Editörler : supporters.
«383940414243444546474849»

e.u.e
Aday Memur
28 Ekim 2013 14:46

bende emın deılım haklısın yanılmıs olabılrız

sherlock.holmes, 10 yıl önce

Bende parca yaptim ama degil heralde. Sen eminmisin kardes parcami. Belli bir miktar anlasilmis olmak uzere diyordu. Parca borcunda borcun biricik olmasi ve sadece anlasilan edimle ifa edilmesi gerekiyor. Cins borucunda ise mesela 5kg bal borcun var. Ister ayder bali verirsin ister hakkari bali verisin.

28 Ekim 2013 14:46

(1) Genel Müdürlüğün görev ve yetkileri şunlardır:

a) Göç alanına ilişkin, mevzuatın ve idari kapasitenin geliştirilmesi, politika ve stratejilerin belirlenmesi konularında çalışmalar yürütmek ve Bakanlar Kurulunca belirlenen politika ve stratejilerin uygulanmasını izlemek ve koordine etmek

b) Göç Politikaları Kurulunun sekretarya hizmetlerini yürütmek, Kurul kararlarının uygulanmasını takip etmek

c) Göçle ilgili iş ve işlemleri yürütmek

ç) 19/9/2006 tarihli ve 5543 sayılı İskân Kanununda Bakanlığa verilen görevleri yürütmek

d) İnsan ticareti mağdurlarının korunmasına ilişkin iş ve işlemleri yürütmek

e) Türkiye?de bulunan vatansız kişileri tespit etmek ve bu kişilerle ilgili iş ve işlemleri yürütmek

f) Uyum süreçlerine ilişkin iş ve işlemleri yürütmek

g) Geçici korumaya ilişkin iş ve işlemleri yürütmek

ğ) Düzensiz göçle mücadele edilebilmesi amacıyla kolluk birimleri ve ilgili kamu kurum ve kuruluşları arasında koordinasyonu sağlamak, tedbirler geliştirmek, alınan tedbirlerin uygulanmasını takip etmek

h) Kamu kurum ve kuruluşlarının göç alanına yönelik faaliyetlerinin programlanmasına ve projelendirilmesine yardımcı olmak, proje tekliflerini değerlendirmek ve onaylamak, yürütülen çalışma ve projeleri izlemek, bu çalışma ve projelerin uluslararası standartlara uygun şekilde yürütülmesine destek vermek

ı) Mevzuatla verilen diğer görevleri yürütmek

(2) Genel Müdürlük, görevleriyle ilgili konularda kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve uluslararası kuruluşlarla iş birliği ve koordinasyonu sağlamakla yetkilidir.

(3) Genel Müdürlüğün bu Kanun kapsamındaki her tür bilgi ve belge talebi, ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından geciktirilmeden yerine getirilir.

Well-Done07
Şube Müdürü
28 Ekim 2013 14:49

o parça değil arkadaşlar cins borcu olacaktı. miktar ve türün belirlenmesi vardı orada..

28 Ekim 2013 14:50

ben o soruya Bakanlar Kurulu dedim. Emin değilim.

protokolcü, 10 yıl önce

(1) Genel Müdürlüğün görev ve yetkileri şunlardır:

a) Göç alanına ilişkin, mevzuatın ve idari kapasitenin geliştirilmesi, politika ve stratejilerin belirlenmesi konularında çalışmalar yürütmek ve Bakanlar Kurulunca belirlenen politika ve stratejilerin uygulanmasını izlemek ve koordine etmek

b) Göç Politikaları Kurulunun sekretarya hizmetlerini yürütmek, Kurul kararlarının uygulanmasını takip etmek

c) Göçle ilgili iş ve işlemleri yürütmek

ç) 19/9/2006 tarihli ve 5543 sayılı İskân Kanununda Bakanlığa verilen görevleri yürütmek

d) İnsan ticareti mağdurlarının korunmasına ilişkin iş ve işlemleri yürütmek

e) Türkiye?de bulunan vatansız kişileri tespit etmek ve bu kişilerle ilgili iş ve işlemleri yürütmek

f) Uyum süreçlerine ilişkin iş ve işlemleri yürütmek

g) Geçici korumaya ilişkin iş ve işlemleri yürütmek

ğ) Düzensiz göçle mücadele edilebilmesi amacıyla kolluk birimleri ve ilgili kamu kurum ve kuruluşları arasında koordinasyonu sağlamak, tedbirler geliştirmek, alınan tedbirlerin uygulanmasını takip etmek

h) Kamu kurum ve kuruluşlarının göç alanına yönelik faaliyetlerinin programlanmasına ve projelendirilmesine yardımcı olmak, proje tekliflerini değerlendirmek ve onaylamak, yürütülen çalışma ve projeleri izlemek, bu çalışma ve projelerin uluslararası standartlara uygun şekilde yürütülmesine destek vermek

ı) Mevzuatla verilen diğer görevleri yürütmek

(2) Genel Müdürlük, görevleriyle ilgili konularda kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve uluslararası kuruluşlarla iş birliği ve koordinasyonu sağlamakla yetkilidir.

(3) Genel Müdürlüğün bu Kanun kapsamındaki her tür bilgi ve belge talebi, ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından geciktirilmeden yerine getirilir.

28 Ekim 2013 14:50

benden sana KOCAMAAAAAAAAAAAN bir welldone

Well-Done07, 10 yıl önce

o parça değil arkadaşlar cins borcu olacaktı. miktar ve türün belirlenmesi vardı orada..

e.u.e
Aday Memur
28 Ekim 2013 14:52

haklsıınız arakdasım yanılmısım . tşk ederım

Well-Done07, 10 yıl önce

Well-Done07
Şube Müdürü
28 Ekim 2013 14:54

bir soru vardı vize türleri ile ilgili. insani vize' ydi galiba cevap.

28 Ekim 2013 14:55

diplomatik vize dogru cevap

Well-Done07, 10 yıl önce

bir soru vardı vize türleri ile ilgili. insani vize' ydi galiba cevap.

Well-Done07
Şube Müdürü
28 Ekim 2013 14:56

Medeni Hukuk asli kaynak olmayan : örf ve adet

e.u.e
Aday Memur
28 Ekim 2013 14:57

ramsey ve tanzı vardı ayrı ayrı

Well-Done07
Şube Müdürü
28 Ekim 2013 14:58

1927 Özel Sermaye' yi teşvik içi n arkadaşlar wikipedia' dan direk bakaiblirsiniz.

e.u.e
Aday Memur
28 Ekim 2013 14:59

vergı rekabetı vardı sanırım bırde

28 Ekim 2013 15:01

bende tanzi yaptım. Ramsey işaretlemedim. Artan oranlı vergi işaretledim. Emin değilm. Uluslararsı hukukda şıklarında teblig, tanıma, konvasiyon olan bir soru vardı

e.u.e, 10 yıl önce

ayse.89
Kapalı
28 Ekim 2013 15:01

arkadaslar idare hukukuyla alakalı hiç soru sorulmadı mı acaba paylaşımlardan yola cıkarak soruyorum

Well-Done07
Şube Müdürü
28 Ekim 2013 15:02

Letonya' lının iadesine karar verecek yer BK' dır.

e.u.e
Aday Memur
28 Ekim 2013 15:03

evet o soruda cevap ne acaba

vazgecme uluslararası hukukta tek taraflı deıl dıye hatırlıyorudum.

bende tanzi yaptım. Ramsey işaretlemedim. Artan oranlı vergi işaretledim. Emin değilm. Uluslararsı hukukda şıklarında teblig, tanıma, konvasiyon olan bir soru vardı

28 Ekim 2013 15:04

Eminmisin kardeş ? Herkes ağır ceza mahk yapmış. Bende B.K yaptım. İkisi arasında çok gittim geldim.

Well-Done07, 10 yıl önce

Letonya' lının iadesine karar verecek yer BK' dır.

Well-Done07
Şube Müdürü
28 Ekim 2013 15:05

imf sıkı para politikası sorusu tuhaftı bence; faiz müdahaleleri var, devalüasyon var, tavan ve taban müdahaleleri var, ben o soruyu ticaretin serbest bırakılması mı o tarz bir şey vardı onu yaptım. şıkları da tam hatırlayamadım ama diğerleri vardı

asroe
Kapalı
28 Ekim 2013 15:05

ramseyi bende yaptım

e.u.e, 10 yıl önce

Well-Done07
Şube Müdürü
28 Ekim 2013 15:07

http://www.abgm.adalet.gov.tr/ppt/SU%C3%87LULARIN%20GER%C4%B0%20VER%C4%B0LMES%C4%B0-SUNUM.ppt
Sayfa 13.

Eminmisin kardeş ? Herkes ağır ceza mahk yapmış. Bende B.K yaptım. İkisi arasında çok gittim geldim.

Toplam 2867 mesaj
«383940414243444546474849»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi