Editörler : supporters.
12345678910111213»

muhammed lee
Memur
20 Eylül 2013 16:22

arkadaşlar birbirimizi yanlış yönlendirmeyelim. kamu ve uluslar "sadece" 3. grubun konularından girecekler.iktisat maliye yok yani:)

20 Eylül 2013 16:25

Hukuk grubunda yer alan dersleri kim çözecek peki? Hukuk fakültesi mezunu 4. grupta zaten.

muhammed lee, 11 yıl önce

arkadaşlar birbirimizi yanlış yönlendirmeyelim. kamu ve uluslar "sadece" 3. grubun konularından girecekler.iktisat maliye yok yani:)

mmmurat66
Memur
20 Eylül 2013 16:26

bizim de arzumuz isteğimiz bu yönde ama ne yazık ki pek öyle gözükmüyor kardeş.

muhammed lee
Memur
20 Eylül 2013 16:30

evet arkadaş önemli bi noktaya temas etmiş ve galiba haklı maalesef:(

yokartıklebraam, 11 yıl önce

Hukuk grubunda yer alan dersleri kim çözecek peki? Hukuk fakültesi mezunu 4. grupta zaten.

zerdali50
Şef
20 Eylül 2013 16:32

kamu yönetimi için p30 puanı hangi düzeyde kapatır. 79 puanla sınava girmeye hak kazanabilirmiyim.

mmmurat66
Memur
20 Eylül 2013 16:32

neyse beyler en azından muhasebe yok

sevgihisari
Memur
20 Eylül 2013 16:35

Hukuk grubu yanlışlıkla eklenmiş oraya galiba. Metinden anlaşılan kamu yönetimi ve uluslararası ilişkiler grubu sınavının ortak olacağı ve diğer alanlardan (hukuk, maliye, iktisat) soru sorulmayacağı. Kurumla görüştüm, ordan da bu şekilde teyit ettiler. Kurumun sitesinde ilan içeriği daha anlaşılır şekilde yayınlanır sanırım.

James J.Braddock
Aday Memur
20 Eylül 2013 16:35

ilanı bir daha oku istersen

asroe
Kapalı
20 Eylül 2013 16:40

Bence çok açık maliye hukuk iktisat kamu hepsi var

sevgihisari, 11 yıl önce

Hukuk grubu yanlışlıkla eklenmiş oraya galiba. Metinden anlaşılan kamu yönetimi ve uluslararası ilişkiler grubu sınavının ortak olacağı ve diğer alanlardan (hukuk, maliye, iktisat) soru sorulmayacağı. Kurumla görüştüm, ordan da bu şekilde teyit ettiler. Kurumun sitesinde ilan içeriği daha anlaşılır şekilde yayınlanır sanırım.

Apollon0007
Genel Müdür
20 Eylül 2013 16:42

sosyoloji bölümü için p68 istenmiş ama baraj yüksek

benim puanım 67.5 başvuramıyorum...ve bu kadar kişi de yok..200 kişinin dolması mümkün değil

iş işten geçmeden baraj düşürülmeli..sosyoloji mezunları olarak genel müdürlük ile irtibata geçmeliyiz

müfettisbey
Kapalı
20 Eylül 2013 16:44

60 ile uzman alicaksa bu ulke yandi demektir.

Apollon0007, 11 yıl önce

sosyoloji bölümü için p68 istenmiş ama baraj yüksek

benim puanım 67.5 başvuramıyorum...ve bu kadar kişi de yok..200 kişinin dolması mümkün değil

iş işten geçmeden baraj düşürülmeli..sosyoloji mezunları olarak genel müdürlük ile irtibata geçmeliyiz

20 Eylül 2013 16:52

Kurumla görüştüyseniz, umarım bu konuda bir düzeltme gelir.

sevgihisari, 11 yıl önce

murteza61
Memur
20 Eylül 2013 17:00

Şaka gibir bir yorum olmuş..

3 yıl boyunca her türlü eğitimden geçtikten sonra il veya ilçelerde bütün birimlerin başında bulunan kaymakamları (mülki idare amirler) "iş bilmez amirler" olarak nitelemen gerçekten manidar.

Bu birim kurulmadan öncede mülteciler ile ilgili iş ve işlemlerle zaten yine kaymakamlar veya valiler iyürütülüyordu.Bakınız güncel örnek Suriye mültecileri... Hepsi mülki idare amirlerinin sorumluluğu altında..Hatta başlarına ise Koordinatör vali atanmış durumda..

Sen şimdi bu kişilerin, senden veya bir uzmandan daha fazla tecrübeli olduğu bir konuda onları iş bilmez olarak nitelemen garip hatta komik...

Kimse kusura bakmasın ama mülki idare amirleri Enderun seviyesinde kaliteli eğitim almış en kalifiyeli bürokratlardır.

vdtmlr, 11 yıl önce

"Genel Müdürlükte, Genel Müdür, genel müdür yardımcıları ile Göç Politika ve Projeleri Dairesi, Uyum ve İletişim Dairesi, Dış İlişkiler Dairesi, Strateji Geliştirme Dairesi ve Destek Hizmetleri Dairesi başkanları ile göç müşavirleri mülki idare amirliği hizmetleri sınıfından atanır veya görevlendirilir."

Buraya düşünen arkadaşlar bu hükme dikkat etsin zira kurum için yıllarca emek verip hala uzman olarak, kurum dışından yeni atamayla gelecek birimin iş bilmeyen amirleri, canlarını bir hayli sıkılabilir. Burası adı "kariyer meslek" olan bir memurluk aslında..

Sercan2007
Aday Memur
20 Eylül 2013 17:06

p101 puanım 74 ben hiç başvuru yapmayayım bari herkes 80den 90dan bahsediyo :/

20 Eylül 2013 17:08

Her kelimesine katılıyorum ve altıma imzamı atarım müsaadenle. Kurumlar ne zaman farkedecek ya da farkedebilecekler mi acaba? Ne zannediyorlar, her şeyden az az bilen, bir şeyi çok iyi bilenden üstün mü? "Uzmanlaşma"nın devrim yarattığını ve dünyayı değiştirdiğini biliyorlar mı acaba? İşin kötüsü KPSS öyle bir süreç ki, bütün yanlış politikalar senelerce emek verdiğimiz lisans eğitimimizi de zedeliyor? Sınav geçmek için bir sürü şey öğreneceğiz diye asıl alanlarımızı unuttuk be! Herkes bu durumu sık sık dile getirmiyor, senin fikirlerimi paylaştığını görünce heyecanlandım valla kardeşim hay yaşa!

yokartıklebraam, 11 yıl önce

Bu ve buna benzer ilanlar gösteriyor ki, İİBF bölümleri arasındaki sınırlar giderek belirsizleşiyor, iktisat bölümü mü, maliye bölümü mü, kamu yönetimi mi, u.ilişkiler mi belirsiz, birçok ilan böyle. Her bakanlık işine yarasın yaramasın bir sürü konuyu (bana göre bilinçsizce) ekliyor ve bunları iyi düzeyde bekliyor. (Temel düzeyde belirtsin belirtmesin önemli değil derslerin sınırları da belirsiz).

İİBF bölümlerini birleştirelim gitsin değil mi, ne gerek ayrı ayrı uzmanlık alanlarına zaten herkes dershanelerde karmakarışık derslere ve kpss konularına çalışıyorlar. İşimiz zor. Herkese kolay gelsin. Bu yazdıklarım sadece bir sitem ve her kurum bu şekilde sınavlar yapınca bir ayda herkes paldır küldür her dersi tekrar etmek/ çalışmak zorunda kalıyor. Hedefiniz olsa da olmasa da öyle.

eagle_01
Aday Memur
20 Eylül 2013 17:14

Kpss P30 kaçla kapatır arkadaşlar sizce 70 küsür puanla başvurmaya değer mi? Talep fazla olur mu sizce bu kadroya?

contesy
Aday Memur
20 Eylül 2013 17:52

P30 75,31 siyaset bilimi sizce şansım var mıdır?

mmmurat66
Memur
20 Eylül 2013 17:54

beyler başvurun ya, sıra gelmezse zaten para iade edilecek, bi kaybınız olmaz yani.

14707014
Kapalı
20 Eylül 2013 18:41

aynen katılıyorum. daha ne kadar düşürcek adamlar zaten 70 koymuşlar.

müfettisbey, 11 yıl önce

60 ile uzman alicaksa bu ulke yandi demektir.

chinatown
Kapalı
20 Eylül 2013 18:54

uzman yardımcılığından uzman olabilmek için B kpds gerekiyormuş. e yuh yani.

Toplam 2867 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi