Editörler : supporters.
12345678910111213»

sosbiluz
Aday Memur
29 Eylül 2013 13:10

Vdk'da herhangi bir kast sistemi yok. O eskidendi.

kendine kast sınıfı yaratma gayretinde olanlar lütfen susun ve gidin. önemli olan sayının az olması ve sizin etrafınıza atacağınız havanın derecesi değil vergi denetiminde etkinliği sağlamaktır.

anymouse
Kapalı
29 Eylül 2013 13:23

guyu kazanamayıp 17 ağustosu kazanan arkadaşımda var. söylemek istediğim klasik sınav test sınav tartışmasının boşuna olduğu.son 2 klasik sınavda puanların nasıl şişirildiğini sizde biliyosunuzdur

onurahmet, 11 yıl önce

pek kaç tane arkadaşın guy sınavını kazanamayıp 17 ağustos sınavını kazandı ? İkinci olarakta arkadaşım dediğin adamları çok mu çapsız görüyorsun ki "onlar bile kazandı" tarzı bir yorum yapmışsın ?

dengeunsuru
Şube Müdürü
29 Eylül 2013 13:28

Ben de ne zaman biri su kast sistemi zirvaligina sarilacak diyordum. Basaramamayanlarin beceremeyenlerin yeni edebiyati. "oglum sen niye zoy

r sinavlara girmiyorsun." "baba onlar kast sistemine tabi." " o ne oglum" "bende tam bilmiyorum da boyle cok calisip bir yerlere gelince kendini bir sey sananlara diyorlar zannimca." bu ulkede kast sistemini arayan doktorlara hakimlere savcilara baksin. Niye kast sistemi oldugunu anlarlar. Emek veren kebdi gibi emek vereni yaninda gormek istiyorsa bunun adi kast sistemi oluyor anlasilan.

PersPrensi
Memur
29 Eylül 2013 13:32

Arkadaşlar herangi bi bilgi var mı? Ne yapmamız lazım, eğitim ne zaman başlayacak acaba yada bizden gerekli belgeleri ne zaman isterler? Yardımcı olabilecek biri var mı acaba?

bratislava
Daire Başkanı
29 Eylül 2013 13:38

Ya hocam sizin söyleyeceğiniz 3 cümleyken, haklıyken haksız duruma düşünüyorsunuz. Test yaptılar girdik. Girmese miydik. Olay bu kadar basitken, karşı tarafı küçük göstermeye çalışıyorsunuz. Bu olmaz. Boşa kürek çekmektir. Bir tarafta 80 taban puanlı ve kazanan sayısının 200-300 kişi olduğu bir sınav, diğer tarafta 75 taban puanlı 4000 kişinin mülakata kaldığı bir sınav. Nasıl oluyorsa daha zor olan test usulü sınav süreci sonunda daha kolay olan klasiğin 10 katı adam mesleği kazanıyor.

Matematik var, mantık var. Sen sabaha kadar sorular kolaydı de. Klasik sınavda soru hakkında bilgin yoksa kalem oynatamazsın. Şıklardan gidemezsin. Bunu vergi için söylemiyorum. Sorular kolay bile olsa, ki sayıştay veya devlet bütçe uzmanlığından daha kolay değildi (ikisini de kazanmış biri olarak söylüyorum) bilmiyorsan çakılır kalırsın. Kafadan atamazsın. 10 paragraf yazarsın, adamın biri gelir üstünü çizer. Sen bildiğini zannedersin ama anlatamazsın.

Bunun dışında bak tekrar söylüyorum, konu test değil. 3000 tane denetmen var testle giren. Mevzu test değil. Başbakanlık müfettişleri sözlüyle giriyor. Ama ben hiç birinden klasik sınav çocuk oyuncağı yorumunu görmedim. Bu aksine, söyleyeni küçük düşüren bir yaklaşım. Ve iddia ediyorum testle girenler yarın kurum sözlüyle adam alsa, onlara aynı muameleyi sergileyecekler.

Tekrar ediyorum test, klasik ayrımı yanlıştır. Saçmadır. Ama, kendimi savunacağım diye klasik sınav türünü, matematiği ve mantığı hiçe sayarak yermek akıl işi değildir. Ki eminim testle girdiği halde, bilgi düzeyi klasikle girenlerden çok daha ileri seviyede insanlar vardır. Ama elmayla armudu karşılaştırırsanız kısır tartışmalar içine girersiniz.

anymouse, 11 yıl önce

guyu kazanamayıp 17 ağustosu kazanan arkadaşımda var. söylemek istediğim klasik sınav test sınav tartışmasının boşuna olduğu.son 2 klasik sınavda puanların nasıl şişirildiğini sizde biliyosunuzdur

sosbiluz
Aday Memur
29 Eylül 2013 13:43

sizin isteğiniz şu ki sayımız az olsun havamız olsun da vergi denetimi ne olursa olsun.

kimi nasıl ayrıcaksınız ?

Geçmişte17 ağustos sınavından kolay sınavlarla 73-74-75 kpss puanıyla denetmen olanları mı?

Madem bu kadar havalıdır şu 4 promosyon üstadlarına yapsınlar bakalım aynı atarlarını??

ya da vergi kontrol memurluğundan gelenleri mi ayıracaksınız?

türkiyeyle emsal ülkelere ve o ülkelerdeki vergi incelemesi yapan müfettiş sayısına bakınız. rakam olması gerekenin çok altında idi bence yapılması gereken şey yapıldı.

Üzgünüm ki sayımız çok fazla 5.promosyona laf yetiştiremezsiniz.

dengeunsuru, 11 yıl önce

Ben de ne zaman biri su kast sistemi zirvaligina sarilacak diyordum. Basaramamayanlarin beceremeyenlerin yeni edebiyati. "oglum sen niye zoy

r sinavlara girmiyorsun." "baba onlar kast sistemine tabi." " o ne oglum" "bende tam bilmiyorum da boyle cok calisip bir yerlere gelince kendini bir sey sananlara diyorlar zannimca." bu ulkede kast sistemini arayan doktorlara hakimlere savcilara baksin. Niye kast sistemi oldugunu anlarlar. Emek veren kebdi gibi emek vereni yaninda gormek istiyorsa bunun adi kast sistemi oluyor anlasilan.

sosbiluz
Aday Memur
29 Eylül 2013 13:46

ek olarak şunları söylemek istiyorum.

arkadaşım kpss 2013'ten 85 puan aldım 2012'ye girmedim 2011'den 80'e yakın puan vardı. yahu ben ne yapayım? klasik sınav açsalar girecektik test açtılar girdik. puanımızı aldık seviyemizi yükselttik vdk böyle bir sınavla geldi ne yapacaktım, girmeyeyim mi?

ya da klasik sınavdan geçip mülakattan elenen değerli arkadaşlar ne yapacaktı?

ay ayıp olur size diye girmeyecekmiydik?

yahu bu kadar konuşuyorsunuz ne yapacaktık onu söyleyin?

karakalem0
Aday Memur
29 Eylül 2013 14:12

Bakiyorum da yuzde 5 teki arkadaslar hemen kendilerini ayristirmis. Ayni seyi klasik sinavla girenler testle girenlere, eski merkeziler de denetmenlere yaptilar. Yani dun neyse bugun de o degisen hicbirsey yok. abcç ayrimi kalkmazsa bu kuruma huzur gelmez ki o zaman da gelmez de neyse

zey-0616
Aday Memur
29 Eylül 2013 14:14

artık daha önce kuruma girenlerin bu yeni alımları tartışmayı bırakması lazım.gördüğümüz kadarıyla daha kuruma ayağını dahi atmadan en fazla sahiplenenler onlar olmuş.mevcut personel devrine bakarsak zaten kurumun sahipleri 1-2 yıla zaten içlerinde lise mezunlarının dahi olduğu denetmenlerle,bu yeni alınan 2000 kişinin elinde olacak.belki de vdk için hayırlısı olur.iki grupta zaten benzer kalitede sınavlarla girdiler.

zey-0616
Aday Memur
29 Eylül 2013 14:19

:D vay vay laflara bak

sosbiluz, 11 yıl önce

Vdk'da herhangi bir kast sistemi yok. O eskidendi.

kendine kast sınıfı yaratma gayretinde olanlar lütfen susun ve gidin. önemli olan sayının az olması ve sizin etrafınıza atacağınız havanın derecesi değil vergi denetiminde etkinliği sağlamaktır.

karakalem0
Aday Memur
29 Eylül 2013 14:20

Alimlarin klasik veya test olmasi cok onemli degil, sayinin artirilmasi da gerekiyordu ona da itirazim yok bence asil sorun bu kadar kisinin plansiz bir sekilde 1 ay icinde alinmasi. Bu alimlari zamana yayarak yapsalardi bu kadar gurultu kopmazdi

tunc-16
Aday Memur
29 Eylül 2013 14:22

çok doğru

karakalem0, 11 yıl önce

Bakiyorum da yuzde 5 teki arkadaslar hemen kendilerini ayristirmis. Ayni seyi klasik sinavla girenler testle girenlere, eski merkeziler de denetmenlere yaptilar. Yani dun neyse bugun de o degisen hicbirsey yok. abcç ayrimi kalkmazsa bu kuruma huzur gelmez ki o zaman da gelmez de neyse

sosbiluz
Aday Memur
29 Eylül 2013 14:30

bu mesajıma eksileri basıyorsunuz ama söyleyecek lafınız yok.

sosbiluz, 11 yıl önce

ek olarak şunları söylemek istiyorum.

arkadaşım kpss 2013'ten 85 puan aldım 2012'ye girmedim 2011'den 80'e yakın puan vardı. yahu ben ne yapayım? klasik sınav açsalar girecektik test açtılar girdik. puanımızı aldık seviyemizi yükselttik vdk böyle bir sınavla geldi ne yapacaktım, girmeyeyim mi?

ya da klasik sınavdan geçip mülakattan elenen değerli arkadaşlar ne yapacaktı?

ay ayıp olur size diye girmeyecekmiydik?

yahu bu kadar konuşuyorsunuz ne yapacaktık onu söyleyin?

azteca
Aday Memur
29 Eylül 2013 14:32

bende korkuyorum.bu kazanan arkadaşların daha ataması olmadan kurum dağılacak.ne eğitim verecek üstat, ne fiziki imkan, nede bu mesleğe değer katacak kaliteli inceleme elemanı kaldı kurumda.iyi güzel sürekli yard. alınıyorda kuruma,bir yandan da yetişmiş elman kurumdan ayrılıyor.nasıl olacak bu iş

sosbiluz
Aday Memur
29 Eylül 2013 14:39

ben de başta haksızlık olarak görüyordum ama bir üstadla görüştükten sonra bu konuda fikirlerim değişti. bir arkadaş vay vay laflara bak demiş ama işin özü bu denetimin daha etkin olması..

öngörüşmede ve mülakatta vdk kaliteyi bozmamak konusunda sinyal verdi umarım eğitimler de kaliteli olur.

azteca
Aday Memur
29 Eylül 2013 14:41

hangi kaliteyi?

sosbiluz, 11 yıl önce

ben de başta haksızlık olarak görüyordum ama bir üstadla görüştükten sonra bu konuda fikirlerim değişti. bir arkadaş vay vay laflara bak demiş ama işin özü bu denetimin daha etkin olması..

öngörüşmede ve mülakatta vdk kaliteyi bozmamak konusunda sinyal verdi umarım eğitimler de kaliteli olur.

tunc-16
Aday Memur
29 Eylül 2013 14:48

aynısı maalesef siz yapıyorsunuz. bir grubu itibarsızlaştırmaya çalışıyorsunuz. Lise mezunu Denetmen dediğiniz sadece 7 kişi.

zey-0616, 11 yıl önce

artık daha önce kuruma girenlerin bu yeni alımları tartışmayı bırakması lazım.gördüğümüz kadarıyla daha kuruma ayağını dahi atmadan en fazla sahiplenenler onlar olmuş.mevcut personel devrine bakarsak zaten kurumun sahipleri 1-2 yıla zaten içlerinde lise mezunlarının dahi olduğu denetmenlerle,bu yeni alınan 2000 kişinin elinde olacak.belki de vdk için hayırlısı olur.iki grupta zaten benzer kalitede sınavlarla girdiler.

tunc-16
Aday Memur
29 Eylül 2013 14:50

bir çoğu da istifa etmek suretiyle YMM olarak çalışıyor. deseler ki biz de 200-400 kişi bu mesleğe girdik siz 2.000 bizim de hoşumuza gitmezdi. herkese yeni mesleğinde başarılar. herkes için hayırlısı olsun

denetci79
Şef
29 Eylül 2013 14:53

Dereceye bukadar takılmayın derim. sonuç olarak yeterlilik sınavından sonra 3 lü kararname ile atandığınız için zaten 5. dereceden başlıyorsunuz :) 10 yıl dolup Baş Müfettiş oluncada 1. dereceden maaş alıyorsunuz

mukemwell, 11 yıl önce

İstanbulda Guy Olarak Çalışan ve Sınavı Kazanan Arkadaşlar
(2011 Mart Girişliler) Eğitime Geç Başlamamız Bizim Hayrımıza Olacak
Neden Derseniz Bir Önceki Promosyonun Yeterlilik Sınavı Kasımda Olacak Bizimkisi İse En Erken Mayıs veya Haziran Gibi Olabilir O da Açarsalar Tabi.
Vdk'ya Guy Değilde GU Olarak Gitmemiz Halinde 1 Derece İlerlemiş
Olarak Gideceğiz Yoksa Kademeler Başa Saracak Yanlış Bilmiyorsam
O Yüzden İstanbulda Guy Olarak Çalışan Arkadaşlar Askere Gitmeyi Değil de Mayıs Haziran Gibi Bir Yeterlilik Sınavı İçin Lobi Faaliyetleri Yapmayı Düşünsünler Derim. Hatta Bu Konuyu Mustafa Dakın Üstadla Yüzyüze Görüşmek İyi Olur Kanaatindeyim.

Yok Yeterlilik Sınavı İhtimali Yoksa Vdk'dan Eğitim Başlangıç Tarihlerini Öğrenip Direk Askere Gitmek En Mantıklısı Olur Tabi.

BRIC
Daire Başkanı
29 Eylül 2013 14:55

11-12 mayısta 63 le elenmiştim çok şükür bunda oldu.
Klasik veya test ölçü değil , bilgi birikimi ve bunu yorumlayabilme önemli
kuruma ne kadar katkı yapabileceğimiz önemli
sayıştayın testini geçen birisi guyu geçememişti çünkü daha çok klasik ağırlıklı çalışıyordu. Guy sorularında düz mantık gitmezsen elenirsin yani her test kendi içinde farklı anlamlar içeriyor.
bunları tartışmak yersiz ben kurumun zamanla oturacağını ve bu alımlarla rotasyonun bir nebze rahatlayacağını düşünüyorum süreci hep beraber izleyeceğiz.

Toplam 3520 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi