Editörler : supporters.

myrakul
Müsteşar Yardımcısı
18 Kasım 2013 16:10

bende sana +1 kardeşim. saatlerdir anlatmak istediğimi özetlemişsin. sınavdan çıkınca arkadaşlar 4staır olan o soruyu tam olarak birleştiremedik bile. o yüzden eksi koymak en doğrusu.

Bıyıksız Keynes, 10 yıl önce

soruda ''ilham'' kelimesi geçiyordu artık bunu nereye yorarsanız yorun ama bence yormayın artık biyere gerek yok. soru net değildi çünkü düşündüm o anda rahat 2 dk. acaba çeko yumu sormak istemiş yoksa azerb sormak istemiş. soruya eksi koyun gitsin.

Libor34
Memur
18 Kasım 2013 16:10

Kesinlikle katılıyorum sana bekleme süresi uzadıkça insan doğru cevabında bile tereddüte düşerken insanların bu kadar ayrıma düştüğü soruda kesin budur demek anlamsız.

myrakul, 10 yıl önce

yok libor kesin benim hatırladığım doğru benim hafıza acayiptir. asla gözümden birşey kaçmaz:) insan olmamızdan ötürü hepimiz hata yapabilirz hatalı okumuş olabilirz,hatalı hatırlayabilirz. tabi bunu kabül etmekle başlamalı herşeye. sınava 5000 kişi girdi. eğer bir kısım farklı hatırlıyorsa. saygı gösterilip kendinin yanlış hatırlayabileceğini düşünmeli herkes.

Well-Done07
Şube Müdürü
18 Kasım 2013 16:15

2.gossen sorusunda bir şık vardı arkadaşlar; içerisinde maximizasyon kelimesi geçen. o şıkkı hatırlıyor musunz ? ben ya onu işaretledim ya diğerini ama emin değilim.

Libor34
Memur
18 Kasım 2013 16:19

Az önce ' benim soruya dair bir hatırlama sorunum yok hatırlama konusunda süpheye düşenlerin problemi bu. ' bunu diyen birinin gelip tekrar böyle konuşması çok çelişkili.

Well-Done07, 10 yıl önce

2.gossen sorusunda bir şık vardı arkadaşlar; içerisinde maximizasyon kelimesi geçen. o şıkkı hatırlıyor musunz ? ben ya onu işaretledim ya diğerini ama emin değilim.

Well-Done07
Şube Müdürü
18 Kasım 2013 16:21

ben 100 soruyu da hatırlıyorum mu dedim? O soruyu bilerek yaptım ve soru kokunu de cok iyi hatırlıyorum. saçma sapan sataşmaları bırakın. İşiniz gücünüz kavga gürültü.

Libor34, 10 yıl önce

Az önce ' benim soruya dair bir hatırlama sorunum yok hatırlama konusunda süpheye düşenlerin problemi bu. ' bunu diyen birinin gelip tekrar böyle konuşması çok çelişkili.

fairfax
Aday Memur
18 Kasım 2013 16:25

2nci gossen yasasi

MUx. MUy

------ = ------

Px. Py

fairfax
Aday Memur
18 Kasım 2013 16:27

2nci gossen yasasi

MUx/Px=MUy/Py

bozkurt ede
Memur
18 Kasım 2013 16:36

arkadaşlar sscb sorusunun en kilit noktası şuydu tartışmayı uzatmanın gereği yok soruda ssbc yıkıldıktan sonra sscb topraklarında kurulan ulus devleti soruyordu ondan dolayı cvp azerbaycan.şimdi yanlış hatırlıyorsun felan diyen olacak ama ben ankaradan gediğimde soruların kökünü kağıda yazmıştım

çılgın iktisatçı
Şube Müdürü
18 Kasım 2013 16:46

ben bunu kaç gündür söyledim sscb yıkıldıktan sonra topraklarında kurulan devlet diye sayfada yazdım

fairfax
Aday Memur
18 Kasım 2013 16:48

Gossenin soru cvb ndr ?

bozkurt ede, 10 yıl önce

arkadaşlar sscb sorusunun en kilit noktası şuydu tartışmayı uzatmanın gereği yok soruda ssbc yıkıldıktan sonra sscb topraklarında kurulan ulus devleti soruyordu ondan dolayı cvp azerbaycan.şimdi yanlış hatırlıyorsun felan diyen olacak ama ben ankaradan gediğimde soruların kökünü kağıda yazmıştım

FGllk
Memur
18 Kasım 2013 16:52

+1 aynen bende böyle yaptım

mustigrave, 10 yıl önce

arkadaşlar bence o sorunun cevabı gerçekleşen enflastonun azalması. kısa dönemde beklenen enflasyon sabit. gerçekleşen enflasyon kısa dönemde artarsa reel ücretler azalacağı ve buna bağlı oalarakda firmanın maliyetlerininde azalacağı için arz eğrisi sağa gerçekleşen enflasyon azaldığında ise arz eğrisi sola kayar diye düşünüyorum

riddick0037
Aday Memur
18 Kasım 2013 17:37

soru neyi soruyordu tam olarak kısa dönemde toplam arzın sola kayması mı kısa dönm philips eğrisyle alakalı bişeymiydi ?

Well-Done07, 10 yıl önce

http://l1311.hizliresim.com/1h/l/untvj.png
hocam cevap beklenen enf' in artması

18 Kasım 2013 17:58

sscb yıkıldıktan sonra kurulan diye ifade soruda yoktu, bu soru yazım tarzı sıkıntılı daha öncede yazmıstım gazisem bu soruda CİN lik yapabilir. soru 4-5 satırdı soruda ilk satır ve son satırda ( milleti millet yada ulus ulus yazmadı ) bir satırda millet diğerinde ulus yazdı. zaten şıklarda cevap olarak ya azerbaycan ya çekoslavakya cevaptı diğerleri salla. acıklandığında gorecegız ama buradan ters kose yıyebılırız. Soru uslubu sıkıntılı sadece yoksa dırek SSCB dağıldı eşittir azerbaycan

bozkurt ede, 10 yıl önce

18 Kasım 2013 18:05

arkadaşlar 71 alan 1999 kişi olsa bile 70 alan herkes mülakatta oluyor. 70 alan sayısı zaten 300 kişidir=) 71 alanda 1999 kişi çıkmaz=) 70 le kapar.

18 Kasım 2013 18:17

vize muafiyet sorusu zaten kanunda var tekrar yazmaya gerek yok ama ben yine yazıyım.

bakanlar kurulu kararıyla şıklarda vardı. kanunda var

yabancılara mahsus damgalı pasaport.kanunda var

türk vatandaşlığı kanunun 28 maddesinde olanlar yani kendi rızalarıyla vatandaşlıktan çıkanlar muaf.

geçerli ikamet ve çalısma izni olan .kanunda var

sağlık tedavi amaçlı gelenler muaf diye bişey yok cevap netbu seçenek.

bozkurt ede
Memur
18 Kasım 2013 18:30

bilader dikkatini sündürürüm hiç bir kelime kullanmasa dahi orda sscb topraklarında kurulan ibaresi vardı ondan dolayı çekos olma ihtimali yok,başka birşey düşünmeyede gerek yok şurda sınav açıklanacak herkes görür sonucunu

conivolkiradamum, 10 yıl önce

sscb yıkıldıktan sonra kurulan diye ifade soruda yoktu, bu soru yazım tarzı sıkıntılı daha öncede yazmıstım gazisem bu soruda CİN lik yapabilir. soru 4-5 satırdı soruda ilk satır ve son satırda ( milleti millet yada ulus ulus yazmadı ) bir satırda millet diğerinde ulus yazdı. zaten şıklarda cevap olarak ya azerbaycan ya çekoslavakya cevaptı diğerleri salla. acıklandığında gorecegız ama buradan ters kose yıyebılırız. Soru uslubu sıkıntılı sadece yoksa dırek SSCB dağıldı eşittir azerbaycan

18 Kasım 2013 18:37

oyle bir ifade yok

18 Kasım 2013 18:38

daha doğrusu direk sscb de kurulan ifadesi yok yuvarlanmıştı ben senin gibi net cevap isterim inan bana

bozkurt ede
Memur
18 Kasım 2013 18:42

he he sen kendine +1 koy sadece kendini mutlu et.dünden beri muhalefetsin sen doğru biliyorsun

conivolkiradamum, 10 yıl önce

oyle bir ifade yok

18 Kasım 2013 18:46

elinden şekerini almadım, net olmadığıma artı koymam gene baraj ustuyum nasip, sadece sınırda kalacak olanlar bu soruya baksın derim soru ifadesi sıkıntılı bunu dedim

bozkurt ede, 10 yıl önce

he he sen kendine +1 koy sadece kendini mutlu et.dünden beri muhalefetsin sen doğru biliyorsun

Toplam 228 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi