Editörler : cihan27E.Kayı Han
30 Eylül 2013 22:21

lütfen bu karmaşadan çikmama yardim edin...

2011 eylül de sözleşmeden kadroya geçtim. 2011 şubat ataması ile giresun a sözleşmeli atanmıştım. 2012 de YOLLUK için giresun meme dilekçe gönderdim red cevabı aldım ama EVLİLİK dolayısıyla yoğunluktan uğraşamadım.MAhkemeye vermedim.bu ARALAR YOLLUK ALMAK İÇİN DAVALARIN KAZANILDIĞINI OKUYORUM.

şu andan itibaren NASIL bir yol izlemeliyim yollluk almak içn? hakkımı kayıp mı ettim yoksa gene giresun meme dileçe yollayacak red cevabına göre mahkemeye verecğm. BU ARADA SENDİKALIYIM..Bİ YARDIMI OLUR MU

cihan27
Editor
01 Ekim 2013 00:59

Kurumunuzdan aldığınız red cevabından sonra '60 gün içerisinde' dava açmalıydınız...

Bu sebepten hakkınızı kaybetmiş bulunuyorsunuz.

fundaöğretmen
Şube Müdürü
01 Ekim 2013 06:51

kuruma sadece 1 kez mi bu konu hakkında talepte bulunma hakkı var..tekrar göndersem ve red cevabı alsam bile işlem yapılamıyor mu yaniii:(

cihan27
Editor
01 Ekim 2013 20:14

60 gün içerisinde itiraz etmediğiniz için, hakkınızdan vazgeçmiş sayılırsınız... İkinci bir başvuru söz konusu değildir.

İDARİ YARGILAMA USULÜ KANUNU

Kanun Numarası: 2577

Dava açma süresi

Madde: 7

1. Dava açma süresi, özel kanunlarında ayrı süre gösterilmeyen hallerde Danıştayda ve idare mahkemelerinde altmış ve vergi mahkemelerinde otuz gündür.

fundaöğretmen, 11 yıl önce

kuruma sadece 1 kez mi bu konu hakkında talepte bulunma hakkı var..tekrar göndersem ve red cevabı alsam bile işlem yapılamıyor mu yaniii:(

fundaöğretmen
Şube Müdürü
01 Ekim 2013 21:10

Bugun sendikaya gittim ve sunu ogrendim. Ben gecen sene sozlesmeli atandigim giresun ilce mem e dilekce göndermiş ve o kurumdan red cevabı almıştım. AMA DUTUM SOYLEYMIS.: benim kadrolu atandigim kuruma yani ilce meme dilekce yazıp red cevabi alinca mahkemeye veriliyormus.¿¿ USTELIK SENDIKA AVUKAT I illa kazanilir da denemez dedi....bilemiyorum

artı78
Aday Memur
02 Ekim 2013 15:37

hocam merhaba
benim bir arkadaşımda aynı konumdaydı. o sözleşmeli çalıştığı yere başvurdu ve süreyi kaçırdı sonra kadrolu çalıştığı yere tekrar başvurup benim de davamı verıp kazandığım avukata verıp davayı açtı. ancak bildiğim kadarıyla daha sonuçlanmadı davası. ben öğrenip size bilgi veririm. ona göre davanızı açarsınız.

fundaöğretmen
Şube Müdürü
05 Ekim 2013 22:40

Memnun olurum hocam. Teşekkürler

artı78
Aday Memur
23 Aralık 2013 10:18

hacam geç cevap veriyorum size ama arkadaşımın davası yeni sonuçlanmış yolluğa hak kazanmış. eğer 5 yıllık süreniz dolmadıysa sözleşmeliden sonra kadrolu olarak atandığınız yere talepte bulunun. süreyi kaçırmadan davanızı açın derim hocam. konu ile ilgili bilgi almaka isterseniz [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz. umarım olumlu sonuçlar alırsınız.

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi