum.ayrımcılık oluyor yani.ama profesyonelce.hissettirmeden.ama birimden birime değişir.

son zamanlarda çok memur alımı oluyor.ortam gençleşiyor.daha yaşlılar tuzak hile peşinde olabiliyor.

ben açıkça anlattım.maaş çok iyi.kurum profesyonel bir kurum.işletmelerde hayatınızda görmediğiniz makineler görürsünüz.biraz da meraklı olursanız pişersiniz.

ama tayin çok zor.işte mütahitle uğraşmak var.sen mütahitle uğraşırsın, amirin seni dinlemez, ceza kesmez. her kurumda olan ayak kaydırıcılar...

öyle yani..

ama dediğim gibi her kurumda var bu olaylar.iskinin avantajı maaşı.itibarı.

kolay gele.

21 Kasım 2013 15:43

okuryazarr
Aday Memur

benim durumum farklı.ben başka bir şehir düşünüyordum kaç yıldır.anca kısmet oldu.bir de ben biraz rahat ve asi biriyim, en ufak bir ayrımcılıkta çekip gitmek istiyorum.ayrımcılık oluyor yani.ama profesyonelce.hissettirmeden.ama birimden birime değişir.

son zamanlarda çok memur alımı oluyor.ortam gençleşiyor.daha yaşlılar tuzak hile peşinde olabiliyor.

ben açıkça anlattım.maaş çok iyi.kurum profesyonel bir kurum.işletmelerde hayatınızda görmediğiniz makineler görürsünüz.biraz da meraklı olursanız pişersiniz.

ama tayin çok zor.işte mütahitle uğraşmak var.sen mütahitle uğraşırsın, amirin seni dinlemez, ceza kesmez. her kurumda olan ayak kaydırıcılar...

öyle yani..

ama dediğim gibi her kurumda var bu olaylar.iskinin avantajı maaşı.itibarı.

kolay gele.

Gobardon, 6 yıl önce - Alıntıya git

Anladım üstad cok net anlatmissin umarım hakkında hayırlısı olur.

17 Aralık 2018 23:26

clmras

iskide elektrik elektronik eknisyeni'nin görevleri ve maaşı nedir bilen var mı ?

Toplam 14 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?